Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej dziewczyny!!!
Edytko zdjęcie w awatarze boskie 🙂 🙂 Niuńka taka radosna 🙂
Marta bardzo współczuję utraty zdjęć... Jejku ja bym była załamana... zaraz wszystkie na płyty pozgrywam, bo miałam już to kiilka dni temu zrobić...
Moja mała wczoraj wieczorem znowu miała napad płaczu... A wydzierała się chyba jeszcze bardziej... coś ją bolało, bo strasznie nogami wierzgała... i jak juz dostala czopek to nawet po godzinie jeszcze kwiliła przez sen.... nie wiem co to... ale chyba nie te ucho... może zęby... bo tak strasznie się ślini do tego... 🤨 nie mam pojęcia... na dziąsełkach nic nie zauwarzyłam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej! Marta mi wystarczyły 3 miesiące w stanach żeby 9 kg przytyć! Masakra jakaś, ale w Polsce wszystko szybko wróciło do normy, na szczęście 🙂. Dota moja Amelcia też ulewa a jest troszeczkę starsza od Filipka. Dopiero jak skończyła 3 miesiące to zaczęła troszeczkę mniej, ale jednak dalej daje czadu. Teraz to się już z mężem z tego śmiejemy, bo cóż innego nam pozostaje jak tylko czekać aż przestanie. Dzieci mogą ulewać do roku. My tylko staramy się żeby zawsze jak leży miała coś pod głową, jakąś pieluchę, bo ciągłe czyszczenie wszystkiego mnie wkurzało, a jak bierzemy ją do odbicia to nad panelami, a nie dywanem, bo szybciej się sprząta 🙂. Misia też bym chciała jakoś pomóc ale nie umiem, chyba musisz go faktycznie samego zostawiać, niech się przyzwyczaja. Kiedyś ktoś pisał o metodach przy takich dzieciach, tylko nie pamiętam kto :/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
Monia dzięki ;-*.
Emka kiedyś Gerda pisała, że jak dziecko tak płacze to trzeba je zostawić, ale być w pobliży, żeby Ciebie słyszała, więc dobrze robisz i nie bierz go na ręce.Chyba, że mocno się rozbeczy to weź na chwilę i odłóż.
Marta przykro mi z powodu kompa ;-( (tulę)
Edzia i Samanta super awatary.
Jeśli chodzi o ulewanie to Paweł też czasem to robi i pediatra kazała mi mieć i w łóżeczku i w wózku kąt 30 stopni, tak by na płasko nie leżał nigdy. Pod matę też kładę poduszkę i na prawdę widzę poprawę. No i podstawa to porządne odbicie.
Wczoraj spotkaliśmy się ze znajomymi i ich 7,5 miesięczną córą. Najpierw byliśmy chwilkę na festynie kościelnym, potem kupiliśmy piwko, wzięliśmy koc i poszliśmy na Łysą Górę. Paweł zachwycony leżeniem na kocu i macaniem trawy i koleżanki po kolanku ;-) Później poszliśmy do Nas na grilla, potem znów z piwkiem do lasu, spotkała Nas ulewa, ale młody nawet się nie obudził, więc nie wiedział jak rodzice zmokli. Później jeszcze raz do Nas poszliśmy, dzieci się zaczepiały i bawiły ;-) A rodzice jeszcze po piwku wypili. Po kąpieli My poszliśmy do Nich i babcia została z Pawlisiem. W sumie to mi wyszło, że od 12 piliśmy piwo i wszyscy byli trzeźwi ;-) Oczywiście były długie przerwy to pewnie dla tego, ale dzień był super. Mieliśmy dziś też iść na koc, ale pada ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tymi zdjeciami to sie czuje jakby mi ktoś bliski odszedł....
wszystkie zdjęcia ze stanów, całe 7 lat wstecz 😞 a jeszcze w sobotę mąż przyniósł dysk żeby na wszelki wypadek wszystko zrzucić..na szczęście K. ma na swoim kompie zdjeciamz naszej podróży poslubnej, ślubu i zdjęcia Mai 🙂 ale wszystkie imprezki z przyjaciółkami zostaną tylko w pamieci!
dziewczyny jak robicie tortille? opiekacie ja w czymś pózniej, żeby była ciepła? bo nie wiem jak tomzrobic żeby sie nie rozpadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia fajny dzień miałeś. Na szczęście masz grzeczne dziecko, wiec możesz sobie na takie coś pozwolić...u mnie na tym etapie to jeszcze marzenie.
Emma skas to znam, bo u mnie tez tak jest, ale ja mojej Mai zmieniam zajęcie co chwile...Jak muszę ugotować czy posprzątać to raz klasę do bujaczka, potem, na huśtawka, daje rożne zabawki jak tylko widzę, ze zaczyna marudzić.
Dorota na pewno dasz radę z tym żłobkiem. Pójdź i zobacz jak tam jest i napewno ci to pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jak robiłam to najpierw zawijalam potem pogrzewałam na grilu elektrycznym ale mozna tez na patelni bez oleju!
Nie rozwal sie ale trzeba je zawinąć nie jak nalesniki. J a zawijalam tak ze najpierw boki do srodka a potem rolowałam. Mam nadzieje ze zrozumiesz o co mi chodzi bo ja to zawsze zle tlumacze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Dziewczyny ledwo nadrabiam za Wami tyle tego produkujecie!!! 🙂

