Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Myszko!Raz tylko spisałam jak zjada Olek i jadł tego dnia tak:
9.00 -210ml mleko z kleikiem ryżowym
11.00 -150ml mleka
14.30 -cały słoiczek warzywa z kurczakiem i kaszką pszenną
15.30 -150ml mleka
18.00 -150ml mleka
20.00 -150ml mleka
Czyli mleko było 5 razy...tego dnia dłużej spał i normalnie to zjada obiadek koło 12-13 a póżniej koło 15-16 zjada owoce...musiałabym spisać jeszcze inny dzień...jutro mogę spisać i Ci podać ale pewnie dziewczyny będą szybsze z odpowiedzią...
Ja robię tak że w tych godzinach co pisałam podaję obiadek i owoce żeby zastąpić mleko ale nie zawsze się uda bo nie zawsze Olek chce zjeść cały słoik a czasem zje cały słoik i chce jeszcze mleka i u nas jest tak że nie trzymam się tego czy zje 5 czy 6 razy mleczko... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poprostu dwa razy w ciągu dnia dostaje inne jedzonko-zazwyczaj mu starcza i udaje się zastąpić tymi posiłkami mleczko ale nie pilnuję czy zjada 5 czy 6 butelek mleka w ciągu dnia...dostaje tyle ile potrzebuje czasem zje 5 razy a czasem 6 bo np.póżno zasypia i jest jeszcze głodny to zje 6 butelkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myszka2o1o napisał(a):
Dobry wieczór ... widzę że się tu nasze form powiększa.. 🙂
Dziewczyny mam pytanie ile razy wasz je mleko modyfikowane bo Igrek 6 raz je po 180ml + deserek lub owoc ... zastanawiam się na zmniejszeniu mu mleka o 5 raz + obiadek i deserek lub owoc????proszę o rade ...Dobrej nocki życzę


Zaleca się 4 -5 posiłków 150-180ml dziennie w tym obiadek.
Mi niestety dzisiaj 6 karmień mlekiem + pół obiadku + deserek gruszka wyszło, jutro tej 3 butli Agatce jednak nie dam, nie chce jej roztytkać, a skoro piersią karmić będę jeszcze to rano dostanie 2 razy po jednej piersi i raz z obu przed kąpielą to liczę jako jedno karmienie i 2 butle + obiadek (zazwyczaj 1/4-1/2 słoiczka + gruszka na deserek. Myślę że to i tak dużo a jak będzie głodna to po porostu mamie powie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chciałam jeszcze się pochwalić że dostaliśmy gruszki z ogrodu moich rodziców i postanowiłam zrobić Agatce słoiczki, ale w końcu skończyło się na tym że tatuś Agatki sam zrobił wszystko. A tak w ogóle to super jej smakują jeszcze chyba nic tak szybko nie wciągała. 🤪
Ale roboty przy tym dużo! Licząc czas i prąd to chyba jeden słoik w cenie sklepowej wychodzi pomimo że gruszki za friko.
Mój J. się tak rozpędził że nawet dzisiaj soczki porobił jeszcze. Śmiejemy się że Agatka jak naje się gruszek to w przyszłości będzie ją odrzucać na sam widok i zapach gruszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! JA to uwielbiam małej gotować, ale nie gotuję w takich ilościach 🙂. Np. jedną dynię na dzień. A poza tym mamy gaz zryczałtowany więc wsio ryba ile będę na tym gazie trzymała, więc u nas jak najbardziej się to opłaca.

Co do mleczka i jedzenia małej to mamy delikatną rozpierd*.
Czasem jest tak, że nie dostaje obiadku, bo ciągle gdzieś jeździmy a łatwiej jest mi podać mleko.
