Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ufff późno już, ale musiałam nadrobić te 30 stron 🙂 🙂
Z tego co pamiętam to.. Haliszczanka, pytałaś o kontrole ważenia itp.. to u nas było tak, że w 5, 8 i 13 dobie była u nas położna ważyła mierzyła itp... później przyszła babka z przychodni, a ja na drugi dzień na ważenie i mierzenie... Później jak miała półtora miesiąca byłam i jak miała 2 miesiące... Do pediatry poszłam niedawno i teraz mamy 16go ważenie mierzenie szczepienia... i tak co miesiąc kontrole az do 2 lat. Ale mam bliziutko, bo na tej samej ulicy co mieszkam 🙂 🙂 U nas dzieci dostają takie fajne karnety.. wygląda jak zeszyt i ma 88 stron... jest tam kalendarz szczepien różne siatki centylowe, i podzielone miesiącami...
Szarla, to Amelcia jest taka duża czy mata taka mała ??? 🙂 🙂 Hehe
Edytko u mnie po szczepieniu też mala strasznie plakała, zanosiła się i piszczała... ale po paracetamolu jej przeszło...
Ja z kolei badanie wzroku będę mogła zrobić dopiero jak mała będzie miala roczek... chodzi o wadę wzroku mojego A... na jedno oko prawie nie widzi i może być to dziedziczne... ale dopiero po roku można to stwierdzić...
Hawajka, Alanek Tuśki też upodobał sobie jedną stronę i się okazało, że ma asymetrie i wzmożone napięcie... lepiej to sprawdzić...
Marta u mnie mała też przesypia całe noce, a jak spała w łóżeczku to się wierciła i o 3 musiałam dawać smoczek i ją zabierać ostatnio... i też cięzko mi wstawać w nocy bo się odzwyczaiłam...
Kaczuszka fajnie, że jesteś... Niedawno o tobie pisałam, że się nie odzywasz coś ostatnio i na lekkie wspomnienie jestes 🙂 🙂

Więcej nie pamiętam :P:P:P
A teraz zmykam spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to dałam radę nadrobić.
Moja dzisiaj znowu od rana płacze z powodu kupy cholery już dostaje teraz to czwarty dzień. 😞 Całe szczęście że przy cycku się wycisza

Mandrasala nie martw się, że główki nie trzyma tylko na brzuszku go kładź bo inaczej sytuacja się nie poprawi.
Fajnie że nowe osoby mają aguagu ja bardzo lubię tą stronkę.
Do tej galerii też coś wstawię ale zostanę przy aguagu jao głównej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny 😉 mały dziś spał do 4.30, a później na nowo nyny do 7.00, no i teraz na nowo śpi 😜 pewnie do jakiejś 9.00 .. ja byłam wczoraj na tej rehabilitacji z małym, no i bez zaglądania w książeczkę zdrowia, po obejrzeniu małego pan rehabilitant powiedział. że ma nie więcej niż 3miesiące 🤪 byłam w szoku.. no a my z A. do niego, że właśnie ma 3miesiące 😉
a no i po zbadaniu małego powiedział, że nie ma wzmożonego napięcia mięśniowego, bo normalnie umie otworzyć rączki, a nie non stop ma zaciśnięte piąstki.. a no i asymetrii jako takiej też nie widzi... no po prostu masakra..z tym, że ich tam było dwóch i oboje to samo powiedzieli 🤪 ale co osoba to inaczej 🤢 🤢 powiedział, że problem małego to to, że jest słaby w osi, tzn. mięśnie brzuszka.. i jak nie wie co zrobić to wtedy prostuje na brzuszku rączki, barki ustawia tak, że szyi nie widać..no i przez to, że ma słabe mięśnie brzusia to nie umie trzymać dobrze główki i dlatego zarzuca ją do tyłu.. i to nie jest wcale napięcie mięśniowe..
no i salamandra mamy zalecone to ćwiczenie jedno z twoich .. ten palec w międzyżebrze i przytrzymywanie główki aby nie mógł jej dać w bok.. no i na tej rehabilitacji to ćwiczyliśmy i po tych ćwiczeniach już było lepiej..
bo mały leżąc na brzuszku przegibiwał się tylko na jeden bok, a po tym ćwiczeniu już umiał w drugą stronę 🤪
salamandra wiesz nie przejmuj się tą główką, bo u nas to samo jest.. my mamy ćwiczyć to 4razy dziennie po 5minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
Gerdzia, to dobrze, że byś się uśmiechała, bo Pawlis się ciągle śmieje, chyba po mnie to ma. W przyszłym tygodniu jak nie będzie padało to do Ciebie przyjedziemy ;-) na spacer ;-) Mąż mi opracuje plan dojazdu ;-) Chcesz?


