Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Manki a może bardziej chce sobie possać niż zjeść?
Mój Mariuszek też często domaga się cyca - nie jedzenia - tylko ssania i ja go czasem oszukuję smoczkiem, bo przy naszych ulewajacych dzieciaczkach takie jedzenie non stop nie jest dobre - żołądeczek musi odpocząć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
to chyba mało prawdopodobne ale wygląda jakby Majka ząbkowała.

slini sie, puszcza cyca, łapki do buzi, dziś ryczy cały dzień - zagladam do buzi a tam na dole jakby dwa ząbki przebijały przez dziąsełka

no nie chce mi się wierzyć ale tak to wygląda - i od jakiegoś tygodnia narzekałam do męża że Majka mocniej ssie bo mnie piersi bolą

ja mam to samo 🙂 ale nie sadze zeby to byly zabki. ale dokladnie Hania sie tak samo zachowuje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
to chyba mało prawdopodobne ale wygląda jakby Majka ząbkowała.

slini sie, puszcza cyca, łapki do buzi, dziś ryczy cały dzień - zagladam do buzi a tam na dole jakby dwa ząbki przebijały przez dziąsełka

no nie chce mi się wierzyć ale tak to wygląda - i od jakiegoś tygodnia narzekałam do męża że Majka mocniej ssie bo mnie piersi bolą

ja mam to samo 🙂 ale nie sadze zeby to byly zabki. ale dokladnie Hania sie tak samo zachowuje 🙃

U nas jest dokładnie to samo! Jakbym o Hani czytała!!! Aż mężowi powiedziałam, jak to przeczytałam 🙂

A wczoraj jak napisałam, że cały dzień ładnie jadła, spała i kupkała tak wieczorem płacz i cycka nie mogła złapać bo znowu mam miękkie flaki 😞 I odciągnęłam 40ml na wszelki wypadek...
Brała na 2min cycka i ryczała... i jak zasnęła i się uspokoiła to dałam jej te 40ml... zjadła i później 3min z cycka :/ Zasnęła dopiero o 23:00 a obudziła się później o 4:00...
Tylko denerwuje mnie to, że jak Hania płacze to wszyscy nade mną stoją... :/ wszystkim się serce kraje (ok, rozumiem to... ale ja się wtedy tak stresuję, że szok... 😞 ). Teściowa wczoraj chciała, żebyśmy po jakieś krople jechali, ale ja się boję dawać jej coś bez konsultacji z lekarzem, skoro on płacze jakieś 10-20min... Jak ją utulę, to się uspokaja... Co myślicie o tych kroplach?! Powinnam jej coś dawać?

A my dzisiaj znowu pół dnia na spacerze.... lubię wychodzić z domu i sobie z nią spacerować 🙂 do mojej mamy zachodzę... i jest super! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Dzisiaj doszły 2 kolejne miesiące w kalendarzu rozwoju dziecka - cały pierwszy i drugi miesiąc życia, tydzień po tygodniu. Dojdą do nich jeszcze zdjęcia i pojawi się więcej informacji w każdym z tych tygodni, ale już teraz zapraszam do lektury 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie kochane! dzis moj Piotrus o dziwo dosc ladnie sie zachowuje choc do poludnia szalal ale potem spadl deszcz i humorki jak reka odjal. My ogolnie tez mamy problemy z kupa i brzuszkiem niestety debridat nie pomaga wiec go odstawilam bedziemy teraz probowac sab simplex bo chwalony jest bardzo no i zyjemy z nadzieja ze to juz niedlugo, a co do zachowania to Piotrus tez sie zachowuje jakby mu zabki wychodzily ciekawe dlaczego nasze dzieciaczki tak maja....
dzis chce zmienic butelke bo moj synek je juz coraz wiecej ok.140ml i mam butelke Tomme Tippie (czy jakos tak) czy ktoras z was ja uzywa lub uzywala???
a jutro idziemy do pani rehabilitantki zobaczyc czy maly ma krecz szyjny bo wszystko na to wskazuje hmm jak nie urok to ... wiecie co, no ale mam nadzieje ze to i tak juz z gorki.
Martynka jakie krople masz na mysli??? bo jak uspakajajace to nie wiem....
buziaki i do pozniej, p.s Piotrus spi bez przerwy juz prawie 3 godzine 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hussi - ja tez już dziś debridatu nie podałam ale my bralismy tylko ok 1,5 tygodnia a ponoc trzeba zuzyc całą butelkę

dzis bylam u innej dr i ona polecała Delicol bo zawiera jakies enzymy co pomagają trawić mleko

sab simplex chwalą też się zastanawiam nad nim ale ponoc to są końskie dawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja się muszę pochwalić że dziś pierwszy raz od dłuższego czasu nie dałam Tosi na wieczór butelki. Od wczoraj się nastawiałam i wmawiałam sobie że mleko musi być w piersiach i nie ma czegoś takiego jak za mało mleka (po przeczytaniu różnych for w temacie braku pokarmu wieczorami) tylko chodzi o nastawienie. I wypiłam dziś jakieś około 5litrów wody. Zobaczymy jak będzie jutro wieczorem ale muszę zawalczyć o to niedokarmianie jej bo boję się że tak to mi pokarm zaniknie a tego bym nie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hussi mojej teściowej chodzi o kropelki na brzuszek... Ale ja widzę, że Hania się dennerwuje przy cycu albo że zasnąć dzisiaj nie może. Więc nie wiem, czy na zapas ją faszerować takimi kropelkammi (typu esputicon...)

Monalissa
a co było o tych wodach? Bo ja już pół butli wypiłam, ale wolę nie pić, skoro to coś nie bardzo dla zdrowia.... 🤨

Hania jak wstała o 20:00 (po półgodzinnej drzemce :/ ) to jeszcze buszuje i cały czas przy cycku na 5 min, 10min i cały czas się przy tych cycach denerwuje bo flaki totalne mam ! 🤢 🤢 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka a czy ten lek to tez na recepte? jesli nie to moze sprobuje, zuzylismy pol butelki debridatu i nic zbytnio nie pomoglo to samo esputicon, juz espumisan byl lepszy to apropos odpowiedzi Martyny.
No to chyba na tyle dzis, malutek troche poplakal bo brzuszek zabolal ale zrobil kupke dojadl butle i zasnal, wiec ja juz tez ide dobrej i spokojnej nocki mamuski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka Martyna wody smakowe zawierają mnóstwo cukru i konserwantów i w sumie nic zdrowego i wcale nie gasza pragnienia a wreczje poteguja i mają duuuuuuuuuuzo pustych kalorii
ja pije tylko czysta wode i herbatke owocowa i tyle
my na gazy w brzuszku kładziemy na brzuszek i zginam jej nózki do brzuszka ugniatając go w ten sposób oczywiście na tyle na ile mi pozwoli nic na siłe i powiem wam ze juz kilka razy podczas takich ćwiczen bączki poszły 🙂 no i masaż brzuszka 🙂 i odbijanie a główka przez chwile jest sztywna ale lepiej zeby jej jeszcze nie dżwigała a tak to lezy na ramieniu podczas odbijania
mama mnie krzyczy jak widzi ze ja tak trzymam a ona dzwiga główke 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...