Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Samantka książkowo w wieku naszych maluszków (statystycznie itd) powinny spac w sumie około 14h na dobę z czego 11-12 w nocy i 2-3h w ciągu dnia podczas dwóch drzemek. Powinny mieć 5 posiłków w tym 2-3 inne niz samo mleczko. Czyli Nikola to przypadek prawie książkowy - jest super nie martw się 🙂

Fasol chodzi spac prawie zawsze o 20:00 i wstaje zawsze o 7:00 (11h) a w ciągu dnia staram sie żeby miał dwie drzemi pierwszą 9:30-11:00 i drugą 15:00-16:00 ale to różnie wychodzi szczególnie że my dużo z nim jeździmy po znajomych sklepach urlopach basenach itp i czasem sie po poprostu nie da tak jak zawsze ale staram sie trzymac stałych pór spania jak tylko mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):
Agatka od tygodnia ma dosyć mocno zaróżowione poliki martwię się że to alergia myślicie że powinnam iść z nią do lekarza? Gluten odstawiam od dzisiaj na jakiś czas.


Dorota i jak z tymi polikami u was, wykombinowałaś od czego to? - u nas bez glutenu trzeci dzień i poliki wciąż czerwone a nawet łuszcząco liszajowate sie zrobiły - i nadal nie wiem od czego to 😞 Wziełam skierowanie do allergologa (m.in po to zeby miec znizke na mleko Bebilon pepti)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mandrasala, niby nie ma sie czym martwic, ale mimo wszystko sie martwie ta dluga przerwa... no i wydaje mi sie, ze mala za malo je mleka... Probowalam zmienic mleko na bebilon, ale nic to nie dalo, Nika nie chetnie pila, poza tym wkurzalo mnie opakowanie i miarka, ktora przyciagala mleko jak magnes i nigdy samo nie wypadalo, trzeba bylo potrzasnac... wiec wrocilam do nan, lepiej jej idzie i ta puszka jest wygodniejsza...
A do do Aleksa plamek, to ja nie pomoge, ale bym poszla do pediatry jednego, drugiego i trzeciego.. heh... A czy Alek mia wykluczone AZS??? Bo byc moze to jest to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jeszcze nie próbowałam tego Bebilon Pepti ale dzięki za radę. Nie miał - pediatra przychodniana powiedziała żeby sie nie martwić, mimo to wydebiłam od niej wizytę u alergolog. Chyba zadzwonie po nasza domowa pediatrę jak w ciągu tygodnia nic nie poradzę bo to sie pogłebia i coraz więcej miejsc na buzi (brudka i nad ustami) jest w liszaju 😞
AZS hm... nie bardzo wiem kiedu mieliby je wykluczyć i kto - nikt mi nic o nim nie mówił dotychczas....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tymi ciuszkami to mam mały koszmar hihi teraz rozmiar 74cm ale jedne 74 za małe (szczególnie bodziaki) a inne takie że sie w nich topi - głównie kombinezony - i wez tu człowieku rób zakupy na allegro hihi