Ulewanie podobno może byc od przejadania się. Aleksowi tez czasem sie zdarza i to czasami strasznie dużo. W dodatku wygina się w C leżąc na boczku podobno jest to oznaka refluksu, ktory przechodzi w 3 miesiącu .....

Misia współczuje ale bedziesz najlepsza Matka jak bedziesz go troszke usamodzielniach czyli zostawiac samego byc blisko ale niech lezy sam - ja tez tak ucze Aleksa samodzielnosci, glszcze co raz bo brzuszku czule mowie ale nie podnosze chocby nie wiem co, no chyba ze mu cos doskwiera ewidentnie brzuszek albo jak ostatnio dwa dni cos go bolalo po szczeopinkach. Mysle że sposób Edytki jest super - moze spróbuj.

Samantka a może to po szczepionce....

My wczoraj zostawiliśmy Aleksa z Babcia na 6 godzin i mleczkiem odciągniętym w butelce i mieliśmy pierwszą wolność - poszliśmy na obiad i do kina na piratów. Z tego wszystkiego tak nam sie wolność spodobała ze narozrabialiśmy trochę w nocy, hihi no cóż najwyżej Aleks będzie miał braciszka 🙂))))))))))))
A ja dzis byłam u mojej doktor - powiedziała ze te okropne bóle stawów to normalka i niewiele można pomóc, jeść galaretkę taką z mięskiem nie te słodkie, i isc na rehabilitacje więc dostałam skierowanie do ortopedy i na rehabilitacje. Czasem to wstać nie mogę tak mnie te kolana okropnie bolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mandrasala fajnie że wyszliście i że wyjście się udało i finał był przyjemny 😜

