Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Rany julek to Aleks właśnie osiągnął 9 kg 🙂 Choć na siatce centylowej jest OK to wygląda jak klopsik i znowu mu szyja zanika 🙂

Misia co do czapeczki to chyba nie przyda się ani mi ani Tobie bo jak zmierzyłam ja dokladnie centymetrem krawieckim to wychodzi dokładnie 54 cm więc może na przyszłą zime będzie. Rozmiar na czapce 6-12 m a facet w sklepie mierzył i stwierdził że 46cm mu wyszło.

To co piszesz o nacnym karmiemiu to wszystko pieknę i oklask dla Ciebie za wzorową Mamę, ja jestem większym śpiochem a dzidziusie powoli wyrastają z różnych rzeczy i powoli wkraczają na coraz to dojrzalsze obszary. Aleks wyrósł z mleczka w nocy ale za to zaczął mówić Tata i Dziadzia oraz więcej czasu spędza samodzielnie i skupia się na zabawkach, nie jestem pewna ale słowo Tata chyba zaczyna powoli kumać bo zawsze mu wciskamy jak tylko widzi M ze to Tata tata tata..... Tata do znudzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
To mój Antek chyba też waży z 9 kg. Na początku października miał 8600, a teraz nie wiem... mi to się wydaje, że on chudy jest...
U nas też bardziej "mówi" tata niż mama, ale nie wiem czy kojarzy. Czasem mi się wydaje, że tak. Na pewno kojarzy jak mówię kotek, bo wtedy patrzy tam gdzie kot jest 🤪 natomiast coraz częściej udaje mu się próbować klaskać jak ja klaskam 😁
Aha, dałam mu dziś kawałek ciasta od pieroga :P zamiast pogryźć to połknął w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mandrasala świetne zdjęcia w oczy rzuciłymi się puzzle które u nas są przykryte a Agatka i tak się donich dostaje i wyciąga elementy i do buzi. Chyba się skuszę na ten kojec.
Fasolek jest pulajdek jak Agatka. Dziś ją zważ,ja daję Kaszkę na noc Bobovity z7zbóż wypija zawsze 210 ml, obiadek różnie. ostatnio zawsze zjada mały słoiczek ostatnio zaczęłamkupować duże i jak jej smakuje to cały nawet zje 😉
Jak was czytam to trochę wyrodną matką się czuję żenie gotuję dla mojego dziecka,a menu to made in Bobovita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

Ale napisałyście dużo :P.
Zdjęcia super! Mnie to najbardziej przypadł do gustu ten pingwinek z czymś w brzusiu 😁. Chcę takiego!!!

Misia ja też mam masę siniaków, albo się o coś obijam, albo tak jak Ty dotknę i jest siniak. Taka już nasza natura 😁

No i moja młoda też waży 9 kg. A przemianę materii ma po tatusiu, co zje to wysra :PP. Ale brzusio jej troszkę urósł, natomiast nóżki, rączki szczuplutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Grzesio waży też 9 kg (ważył się jak byliśmy ostatnio u lekarza z tą trzydniówką).
Ja kaszki nie daję na noc tylko rano, w jakąś godzinę - 1,5 po porannym mleczku. Daję bobvitę i mieszam z owowcami kupnymi w słoiczkach. Ogólnie to mały coraz mniej mleka zjada.
Co do obiadku to daję tak na oko do miseczki i raz zjada całą miskę (myślę że ok. 1 dużego słoika) a innym razem połowę miski. Na noc dostaje już samo mleko - 210 ml. W nocy już od dawna nie je.
Ja latam za Grzesiem po domu i już się przyzwyczaiłam, że nic przy nim nie zrobię. Staram się go uczyć, że pewnych rzeczy, np. psiej miski, dotykać nie może. Na razie to skutku nie odnosi, a może i nawet działa przeciwnie, niż bym chciała. Bo jak widzę, że Gregor pogina w stronę miski i stanowczym tonem wołam "Nie wolno!" to on jeszcze przyspiesza 🙂 Mam jednak nadzieję, że z czasem załapie, bo nie chcę żeby było tak,że wszystko w domu będę musiała pozamykać i poprzestawiać. Wolę go od początku uczyć znaczenia słów "nie wolno, nu nu" 🙂 Na mamazone mówią, że dziecko w wieku 10 m-cy potrafi już rozpoznać i odpowiednio zareagować na słowo NIE.
A myślicie, że można naszym dzieciom gotować płatki owsiane takie zwykłe ze sklepu i podawać z mm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jak mówię nie wolno to Agatka się śmieje.