Jasne 🙂 tylko jeszcze się dokładnie zgadamy, bo przyszły tydzień mam pracowity... no i szczepienie 😞
Jeśli by nie wypaliło to kolejny mam już lajtowy i wtedy już na pewno 🤪 🤪 🤪

Mam tylko nadzieję, ze masz wyjmowaną gondolkę, bo ja mieszkam na wysokim 3 piętrze - bez windy 😎 a schudnąć jakoś nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ANTOŚ WSZYSTKIEGO NAJSŁODSZEGO, ZDRÓWKA I UŚMIESZKU NA BUZIUNI :*
A ja dzis miałam pobudke najpierw o 24 na mleko a pozniej juz o 4 😞 Nie wiem jak oduczyc Niunia tego nocnego jedzenia!! Juz zaczyna naprawde mnie meczyc 😞 Juz tak na dobra sprawe nie pamietam co to znaczy sie wyspac 😞 Przynajmniej to dobre, że nie jest beksa i prawie cały czas jest usmiechniety, no chyba ze jest bardzo zmeczony badz głodny to zaczyna marudzic ... Dawid tez sie slini i wpycha raczki do buzki, ale moim zdanie nie koniecznie jest to oznaka zabkowania. Małe dzieci poprzez wpychanie wszystkiego do buzi poznaja Swiat ...
Pisałyscie tez o patrzeniu w TV, Dawid jak tylko zobaczy ze jest właczony to by wzroku od niego nie odrywał, ale ja sie staram zeby nie ogladał, bo to korzysci nie przynosi a wrecz przeciwnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
Adminie i jeszcze jedno - jak dodaje skrót mamusie.net do swojegopaska skrótów to nie am ikonki, na brzyszku był bocian czarny a tu nic a napis za duzo miejsca zajmuje, zrobisz ikonkę?
co racja to racja - zapomniałem zaprojektować ikonki.
Dzięki, że zwróciłaś na to uwagę, jakoś umknęło mi to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
Adminie wstawiłam kilka zdjęć, bo jakoś tak mi przykro, że się tyle narobiłeś, a tam tak mało zdjęć jest ;-
(
Strona ma ledwie miesiąc, pewnie dojdzie jeszcze trochę zdjęć 🙂 Dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neli ja wiem ;-)

w ogóle kaczuszka witam po bardzooo długiej nieobecności 😁 mała już ma dwa ząbki?SZOK!! 🤪

chyba nie witałam jeszcze nowej marcówki, tak więc witam Cię! 😁
jeśli chodzi o nosek to pytałam pediatry co mam zrobić, bo miałam ten sam problem..no i właśnie stwierdziła sapkę u małego.. kazała wietrzyć mieszkanie, a szczególnie pokój w którym mały śpi, bo on to wręcz chrapał jak spał.. no i dużo przebywać na świeżym powietrzu..;-) u nas przeszło 😁 teraz nosek jest tylko czyszczony po wielkim płaczu ;-) bo jak miał tę sapkę to czyszczenie gruszką nic nie dawało, nawet po wcześniejszym wkropieniu soli fizjologicznej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
po pierwsze Tosiaczku kochany, dużo zdrówka, mnóstwo mleczka i zero problemów z brzuszkiem Ci życzę,
po drugie Paweł nie ma śladu po szczepieniach,
po trzecie Gerda Ja umiem wnosić wózek po schodach, więc dam radę ;-) Jeszcze się zgadamy.
O godzinie 5.30 obudziło mnie bicie serca ;-) Mój mały gagatek włączył sobie sam karuzelę, jak do Niego zajrzałam to leżał cały uśmiechnięty, aż mu nogi chodziły. Teraz też mu ją włączyłam i mały się cieszy. Jak dobrze, że ją kupiłam. Skubany nauczył się te guziczki naciskać ;-)
Idę się ubrać i na spacer lecimy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszytskiego najlepszego dla Antosia... dużo zdrówka przede wszystkim i uśmiechu na buźce 😉
Moja gaduła spała do 5h30 i pozniej do 8h30... pogadała sobie i śpi dalej... pewnie zaraz wstanie 🙂
Neli moja mała też się budziła w nocy i to dlatego, że nie dojadala... teraz jej daje 2 piersi na noc, albo butle jak brakuje w cyckach i spi co najmniej 7 i pół godziny... a ja i tak sie nie wysypiam, bo nie chodze z nia spac o 22h00 23h00 tylko siedze do 12h00- 1h00 :P:P
Muszę chyba coś zjeść bo mnie ssie w żołądku... a o 13h00 jedziemy do szpitala z tym okiem mojego.. ja jako tłumacz ;p będą czyścic... tylko ciekawa jestem jak... widziała któras z was jak oko się czyści??? ja to sie smieje do niego, ze mu wyjma wyczyszcza i wsadza... a on na to... Będzie bolało?? A ja, że nie tylko jak nerwy będą wiązać :P hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff, nadrobiłam, na szczęście nie było dużo.

