Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
moniczka1979 napisał(a):
czesc dziewuszki...wiecie moze jak sie pozbyc zielonych kupek???moj maly robi kupke raz na 3dni i to z takim bolem ze az mi lzy sie w oczach kreca i sa zielone ...zmiana mleka nie dala zadnej poprawy,lekarka mi powiedziala ze zielone kupy sa dlatego bo jest za duzo zelaza w mleku,i kazala dawac malemu kropelki BIO GAIA,5 na dobe...i daje ale kupy nadal zielone,no czasem zielono zolte,i wciaz kupa co 3 dni...jak macie jakis sposob pomozcie....
jamargaretka podobno twojej malej jakies kropelki pomogly????jakie to byly krople???


dobrre bakterie. my mamy dicoflor ale kolezanki polecaja biogaja. buteleczka ok 36 zl ale poniocjeawystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marinka napisał(a):
Witajcie! No i po urlopie... 😮 🤨 🤨 szkoda!

I smutno mi jakoś...

Na szczęście 3.09 mamy wesele w bieszczadach i Piotrek bierze 2 dni wolnego więc troszkę tam odpoczniemy 🙂 🙂

Aha no i kiedy spotkanie w Warszawie??

Może niech każda, która jest chętna napisze mniej więcej kiedy może 🙂



mnie pasuje wrzesien. najlepiej w wekendy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
a we wtorek jedziemy zrobić badania krwi. i szczerze mam nadzieję, że żółtaczki już nie ma lub jest minimalna

Bea - a jak u Was bilirubina??


Hej wpadam na chwilke bo brak dostepu do neta ostatnio MAŁGOSIU u nas juz po zółtaczce zrobilismy pare dni temu wynik i jest 0,60 czyli ok bedziemy sie szykowac do szczepienia


Dziewczyny majace chłopców jak zapobiegacie stulejce u synków bo ja juz głupia jestem co osoba to inna opinia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do pielęgnacji stulejki to ja pytałam kilka razy i faktycznie co lekarz to inna opinia. Szymek po cewnikowaniu dostał zapalenia i musiałam zadbać o to szczególnie więc ja teraz zawsze odsuwam lekko skórkę przy kąpieli, na tyle na ile można - nic na siłę, dodatkowo po kąpieli przez jakiś czas przemywałam mu siuraka rivanolem ale od momentu gdy stan zapalny zniknął to tylko lekko odsuwam skórkę. Ja słyszałam też opinię, że lekarze i pielęgniarki odradzają mamom odsuwania bo mamy robią to zbyt mocno i nadrywają skórkę (ponoć na początku napletek jest naturalnie zrośnięty z żołądziem) i powstają wtedy zrosty, które trzeba operacyjnie usuwać a to ponoć gorsze niż stulejka . Ja też nie wiem w końcu co lepsze i jak postępować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka...
My miałyśmy okropny dzień... Hanna nie spała od 14.00 :/ :/ Może na 10 min. a później płacz. Dzisiaj arie takie dawała, że szok... a ja nic nawet nie zjadłam co mogłoby jej zaszkodzić, od wczoraj kupy takie piękne wali... A dzisiaj taki płacz...
Ok. 18.00 poszliśmy na spacer, żeby w końcu usnęła i też płacz... 🥴 W końcu usnęła na jakieś pół godziny ale poszliśmy do restauracji, bo nas moi rodzice zawołali i się tam obudziła, mimo, że na powietrzu byliśmy... Tam ją troche jeszcze ululałam ale jak włożyłam do wózia to oczy jak 5zł.. 😲 😮 więc jak wróciliśmy do domu ok 21.00 to dalej był płacz... przy cycku sobie z 20 min siedziała (co jest rzadkością) a później znowu płacze... :/ jak już ją uśpiłam to się znowu przebudziła... :/ w końcu na brzuch ją machnęłam w łóżeczku i po dupce klepałam lekko a później masowałam jej dupkę i tak usnęła... 🙂 🙂 Śpi od 15 min... UFFF... mam nadzieję, że już do rana!!!!!!!!!!!!
Ja tez uciekam w pióra! 🙂
Fijolku myślałam tez o tym spotkaniu pampersa czy nie jechać, ale za bardzo nie mam jak... szkoda, że to nie w Bełchatowie...

