Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doroto, ja już o laktację tak walczyć nie będę... po prostu jeśli będzie taka potrzeba, to częściej będę przystawiała do piersi... Jak zniknie pokarm to zniknie... nie będę się tak dołowała jak kiedyś... Poza tym Nikolcia to nie jest już taka mała dzidzia :P Będę karmić ile się da, no ale jak nie będę miała wyjścia, to nic się nie stanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Oj dziewczyny Wy i tak z karmieniem piersią jesteście dzielne 🙂 A co do tego spania po piersi to ja wiem, że to nie jest reguła. Sama mam koleżankę, która urodziła w lutym i synek śpi w nocy od 21 do 5 rano. A jest tylko na piersi. Natomiast znam też wiele dzieci, którym jednak na ta pierś na noc nie wystarcza.
Aha no i Samantka nie martw się zupełnie o to rozszerzanie diety. Po pierwsze masz jeszcze czas, a po drugie to czytałam, że te początki mogą być trudnie i dzieci mogą być niechętne do nowych smaków. Trzeba czasem kilka razy próbować, aż dziecko zaakceptuje jakiś smak ale najczęściej w końcu się to udaje 😆
A u nas młody jeszcze drzemie, ale zaraz będzie się pewnie budził. I mamusia też sobie z nim trochę posapała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka my ta rure wkadamy do otwartego okna...jest tam taki panel, ktory do tego sluzy, ale z gory i tak leci cieple powietrze, wiec kladziemy jakas szmatke...troche taka prowizorka, ale narazie ni moglismy zrobic dziury w scianie, bo mieszkamy w rynku i nie mozna nic zmieniac na budynku, bo to podchodzi pod zabytki czy jakos tak...
Dorota ale mnie zawstydzilas teraz.. 🙂 dziekuje bardzo...z tego co widzialam na zdjeciach to wy tez swietnie wygladacie 🙂 ja to mam mnostwo kompleksow, ale chyba kazdy je ma..
Oktawia swietne fotdy, fajnie ze sie odezwalas, bo dawno cie nie bylo..Olus juz taki duzy, a Ty bardzo ladnie wygladasz 🙂
Niunia mam nadzieje, ze u ortopedy bedzie dobrze..a powiedz mi o co chodzi z tym pieluszkowaniem? bo my nic nie robimy, ale Maja sama uklada nozki w zabke..no i czy trzeba znowu isc czy jeden raz u ortopedy wystarczy? bylam w 8 tygodniu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha przypomnialo mi sie co mialam napusac...ja jak bylam u pediatry to pytalam czy powinnam isc do neurologa z ta glowka jak Maja trzymala na jedna strone, to mi powiedziala, ze nie widzi takiej potrzeby, ale ja sie uparlam i poszlam, wiec jak ktos ma jakies watpliwosci to radze sie przejsc do neurologa..lepiej zawsze dmuchac na zimne...
Samantka ja tez sie zastanawiam jak to bedzie z jedzeniem u Mai...nie wiem czemu, ale jakos sie stresuje jak to bedzie kiedy trzeba bedzie dawac inne rzeczy..naraxie probowalam jej dawac pare rzeczy, ale polowe zawsze wypluwa a i tak zawsze chce piers pozniej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja u ortopedy tez byłam w 8 tygodniu i wszystko było dobrze ale kazal przyjsc jak mala skonczy pol roku czyli we wrzesniu! Ale moze przez ten udar bo mowiła mi neurolog ze skutkiem ubocznym udaru moze byc wolniejszy wzrost nozki i roczki po stronie prawej i jak powiedzialam o tym ortopedzie to kazal przyjsc i przypomniec o tym to zmierzy jej dlugosc kosci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta moją małą pediatra tylko badała pod względem bioderek i stwierdziła, że wszytsko ok... a pieluszkowanie to wkładanie pieluchy między nogi.. u mnie mała też sama tak nóżki trzyma i z bioderkami ok 🙂
Ale ten panel w oknie musi niezbyt ciekawie wyglądać... kurcze takiego z rurą to raczej nie kupię... sama już nie wiem... może lepiej wentylator drugi kupię i już... bo u mnie to musiało by stać w salonie, no i brzydko by było jakby jakaś rura przez okno wystawała... a dziury też nie możemy zrobić, bo mieszkanie mamy wynajęte...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci, ze jak jest taki upal to w nosie mam czy to ladnie wyglada czy nie..ale i tak zle to nie wyglada...
a jesli chodzi o zrobienie dziury, to ja jak w stanach wynajmowalam mieszkanie to spytalam czy jak zrobie dziure na klime i pozniej jak sie bede wyprowadzac to zostawie to wbudowane, to wlasciciel sie zgodzil...dla niego to bylo na reke, bo pozniej mogl wynajac mieszkanie za wiecej 🙂 moze tez tak zrobisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta napisał(a):
powiem ci, ze jak jest taki upal to w nosie mam czy to ladnie wyglada czy nie..ale i tak zle to nie wyglada...
a jesli chodzi o zrobienie dziury, to ja jak w stanach wynajmowalam mieszkanie to spytalam czy jak zrobie dziure na klime i pozniej jak sie bede wyprowadzac to zostawie to wbudowane, to wlasciciel sie zgodzil...dla niego to bylo na reke, bo pozniej mogl wynajac mieszkanie za wiecej 🙂 moze tez tak zrobisz...

