Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no i ja w koncu dotarłam do was a wczorj tez mielismy wieczór krzyku niby przy cycku spokoj a jak ja odkladałam to krzyk i tak prawie do pólnocy i kopa standardowo miedzy 3 a 4 rano teraz tez spi i co jais czas krzyk cholera by wzieła te wszystkie kolki i bąki i wszystko inne co sprawia ból naszym maleństwom 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
Joasiu - ale podobno dzieci karmione piersią mogą kilka dni nie robić kupy - ponoć wynika to z przyswajalnosci mleka. a skoro u Was sa dwie kupki dziennie to chyba nie jest zle

Majce poprzestawiało sie jak na 2 była odstawiona od piersi


U nas kupki były częstsze niż dwie dziennie jak do tej pory. Mój mały jest na piersi, ale muszę go dokarmiać butelką. Mam troszkę mało pokarmu, mnóstwo mi ucieka chociaż staram się odciągać albo łapać do pojemniczka. Jak mały ssie z jednego cyca, to z drugiego cieknie jak z popsutego kranu 🙂 jak zapłacze to mam fontannę z cycków, czy nawet jak się troszkę za bardzo napełnią to tak samo cieknie. Ale wczoraj, moje małe się napłakało i namęczyło. Brzuszek miał jak kamień, prężył się, nawet sporadycznie gazy jak odchodziły to mały aż się robił czerwony i krzyczał. Pediatra, powiedziała mi żebym nie jadła żadnych nowalijek: zero truskawek, pomidorów, ogórków, bo ta kolka może być od tego, a ja rzeczywiście ostatnio zjadłam ogórka i małemu chyba nie podpasowało bo wysypało go na buzi. Truskawki też próbowałam, ale jeżeli Marcyś ma tak cierpieć to się powstrzymam.
Powiem Wam, że jak przez całą ciążę przytyłam 17kg, tak już 12kg mi zeszło 🙂, ale jestem happy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
no i ja w koncu dotarłam do was a wczorj tez mielismy wieczór krzyku niby przy cycku spokoj a jak ja odkladałam to krzyk i tak prawie do pólnocy i kopa standardowo miedzy 3 a 4 rano teraz tez spi i co jais czas krzyk cholera by wzieła te wszystkie kolki i bąki i wszystko inne co sprawia ból naszym maleństwom 😠


Masz za to oklaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZESC DZIEWCZYNKI 🤪
widze ze zmiana nastapila hehehehe i dobrze...w koncu jestesmy juz mamuski a nie brzuszki 🤪
miala ktoras z was juz kontrole stawow biodrowych???
ja mam zalecenie ze szpitala na usg bioderek a skierowanie mam do ortopedy na kontrole...byla ktoras z was u ortopedy???albo jest zapisana na wizyte??ciekawa jestem czy dlugo sie czeka....i czy wiecie ile kosztuje usg bez skierowania??
buuuuuziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
Joasiu - ale podobno dzieci karmione piersią mogą kilka dni nie robić kupy - ponoć wynika to z przyswajalnosci mleka. a skoro u Was sa dwie kupki dziennie to chyba nie jest zle

Majce poprzestawiało sie jak na 2 była odstawiona od piersi


Nasza córka jest na cycu ale kupa jest co karmienie tzn co godzinke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
adka101 napisał(a):

My mamy skierowanie do ortopedy i zarejestrowane jesteśmy na 07.07.11r

😘
a to chyba w miare krotki czas czekania na wizyte...
w pn moze jak znajde jakiegos ortopede to obdzwonie i zobaczymy ile trza bedzie czekac...a w razie co ortopeda chyba jako specjalista bedzie mogl wystawic skierowanie na usg bioderek...??bo pediatra na usg nie moze wystawic....ciekawe czemu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
adka101 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
Joasiu - ale podobno dzieci karmione piersią mogą kilka dni nie robić kupy - ponoć wynika to z przyswajalnosci mleka. a skoro u Was sa dwie kupki dziennie to chyba nie jest zle

Majce poprzestawiało sie jak na 2 była odstawiona od piersi


Nasza córka jest na cycu ale kupa jest co karmienie tzn co godzinke 🙂


u nas tak było do tamtego tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moj maly jest na mleku mieszanym...i ostatnio raczej na butli,bo co go do cyca przystawie to on nie zdazy dobrze zlapac i zasypia...i malo ssie...a z butli pociagnie do konca i przynajmniej widze ile lyknie....i tez ostatnio mamy problem z kupka...robi raz dziennie,albo i raz na 2 dni...i martwi mnie to...co myslicie o czopkach glicerynowych???czy mozna takiemu malenstwu np.1/4 czopka wsadzic by mu ulzyc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczka1979 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
my na 22 czerwca

😘 kochana a gdzie idziecie do ortopedy??a kiedy sie zapisywalyscie??


ok 2 tyg temu a zapisaliśmy sie do Zielonki bo mamy tam dosc blisko. ale pani dr mowila zeby szukac terminu na srodmiesciu i zoliborzu.