Dziewczyny szczególnie te co mają dziewczynki kupowałyście już kombinezon na zimę. Przymierzam się już z 3 tygodnie. Może coś z Allegro możecie coś polecić? Jaki rozmiar bo już głupieje, chciałam kupić używany rozmiar 74 ale coś mnie podkusiło by się spytać w jakim wieku nosiła go tamta dziewczynka i okazało się 5-8ms. W sumie Agatka już ciuchy na 74 mana styk więc sama nie wiem. Chyba kupie coś w sklepie tylko chora jestem jak mam jechać do jakiegoś centrum handlowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecię bardzo dobrze rozumie "nie", bo zawsze jak robi coś czego nie powinien, a ja powiem nie lub nie wolno, to on na chwilkę przestaję, odwraca się do mnie, patrzy figlarnie ze złośliwym uśmieszkiem, poczym dalej robi swoje i ma mnie zupełnie gdzieś :P
Co do płatków to nie wiem... wiem, że z bobovity jest owsianka, ale zwykłe to nie mam pojęcia... a dawałyście ryż? Ja młodemu brązowy dawałam do zupki zamiast ziemniaka i wcinał... no i powiedzcie ile mięska dajecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):
Ja jak mówię nie wolno to Agatka się śmieje.

Dziewczyny szczególnie te co mają dziewczynki kupowałyście już kombinezon na zimę. Przymierzam się już z 3 tygodnie. Może coś z Allegro możecie coś polecić? Jaki rozmiar bo już głupieje, chciałam kupić używany rozmiar 74 ale coś mnie podkusiło by się spytać w jakim wieku nosiła go tamta dziewczynka i okazało się 5-8ms. W sumie Agatka już ciuchy na 74 mana styk więc sama nie wiem. Chyba kupie coś w sklepie tylko chora jestem jak mam jechać do jakiegoś centrum handlowego.

Ja kupiłam jakiejś firmy Lusa w sklepie rozmiar 80... niestety młody w nim pływa i strasznie go nie lubi... mam nadzieję, że jak najdłużej będzie ciepło to w kurteczce będzie chodził. Szkoda mi go w tym kombinezonie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
DOROTA napisał(a):
Misia wczoraj miałaś urodziny? Wszystkiego najlepszego!

Ja? Urodziny?!? Nie... miałam w lipcu 🙂 ale za życzenia dziękuję 😁


Bo tak dziwnie masz wpisaną datę urodzenia: 30.11.-1 myślałam że to 30 listopada lipec to tam chyba szyfrem jest hehhehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):
Misia napisał(a):
DOROTA napisał(a):
Misia wczoraj miałaś urodziny? Wszystkiego najlepszego!

Ja? Urodziny?!? Nie... miałam w lipcu 🙂 ale za życzenia dziękuję 😁


Bo tak dziwnie masz wpisaną datę urodzenia: 30.11.-1 myślałam że to 30 listopada lipec to tam chyba szyfrem jest hehhehe

