Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka dziewczyny! Edytka super że chrzciny się udały, Kornelia wyglądała jak królewna.
My super dzisiaj spędziliśmy dzień praktycznie cały na powietrzu. Najpierw u rodziców na ogrodzie a potem nad jeziorkiem.Agatka była bardzo grzeczna i nawet kupę zrobiła po dwóch dniach!Więc super.
A dzisiaj pierwszy raz położyliśmy ją w jej pokoju w łóżeczku bo w kołysce się tak rozpycha że budzi się bo prostuje rączki na boki uderza o bandę. Jak w nocy ją zabrałam do nas do łóżka to my z mężem na skraju a ona na środku rozłożona. Tak mnie waliła nogami i rękoma że normalnie na sam koniec łóżka mnie zwaliła. Mam nadzieję,że pośpi teraz dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka właśnie ściągam piersi z lewj ściągnęłam po 7h 60ml więc też nie dużo ale mała w ogóle nie upomina się o jedzenie daje jej sama jak nie śpi to po 3-4h.Mleka mam mniej jak mi mało karmień na dzień wyjdzie no i ta butla w środku dnia wydłuża ten czas od karmienia do karmienia. Myślę że też soczki powodują że mniej jeść jej sią chce bo kaloryczne są prawie jak mleko. Spróbuj przed każdym karmieniem Nikoli najpierw piers dawać tak by ta przerwa między karmieniami nie była większa niż 6h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko, ona zawsze dostaje najpierw cyca jak jest głodna, ale po 4 minutach ssania płacze i się denerwuje bo mało leci... wiec cóż mogę zrobić.. butla... i niby ciąga mi te cyce co 3 godziny, a i tak mleka brak...
obudzil mnie bol brzucha 😞 straszne skrzepy krwi mi wylatuja... te które mialy okres... też tak miałyście???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tylko na chwilke bo zaraz wyjezdzamy!
Mala spala całą noc dopiero 15 min temu zjadla i spi, ja juz nie spie bo reka mnie boli i dlaej puchnie juz nie wiem co robic, ale jak bedziemy na Szczecinie to zajedziemy gdzies!
Samantko ja mialam raz ale tak nie mialam, ale dziewczyny cos pisaly, cghyba Niunia i Neli. A swoją drogą to dawno sie Nelunia nie odzywala!
no to do potem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, to lepiej sprawdź co z tą ręką!!!!
Ja dzisiaj może ze 2 godziny spałam przez brzuch... nie bolalo jakoś strasznie, ale przeszkadzało w zaśnięciu... po 7h00 mama przyprowadziła do mnie mojego brata, to siedzi bajki ogląda... Mała śpi, a ja nie mam na razie co robić... Nie chcę się krzątać, bo ją obudzę...
Marta, przeczytałam na styczniówkach, że martwisz się o siadanie Maji... Otóż przeczytałam w kalendarzu rozwoju dziecka, że większość dzieci czyni to po ukończeniu 6 miesiąca, więc jeśli zaczęłaś się martwić bardziej np. po zobaczeniu filmiku z Julką to nie ma powodu, bo niektóre dzieci wszystko szybciej robią... Zdarza się, że dziecko stawia pierwsze kroki mając nie całe 8 mc (moja koleżanka tak miała) ale to się rzadko zdarza... Nie martw się 🙂 🙂 Na pewno przyjdzie na Maję czas 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo!
No ja też jeszcze okresu nie dostałam, więc Ci Samantko nie powiem. Bratowa mi mówiła, że jak karmiła to dopiero po pół roku dostała. No zobaczymy kiedy ja.
CO do najadania się przez młodego, to dwa wieczory temu zastanawiałam się co jest nie tak, bo po kąpieli zjadł z dwóch cycków, przy czym darł się wniebogłosy co mu się nie zdarza. A potem jeszcze wciągnął 150 ml mojego mleka z butli, bo na szczęście miałam odciągnięte. I w sumie wczoraj już tak nie miał. Normalnie po kąpieli zjadł z jednego cycusia i zasnął koło 21 i do 5.30 spał, znów zjadł i do 7.30 spaliśmy. Obawiam się, że wtedy wynikło to z ulewania, bo akurat calutki dzień co zjadł to wymiotował. A Wasze dzieciaczki wymiotują jeszcze? Bo Antek miał okres, że przestał, ale teraz odkąd nauczył się przekręcać na brzuch, to na plecach nie uleży. I zaraz po jedzeniu się przekręca i wymiotuje. Może to dlatego? Muszę pogadać z pediatrą, bo mnie to martwi.
Monisia M mi od nowa robił system w kompie i nie mam nic na gg 😞(( wyślesz mi jeszcze raz??? PLisssssssss!!!!!! A wczoraj to padłam i nie miałam już siły nawet na internet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia, no to ja dostałam po 4 miesiącach... to też nie jest tak źle... Ale właśnie się myłam i normalnie leci ze mnie non-stop!!! Ledwo wylazłam z pod prysznica. musialam papier wsadzić między nogi żeby sie wytrzeć 😞
A co do ulewania moja tez ulewa szczególnie jak za dużo zje to wtedy sie ulewa, albo wlasnie jak ktos kto nie wiedzial ze jadla wezmie ja na brzuch polozy... ale to jest normalne, ze dziecko po jedzeniu polozone na brzuch ulewa... bo jak by to bylo jakbys Ty sie najadła do pełna i polozyla na brzuch... 🙂 nieprzyjemne 🙂 A że dziecko ma jeszcze źle rozwinięte to coś co chroni przed wydostawaniem sie treści żołądkowej to niestety ulewa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry.My wlasnie wstalysmy.Kurcze,Julka chyba naprawde czuje,ze jest w domu i na karmienie wstala mi o 5,a nie jak u babci o 2 i pospalysmy do teraz,a nie do 6:30 😁 Ja za godzinke ide do lekarza.Troche zaczynam sie bac,ale co ma byc,to bedzie 😉Samantko zgadzam sie z toba,dzieci roznie sie rozwijaja.U mnie w rodzinie wszyscy sie spieszylismy.Jak mialam 5 miesiecy to siadalam,a jak mialam niecale 9 to juz chodzilam.A moj P. zaczal chodzic jak mial 14 miesiecy.Po prostu juz tak bywa i nie ma co sie stresowac 🙂Misia ja tez wczoraj szybko padlam 😉Edytko kochana naprawde idz do lekarza z tym ugryzieniem.I to nie jest dewoctwo tylko troska o wlasne zdrowie.A lekarze sa od pomagania!!!Dobra lece malej kaszke dac i uciekamy.Odezwe sie po wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Monisia cieszę się, ze Twój pobyt w Polsce był owocny i że z Julcia tyle atrakcja zaznałyście. Jestem bardzo ciekawa tych zdjęć od fotografa 🙂