wczoraj tez kolezanka polecila nam na Poborzanskiej na brodnie, vis a vis parku brodnowskiego przy galerii rembielinska, bardzo syzbko i ladnie nas obsłuzyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczka1979 napisał(a):
wiecie co...??
chcialam wam zapodac filmik z moim malym...co by ciotki zobaczyly Piotrulka "na zywo" a tu mi wyskoczyl text ze jestem nowym uzytkownikiem i nie moge linkow wklejac...hehehehe
to od kiedy jest sie"starym uzytkownikiem"???co by mozna bylo linki podawac...dziwne... 🤨


o to szkoda. chetnie bym zobaczyła filmik. wogóle to wszytsko jest super. spędziłysmy razem ciążę - dzieląc się radościami, smutkami, codziennością. wszystkie doczekałysmy się naszych maluchów i nadal utrzymujemy kontakt. Fajnie ze jestescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kochane 😘
Ale dzień za mną... o 14 wyszliśmy na spacer to wróciliśmy ok 17 (bo po drodze jeszcze do moich rodziców zajrzeliśmy 🙂 czyli Hania miała dwa spacerki 😉 ). Później goście przyjechali i Hania spała i spała i spała... przy cycu 30min 🤪 i znowu spała.... 🙂
Goście poszli, mama włożyła córcię do łóżeczka (bo spała u mamy na brzuchu) i obudziła się... humorek już nie bardzo, płacz, nie mogłam jej na przewijaku opędzlować i na golaska na ręce musiałam wziąć (owiniętą w pieluchę...) a ona mamę obesrała!!! 😮 😮 i płacz... chcieliśmy kąpiel zrobić. W wanience płacz, na przewijaku RYK!!! Później przy cycu nerwy... :/ Yhhh...
Musiałam się Wam wyżalić trochę...
I kręgosłup mnie boli. O!

Ale jutro idziemy na obiadek do rodziców moich i mają być knedle z truskawkami! I zjem sobie... może jeszcze sernika skubnę...
Będzie jutro lepiej...

I też tak jak Gosia uważam, że fajnie, że jesteście 😘 :* 🙂

Uciekam spać! DOBRANOC 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczka1979 napisał(a):
wiecie co...??
chcialam wam zapodac filmik z moim malym...co by ciotki zobaczyly Piotrulka "na zywo" a tu mi wyskoczyl text ze jestem nowym uzytkownikiem i nie moge linkow wklejac...hehehehe
to od kiedy jest sie"starym uzytkownikiem"???co by mozna bylo linki podawac...dziwne... 🤨


musisz mieć 20 postów ,żeby móc wkleić link 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Witajcie
Moj Maly wieczorami daje popalic tak ze brakuje mi cierpliwosci i nerwow 😞Krzycze na niego i placze 😞Nie nadaje sie na matke 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞


Im bardziej się denerwujesz to dziecko też ,musisz być spokojna i mówić do niego spokojnym stonowanym głosem 🙂 Niestety dziecko wyczuwa każde twoje nerwy i zdenerwowanie 🙂
A może ma kolki skoro piszesz ,że wieczorami daje popalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Mój Syneczek dzisiaj wyjątkowo spokojny był w nocy...kochany....wyczuł, że Tatusia nie ma i nie może dać popalić, bo mama sama nie da rady... 😉
No i osiągnęliśmy sukces, bo jak przebrałam go po kąpieli - tak w jednym ubranku jest do tej pory - ulewanie pod kontrolą! 🙂 Bo zazwyczaj to w nocy przebieramy po 3 razy...

No i wczoraj chyba pierwszy raz tak świadomie na mnie popatrzył...patrzył i patrzył i przestać nie mógł...cuuudowne uczucie 🙂

Wczoraj była u mnie Mama - wzięła Mariuszka na spacer, a ja w końcu mogłam sobie bez stresu posprzątać...fajnie czasem zrobić coś innego 😉

Miłej niedzieli Mamusie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magda123 napisał(a):
Kasia-Manki napisał(a):
Witajcie
Moj Maly wieczorami daje popalic tak ze brakuje mi cierpliwosci i nerwow 😞Krzycze na niego i placze 😞Nie nadaje sie na matke 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞


Im bardziej się denerwujesz to dziecko też ,musisz być spokojna i mówić do niego spokojnym stonowanym głosem 🙂 Niestety dziecko wyczuwa każde twoje nerwy i zdenerwowanie 🙂
A może ma kolki skoro piszesz ,że wieczorami daje popalić?


Nie kochna,niema kolek,on wieczormi non stop chce jeśc....ulewa mu sie,wymiotuje az mu noskiem leci ale ciagle je,a to meczce i dla mnie i dla niego....dni sa ok a wieczory maskara.Po kapaniu o 19:00 nie spi do 23 i przez ten czas caly czas cyc,kupa,ulewanie,wymioty i tak w kolko 😞niewiem czy moze do lekarza sie z nim wybrac czy co?niewiem co robic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...