Emka ja to w ogóle staram się Agatki nie nosić, bo ostatnio gdy ją nosiłam do odbicia to skumała jak fajnie być na rączkach u mamusi i od razu w bek jak się ją odłożyło. Teraz jak ją gdzieś zanoszę to to samo na rączkach fajnie a jak odkładam zaraz niezadowolona wtedy staram się ją od razu czymś zająć
Zresztą tak samo z tv w ogóle w ciągu dnia jestem z nią w naszej sypialni i tam tv nie ma a ostatnio jak wieczorem zobaczyła tv to jak zasłoniliśmy jej poduszką to bek odsłoniliśmy i od razu przestała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczyny po długiej nieobecności! 🙂 na szczęście udało mi się wszystko nadrobić 🙂 w sobotę z samego rana jak A.wrócił pojechaliśmy do rodziców nad wodę, bo po południu tam na polu namiotowym moja siostra robiła 18stkę. Mieliśmy wracać w te sam dzie do domu, ale zostaliśmy na noc.. mama została z małym, a ja z A. poimprezowaliśmy, ale i tak do 23.30, bo A. pijaniutki, ja lekko wstawiona..no a mały o 5.00 zazwyczaj na amciu się budzi..
Narzeczony siorki kupił modyfikowane i butlę. .więc się napiłam.. dałam małemu butelkę o tej 5.00 na pół śpiąco.. no i zjadł całą i poszliśmy spać.. rano jak się obudził A. chciał dać mu butelkę, a ten reakcja : odruch wymiotny.. no i zwymiotował..ja w tym czasie poszłam wyciskać mleko, bo laktatora nie miałam.. próbowałam ja mu dać butlę, ale nie dało rady odruch wymiotny i koniec.. no i mimo tego, że wypiłam troszkę wina i wypaliłam całą paczkę papierosów dzień wcześniej, tzn. wieczorem.. dałam mu cycka:/:/ wiem jestem jeb..ęta, ale co miałam zrobić jak nie chciał się chwycić butelki? 😞 😞 no ale zjadł i zasnął.. był taki badziutki, że sami obudziliśmy go po 3godzinach, bo się baliśmy o niego.. dałam cycka i znów zwymiotował 😞 wymiotował około 3razy wczoraj.. no i teraz nie wiem czy to przez sztuczne mleko czy przez to, że dzień wcześniej zjadł słoiczek: jabłko,marchew,brzoskwinia..
jabłuszko jadł, marchewkę również..no i marchewkę z jabłkiem i nie było takiej reakcji.. czy mógł zareagować tak późno na tą brzoskwinię? co wy o tym myślicie?
No bo zrobił wczoraj kupę, taką papkę..zswymiotował 3razy czy 4 i dzisiaj już wszystko ok, nawet jak wróciliśmy wczoraj o 15.00 do domu i zjadł to już nie zwymiotował tylko lekko mu się ulało.. ogólnie zrezygnowałam po tym wszytkim na przechodzenie na sztuczne mleko! będę karmić piersią i to wszystko tak mną wstrząsnęło, że jedynie mogę się lampki wina napić jak mały na wieczór zaśnie albo jednego piwka, ale nic więcej!! No i dowiedziałam się, że A.od dwóch tygodni w pracy palił 😞 no i kupił sobie paczkę i mnie paczkę, bo on pali za mocne, a po wypiciu mi sie za chciało! No i przez to wypaliłam całą paczkę.. ale po tym wymiotowaniu nie zapalę.. A.powiedział,że wracanie do palenia było głupie i też nie będzie palił, bo to za drogi interes..no i dziś byliśmy w pepco i tam body są tak do 10zł..no i stwierdziliśmy to samo co szarla, że za tą paczkę fajek możemy mu body kupić!!
Mam nadzieję, że nie kłamał i nie będzie palił, bo ja na pewno nie będę palić przynajmniej do czasu karmienia piersią, a karmić na pewno będę długo przez to, że mały nie chwyci się butelki 😞 moja mama powiedziała, że siostra też nie chwyciła się butelki karmiła ją 9miesięcy, a później mleko modyf.podawała jej łyżeczką..a później ze szklanki..bo nie dało inaczej rady, no i coś mi się wydaje, że to samo bedzie z małym.
W ogóle nakarmiłam go w sobotę na wieczór i chciałam, żeby zasnął, ale mama powiedziała, że sę koło niego położy, a ja żebym szła już, bo tata zdjął kiełbaski z grilla i będą zimne.. no to poszłam ledwo zjadłam i telefon do A.(ja telefonu nie miałam), żebym przyszła, bo mały płacze, tzn.ryczy strasznie.. no to ja poszłam..wystarczy, że przyszłam, wzięłam go na ręce i był spokój..położyłam się i zasnął spokojnie:*:* wtedy mogłam już iść i się bawić.
na drugi dzień żałowałam, że go zostawiłam 😞 ja sobie imprezowałam,a na drugi dzień malutki tak źle się czuł...płakałam bardzo! 😞 Co ze mnie za matka?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u nas też jest wielka fascynacja telewizją 😞
Życzę Majusi z okazji ukończenia 4miesiączków dużo zdrówka i tak samo Robercikowi i Krystiankowi również dużo zdrówka z okazji ukończenia 3miesiączków! 😘 spóźnione, ale naprawdę szczere.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tuśka, nie jesteś złą matką, ja też bym poszla się bawić, jak by mala zasnęła... z kąd miałaś wiedzieć, że będzie się źle czuć?? Daj spokój, nie dołuj się :*:* Ja myślę, że może zwymiotował od tak... albo to było obfite ulanie, a Ty myślisz że zwymiotował co??? Płakał przy tym?? był czerwony? bo jak nie to znaczy ze tylko mocno ulał... może nic mu nie będzie 😉 Albo i przez tego mixa... być moze 3 składniki to troszkę za dużo na taki malutki jeszcze słabo rozwinięty żołądeczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Tuśka... jak Ty dałaś rady wypalić całą paczkę fajek?????????/ 🤪 🤪 🤪 🤪 Ja przy dobrej imprezie max 10 fajek wypalalam... inaczej bym rzygała jak nie wiem co.. :P 🙂 🙂 A kac po fajkach jest straszny... zauwarzyłam, że jak palilam i się napiłam to kaca miałam mega wieliego, a jak nie paliłam, to kaca nie było 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie mamuśki 🙂
Cały weekend was podczytywałam ale jakoś nie mogłam zebrać się na napisanie. W niedzielę mały cały dzień urządzał koncerty a ja padałam na twarz (bo nocka też była do d..y). Na sam wieczór trochę się uspokoił i zaśmiał się pierwszy raz w głos no i tym uśmiechem zrekompensował mi ten ciężki dzień 🙂 🙂 Zauważyłam też, że powoli zaczyna interesować się zabawkami. Wodzi wzrokiem za swoją żyrafką, nawet ją chwyta, ale jeszcze nie do końca świadomie. Jak tak patrze na postępy mojego maluszka to wydaje mi się, że jak Krystian zrobi coś nowego (np. usiądzie czy zacznie raczkować albo chodzić) to będę płakać ze wzruszenia i szczęścia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...