Samantka dzieki za radę - chyba tak zrobię - allegrolog i pediatra niech go obejrzą. Ale mam przeczucie że to cos z jedzonkiem nie tak - bo dodatkowo jest problem z kupą i waga spada - jak zreszta widac na siatce która udało i sie wrzucic w stopce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No pulpecik z Aleksa 🙂 Swietny jest 🙂 🙂
ja surowe i gotowane ostatnio Nika jada banana 🙂 dostaje tez smoothie, np. brzoskwiniowo-gruszkowe...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/17/dsc04875gw.jpg/][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/6567/dsc04875gw.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/408/dsc04877z.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/921/dsc04877z.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/7/dsc04880e.jpg/][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/9506/dsc04880e.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/692/dsc04883t.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/4209/dsc04883t.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja ja nie pije za dużo płynów ... dziewczyny tutaj pijały karmi jak im brakowało... mnie pomagało, ale szczerze później już nie.. ale za to po lechu free cycki miałam twarde jak skała..już Docie o tym mówiłam jak się spotkałyśmy.. ja nigdy problemu z pokarmem nie miałam, ale właśnie wiem, że po lechu free to ja miałam cyce twarde po 2godz. i laktator musiał pójść w ruch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. ale mi się z Bartusiem zasneło. Spaliśmy chyba z dobre 2 godz. ani obiadu nie mam, ani nie posprzatałam, za godz. mąz przyjedzie z pracy głodny.. dzisiaj nie umiem się pozbierać do porządku ;/ miałam jechać na zakupy i pewnie znowu nie pojade ;/ yhh. może to przez pogodę, choc swieci ładnie słoneczko. Ale jestem wsciekła na siebie.. tyle mogłam zrobić jak mały spał! 😠 Co do rozm. ciuszków - to rozmiar rozmarowi nie równy ! Bart mieści się jeszcze w spodnie o rozm. 62 , bo większe rozm spadają mu z tyłeczka. 😜 bluzy 74 niektóre są za wielkie ;o więc kupuje na oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samanta i MandraSala , świetne foteczki. Samanta, dajesz małej takie duże kawałki bananów? nie zaksztusi się? mmój to od razu gryzie wielgaśne kawały i się krztusi , taki zachłanny jakby przez rok nie jadł. Wiec musze mu rozdrabniac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patii0423 napisał(a):
samanta i MandraSala , świetne foteczki. Samanta, dajesz małej takie duże kawałki bananów? nie zaksztusi się? mmój to od razu gryzie wielgaśne kawały i się krztusi , taki zachłanny jakby przez rok nie jadł. Wiec musze mu rozdrabniac..

Nie, ona sobie je tak rozdrabnia dziaslami... nie bylo problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny,
dawno nie odzywałam się bo jakos weny nie miałam ale cały czas czytałam co piszecie.
Dorotko, nie martw się. Ja jestem podobnego zdania jak dziewczyny, zwłaszcza niunia. Agatka to dzielna dziewczyna i szybko dogoni inne marcowe dzieciaczki. Porównywanie nic dobrego nie przynosi. Mój maluszek też nie przoduje w rozwoju. Też uwielbiał tylko jedną stronę (swoją lewą) ale wszystko się wyrównało, choć już naprawdę myślałam o asymetrii. Nie daj się zwariować i ucałuj swoją ślicznotkę ode mnie 🙂 🙂
Co do jedzenia to u nas jest tak. Przed wyjściem ok 6 cycuś, potem ok 9 kaszka mleczno ryżowa, około 12 moje mleczko z buteleczki. POtem jak wracam ok 15 obiadek no chyba że Krystek bardzo chce cycusia. Potem ok 18.30 cycuś i po kąpieli też cycuś na dobranoc. W nocy to różnie, czasem tylko 2 razy czasem wstaje co godzinę 🙂 Jak mam wolne to troche inaczej to wygląda.
Owoce daje surowe- jabłuszka, gruszki, banana, winogrona nawet. Czasem z siateczki, czasem zblendowane.
Fasolek jest przecudny, Nikolcia również, super foteczki. Ja owocków nie daje w całości bo młody jeszcze nie daje rady z grudkami.
Okresu brak, mleka mam sporo, odciągam sobie w pracy i Krystianek dostaje to mleczko na następny dzień jak jestem w pracy. Pić nie piję dużo, Karmi i lech jakoś na mnie nie działają ale lech free mi bardzo smakuje 🙂
Chyba wszystko co miałam pisać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Dziewczyny za rozwiniecie tematu, Samantka super Nikolcia jest, jaka kumata z tym bananem i jak ładnie siedzi, ja daje owoce w siateczce, super urzadzenie bo sie ani FaSOL ani rzeczy w w jego zasięgu nie brudzą, zajada na lazaco bo siedziec nie umie jeszcze
Pediatra przyjedzie w srode - ufam jej - telefonicznie stwierdzila ze te czerwienie na polikach to moze byc najpewniej alergia bo kolki tez u nas na podłozu alergicznym podejrzewala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jak nie daję słoiczków, to Pawcio dostaje surowe owoce, uwielbia banana, arbuza, jabłka, truskawki też już jadł. Ostatnio dostał paluszki lekko słone i chrupaczki z Hippa. (Paluszki zaleciła nam pediatra jak miał problemy trawienne). Pawcio po dwóch tygodniach poszedł do żłoba i się zastanawiałam, czy da radę tyle godzin być tam po tak długiej przerwie i oczywiście nie było problemu. I jak panie się ucieszyły na jego widok ;-P Mój mały Casanova, wszystkie baby zauroczy 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...