Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
Fijolek napisał(a):
Hania zasnela o 17 i spi caly czas.. 😮 no raczej nie bede juz jej kapac 🙂 tylko jak ja ją w pidzamke przebiore?? 😮

myslisz ze juz noc poczuła?
testujecie juz łyzeczki do karmienia wiec prosze o wskazówki bo chyba czas najwyzszy juz kupic 🤔


my też mamy chyba z canpolu. zmieniają kolor jak jedzonko jest za ciepłe. za 4 łyżeczki płaciłam ok 15 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do lyzeczki do my mamy Tomme Tippee. Fajna, plytka i malutka. mnie bardzo odpowiada.
A szykuje sie do kupienia tez TT co zmieniaja sie pod wplywem temperatury.
http://allegro.pl/tommee-tippee-4-lyzeczki-z-czujnikiem-ciepla-i1860532561.html

A Hania spi w spodniach, body i bluzeczce z dlugim rekawem 😁 no jest git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien doberek!
Wiolis no fajny. Mamas & Papas baaardzo mi sie podoba. Hania ma kilka rzeczy i sa naprawde swietne Wogole nie ma chyba tej firmyw PL. Jak bylam w GB to widzialam ceny.. eeehh..

Jolajcik tez to przechodzilam. masakra i wiem co czujesz. nawet prosilam wtedy Kasie Manki o podeslanie jeszcze raz tego wykresu/tabelki.

co do nocki. Hania zasnela o 17 🙂 obudzila sie na jedzonko o 23, potem kolo 2:30 i zrobila nam pobudke na 30-45min o 5. Ale odlozylam ja do lozeczka zeby sie tam bawila i padla 🙂 do 7:50 ufff chyba odespalam wiecie.. Poprosze o jeszcze jedna taka nocke ☺️
A! i mamy strajk! tylko butla. cysia juz nie chce.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek mamy identycznie. ja byłam przeziębiona jakiś czas temu i Szymkowi było wtedy mało mojego mleka i dostawał raz dziennie butelkę 120 ml, no i zaczęło się. Podejrzewam, że trzy czynniki na raz sie zbiegły: 1. przeziębienie - ssałam hallsy a one zmieniają lekko smak pokarmu, 2. dostał butlę i spodobało mu się, że łatwiej leci no i po 3. Rozszerzyłam dietę Szymka co ponoć też może przyczynić się do odrzucenie piersi. Teraz Szymek najchętniej przystawia się do piersi przez noc, zaczynamy po kąpieli i przez nocne karmienia czyli 2-3 razy nie ma problemu. Za to w dzień zaczynają się cyrki. Wymusza na mnie najpierw zmianę piersi na drugą a później butlę. Sama już nie wiem co robić czy mimo wszytko próbować go przestawić znowu na sama pierś czy pozwolić mu na taki cykl wierząc w teorie, że już jedno karmienie dziennie z piersi jest bardzo dobre i dostarcza wielu korzyści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Dziewczyny Wy tu piszecie o odrzucaniu piersi, a ja ostatnio walczyłam z przyjęciem butli, bo Manio nic oprócz cyca nie chce...ehhhh

Co do fotelika to my najprawdopodobniej weźmiemy Recaro tylko nadal się waham co do modelu...

Jola a może to zęby?
U nas po przespanych nockach pojawiły się pobudki co 2h - myślałam, że to skok...a okazały się zęby...choć może i skok też się na to nałożył...

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jolajcik ja wyszlam z zalozenia ze na sile nie bede karmic Hanki piersia. Ja sie denerwuje ze nie leci, ze malo ze cos tam. Ona tez sie denerwuje. Zrobilam co moglam i tyle. Na noc po kapieli jeszcze pociumka ale w nocy ja sama zrezygnowalam bo moje mleko ewidentnie jest dla niej za slabe - budzi sie po kilka razy i ja nie wyspana i zla i wogole do dupy. A jak dostaje w nocy butle to jest tylko jedno karmienie i kolo 6-7 dopiero. Wiec widze roznice. W dzien staram sie przystawiac ale bywa roznie. No i przeciez dodatkowo jest kaksza i albo zupka albo owoc. wiec ile mozna dawac dziecku jesc? Przed chwilka sieudalo. tronke ciumknela. ale w wielkich bojach i placzu.. 😞 czasemmam wrazenie ze to karmienie jest bardziej mnie potrzebne niz jej.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Co do nocy do dajcie spokój...Mały wstał po północy i do 3 nie spał 😞Masakra...
Jolu myslę ze Joma ma rAcje i zeby,u Nas nocne problemy zaczely sie przy zabkowaniu i trwaja do dzis,co prawda wczesniej tez maly sie budzil ale jadl i spal dalej w swoim lozeczku...a teraz ze mna spi i to nie za dobrze.
Wiolis fajny fotelik,ja mam tej firmy lezaczek.
Fijolek noi to zyczymy wiecej takich nocek...
Jamargaretka,Bambosz,Antenka,Hussi,Moniczka,Beti,Ewelka,Aneczka i inne 😘:

