Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Moj Szkrabek chyba nie dojada,wczoraj caly dzien marudzil,niespal i ciagle chcial do cyca i plakal i w ogole,dopiero po 23 padl zmeczony,w nocy jadl i spal ladnie,ale w nocy podobno jest tlusciejszy pokarm niz w dzien....jak moge sprawdzic czy niemam Za chudego pokarmu?


czytam w necie, że nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
Kasia-Manki napisał(a):
Moj Szkrabek chyba nie dojada,wczoraj caly dzien marudzil,niespal i ciagle chcial do cyca i plakal i w ogole,dopiero po 23 padl zmeczony,w nocy jadl i spal ladnie,ale w nocy podobno jest tlusciejszy pokarm niz w dzien....jak moge sprawdzic czy niemam Za chudego pokarmu?


czytam w necie, że nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm


no a jak mowilam poloznej ze mam duzo pokarmu bo leci sam strasznie to ona mowila ze moze jest i duzo ale za chudy i dziecko wtedy nie dojada...hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli dziecko często je, pokarm jest za chudy.
Dziecko to nie zegarynka, wcale nie jest powiedziane, że musi być głodne akurat co 2-3 godziny, a nie na przykład co godzinę. Nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm. Mleko jest idealnie dopasowane do potrzeb malucha. Jeśli nawet przez jakiś czas mama skąpo się odżywia (ale nie głoduje),mleko i tak jest wartościowe, gdyż w czasie laktacji wykorzystywane są zapasy tłuszczu i witamin nagromadzone w czasie ciąży, a wapń jest pobierany z kości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
Kasia-Manki napisał(a):
Moj Szkrabek chyba nie dojada,wczoraj caly dzien marudzil,niespal i ciagle chcial do cyca i plakal i w ogole,dopiero po 23 padl zmeczony,w nocy jadl i spal ladnie,ale w nocy podobno jest tlusciejszy pokarm niz w dzien....jak moge sprawdzic czy niemam Za chudego pokarmu?


czytam w necie, że nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm


no a jak mowilam poloznej ze mam duzo pokarmu bo leci sam strasznie to ona mowila ze moze jest i duzo ale za chudy i dziecko wtedy nie dojada...hmm...

ale zapewne leci Ci ten najchudszy co jest na poczatku wiec moze odciagnij zanim przystawisz Malucha do piersi i wtedy bedzie spijal sama esencje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia - moja mama też twierdziła, że Maja płącze bo pewnie mam za chudy pokarm - a dla niej to ze schudłam już swiadczy o tym, że mleko jest nieodpowiednie

dlatego poczytałam trochę i wydaje mi się, że raczej nie ma czegoś takiego jak chude mleko - zresztą wkleiłam kawałek jakiegoś artykułu

mówiłam o tym pani dr a ona tylko się zaśmiała. jeśli Oskarek przybywa na wadze to chyba nie ma sie o co martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Moj Szkrabek chyba nie dojada,wczoraj caly dzien marudzil,niespal i ciagle chcial do cyca i plakal i w ogole,dopiero po 23 padl zmeczony,w nocy jadl i spal ladnie,ale w nocy podobno jest tlusciejszy pokarm niz w dzien....jak moge sprawdzic czy niemam Za chudego pokarmu?[/quote

Kochana mi wczoraj ciocia podpowiedziała właśnie sposób by to sprawdzić- odciągnąć pokarm i wstawić do lodówki i zobaczyc po jakimś czasie jaka warstwa tłuszczu powstała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Dzieki Gusiu...zobaczę jak dziś będzie...może lepiej...eh.Muszę kupić mleczko jakieś bo Nan mój syn nie chce...tzn jak wypije to zaraz je zwymiotuje więc chyba mu nie pasuje...


My wczoraj mieliśmy akcję nie z tego świata- we wtorek wieczorem Tosia nam zwróciła podczas jedzenia (dojadania mleczkiem) i pomyśleliśmy że ją przejadamy. Ale w środę co zjadła to praktycznie oddała niby nie wymiotowała chlustająco ale sporo tego było więc poszłam do lekarza. Ta ją zbadała i mówi że wsio ok. Ze nie powinnam jej dokarmiać bo to może powodować problemy żołądkowe. No i potem około 17 zrobiła 2 kupki takie biegunkowe więc abarot do przychodni. Była już nasza lekarka (stara jak świat) i też powiedziała że jest ok ale jak chcemy to dała skierowanie do szpitala na konsultacje. Pojechaliśmy ale pod szpitalem stwierdziliśmy że poczekamy bo nie daj Boże nabawi się jakiegoś gów** zwłaszcza że jeszcze nie miała szczepień. No i dobrze bo dziś jak ręką odjął. Co prawdą nie zronbiła jeszcze kupki ale teraz śpi i ładnie noc przespała (prócz porannych bólów brzuszka w trakcie snu). Bylam wydygana strasznie ale chyba dobrze zrobiliśmy. Podejrzewam lody które zjadłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale Hania dzisiaj grzeczna!!! 🙂 Je, śpi, kupka, je, śpi... itd 🙂 A melodię do snu ma dzisiaj super! 🙂

My dzisiaj się wystroiłyśmy bo na obiadek do moich rodziców 🙂 więc pochwalę się Wam moją Księżniczką 😉
po powrocie do domku 🙂 nadal śpi 🙂

a tu z mamuńcią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
ale dziś cisza 😮 😮 😮 no ale w końcu wekeend.
Ja jestem bardzo zdziwiona bo mój Oskarek dziś je,chwilę poleży,chwilę sie go ponosi i zasypia 🙂
Tylko jak cały dzionek spi to ciekawa jak bedzie nocka...az sie boje...mam nadzieje ze bedzie ok.

Kasia!!! U nas to samo! 🙂 Je, ponosi się troszkę (poprzytula 😉 ) i śpi 🙂 🙂
Więc czekamy na nockę 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj na obiedzie u rodziców zjadłam ćwiartkę pomidora, pół ogórka małosolnego i kawałek arbuza. Tylko trochę głupio zrobiłam, że 3 rzeczy naraz wprowadziłam... 🤔 Mam nadzieję, że będzie ok, bo ten pomidorek dzisiaj to było niebo w gębie!!! Jakbym jakiś niesamowity rarytas jadła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZESC DZIEWCZYNKI 🙂
MARTYNKA HANULKA SLICZNA!!! 🙂 TY Z RESZTA TEZ 🙂
JA DZIS ZJADLAM PIERWSZY RAZ NORMALNY OBIAD,W SENSIE ZIEMNIACZKI I.....SMAZONEGO KOTLETA,DO TEGO POMIDORKI Z CEBULKA....TAK BO STWIERDZILAM ZE JAK PRAKTYCZNIE PIERSIA NIE KARMIE TO W SUMIE MOGE...I ZALAPALAM SIE JESZCZE NA TRUSKAWKI DZIS.....CALUTKA MISECZKE ZJADLAM Z JOGURTEM NATURALNYM I CUKREM...MNIAM... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...