Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
boziu ja to sie z Martyna nawojuje... nie daje sie przewinac, ubrac i wogole, przekreca sie z pleców na bok, i z brzucha na plecy,,, a jak ja pod karuzela połoze to juz nie ulezy spokojnie spodobało jej sie przekrecanie, a jak ja połoze na lezaczek to jak jej sie znudzi to tyłek do góry podnosi 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aneczka1983 napisał(a):
boziu ja to sie z Martyna nawojuje... nie daje sie przewinac, ubrac i wogole, przekreca sie z pleców na bok, i z brzucha na plecy,,, a jak ja pod karuzela połoze to juz nie ulezy spokojnie spodobało jej sie przekrecanie, a jak ja połoze na lezaczek to jak jej sie znudzi to tyłek do góry podnosi 😮 😮 😮

mała akrobatka... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Antenka222 napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
boziu ja to sie z Martyna nawojuje... nie daje sie przewinac, ubrac i wogole, przekreca sie z pleców na bok, i z brzucha na plecy,,, a jak ja pod karuzela połoze to juz nie ulezy spokojnie spodobało jej sie przekrecanie, a jak ja połoze na lezaczek to jak jej sie znudzi to tyłek do góry podnosi 😮 😮 😮

mała akrobatka... 🙂


musze ja ostro czyms zajac zeby móc zmienic pampka 🤪 😮 ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po szczepieniu, następne za 6 tyg a 05.09 mamy wizytę u ortopedy.
Lekarka trochę mnie zmartwiła bo powiedziała, że Szymek trochę za słabo trzyma głowę 😞 i musimy to obserwować poza tym, jak zwykle stwierdziła, że jest długiiiiiiiiiiiii 65cm a chudyyyyyyyyyyy 5300 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja znow mam dzis doła

maja była drugi raz u tej pani co uciska piętki i widze dużą poprawę ale dzis ta pani powiedziala ze Majeczka ma naciagniety miesien kapturowy

i w tej chwili rehabilitacja by raczej jej zaszkodzila a nie pomogla.

jutro jedziemy do jakiegos fizjoterapeuty ktory sie na tym zna

winni jestesmy my - bo ją zle nosimy - chodzi o to że ją za szybko spionizowalismy


a jak juz wroce do siebie to wrzuce Wam filmik ze spotkania majowego w belchatowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie! my juz po wizycie u neurologa,pani doktor bardzo z Piotrusia zadowolona, szczepienie bedzie tylko sie dowiemy jutro kiedy bo spotykamy sie z nasza pediatra,mam do niej mnostwo pytan i az sobie na kartce zapisalam.
Aneczko jak czytam o twojej Martynce to jakbym Piotula widziala akrobata z niego od jakiegos czasu ze hej.
Jamargaretka trzymamy za was kciuki napewno bedzie dobrze wiem chocby w czastce co przezywaz i wierze ze ktos tam jednak czuwa nad naszymi bablami i ja,ty,Jola i Antenka bedziemy mialy zdrowe silne pociechy,buziaki dla was i Majeczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najpierw było wyleczyć zoltaczke - zolt spada to proby wzrosły

pozniej kupy - kupy wreszcie są to problem z napieciem

jak zalatwilam rehabilitantke to okazało się ze naciagniety miesien....

na dodatek ta pani co sie zajmuje Mają mnie zlecila tonę witamin. ja nie wierze w takie chemiczne twory ale grzecznie przyjmuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze a czym to sie objawia ten naciagniety miesien? bo my niby tez szybko do pionu bo do odbicia a ze je czesto wiec prawie non stop jest pionowo
moja mama pojechala do brata do londynu bo jemu córka urodziła sie 5 dni wczesniej niż oliwka i tamta jest bardziej wiotka niż nasza 😮 i co to znaczy ??? czasami sie zastanawiam czy wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochaniutkie 🙂 troszkę mnie nie było i muszę wam powiedzieć że się stesknilam. Mój Bartuś też jest jednym ze starszych dzieciaczków i też próbowałam mu dawać jabłuszko, kleik kukurydziany, soczek z melisy rumianku i winogrona i troszkę danonka. Wiadomo że wszystko w skromnych ilościach, ale nie było żadnych problemów ani z kupa ani z brzuszkiem. Więc niema problemów z tolerancja. Podaje też od czasu do czasu sok z buraków na ta anemie. 13 września mamy USG mozgowia i trzecie już szczepienie. Co do chrzcin to chyba mieliśmy jako jedni z pierwszych bo 5czerwca. Gdyby nie to że obowiązuje mnie przerwa dwu letnia po cesarce to z mężem starali byśmy się już o druga pociechę. Bartuś w dzień jada co 3godz. Zje pobawi się i śpi czasem między karmieniem się tylko bawi. W nocy zaś zasypia o 21-22 i śpi do 5-6. Więc nie mogę narzekać jestem z niego bardzo dumna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
a ja znow mam dzis doła

maja była drugi raz u tej pani co uciska piętki i widze dużą poprawę ale dzis ta pani powiedziala ze Majeczka ma naciagniety miesien kapturowy

i w tej chwili rehabilitacja by raczej jej zaszkodzila a nie pomogla.

