Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No tak ja odpowiedziałam na kupki (około 2 albo 3 dziennie) 🙂. Jeżeli chodzi o dopajanie to zazwyczaj butelka 100 ml jakiejś herbatki z hippa, albo koperkowa, labo jabłko z melisą, albo owoce leśne. U nas mało dopajam, bo Amelcia je często, ale mniej, także co prawie 2-2,5 godziny dostaje mleko . Czasem wypije 120 ml, a czasem 90 ml 🙂.

Dorota masz niezłą pamięć co do osób które wracają do pracy. I masz jakiegoś buraka w pracy, ale niestety zazwyczaj jakiś burok się znajdzie :P. A Agatka z kim zostanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOROTA napisał(a):
H
Ponawiam pytanie dotyczące:
1.Dopajania maluszków-ile soczków herbaty czy wodu w ciągu dnia dajecie maluszkom?
2.Jak często jest kupa.
Z tego co pamiętam to tylko Monisia(pyt.1) i Szarla,albo Edytka na pyt.2 odpowiedziały,więc są zwolnione 🙃

.


Mój synek pije o koła 5 butelek dziennie po 100 ml... zależy od dnia
od 2 do 3 razy dziennie też zależy od dnia bo niekiedy jej nie ma
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek.
My już nie śpimy. Pewnie pospalibyśmy dłużej, ale młody się tak zesiurał, że wszystko było mokre (prześcieradło, dwa koce i materac). Niestety spał z nami, więc to nam obsiurał wszystko 😁 wzięłam go na przebranie... zdążyłam zdjąć pieluchę, a on bach armata i dalej sika... cały się obsikał, łącznie z włosami, więc zaliczyliśmy już kąpiel pod kranem 😁 no nic, idę pozmywać podłogi, bo też im się dostało :P a potem prasowanko i jedziemy 🙂
A w ogóle Antkowi coś się znowu poprzestawiało jak we wtorek. Obudził się koło 23 i nie chciał za cholerę spać sam. Wzięłam go do siebie, bo i tak najbliższe noce będzie ze mną spał, no i zasnął. No pięknie, chyba czeka na druga wycieczka pod kran, bo słyszę kupona... 🤪
Miłego dzionka moje drogie panie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
Dzień doberek.
My już nie śpimy. Pewnie pospalibyśmy dłużej, ale młody się tak zesiurał, że wszystko było mokre (prześcieradło, dwa koce i materac). Niestety spał z nami, więc to nam obsiurał wszystko 😁 wzięłam go na przebranie... zdążyłam zdjąć pieluchę, a on bach armata i dalej sika... cały się obsikał, łącznie z włosami, więc zaliczyliśmy już kąpiel pod kranem 😁 no nic, idę pozmywać podłogi, bo też im się dostało :P a potem prasowanko i jedziemy 🙂
A w ogóle Antkowi coś się znowu poprzestawiało jak we wtorek. Obudził się koło 23 i nie chciał za cholerę spać sam. Wzięłam go do siebie, bo i tak najbliższe noce będzie ze mną spał, no i zasnął. No pięknie, chyba czeka na druga wycieczka pod kran, bo słyszę kupona... 🤪
Miłego dzionka moje drogie panie :*



