Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej
U nas różnie, ciągle walczę o większą ilość pokarmu ale jest z dnia na dzień co raz lepiej. Szymek ostatnio robi się bardziej aktywny i robi sobie przerwy w spaniu nawet 2 godziny w trakcie dnia. Z zasypianiem nie mamy większych problemów, po karmieniu jak się odbije kładę go do łóżeczka i zazwyczaj zasypiam sam, czasem dajemy mu smoka.
Manki ja nosek do tej pory czyściłam tylko raz bo nie było więcej potrzeby a używam do tego fridy.
Co do eksperymentów żywieniowych to po tym jak zjadłam brzoskwinie małego wysypało, więc już wiemy, że truskawki są ok ale brzoskwinie nie bardzo. Próbowałam też czekolady i nie było żadnych konsekwencji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My w różnych porach wychodzimy - dzisiaj już dwa razy byliśmy 🙂
No i spacer działa nassennie więc jak są jakieś problemy z zasypianiem to wychodzimy i Mariuszek śpi momentalnie 😉
Co do noska to ja zakrapiam kilka kropli soli fizjologicznej, czekam chwilę i odciągam Fridą.
Jak jest taka potrzeba to nawet codziennie czyszczę - Mały niestety baaaardzo tego nie lubi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anonimosia napisał(a):
My się wczoraj pierwszy raz spacerowaliśmy 🙂 Tomek przespał cały spacer 😁
A dziś czeka mnie samodzielny spacer i znoszenie Małego z 4. piętra - trochę się boję, ale damy radę. Całe szczęście wózek już na dole, w wózkowni.

O której chodzicie na spacerki z dzieciakami?


Anonimosiu ja tez sama z Majka schodzimy z ostatniego pietra. wozek jest w garazu a w garazu brama podnoszona do góry 🙂 nie jest łatwo ale juz sie przywyczailam
ja wychodze w niepolecanych godzinach bo ok 11:30 ale wtedy Majka mi zasypia i chodzimy ok 2 godziny a pozniej wychodzę ok 19 jak ide po meza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamuski 🙂
Ja jakos ostatnio czasu nie mam wejsc poklikac dzis do poludnia spacerek zaliczylismy i zakupilam malemu karuzele do lozeczka 🙂 potem obiad karmienie malego przewijanie i.....ryk maly dzis byl nie spokojny chcialo mu sie spac a nie mogl zasnac i sie prezyl wkoncu o 16 zasnal i jeszcze spi...pewnie zaraz wstanie znow karmienie potem odczekamy i kapiel i usypianie.....

A takto korzystam i porzadkuje w domku pranie prasowanie sprzatani eh 🙂 ale juz jest dobrze....maly nadal przesypia ok5-6 godzin w nocy potem jedzonko 2 godziny snu jedzonko i znow 2 godziny 🤪 wiec ciesze sie bardzo nie zapeszajac oby tak dalej.... 🙂

a moj Nikos sie spryciarz robie ze sam jak spi przewraca sie z boku na bok 😮 zaczynam sie obawiac powoli jak na lozku w dzien spi....niby na srodku ale silacz taki ze nie wiadomo co wymysli 🙂