ja tam nic nie wpisywałam... samo tak wyskoczyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny przepraszam że tak długo się nie odzywałam ale mam dużo na głowie : teściowa, szkoła, prace kontrolne no i mój skarb wiedzę że dużo stron mam do nadrobienia wybaczcie ale przeczytam tylko kilka bo jestem dziś bardzo zmęczona jak zwykle przez ostatnie dni. Widzę że nie tylko mój skarb zaczął jeść piętki i chlebek ostatnio bardzo często mu daje szczególnie rano jak nie chce kaszki jeść i bardzo to mi się podoba bo mimo że jeszcze zębów nie ma to dziąsłami sobie daje nie złe rade ostatnio mnie zadziwia Igor daje przykłady ledwo co zaczął się "czołga" to zaraz "zaczął wstawać" trzymając się oczywiście łózka lub jakiegoś mebla cud a przedwczoraj powiedział "mama " pewnie nie świadomie ale ja byłam pod pełnym wrażeniem nie powtarza tego często ale wtedy kiedy mnie nie ma na widoku. Odkąd zaczął wstawać jest też nie posłuszny wszystko rusza, rzuca i bierze do buzi nawet na chwile nie mogę odwrócić wzroku bo już coś zbroi 🙂 ach ten mój maluch. A od skąd kupiliśmy krzesło do karmienia jestem bardzo zadowolona z tego jak on je nie dość że spokojnie to jeszcze wszystko co jest w talerzu oczywiście ja go karmie bo jak K to robi to nigdy nic nie jest zjedzone do końca to samo z teściową a później są tego konsekwencje bo później jest ryk bo głody jest :P. A co do mojej sytuacji jest już lepiej może mój K jej powiedział coś nie wiem co ale jest na razie spokój.
Pati nie przejmuj się bo ja mam to samo nawet w nocy chce na ręczę od dwóch dni to śpi z nami ale mamy małe łóżko i nie kiedy jak się uda to przeniosę go do łóżeczka. A mój skarb mleko pije tylko dwa razy dziennie rano 180ml i wieczorem 210ml nie wiem jak wasze ale mój jadłospis jest z 5 dani
6.00-7.00 - mleko 180ml
9.00-10.00 - kaszka
13.00-14.00 - obiad
17.00-18.00 - deser
20.00-21.00 - mleko 210ml w nocy nie daje mu już mleka
Życzę dobrej nocy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek!
Myszka, fajnie że sytuacja się uspokoiła, mam nadzieję że nie na krótko!
Kurcze dziewczyny... mój brzdąc jest bardzo marudny... siedzieć nie, pic nie, jesć nie, lezec nie !! ah, w koncu położyłam go do łózeczka bo nie bede cały dzień trzymać go na rękach.. Jęczał , jęczał i nagle cisza.. śpi.... chwila relaksu 😉 Więc to napewno te zębole.. jak ida 4 naraz to się nie dziwie. Biedactwo 😞
Dzisiaj zamówiłam fotelik samochodowy. To będzie prezent pod choinkę, bo wszyscy kupują mu z rodziny zabawki to po co mamy my dorzucać klamorów jak można coś pozytecznego kupić 😜 http://allegro.pl/fotelik-fotel-kidimo-toro-oddychajaca-tapicerka-i1944173867.html czytałam opinie o nim na necie to ma same pozytywne, dziecko w nim się nie poci i jest dobre na długie wycieczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć !
Pati mój to samo a tej noc wogóle nie chciał spać jak się obudził o 1 w nocy tak zasnął dopiero po 6 ja razem z nim kompletnie kończona jestem przez tą noc a jeszcze podczas dnia to samo spać nie chce jak wstał o 9 tak jeszcze nie spał chodź już wiele razy chciałam go usypać to nie chciał ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka2o1o napisał(a):
Cześć !
Pati mój to samo a tej noc wogóle nie chciał spać jak się obudził o 1 w nocy tak zasnął dopiero po 6 ja razem z nim kompletnie kończona jestem przez tą noc a jeszcze podczas dnia to samo spać nie chce jak wstał o 9 tak jeszcze nie spał chodź już wiele razy chciałam go usypać to nie chciał ... 😞


hm.. może zębole? zobaczy czy czasem nie ma popuchnięte..


mój zrobił dziś już 3 kupy i teraz 4 luźną 😮 może to być przez zęboleeeee?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
boże już wieczór a dopiero co się męczyłam o 2 w nocy z Igorem żeby go u spać a teraz znów go muszę u spać .Ciekawa jestem jak ja sobie poradzę z sesją w styczniu mam tylko miesiąc żeby się uczyć w domu ale jak ja mam to zrobisz skoro Igora mam na głowie . Ja chce żeby już wyszły te zęby ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Weekendowa cisza nastała. Ja akurat dziś mam wolne. Jutro niestety do roboty, uroki pracy w markecie 🙂 Byliśmy na długim spacerek, zahaczyliśmy o sklep, młody dostał szaliczek i rękawiczki na mikołaja.
Co do owsianki to ja mam taką specjalną z bobowity, Krystianowi bardzo smakuje. Myślę, że samemu też można zrobić.
Myszko, fajnie, że jesteś i że w domu lepiej.
Pozdrawiam wszystkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patii0423 napisał(a):
witam !
Dzisiaj zauważyłam białą kropeczke na dziąsełku u Bartka 😉 więc pierwszy zębol to prawa dwójka ;D


No jakoś u chłopców widzę dwójeczki pierwsze wychodzą. Antoś chyba też tak ma. Kiedyś jak młoda była mniejsza to ją taki Tymek zaczepiał, wyglądał jak mały wampirek, bo miał dwie górne dwójeczki bez jedynek 😁. I to już takie w całości :PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...