ha ha to maluszek daje mamusi po palisz ... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota Paweł pije w ciągu dnia 13ml soku i 100 ml herbaty owocowej z Hippa. A kupki robi zazwyczaj dwie codziennie, rano i popołudniu. Bardzo mu się podoba nowe krzesełko tu filmik http://imageshack.us/clip/my-videos/51/a4d.mp4/ Jestem dziś zadowolona, bo jak już kiedyś wspomniałam mam problem ze smoczkami. Paweł chce tylko te z maskotką, a one są do 6 miesięcy. I znalazłam dziś takie same bez maskotki od 6 do 18 miesięcy. Już do babci napisałam, żeby nam przysłała ;-) Bałam się, że będzie problem w żłobku ze smokiem, ale nie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie i ja 🙂
Niusia krzeselko bardzo fajne i widze,ze Pawelkowi tez sie spodobalo 🙂A jaki duzy w nim wyglada,bo Julka to taka pchelka w swoim hihi 😁 Ale za to jaka zadowolona wieczorem byla,jak ja w nie wsadzilismy.Marudzila ostro,wsadzilismy ja w fotel prezesa i cisza 😁 I wielki banan od ucha do ucha,bo szefowa siedzi 😉 😉
Misia brawo dla Antosia 😁 Mistrzostwo ma chlopak.A co do cwiczen to robie te A6W,plus na bole plecow od mojego lekarza.I dalej z nadzieja na wkladki czekam,bo boli 😞
Myszko ale nie masz za co przepraszac 🙂W koncu wszystkie wiemy,jak to z dzieciaczkami jest.Nie zawsze ma sie czas,ale milo,ze jestes
Dorota mi sie wydaje,ze Julka tak malo teraz przytyla,bo wszystko co zje,to spala na biezaco moje male adhd 😁 Ale ja tam nie narzekam,moge jej tylko figurki pozazdroscic.Co do picia to masz racje,ze ci odpisalam.I gratuluje pamieci,bo ja mam postepujaca skleroze 😜 😜 A co do kupek,to sa 2-3 dziennie.3 sa zazwyczaj wtedy,gdy przepajam ja rumiankiem,bo on na trawienie wplywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niunia26 napisał(a):
A jeszcze wstawię rozmowę z mamą ;-) http://imageshack.us/clip/my-videos/837/ct9.mp4/

tak biegam po postach i pozwoliłam sobie na obejrzenie filmiku Pawełek boski 🙂 a najśmieszniejsze że mój synek jak usłyszał rozmowy to sam zaczął gadać do komputera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Niusia jak moglas?Najpierw Pawelka glodzisz,a teraz smoczka mu nie dajesz?Chlopak ci z glodu padnie 😜 😜 😜 A powaznie,to Pawelek jest boski i taki zadowolony 🙂U nas slonko wychodzi,ale zimno pewnie jest,bo mi okna az zaparowaly 😉

niunia26 napisał(a):
A jeszcze wstawię rozmowę z mamą ;-) http://imageshack.us/clip/my-videos/837/ct9.mp4/

u nasz gorąco i słonce świeci...
Niunia26 śliczna rozmowa...mój Igorek nie je jeszcze nóżek 😞 chodź jest tylko 2 tyg różnicy między Pawełkiem a Igorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
niunia26 napisał(a):
A jeszcze wstawię rozmowę z mamą ;-) http://imageshack.us/clip/my-videos/837/ct9.mp4/

tak biegam po postach i pozwoliłam sobie na obejrzenie filmiku Pawełek boski 🙂 a najśmieszniejsze że mój synek jak usłyszał rozmowy to sam zaczął gadać do komputera 🙂

Widzę ze dużo osób nasz podgląda bo co patrze to jakiś koment od innych osób...Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Dorotko ja przepraszam bo przeoczylam woje pytania ale poprawiam sie i odpowiadam, wiec Korni pije ok 30 ml soczku 50/50, herbatek wogole nie chce i jest na piersi nie pije sztucznego, ale dostaje obiadek i od czasu do czasu owocki bo jakos nie bardzo jej wchodza! Ale nadal bede probowac (no oprocz sliwki 😉) A kupy to bardzo roznie, potrafi 2 na dzien albo przez 3 dni nic!
Ja wracam do pracy od 1 pazdziernika!
misia ale ten antonio Twoj udany normalnie majstersztyk w sikaniu! To mi przypomnialo jak kiedys w pracy poszlam pomoc mamie przewinac malucha otiwram pieluszke i dostalam sikami prosto w oko!!! Od dziewczynki!!!!!
Niunia Pawełek jest boski! A na tym krzesełku to taki szczesliwy! A gaduła z niego mala, jak moja Kornelcia!
Ja kolo 5 wstalam na karmienie i za oknem szlala taka burza, ze szok A jak sie dobrze spalo w taka pogode! Tylko wstac ciezko było!
Lece pocwiczyc z moja krolewna bo juz slysze ze sie obudziła! Do potem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myszko w tym wieku to dwa tygodnie to ogromna przepaść. Poza tym na pocieszenie powiem Ci, że Antoś jest tylko 2 dni młodszy od Pawełka, a też nóżek do buzi nie wkłada.
Filmiki obejrzę później, bo młody śpi, a kołysanki mu grają z lapka 😁
Ja już się poprasowałam, teraz biorę się za rzeczy młodego... oczywiście jego rzeczy zajmą ze 3/4 walizki, a nasze resztę 😁
Myślicie, że Antoś może się tak w nocy budzić, bo tęskni za mną??? We wtorki i czwartki zostaje na 1,5 godziny z Tatą... i akurat wtedy się budzi po nocy i spać sam nie chce... w inne dni jest okay... muszę to jeszcze poobserwować, ale to po weekendzie, bo farciarz teraz będzie z mamą spał, bo łóżeczka turystycznego nie mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
Myszko w tym wieku to dwa tygodnie to ogromna przepaść. Poza tym na pocieszenie powiem Ci, że Antoś jest tylko 2 dni młodszy od Pawełka, a też nóżek do buzi nie wkłada.
Filmiki obejrzę później, bo młody śpi, a kołysanki mu grają z lapka 😁
Ja już się poprasowałam, teraz biorę się za rzeczy młodego... oczywiście jego rzeczy zajmą ze 3/4 walizki, a nasze resztę 😁
Myślicie, że Antoś może się tak w nocy budzić, bo tęskni za mną??? We wtorki i czwartki zostaje na 1,5 godziny z Tatą... i akurat wtedy się budzi po nocy i spać sam nie chce... w inne dni jest okay... muszę to jeszcze poobserwować, ale to po weekendzie, bo farciarz teraz będzie z mamą spał, bo łóżeczka turystycznego nie mamy.

