Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monisiu, ja się nie udzielam ostatnio, bo Antek strasznie marudny się zrobił i muszę albo trzymać go non stop na rękach albo bawić... taki mój mały ogonek. Michał się śmieje, że maminsynuś mu rośnie. Teraz troszkę zasnął i leży obok.
A co do spania, to u nas dalej kołyska. Łóżeczko jest w drugim pokoju i w sumie to ja się muszę przygotować psychicznie do przeprowadzki Antka do łóżeczka, bo tak to leży obok w kołysce i jak tylko otwieram oczy to go widzę... W ogóle chyba łóżeczko wstawimy do dużego pokoju, bo i tak cały czas tu siedzimy... więc wtedy też będę go miała blisko... kurcze, nie wiedziałam, że dziecko tak uzależnia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny. Ja również nie mam za bardzo ostatnio czasu aby tutaj zajrzeć 😞 nie dość, że mały to taka mała maruda ostatnio to muszę wyłapać czas, w którym jest spokojniejszy aby z nim poćwiiczyć.. no a poza tym w niedzielę mamy chrzciny i wiecie zakupy, przygotowania itp. Dzisiaj mały spał od 21.00 do 4.10, późnej do 7.15 i do 9.20 🤪 no i przed 11. spowrotem zasnął, ale z płaczem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny... Jak moja wczoraj zasnęła tak spała do 7h30.... pozniej jesc i znowu do 10h30...
Dorota.. od kąd ja karmię małą w łóżku też się wysypiam... nie muszę wstawać 🙂 🙂
Ale zastanawiam się kiedy ją do łóżeczka swojego przyzwyczaić... w łóżeczku zasypia i śpi, ale się szybciej budzi bo ok 3-4... a mi się tak nie chce wstawać... a jak juz przesypiała to i tak nad ranem ją zabieralam do siebie nakarmic i tak juz zostawala 🙂
Mam nadzieję, że mała już dzisiaj mi się tak nie rozpłacze... co byscie zrobiły na moim miejscu??? jakby wasze dzieci do 2 m-c nic nie plakaly, pozniej po szcepieniach 2-3 dni... przerwy 2 tyg i znowu kilka razy płacz...??? bo ja nie wiem czy mam do pediatry jechac czy po prostu to przeczekac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i jeszcze Edytko, jak chcesz żeby mała spała w łóżku to pozwól jej zasnąć w łóżeczku... bo jak się obudzi to może się przestraszyć, że zasnęła gdzie indziej a teraz jest gdzie indziej... kilka razy moze nie zrobic to na niej wrazenia... ale za np. 10 moze sie wystraszyc... przeczytałam to w jakims poradniku... io jak ja chciialam zeby mala spala w lozku to i tam zasypiala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zawsze mała w salonie zasypia na łóżku a później ją przenosimy. Nie wiedziałam, że może się wystraszyć. Będę próbowała kłaść ją od razu do łóżeczka 🙂. A tak poza tym to mówię "dzień dobry". U nas dzisiaj kiepsko, bo malutka miała wzdęcia. Dałam jej espumisan, ale widzę że humorku już nie ma. Ach te baby :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka je czujesz że coś nie tak jet to po prostu idź do pediatry. Masz prawo być zaniepokojona.
Tuska ja mam chrzciny jutro i cieszę się że nie robimy w domu zwłaszcza że udało nam się w przyzwoitej cenie lokal załatwić. Jeszcze małej ubranko muszę przeprać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już mam przeprane 🙂 no a my robimy w domu, tzn. w mieszkaniu u teściów, bo większe..u nas 13osób by się nie zmieściło.. 🤢 no my mamy catering, ale zamówilismy tylko obiad, bo chrzciny utaj są dopiero o 15.00, więc po 16.00 dopiero będziemy jeść.. no ale zimną płytę sami musimy zrobi, dlatego jutro jedziemy na zakupy i w sobotę porobimy sałatki, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie wieczorem kiedyś było tak że mała zasypiała w kołysce a teraz pije butelkę i płacze za cyckiem dostanie piers popije z piersi i zasypia przy niej no i przenoszę ją na śpiocha do kołyski i śpi. Wiem że tak nie powinno być bo problem pojawia się jakby mamy nie było w domu.
Budzi mnie w nocy pojękiwania na kupę po jakimś czasie zaczyna beczeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
samantka napisał(a):
A i jeszcze Edytko, jak chcesz żeby mała spała w łóżku to pozwól jej zasnąć w łóżeczku... bo jak się obudzi to może się przestraszyć, że zasnęła gdzie indziej a teraz jest gdzie indziej... kilka razy moze nie zrobic to na niej wrazenia... ale za np. 10 moze sie wystraszyc... przeczytałam to w jakims poradniku... io jak ja chciialam zeby mala spala w lozku to i tam zasypiala...

Tu wlasnie jest problem bo mala nie zasypia sama w lozku czy lozeczku zawsze zasypia na rekach albo (bardzo rzadko) przy cycusiu! Nie wiem skad jej sie to wzieło ale ja jej tego nie uczyłam! Moze czuje sie bezpieczniej! Probowalam roznych rzeczy i nawet jesli przysnie (nie na rekach) to za jakies 5 min sie budzi, a jak zasnie ululana na rekach z nosem wcisnientymw cycka to spi dlugo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i zapomnailam:
Mareczku kochany wszystkiego naj z okazji 3 miesiaczkow!
Samantko nawet jesli lekarz pomysli albo powie ze jestes przewrazliwiona to masz do tego prawo, bo troszczysz sie o swoją corcie najlepiej jak potrafisz, a jesli wiesz ze to nie jest normalne zachowanie Nikusi to lepiej to skonsultuj z lekarzem! Lepiej byc nadgorliwym niz cos przegapić!
No i tak jak napisala Szarla jesli po czopkach przechodzi to moze cos ja boleć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki troszkę, macie jakichś sprawdzonych sprzedawców z ciuchami na allegro? Szukam żeby sobie coś zamówić, a boję się że jak przyjdzie to materiał będzie do d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisiu kochana udzielam się mnie, bo albo jestem na spacerze, albo się opalam, albo ma drzemkę, albo mamy z Pawlisiem dyskotekę, albo sprzątam. Wieczorami staram się byc, ale w dzień Was czytam ;-)
Samanta jeśli się martwisz to idź do lekarza, nawet jakbyś miała wyjść na histeryczkę, masz takie prawo, zdrowie dziecka jest najważniejsze.
Edzia staraj się kłaść w ciągu dnia mała do łóżeczka i bądź przy niej, pochylaj się, śpiewaj, głaszcz, w ten sposób się do niego przyzwyczai.
Paweł woli swoje łóżeczko, niż noszenie na rękach ;-) Ale od pierwszego dnia go tego uczyłam i nie pozwalałam nosić i bujać.
Dotota od kiedy tej kupy nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...