Ale my mamy na prawdę mało miejsca.. :/ Nawet nie mam za bardzo gdzie zrobić dziury, bo mieszkam w kamienicy, czyli mamy 2 fasady, bo z lewej i prawej sasiedzi... z tyłu odpada, bo tam jest łazienka i pokój małej, zresztą nie ma tam słońca i da się wytrzymać, ale w salonie słońce przez cały dzień tylko problem taki, że mało ściany, bo mamy duużo okien, poza tym cegla i wywiercic dziure tez ciezko bby bylo.... dlatego wolalabym klime bez rury, bo nie mam odpowiedniego mieszkania na ta z rura...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie,..miejmy tylko nadzieje, ze czesto nie bedzie takich upalow!
boze jak ja bym sobie poszla na jakis basen sie popoalac, albo nad jeziorko...jednak w tym roku nic tego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo z Maja nie da rady, bo w sloncu chyba nie mozna z takim malym dzieckiem? a w wozku nie polezy,bo zaraz bedzie plakac...a do wody pisalyscie, ze tez nie mozna.. 😞
zastanawiam sie kiedy dzieci przestaja plakac bez powodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka ja też na razie karmię wyłącznie piersią, podaję tylko czasami herbatkę z hippa. Jak mi w trzecim miesiącu zaczęło brakować pokarmu to zaczęłam pić bawarkę i pomogło. Oprócz tego mój mąż zauważył że jak było ciepło to miałam mniej pokarmu i do tego też stres robi swoje. A ty pijesz bawarkę?
Oktawio jakbyś mogła to chętnie bym wzięła od Ciebie nazwę tego leku bo niedługo do pracy wracam a ta pokrzywka strasznie wygląda czasami 😞 a zdjęcia śliczne 🙂))
A tak po za tym to był czas że Weronika przesypiała całą noc ale odkąd ma problemy z tym noskiem a teraz z kupką ( dzisiaj 5-ty dzień ) to ciągle się budzi 😞 ale tak systematycznie zasypia o 21 i budzi się rano o 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłam, już jest wszystko ok. Nie muszę Pawła pieluszkować ;-) To była oststnia wizyta. Marta jeśli Ci ortopeda nie kazał przychodzić to nie musisz. Ja musiałam pieluszkować, bo jako dziecko miałam szyny pół roku i ortopeda powiedział, że dysplazja jest dziedziczna i profilaktycznie mam to robić Pawłowi. On też sam robi żabę, każde dziecko tak robi, ale tu chodzi, żeby jeszcze większą żabę robił. Na szczęście mamy to już za sobą dwa i pól miecha tak chodzić. Teraz w te upały to było uciążliwe. Mam inny problem, Paweł nie chce jeść i wieczorami marudzi, nie wiem, czy to zęby, bo trze dziąsła, czy co. Ale czasami9 dostaje histerii i pluje mlekiem ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia, moja też słabiej je... Też wszystko pcha do buzi, zaciska dziąsła jak ją karmię, ale to raczej nie zęby...
Mała teraz tak szaleje, że szok!!! Dałam jej butlę, bo jak zwykle marudziła i jak zjadła od razu lepszy humor ma 🙂 🙂 Teraz ciągle gada i krzyczy 🙂 Łapie zabawki, no tak fajnie się bawi 🙂 🙂
Beata, piłam bawarkę wcześniej, ale dla mnie nie było różnicy, więc już nie piję bo mi nie smakuje... Wolę inkę... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia cieszę się kontrola bioderek wyszła pomyślnie. My wybieramy się na drugą wizytę w lipce. Ten lekarz u którego byliśmy powiedział, że do ukończenia przez dziecko 1 roku życia takie wizyty u ortopedy trzeba mieć aż 4 razy, nawet jeśli wszystko jest ok. Tylko że jak pytałam znajomych ze starszymi dziećmi, to nikt aż tyle razy nie chodził. Więc ja pewnie przejdę się teraz w lipcu i jeśli wszystko będzie dobrze to już też więcej do niego chodzić nie będę.
Grzesio jakiś czas temu tez miał takie gorsze dni,że nie chciał jeść itd. Teraz mu już przeszło. Być może to zęby, bo słyszałam, że one tak właśnie falami dają objawy. Na dziąsłach w każdym razie nic "innego" nie widzę. No ale to jeszcze czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia ciesze sie ze z bioderkami Pawełka wszystko dobrze!!
Samantko super w koncu sie doczekałyscie!!
Ja dodzwonilam sie dzisiaj do neurologa i mamy przyjsc za tydzien w środe ale we wtorek mam jeszcze zadzwonic sie upewnic bo pani doktor troche choruje i nie wie czy bedzie w srode w pracy!!
Moja Kornelcia tez tak jakby gorzej je ja jej daje cycka to troszke possie i zaraz sie strasznie denerwuje i wypluwa. Na chwilke sie uspokaja a za pare minut znow placz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...