Nie wiem ile mlek na dzień dostaje, bo je jak jest marudna, a zje maksymalnie 120 ml. Muszę w końcu usiąść i zliczyć ile mleka wypija 🙂. No i rano daje jej cycki, ale tego mleka to tam już za dużo to nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EdytaS napisał(a):
Dzień dobry Wszystkim! wpadlam zyczyc milego dnia i jade!! Trzymajcie kciuki i buziole!!! Pozniej nadrobie bo zescie sie troszke rozpisaly!!! 😘


Trzymamy 🙂. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! Obudziłam się bo robota zaczęła mi się śnić, w ogóle przyzwyczaiłam się że jedym ciągiem nie śpię. Agatka jeszcze się nie obudziła śpi od 21:40. 🤪

Szarla my wszystko mamy na prąd,a rachunki za prąd przyprawiają o zawrót głowy. My za dużo też tych gruszek nie robiliśmy,bo nie wiedziałam czy wyjdą,no i jak ta pasteryzacja wyjdzie bo słoiki mam po koncentracie a wieczka kliki. Szkoda po prostu tych gruszek bo na prawdę dobre,gdybyście mieszkały bliżej to bym się podzieliła.
Jak dostanę może inne owoce ogródkowe to też zrobimy Agatce słoiczki,ale tak to jednak kupować będę.
Co do dyni z ziemniakami to kupiłam słoik z Hippa i tam jest napisane po 4miesiącu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Doberek 🙂A my dzis laske zwazyc idziemy
Oktawia milo,ze wpadlas 🙂I mam nadzieje,ze juz sie tak nie denerwujesz.
Edytko powodzenia i trzymam kciuki.
Niusia brawo dla ciebie za cwiczenia.A dentysty to ja niecierpie,dlatego chodze regularnie 😁 Mi tez po ciazy i od zelaza dziury sie porobily niesety.No,ale juz wszystko polatane 😁
Dorota jak Agatka zniosla gruszke?Bo ja dalam ja tylko raz.Owszem,sloik oproznila w 5 sekund,ale potem mialam noc bezsenna 😞I powiedzialam,ze do roczku gruszki jej nie dam normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, Pawliś do 8 pospał ;-) Edzia trzymam kciuki. Oktawia Ja zawsze o Tobie pamiętam w końcu urodziłaś bliźniaka mojego syna 😜 😜 😜 Monia Ja dałam małemu gruszki, wcinał, aż uszy się trzęsły i nic mu nie było, wszystko zależy od brzuszka. Może za szybko dałaś małej te gruszki, a np. teraz by było ok. Dorota Paweł uwielbia ziemniaki z dynią i są one po 4 miesiącu. W ogóle on coś innego codziennie dostaje i jeszcze mu nic nie było, pił nawet sok malinowy.Dziś przyjeżdża moja mama, więc wejdę dopiero wieczorem. A i powinno krzesełko do karmienia przyjść dziś 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry 😁
ja tak jak pisalam malo czasu mam,bo kuzyn u nas, ale jak tylko znajde chwilke to podczytuje 🙂) mały właśnie mi zasnął na rękach...w ogole jak zasypial w lozeczku..to teraz kladziemy sie z nim na lozko,jak zasnie to przenosimy go.. muszę na nowo pocwiczyc z nim zasypianie w lozeczku..
maly obudził się o 4.25, 6.15 i na dobre o 8.15 🙂)
nie pamietam co mialam pisc...
Aaaaa...jedziemy dzis do aqua 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello!!!