Marta mam nadzieję, iz dojechaliście do Wrocka bezpiecznie a Majeczka odpoczywa już w swoim łóżeczku. Szkoda, ze nie zdołałyśmy się spotkać.... .

Edytko moja Siosta jest uczulona na jad osy, zawsze musi po takim "wypadku" odwiedzić lekarza, gdyźż to dla niej niebezpieczne- takze nie bagatelizuj tego, bo może się to źle skończyć!!!

Samantka - ale miałaś pogode za oknem a w ogóle widok masz, jak z takich amerykańskich seriali. Pada, ona samotna w domu, wyjmuje duże opakowanie lodów i wcina, aż tu nagle dzwonek do drzwi ... 😎

Niunia co tylko wejde na forum to czytam o twoich wypadach - uważaj na siebie 🙂 🙂 🙂

U nas w porzadku, Patryś rośnie i nabiera nowych umiejętności. Jest czasami taki zabawny, ze boki zrywać.
Ja natomiast mam do końca lipca pewne zobowiazania, którym musze sprostać - także jeszcze 2 tyg. mój kontakt z Wami na "mamuśkach" kuleje. No, ale ze mną, czy beze mnie dajecie radę 😎 😎

Buziakersy 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
wczoraj mało pisała, bo juz zmęczona byłam.
Na basenie Pawliś znów szczęśliwy, trzy razy wpadł twarzą do wody i ani razu nie zapłakał ;-)
Na reszcie się z pleców na brzuch przewraca, wczoraj zaczął na swojej macie ;-)
Samanta z tym okresem to normalne, pierwszy będzie obfity i długi ;-(
Ja mam dziś endokrynologa i M. zostaje z małym, potem ide do krawcowej, więc znów mnie trochę nie będzie. Chciałam posprzątać, ale M. powiedział, że wszystko zrobi ;-) To idę pod prysznic i spadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Edytko idź do tego lekarza i nie bagatelizuj tego!
Misia ja okresu jeszcze nie miałam. Kumpela z biura która karmiła 2 lata mówiła, że dopiero po 8 miesiącach dostała, także może masz jeszcze czas :P
A Amelcia dalej ulewa, troszeczkę mniej, ale jednak. Jak się ją weźmie na odbicie to idzie bek, a po nim od razu rzyga 😞. A na macie to samo, ona na plecach nie uleży, więc jak się ją położy to od razu się przewraca na brzuszek i rzyga pod siebie. Ale ja to się już do tego przyzwyczaiłam i wrażenia to na mnie już nie robi. Na macie mam ciągle położony ręcznik i tylko wieczorkiem go zmieniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
Samantka u mnie pierwszy okres też bardzo obfity. I skrzepy też leciały.
Monisia, a jakie to wyniki wyszły Ci nieciekawie?
Grzesiek też ulewa. Czasem słabiej, ale czasem, jak dużo zje, to potrafi mocno ulać. I u nas na macie również non stop jest jakaś pieluszka tetrowa, do wycierania ulanego mleczka.
Dałam dziś Grzesiowi rano mleczko zagęszczone kleikiem, ale kukurydzianym, bo czytałam, że nie powoduje zatwardzeń. Grzesio i tak ma twarde kupki, więc wolę się zabezpieczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to wrocilam i nic nowego sie nie dowiedzialam.W przyszlym tyg mam powtorzyc wyniki i wtedy sie zobaczy..Haliszczanka po pierwsze mam dosc mocna anemie.Dzis bylo 8mg przy normach 60-150.Dodam,ze od pol roku jestem na mocnym zelazie 3 razy dziennie,a do tego wyniki na watrobe wyszly dosc zawyzone.Mam je powtorzyc za tydzien i zobaczymy,czy to jednorazowy wybryk,czy pamiatka po cholestazie...Po raz kolejny proponowano mi dzis transfuzje,ale sie nie zgodzilam.Mialam ja juz raz pare lat temu i wiem,ze to ostatecznosc.Narazie pomecze sie jeszcze na tabletkach 😉A Julce szczepienie sie upieklo,bo z racji lekko podwyzszonej temperatury kazal mi je na przyszly tydz przelozyc.Samantko ja mialam okres ponad 3 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny 🙂 ja niestety nie nadrobię, bo dużo pisałyście..wczoraj na wieczór wróciliśmy, ja tlko nakarmiłam małego, włożyłam do łóżeczka ... iiiiiiiii zasnął SAM!!! chyba wie, że jesteśmy w domciu!! 