Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

gusia333 napisał(a):
Co do położnej to nie pamiętam niestety ale były dwie bardzo fajne młode kobitki. Rodziłam na sali morelowej chyba 🙂
Sam Solec oceniam bardzo bardzo pozytywnie!!! Tylko bardzo duszno na salach ale ja byłam i tak na dwuosobowej więc nie narzekałam zbytnio 🙂


no to rodziłyśmy na tej samej sali, i miałyśmy te same poożne 🤪pania Zofie(niższa w koku )i pania Bogusie (wyższa brunetka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Anonimosia
Leci do Ciebie przepis 😉

DROŻDŻÓWKI BEZ MLEKA I JAJEK
- 500 g mąki pszennej tortowej
- 40 g drożdży świeżych
- 2 łyżeczki cukru ( ja pół szklanki 😉 )
- 1 łyżeczka soli
- 4 łyżki oleju
- 250 g ciepłej przegotowanej wody

(te drożdże z gorąca wodą rozrobić)

Przygotowanie:
"Dobrze wyrobić jak ciasto drożdżowe, wyłożyć do blaszki i poczekać aż podwoi objętość, piec 30 minut 200°C. Jest trochę mniej rumiane niż to z mlekiem i jajkiem."

Ja nie robię całego jak ciasto tylko biorę na kawałki małe i są bułeczki a do środka wrzucam żurawinę suszoną, konfiturę jagodową albo morele suszone! 🙂

"Można używać do zapiekanek z margaryną bezmleczną i dżemem jabłkowym w maszynce podobnej do gofrownicy

Na bazie tego przepisu można piec małe rogaliki z nadzieniem, na jakie dziecko nie jest uczulone np. jabłka, odsączone wiśnie z kompotu.

Jak zamiast oleju da się porządną łyżkę margaryny bezmlecznej i 6 łyżeczek cukru, doda się porządną garść rodzynek, a jeszcze lepiej bakalii do keksu - (oczywiście sprawdzając pomału czy maluch nie uczulony).

Ciasto można jeszcze rozwałkować tak na 1,5 cm posypać cynamonem, cukrem i garścią rodzynek, zwinąc jak roladę i dopiero włożyć do blaszki, zaczekać aż urośnie i piec jak w przepisie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasidelko88 napisał(a):
gusia333 napisał(a):
Co do położnej to nie pamiętam niestety ale były dwie bardzo fajne młode kobitki. Rodziłam na sali morelowej chyba 🙂
Sam Solec oceniam bardzo bardzo pozytywnie!!! Tylko bardzo duszno na salach ale ja byłam i tak na dwuosobowej więc nie narzekałam zbytnio 🙂


no to rodziłyśmy na tej samej sali, i miałyśmy te same poożne 🤪pania Zofie(niższa w koku )i pania Bogusie (wyższa brunetka)


Hmmm jedna wyższa i ciemne włosy a druga taka ja bym powiedziała że rudawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! widze ze tu terminy juz co do spotkania w belchatowie leca ja jestem za juz urabiam mojego meza 🙂 gondole juz porzucilismy tydzien temu nie moglam patrzec jak moj niusio sie w niej meczy kupilam tylko materacyk bo pasy spacerowkowe mamy nie odpinane i sobie lezy ksieciunio teraz na apartamentach 🙂 a co do smoczkow to my uzywamy ale rzadko bardziej jako oszukiwacz kiedy mama musi isc zrobic mleko albo pocieszyciel w kryzysowych sytuacjach a na codzien i w nocy spimy i chodzimy bez smoka ciekawe jak to bedzie jak zeby beda szly.
mam pytanko do mam dzieci podobnych wiekowo do mojego Piotrunia czyli do was prawie wszystkich co ile kapiecie maluchy? bo ja co drugi dzien i nie wiem czy wystarczy... buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anonimosia napisał(a):

Dziewczyny, które kupiły ostatnio chusty na Allegro - jesteście zadowolone? Podeślijcie proszę linki do tych chust, bo chyba też się skuszę. A w ogóle, to da się to zawiązać samodzielnie czy potrzebna jest pomoc drugiej osoby?


ja kupiłam chustę azimi na allegro - bawełna + len jest ładnie wykonana, miła w dotyku i przystępna cenowo. Mimo, że wybierałam moim zdaniem najcieńszą to i tak jest w niej strasznie gorąco w takie dni jak dziś, za to jest idealna na na wieczory i poranki.

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=7013889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
a u nas luz bluz 🙂 mała spi od 20 🙂

Ale Ci zazdroszczę... my cały czas walczymy...
Nagranie na telefonie puszczone (suszarka), a nasza laska marudzi w łóżeczku...


u nas tak było, po kąpieli oczy szeroko otwarte i heja spania nie było.. teraz od jakiegos czasu po kapieli(po19) od razu biore ja do sypialni i na lezaco karmie, ona po czasie zasypia przy cycu i zostawiam ja.. teraz jak sie ok 23 obudzi nakarmie na lezaco i odłoze do kolyski,,, i tu wielki znak zapytania czy zasnie,, wtedy idzie w ruch pielucha i smoczek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...