Buziaki dla was kochane.... 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie kochane...wpadłam się przywitać...po całym dniu dopiero znalazłam chwilkę..
mój mały ma ogromny problem z brzuszkiem... 😞 normalnie płacze razem z nim...dziś bylismy u pani dr. zmieniła mu mleczko na bebilon pepti ale jemu nie podchodzi..:/ juz sama nie wiem co mam robić..kupiłam już nawet butelkę antykolkową zobaczymyy czy pomoże...mój maluch cały dzień płakał spał po 15-20min...mam nadzieje, że nocka będzie spokojna...
co do mojego ucha to nie jest za ciekawie...czyrak mi rośnie w uchu..:/ jestem załamana...boli jak cholera...dostałam kroplę do ucha i antybiotyk doustnie zobaczymy czy pomoże...
uciekam szykować kąpiel mojemu bąbelkowi...buziole..:* 3majcie się ciepło..:* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mnie dopadł chyba kryzys laktacyjny... :/ piersi mam miękkie jak flaki, mała cały czas niespokojna, nie chce tych flaków jeść (jak ją dostawię, to je przez 1-2min i się drze wkurzona, że takie miękkie cycki)... :/ wiem, że muszę to przeczekać, ale do tego dzisiaj humor nie taki... ryczałam bez powodu (a może właśnie z jakiegoś powodu? 🤔 ) hyh....
Czy Wy też tak miałyście? Ile to potrwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Antenko mojemu Piotrusiowi tez bebilon pepti nie podszedl dalej mial bolace baczki, i musielismy zmienic na nutramigen smierdzacy maly na poczatku sie krzywil ale wreszcie problemy przeszly takze spokojnie i duzo cierpliwosci choc wiem ze sie serce kraja jak maluszek cierpi.
martyna_czaro ja do tej pory miewam czasem humorki i placze bez powodu no ale miejmy nadzieje ze w koncu przejdzie 🙂
a do noska mamy marimer jest dobry.no to tyle narazie, maluch zjadl i spi i ja tez kolacyjka i tv. buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZESC MAMUSKI
wpadlam sie przywitac,bo siec zlapalam...tak wiec maly dzis spokojny,je i spi..moze dlatego ze w koncu kupa byla...tylko nie wiem czy mu czopek pomogl,czy wsadzanie termometra w pupke(tak mi babcie podpowiadaly),czy np ogorki malosolne ktore zjadlam 🙂grunt ze mu ulzylo...
Jutro idziemy na usg bioderek,bez skierowania 45zl,w srode szczepienia i podobnie jak marinka nie szczepimy na rotawirusy itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczko ja tez pomagalam czasem malemu za pomoca termometra moze nieprzyjemny zabieg i nie wolno robic go za czesto ale skuteczny 🙂 i ulga po nim dla nas rodzicow i dla dzidziusia.
ja tez za 2 tyg ide prywatnie na usg bioderek panstwowo jakos w miare normalnego terminu sie nie dostanie, jutro idziemy tez na kontrole do pediatry i jak bedzie ok to sie szczepimy ale narazie poki co tez z pominieciem rotawirusow i pneumokok. ide sie kapac poki maly spi.buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczka1979 napisał(a):
CZESC MAMUSKI
wpadlam sie przywitac,bo siec zlapalam...tak wiec maly dzis spokojny,je i spi..moze dlatego ze w koncu kupa byla...tylko nie wiem czy mu czopek pomogl,czy wsadzanie termometra w pupke(tak mi babcie podpowiadaly),czy np ogorki malosolne ktore zjadlam 🙂grunt ze mu ulzylo...
Jutro idziemy na usg bioderek,bez skierowania 45zl,w srode szczepienia i podobnie jak marinka nie szczepimy na rotawirusy itd...


a do ortopedy trzeba iść juz z usg? czy on powinien dać skierowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaa21 napisał(a):
monisia moja to tak macha nozkami i raczkami jakby chodzic lub plywac chciala i caly czas sie usmiecha 🙂 od wczorajj oprocz nocy zaczyna mi tez w dzien spac, az sie nudze 😉 wczoraj zasnela o 21ej i obudzila sie dopiero o 5ej zobaczymy jak dzis bedzie 🙂


a na jedzenie Jej nie budzisz? Maja jest młodsza troche ale w pt dr mowila ze przerwa moze byc max 4-5 godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Manki dziękuję za oklaska 🙂 Ja również mam kryzys laktacyjny. Mały je z obu piersi i jest nie najedzony 😞 muszę go dokarmić butelka podaje mu nan pro... Teraz śpi spokojnie i zobaczymy jak długo bo śpi coraz dłużej nawet po 5 godzin. Ja znowu słyszałam że nie trzeba budzić malucha na jedzonko skoro przesypia całe noce. Szczepienie za tydzień we wtorek i też bez rotawirusów. Tylko zastanawiam się czy nie kupić szczepionki skojazonej żeby nie kuli misiula 3 razy. Uciekam już lulku życzę wam spokojnej nocki. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
ja nie budze bo tez powiedziano mi zeby nie wybudzac skoro dziecko spi jak by bylo glodne to samo sie obudzi. Sa sytuacje gdy dziecko rodzice wybudzaja na jedzenie to poznej dziecko nie spi dlugo przez wybudzanie. co ludzie to inna wersja...

Madrze gadasz 😁 😁 Mam cie:*:*

osz Ty! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaa21 napisał(a):
MonisiaD napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
ja nie budze bo tez powiedziano mi zeby nie wybudzac skoro dziecko spi jak by bylo glodne to samo sie obudzi. Sa sytuacje gdy dziecko rodzice wybudzaja na jedzenie to poznej dziecko nie spi dlugo przez wybudzanie. co ludzie to inna wersja...

Madrze gadasz 😁 😁 Mam cie:*:*

osz Ty! 😜

A co ty myslisz,ja tez cie wszedzie znajde 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...