Dziewczyny za co z Marinka,Martynka,Bea tez dlugo nie zaglada i Adka 😞

Ciekawe jak KASIA GWIAZDKA i inne majowki z Brzuszka 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
Jolajcik ja wyszlam z zalozenia ze na sile nie bede karmic Hanki piersia. Ja sie denerwuje ze nie leci, ze malo ze cos tam. Ona tez sie denerwuje. Zrobilam co moglam i tyle. Na noc po kapieli jeszcze pociumka ale w nocy ja sama zrezygnowalam bo moje mleko ewidentnie jest dla niej za slabe - budzi sie po kilka razy i ja nie wyspana i zla i wogole do dupy. A jak dostaje w nocy butle to jest tylko jedno karmienie i kolo 6-7 dopiero. Wiec widze roznice. W dzien staram sie przystawiac ale bywa roznie. No i przeciez dodatkowo jest kaksza i albo zupka albo owoc. wiec ile mozna dawac dziecku jesc? Przed chwilka sieudalo. tronke ciumknela. ale w wielkich bojach i placzu.. 😞 czasemmam wrazenie ze to karmienie jest bardziej mnie potrzebne niz jej.. 🤢


Rozumiem Cię doskonale,mój Mały jakbył na piersi to wiecznie płacz przy karmieniu,marudzenie,w nocy pobudki co godzina itp.a jak dostal butle to nie to dziecko...mialam straszne wyrzuty ze przestalam tak szybko karmic,ale jak piszesz to karmienie bardziej chyba mi bylo potrzebne a nie jemu...troche szkoda ale nie zaluje bo dziecko mi sie najada,jest zadowolone,dobrze sie rozwija i w ogole.

Co do fotelika my już mamy dawno,ale niewiem jaka firma bo na strychu narazie leży...ja dużo rzeczy dostaje od znajomych,duzo pozniej niz znajomi zostalismy rodzicami i teraz dzuo rzeczy dostajemy 🙂
U Nas sie mowi ze nie powinno sie oddawac ciuszkow po dziecu za darmo jak nie chce miec sie nastepnego,trzeba wziasc chocby grosik,dla mnie to glupota ale wiecie co,meza siostra i bratow daly nam ubranka i moja siostra cioteczna i co???WSZYSTKIE W CIAZY 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie Niunie.. 🙂
widze, że nie tylko u mnie ciekawa noc...Kuba obudził się o 5:30 i już był wyspany a ja na ryj padałam...:/ ale najdał się poszalał w łóżeczku i po godzinie padł...teraz właśnie obudził się po drzemce i szaleje.. 🙂
co do karmienia cycem u nas było to samo krzyki i awantury przy cycku..potrafił cały dzień ssać cyca i cały czas płakał co się okazało był głody, dostał butlę i jak zasnął przespał 9godz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Niutka zasnela, uffff...
Ja karmiłam miesiąc, byłam na skraju wytrzymałości, bo mała miała takie kolki że całymi dniami mi nie spała albo plakała albo cyc, od 18 do 24 krzyk a w nocy cały czas na cycku. Dostałam temperatury i nie mialam sily sie trzymac na nogach no i wtedy powiedzielismy dosc... Dostała butle no i nawet przesypiała nam całe noce od 21 do 8, 9 rano no i cos jej sie poprzestawiało 😮 😮 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba macie racje, to karmienie piersią tak wryło mi się w głowę, że butelkę traktuję jak porażkę a przecież to nic złego. Dziś wieczorem po kąpieli po cycu podam mu jeszcze butle i zobaczymy co będzie się działo.
W związku z tym mam pytanie do ciebie Fijolek pytanie. Skoro karmisz, nazwijmy to w sposób mieszany czy dopajasz Hanię? Ja do tej pory Szymka nie poiłam, tyle co przy jabłku trochę soku było a reszta to do piersi przystawiałam, żeby się napił.

Trochę się obawiam tych zmian bo Szymek jest jednym z młodszych dzieciaczków i nie chciałabym za bardzo obciążać jego żołądka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajcik napisał(a):
Chyba macie racje, to karmienie piersią tak wryło mi się w głowę, że butelkę traktuję jak porażkę a przecież to nic złego. Dziś wieczorem po kąpieli po cycu podam mu jeszcze butle i zobaczymy co będzie się działo.
W związku z tym mam pytanie do ciebie Fijolek pytanie. Skoro karmisz, nazwijmy to w sposób mieszany czy dopajasz Hanię? Ja do tej pory Szymka nie poiłam, tyle co przy jabłku trochę soku było a reszta to do piersi przystawiałam, żeby się napił.

Trochę się obawiam tych zmian bo Szymek jest jednym z młodszych dzieciaczków i nie chciałabym za bardzo obciążać jego żołądka.

nie wiem czy moge nazwaz to co robie "dopajaniem".. po kazdej kaszce, owocu czy zupce daje Hani troszke wody do picia, ale bardziej mam na celu wyplukac buzke. Zabezpieczam choc troszke zabki ktore niebawem jak sadze wyjda przed ewentualna prochnica. Tak mi polecil nasz przyjacel dentysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...