jutro jedziemy do jakiegos fizjoterapeuty ktory sie na tym zna

winni jestesmy my - bo ją zle nosimy - chodzi o to że ją za szybko spionizowalismy


a jak juz wroce do siebie to wrzuce Wam filmik ze spotkania majowego w belchatowie

Gosia, jak to? co to jest miesien kapturowy? i jak to za wczesnie pionizowaliscie?? to Maja ma ciagle lezec?? wez no rozszerz temat. Widzialam Wasza Majeczke i kurcze, przeciez wyglada super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
kurcze a czym to sie objawia ten naciagniety miesien? bo my niby tez szybko do pionu bo do odbicia a ze je czesto wiec prawie non stop jest pionowo
moja mama pojechala do brata do londynu bo jemu córka urodziła sie 5 dni wczesniej niż oliwka i tamta jest bardziej wiotka niż nasza 😮 i co to znaczy ??? czasami sie zastanawiam czy wszystko jest ok

ja tez sie zastanawiam czy moja Hania jest taka silna i to dobrze czy cos jednak jest nie tak. Trzyma sztywno glowe i uwielbia jak sie ja nosi zeby mogla byc wlasnie prosto 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tez się zmartwiłam i znalazłam coś takiego...
Niektóre mięśnie tułowia. W górnej części grzbietu tuż pod skórą znajduje się po obu stronach kręgosłup płaski mięsień zwany kapturowym. Dochodzi on do czaszki, do obu łopatek i sięga ostrym klinem w dół do połowy kręgosłupa. Szeroki en mięsień wytwarza na krawędziach płaskie rozcięgna, którymi przyczepia się do kości.

Gdy stajesz „na baczność”, mięsień kapturowy odchyla barki do tyłu unosi głowę i pomaga prostować plecy.

Na grzebiecie mamy kilka warstw mięśni. Najgłębiej leżą krótkie mięśnie przebiegające wzdłuż kręgosłupa i tylnych części żeber.

Te głębokie mięsnie grzbietu prostują kręgosłup, a więc są ważne dla zachowania pionowej postawy ciała człowieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja robi afere jak ja nosze do odbicia i pozniej ja poloze i jak nie zagadam jej tak ze odwroce jej uwage od tego ze lezy to nie ma zmiłuj na rece chce i koniec ewentualnie w foteliku moze posiedziec ale tez buzia nie moze mi sie zamykac smieje sie ze przy niej to miesnie twarzy mozna wycwiczyc i gimnastyke jezyka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
moja robi afere jak ja nosze do odbicia i pozniej ja poloze i jak nie zagadam jej tak ze odwroce jej uwage od tego ze lezy to nie ma zmiłuj na rece chce i koniec ewentualnie w foteliku moze posiedziec ale tez buzia nie moze mi sie zamykac smieje sie ze przy niej to miesnie twarzy mozna wycwiczyc i gimnastyke jezyka 😁

to samo jest u mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co widze ze co lekarz i co inne dziecko to inna opinia,u nas rehabilitantka zadala nam cwiczenia w ktorych wlasnie mamy pionizowac Piotrusia zeby glowka sie ladnie trzymala,neurolog dzis byla z niego zadowolona wiec juz sama nie wiem biore to wszystko na wlasna intuicje i wszystko jest w porzadku poki co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My wizytę u neurologa mieliśmy 15 lipca i pani doktor też była bardzo zadowolona. Mówi że Bartuś drobniutki waży 6200 65cm, ale dobrze się rozwija i nie ma żadnych zastrzeszen. Reakcja mięśni na bodźce prawidłowa. Kolejna wizyta 30 września. eż była bardzo zadowolona. Mówi że Bartuś drobniutki waży 6200 65cm, ale dobrze się rozwija i nie ma żadnych zastrzeszen. Reakcja mięśni na bodźce prawidłowa. Kolejna wizyta 30 września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...