🙂 byłam tak padnięta, że tylko zjadłam i poszłam spać.. mały się obudził pierwszy raz przed 5.00, ale to dlatego, że A. zaświecił światło w przedpokoju jak wychodził do pracy, przyniósł mi go do łóżka, nakarmiłam go i znów spaliśmy do 6.20.. pogadaliśmy do 7.30, no i na nowo spanko do 9.45 🤪 🤪 a ja do Alana zanim zobaczyłam, która godzina powiedziałam...synuś pośpijmy dzisiaj dłużej niż do 8., bo mamusia jest padnięta 😜 😜
Samantka jeśi chodzi o pierwszy okres to ja miałam obfity, ale jeśli chodzi o skrzepy to mialam jeden, ale to taki ogromny 😮 a jeśli chodzi już o kolejny @, to leci ze mnie bardzo, ale to nic w porównaniu do tego pierwszego.
A jeśli chodzi o wypad nad morze to było fajnie, tylko Władysławowo to takie bardziej imprezowe miasto, za rok postanowiliśmy pojechać do spokojniejszego, bo tam to imprezy,imprezy,imprezy! Było super 3lata temu bez dziecka, bo imprezowaliśmy, a teraz za głośno jak na wyjazd z dzieckiem.
A no i nie pisałam o czwartkowej wizycie u neurologa..pisałam do Misi i Monisi smsa, ale nie miałam jak wejść na mamusie, więc napiszę teraz..
tak więc Pani neurolog powiedziala, że napięcia na pewno nie ma, a asymetria jest lekka i powiedziała, że nawet rehab. już nie trzeba, bo to samo się zniweluje 😜 ale jeśli mamy jeszcze umówione ćwiczenia to powiedziała, że nie zaszkodzą. 😁 No i możemy się szczepić!!! Tylko mały nad morzem załapał katarek.. znacie jakiś sposób, żeby szybko przeszedł?
Ach no i stwierdziła, że Alan jest bardzo kontaktowy, bo każde dziecko płacze jak ona je bada, a On się cały czas uśmiechał i nawet coś tam do niej gadał 🙂 Co ja się bałam, bo go musieliśmy obudzić, a zawsze wtedy płacze! Mamy jeszcze 25lipca USG główki, ale neurolog powiedziała, że nie byłoby potrzebne, ale jak można to zrobimy 🙂 No i we wrześniu mamy przyjść jak będzie miał pół roczku.to będzie nasza ostatnia wizyta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska super że Alanek zdrowy! I że wypad nad morze się udał, mimo tych imprez.
My do neurologa idziemy w środę i mam strasznego stresa z tego powodu 😞. Trudno, trzeba jakoś przez to przejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie dziewczyny!
Edytko idź do innego lekarza. Mój mąż jakby go pszczoła urządliła musi od razu do szpitala jechać jest uczulony mi natomiast nic nie jest i mam nadzieję że Agatka nie będzie po nim.
Samantka wsółczuję okresu ja jeszcze nie dostałam i boję się że na wakacje dostanę.
Gerda powodzenia w pracy czekamy na ciebie.
Co do ulewania to moja Agatka też ulewa właśnie odbijaliśmy po jedzeniu i poszło na mamusie.
My po pierwszej nocy w łóżeczku i muszę przyznać że jestem zadowolona położyłam ją o 21:20koło 21:40 zasnęła i spała u siebie do 5:20! Potem wzięłam ją do nas i spała do 8:30karmienie na śpiocha i ja wstałam o 10:00a ona spała do 10:40! Fajnie by było gdyby już tak zawsze było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...