Oktawia Misia się uśmiechnęła na dobranoc, żeby też pamiętać gdzie skończyła pisać... i jakimś cudem ominęłam Twoje wcześniejsze posty i Myszki też... ale dziś już przeczytałam 🙂))
Co do wieku to ja Ci powiem, że ostatnio dochodzę do wniosku, że wiek nie ma nic wspólnego z dojrzałością i odpowiedzialnością. Przykład z ostatniego tygodnia. 18 letnia siostra M miała być chrzestną Antosia, ale naodpieprzała i M powiedział, że nie chce takiej nieodpowiedzialnej osoby na matkę chrzestną swojego dziecka... no i wybrał moją 16 letnią siostrzenicę, która jest naprawdę dojrzalsza... ciekawe tylko co Jego rodzina na to... zastanawialiśmy się też nad moją 37 letnią bratową, ale chyba jednak będzie siostrzenica... tylko biedna jest malutka i drobniutka i boi się Antosia na ręce wziąć... :P hehe w ogóle to jeszcze nic nie wie 😁
Co do picia mleczka, to my dalej na samym cycku i ja nie mam pojęcia ile razy w ciągu dnia mały je ani jakie ilości... w sumie jest regularnie to karmienie, ale ja nie wiem ile razy wychodzi. Muszę jutro policzyć. A wczoraj jak poszłam do Kościoła to wzięłam butlę ze swoim mlekiem. I skubaniec wciągnął 260 ml!!! Sam sobie trzymał tę butelkę :P
No a Julka jest najpiękniejszym Kubusiem Puchatkiem na świecie 🙂))
My jutro wyjeżdżamy na weekend, więc pewnie też mało pisać będę.
Ach Edytko powodzenia!!!
Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka spała do 10:45 od 8:30 w sypialni rodziców karmienie na śpiocha,a zasnęła o 21:30.A na początku wydawało mi się że już nigdy się nie wyśpię 🙂
Monika nie dałam jej od razu całego słoiczka tylko prawie pół.Nic jej nie było zjadła o 19:00 nocka bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Niusia nie to Ty mojego syna bliżniaka urodziłaś 😉hehe.Czekamy na zdjęcia w nowym foteliku 🙃
Moniś miałam trochę problemów jeśli chodzi o bliską rodzinę-ale nie problemy z mężem...poprostu nie chcę pisać o takich sprawach na forum tym bardziej że to nie chodzi o mnie tylko o kogoś...wieć nie lubię wyciągać nie swoich brudów...ale już jest ok i mam nadzieję że tak zostanie 🙂Ale puchatek przesłodki 🙂Olek ma obrazki z puchatkiem i misia brakuje mu tylko puchatkowej 😉
Olusiowi wczoraj wyskoczyła krostka w okolicach ust przemywałam rumiankiem ale dziś już ma trzy te krostki 😞Mam nadzieję że to nie jest związane z jedzonkiem tylko może od tej ślinki...bo podobno często dzieci tak mają że jak się ślinią to coś tam może wyskoczyć...w poniedziałek idę do lekarza ale może któraś z Was też się z czymś takim spotkała... 🤢Co do słoiczków to też lecą u nas wszystkie za kolejnością...tylko takie całkowicie papkowate a znalazłam w sklepie chyba bobovity rosołek po 6 miesiącu...już Was pytam trzeci raz 😜 czy którać może taki rosołek dawała? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misiu zgadzam się z Tobą co do tego wieku...i myślę że powinniście wybrać chrzestną tak jak Wy uważacie za słuszne a nie tak jak chce rodzina...więc nie przejmujcie się co inni pomyślą...my bierzemy siostrę męża na chrzestną a na chrzestnego drugiej siostry syna...i w dodatku tak będzie że chrzestna będzie podawać ze swoim chrześniakiem 😁Z mojej rodziny nie wzięliśmy bo niestety nie mam kogo wziąść a i małą mam rodzinę...doszliśmy też do wniosku że lepiej żeby ktoś o Olku pamiętał i był z bliskiej rodziny niż brać na siłe bo pasuje tą i tego...
A z tym wiekiem moim i męża teraz jest ok dogadujemy się świetnie ale jak tak spojrzeć wstecz to jak ja brałam komunie czyli miałam 8 lat to on miał 18 i już pewnie na randki latał 😁Raz mieszkałam nie daleko oczywiście wtedy nie wiedzieliśmy o swoim istnieniu i czasem się śmieje że mógł wpaść i wziąść mnie na spacer 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...