Sto lat dla Antosia 🙂 U nas noc jak zwykle tak sobie. Zazdroszcze dziewczynom, które nie mają pobudek w nocy. U nas pierwsze pobudka po 1 (a jeszcze niedawno przed 12 wstawał!) potem przed 4. A potem od 5 jak zwykle jęki i stęki do 7 (wtedy kiedy mis ię najbardziej chce spać). POtem jeszcze pospał do 9. Kiedy ja się wyśpie 😞
Strasznie martwi mnie ta asymetria, ale mam nadzieje, że to nie to. Póki co staram się go turlać też w drugą stronę i z tą główką też staram się mu przekręcać jak tylko mogę, choć strasznie się wtedy złości. Edtytko, trzymam kciuki, mam nadzieje, że dziś wszystko pójdzie dobrze, ściskam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka nie strasz tak swojego bo jeszcze nie pojdzie na to czyszczenie 🙂 Faceci jednak maja mniejsza granice bolu niz my :P Ja nigdy nie widziałam takiego zabiegu i powiem szczerze ze bym wolała tego uniknac, napewno nie jest to przyjemne. A wydaje mi sie, że beda jakis plyn wpuszczac .... ale pewna nie jestem.
No ja juz sama nie wiem co mam robic z tymi nocami, bo Niunius duzo pije jednak tego mleka, prawie kazda butla 150 ml. Przez dzien wypija mi 5 butli no i jedna w nocy. Probowałam go przestawic i dac mu te 6 w dzien i myslałam ze jak je zje to bedzie spał juz cała noc, ale niestety to na nic i tak sie budził i tak. Probowałam go oszukac i woda, i cherbatka i smoczusiem, ale był tylko jeden wielki wyk i dopiero mleko działało.... Wiec wrociłam do starego systemu i kłade go po 5 butli ( do ktorej dodaje teraz pol miareczki kleiku, co i tak nie pomaga 😞 )....
Dziewczyny a ja mam coraz wiekszy problem z wypadajacymi włosami, wychodzi mi ich juz strasznie duzo, pełno ich w całym domu 😞(((( Biore jakies witaminki ale nic nie pomagaja... Chyba bede musiała sie wybrac do lekarza, bo nigdy w zyciu tak nie miałam!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Neli, on musi pójść, bo lewe oko ma chore i ledwo na nie widzi, a teraz coś mu w zdrowym oku siedzi i całkiem nie widzi dobrze.... nawet tv wczoraj nie ogladal tylko sluchal.. bo oczy bolały...
I nie wiem co doradzić ci w takim razie z tym jedzeniem... czemu mały nie przesypia nocy... może jeszcze zacznie 🙂 Bo moja zaczela przesypiac a pozniej 2 tygodnie znowu wstawala o 3h00...
Co do wypadających włosów nie martw się.. Ja mam to samo... wyłażą garsciami... odkurzać mogę codziennie i pelno moich włosów wszędzie... nawet jak gumkę zdejmuje z włosów to na niej jest ich ok 20... ale ponoc po ciazy to normalne... i tez biore witaminy i nic... w koncu przejdzie... pytalam mae o to i jej pokazalam jak mi wylaza, to powiedziala ze miala tak samo 🙂 Tak więc nie panikuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Antoś dziękuje za życzonka 🙂)))
Dziś na szczęście gorączki nie było i mały pospał od 21 do 6m a potem gdzieś od 7.30 do 9.30... i teraz dalej śpi.
W końcu się ochłodziło, więc pójdziemy na spacer, bo w te upały to mały się męczył i wył, a w domu było chłodniej.
Ja dziś eksperymentuje ze szpinakiem.
A w ogóle Monisi coś nie ma 😞((( ciekawe czemu? Martwię się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magda123 napisał(a):
dorota a czy jesz może marchewkę?

Zdarza mi się ale rzadko. Małej nic nie daję narazie tylko moje mleko 2 razy dziennie butla i staram sią by coś piła ale nie zawsze to się uda.(woda, herbatka na trawienie hipp, dawałam jej rumianek ale smakował 2dni.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale ja nie karmie piersia 😞 Słyszałam własnie, że Mamy ktore karmia piersia maja problem z włosami... Ehhh mam ich juz o polowe mniej niz w ciazy... A tak sie cieszyłam, że włosy w ciazy mi sie poprawiły, a teraz dupa zbita!!
Oczywiscie niech idzie na ten zabieg oczyszczania, bo to nie jest zadna błachostka!!!
Emka, to bardzo dobrze ze Antos juz nie goraczkował wiecej i przespał noc bez problemu!!
Ja chyba przy szczepieniu ( 14.06) skonsultuje z lekarzem diete Dawidka...
A Monisia wczoraj miała 1 rocznice slubu, takze moze zabalowali :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Normalnie musze się Wam pochwalić!! Mój Filip wczoraj zaczął wyciągać rączki do zabawek i je łapał.
Wszystkiego co najlepsze dla Antosia.

Neli mi też strasznie włosy wypadają garściami normalnie boję się czesać.

Miłęgo dnia dziewczyny 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...