Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosiu moze to tylko kwestia czasu przyzwyczajenia sie do wozka,moze Majeczka musi zatrybic,zakumac ze moze sie sama bawic,sproboj jakiejs zabawki,grzechotki, u mnie podzialalo 🙂
sluchajcie a mojemu dziecku wyrzyna sie zabek ale uwaga nie jedynka,dwojka tylko trojka lub czworka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
hussi zabawiam ja w tym wozku jak moge. bez placzu góra 10 minut wytrzyma.

dzis usnela podczas noszenia. odlzylam ja do lozka a za 10 min krzyk. pojadla i teraz znow na mnie spi. jak odloze to sie pewnie przebudzi. jestem niewolnikiem mojego dziecka

u nas podobnie! Gosia, nie wiem, jak Twoja Maja reaguje na suszarkę ale Hanię to bierze 🙂 Jak ją położę w łóżeczku, buźkę przytulę do pieluszki, smoczuś do buzi (lub nie, to zależy) i dźwięk suszarki. Teraz puszczam jej z komputera i mimo, że się wierci w łóżeczku, to już przysypia 🙂
Może u Was też pomoże. Nasza Hania to też niezła huba. Wczoraj wieczorem kilka razy na mnie usypiała i po włożeniu do łóżeczka budziła się... dopiero o 23.00 był finał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello Jamargaretka..to tak jak i ja.Kevinek teraz zasnal i ciekawe na jak dlugo 🙂,bo tak to jest bardzo aktywny w dzien i spi tylko albo w moich ramionach,albo jak cycka w buzi ma 🙂....czasami 10 minut sie pobawi sam,ale nie na dlugo..... 10 minut! Takze sprzatanie mieszkania odbywa sie wieczorem,jak maz z pracy wraca,a gotuje przewazniue z malym na reku,bo narazie chusty nie znosi 😞 Na spacery czy zakupy na gora godzinke,bo pozniej jest placz,ze cale miasto slyszy! Ale 1 sierpnia wyprowadzamy sie do wiekszego mieszkanka,w domkach szeregowych i bedziemy mieli maly ogrodek..zawsze jakies wyjscie,jak spacer nie wypali 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaa21 napisał(a):
co do kapieli to ja kape Vanesske codziennie nie wazne czy sa upaly czy nie dla niej to rytual.
a co do spania to po kapieli pije butle, klade do lozka daje smoka przykywam buzke pielucha(inaczej nie zasnie) i spi do 6ej 🙂


heh pielucha u nas to podstawa .. ma kilka pieluszek ładnie pocietych na mniejsze i obszytych i mała wszedzie "chodzi " z nimi , przykłada do noska i tak dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dzisiaj znowu Hanię w chustę wpakowałam i ruszyłyśmy najpierw odwiedzić Antka (o tydz starszego od Hanny) a później tradycyjnie do mojej mamy 🙂
Zdążyłam wrócić do domu przed burzą a u nas zapowiadają przejście trąby powietrznej 😮

Zjadłam obiadek, ukleiłam sobie pulpeciki ryżowe na jutro i siedzę bezczynnie, bo babcia lula Hanie. Ale zaraz ją chyba na cyca zabiorę, będę miała jakies zajęcie! 😜

Czy Was tez tak plecy bolą?!!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna, Justyna - jak dobrze wiedzieć, że ktoś przechodzi to samo

ja w końcu połozyłam się z Majką - i teraz ja odłożyłam ale pewnie zaraz wstanie

suszarka ją uspokaja jak płacze ale raczej nie usypia

Martyna, u moich rodziców w Bełchatowie zalało dom po tej burzy, mama mówi ze w piwnicy 20 cm wody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MArtyna mnie plecy tez bola masakra.. m.in dlatego nieraz mala spi z nami w łózku, bo ja nie mam siły jej w nocy wyjac z łózeczka.. a rano jak wstaje to jak połamana.. ja juz mysle intensywnie nad jakimis cwiczeniami wzmacnajacymi, mi sie wydaje ze po ciazy osłabione kregosłupy mamy no i teraz od noszenie itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczka1983 napisał(a):
Justina super zdjecie Kevinka wstawiłas 😁 😁 😁
Fijolek dzieki, nas powoli tez czeka wyjmowanie spacerówki, pewnie na jesien.. a w sklepach wciskaja ze dziecko do 6 miesiecy bedzie w gondoli 😮 chyba ich pogieło.



nasz wózek ma opcje ze nosidelko mozna dopiąć i z tego korzystamy bo w gondoli Wiktor wogóle nie chce spac 🤢ulewa mu sie i sie zwyczajnie meczy...a w tym nosidelku spi 😁 😁tylko max 2 godz i musimy robic przerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maleństwo śpi a ja zaglądam do Was.
Jeśli chodzi o plecy to mnie bardzo bolały jak karmiłam, wyrostować się nie mogłam a jak mała była przy cycku to płakałam z bólu 🤢 Dziewczyny pomyślcie nad zmianą pozycji przy karmieniu, pomocne są poduszki pod plecy i jak najprostrza pozycja kregosłupa, mi to zdecydowanie pomagało.
Rozmawiałam ze znajomą i mam cenną informację na przyszłość. Jej maleństwo nie chciało jeść (jak już przeszli na pokarmy stałe). 1,5 roku się z nią bujali, po wizycie u pediatry Pani skierowała ich na badanie krwi... Okazało się, że mała miała anemię. Zalecono jej żelazo i jak ręką odioł, wcina jak mały odkurzacz.
Bardzo cenna informacja bo przecież wiele dzieci jest "niejadkami"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wskakuje na szybkiego,bo Kevinek marudzi.Mnie plecy tez bola.Czasami jak wstaje,to jak babinka 😉 Malutki spi z nami w lozku.Po narodzinach pare razy spal w kolysce,a pozniej nie ma mowy.Od tego podnoszenia i ciaglego noszenia (Kevinek wazy 7 kg) krzyz mi siada.Nawet nie mialam czasu na cwiczenia po cesarskim cieciu,ale to sie zmieni...w koncu planujemy druga niunie w przyszle lato 🙂 U nas zimno,deszcz pada i wieje.Jeszcze nie bylismy na spacerze,ale zaraz idziemy,bo troszke lepiej na dworze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...