Misia skoro tak uważać to będę czekać z niecierpliwienia... 🙂 idę sprzątać bo Igor śpi to mam czas wszystko ogarnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia jak potrzebujecie lozeczko,to w Lodzi jest Julkowe 😜 😜 Kurcze,a z tym budzeniem,to dziwne.A kto go wtedy usypia?Ty po jodze,czy M?Moze faktycznie poobserwuj i zobacz co w te dni innego jest niz zwykle.Myszko nie martw sie.Wszystkie dzieci rozwijaja sie w swoim tempie i nie ma powodu do stresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na chwilkę, bo rehabilitacja, a do tego burza za oknem.

Misia moja tak się budziła i ja myślałam, że ona za cycusiem jest stęskniona i w zasadzie przez kilka nocy spała z nami w łóżku. No i pewnego ranka zobaczyłam te dwa piękne, małe ząbale na dole.
Nie wiem ile takich niespokojnych nocy było przed, ale wiem, że to przez ząbki bo teraz mi śpi ładnie od 20 do 5, albo do 6 🙂.
Z doświadczenia bym powiedziała, że ząbki idą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny,a planujecie swoim panienkom uszka przekuwac?Bo ja tak mysle,zeby malej to zrobic na pol roczku,w ramach prezentu 😜 Nakarmilam dzis Julie w krzeselku.Jejku,jaki wypas 😁 Mala szczesliwa,bo siedziala i mogla sie bawic,a ja,bo nie musialam po karmieniu siebie i jej przebierac i posciel zostala nietknieta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znajomą kosmetyczkę i powiedziała, że przebije małej na roczek. Że teraz jeszcze nie. A ja to się troszkę boję, że dziecko będzie sobie szarpało te kolczyki, weźmie, pociągnie i po uchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko, ja niczym nie dopajsm, nawet wodą bo mały dostaje pierś. Jak mu próbowałam mu podawać jakieś inne rzeczy to mu dawałam pierś do popicia. A kupy są codziennie. Czasem jedna, czasem dwie, a czasem i trzy. Jeszcze nie było dnia, żeby kupy nie było.

Co do kolczyków, ja jestem przeciwna i gdybym miała córeczkę na pewno szybko bym jej uszu nie przekłuła. Ale myślę, że to decyzja mamusi 🙂

Pawliś super wygląda w krzesełku. Słodziak z niego niesamowity 🙂

Myszko, każde dziecko się rozwija inaczej. Krystian jest starszy od Twojego Igora o 2 dni i zaczął sobie stópki wkładać dosłownie kilka dni temu. No i teraz robi to namiętnie 🙂

Misia,ja też, podobnie jak Szarla, że Antosia mogą męczyć ząbki. No albo tak jak myślisz, tęskni za mamusią. W końcu karmisz piersią a wtedy dzieci są bardziej do mamusi przywiązane. Mój Krystek tez bez mamy się obejść nie może 🙂

I jeszcze ja do pracy wracam, dokładnie 21 września. No chyba o niczym nie zapomniałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...