DOBRANOC! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamargaretka napisał(a):
moniczka1979 napisał(a):
czesc dziewuszki...wiecie moze jak sie pozbyc zielonych kupek???moj maly robi kupke raz na 3dni i to z takim bolem ze az mi lzy sie w oczach kreca i sa zielone ...zmiana mleka nie dala zadnej poprawy,lekarka mi powiedziala ze zielone kupy sa dlatego bo jest za duzo zelaza w mleku,i kazala dawac malemu kropelki BIO GAIA,5 na dobe...i daje ale kupy nadal zielone,no czasem zielono zolte,i wciaz kupa co 3 dni...jak macie jakis sposob pomozcie....
jamargaretka podobno twojej malej jakies kropelki pomogly????jakie to byly krople???


dobrre bakterie. my mamy dicoflor ale kolezanki polecaja biogaja. buteleczka ok 36 zl ale poniocjeawystarcza.


Ja używam Bio Gajki i jestem baaaardzo zadowolona (6 kropelek na dobę) i nie ma problemu z wiaterkami z tym ze cena to około 45zł i starcza na około 2-3 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny,
pozwoliłam sobie wejść na wasze forum bo macie starsze dzieciaczki i może któraś z was przechodziła to co ja z moją małą. Otóż mała gdzieś w 2 tygodniu życia dostała wysypki, lekarka stwierdziła, że to trądzik niemowlęcy. czy któreś z waszych dzieciaczków to przechodziło? ile to trwa, jestem załamana, nic nie przechodzi a to już chyba 4 tydzień. małą ma zaognioną twarz, krostki mają białe lub lekko (czasem) ropne czubeczki. Gdy jest ciepło to wygląda to gorzej.
Nie jest to skaza ani potówki. 😞(
przepraszam że wam zakłócam forum, ale już nie wiem co mam robić. jutro jadę do dermatologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie maluszki i mamusie! Podglądam was od dłuższego czasu i stwierdzam że bardzo fajne forum , jesteście ze sobą od samego początku i bardzo się zżyłyście. Ja urodziłam Wiktorię 4 maja, 53 cm 2950 g - 3 tyg za wcześnie, ale jest zdrowa i wagą dorówuje niejednemu "klopsikowi" 🙂 😁 Teaz ma ponad 3 miesiące a waży ponad 6 kg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 Moja córeczka miała chyba to samo, wysypka, krostki na calej twarzy, robiły sie bardziej czerwone po przebudzeniu i jak mala była bardziej aktywna. Dr powiedziała że to łojotokowe zapalenie skóry i przepisała mi maśc/krem Pimafucort no i pomogło. Też myślałam ze to trądzik niemowlęcy , ale nie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
U nas nocka całkiem ok... Spała od ok 22.30 do 2.00 a później nie pamiętam jak się budziła bo tylko cycka wystawiałam, jadła i dalej spała 🙂 nad ranem zmiana pampka i do 9.00 jeszcze pospałyśmy 🙂 Teraz od 10.30 śpiocha 🙂 A ja zamierzam popisać licencjat... 🤔 😉

Co do trądzika... też myślałam, że moja córcia to ma, ale jednak okazało się, że to potówki i skaza... Smarowałam Pimafucortem i robioną maścią i jeszcze Fenistil dostaje. Buźkę ma ładną już.

Witaj Beti
🙂 :* i witamy Wiktorię w gronie małych majówek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! u nas jak zwykle juz chyba nocka przespana, z tym ze od rana Piotrula wojuje tak go swedza dziasla z mi bidoka szkoda,juz nawet masci ani homeopatia nie pomaga, ma tez lekki stan podgoraczkowy ale to ponoc normalne przy zebach, i nie wiem co mu w sumie podac paracetamol czy ibuprofen,dziewuszki z wieksza iloscia dzieci co polecacie? a tak ogolnie to jakos leci,od dwoch dni jemy zupke narazie jest dobrze,zadnej alergii zadnych zaparc ani rozwolnien,jeszcze do konca tygodnia a potem wprowadzamy owoce,a w piatek szczepienie zastanowilam sie i biore skojarzona.idziemy na spacerek a raczej za dom poki slonce swieci. buziaki aha i witamy nowe kolezanki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helołłł
u nas tez nocka spokojna, dwie pobudki na karmienie. Rano cycek, chwila zabawy i teraz znowu śpi. Wczoraj byliśmy z księciuniem na grzybach, zbiorów brak ale Szymkowi bardzo podobało się na spacerze po lesie. Na takich wycieczkach rewelacyjnie sprawdza nam się chusta 😁
Zapomniałam się pochwalić udało mi się w niedzielę wylicytować na allegro matę fisher price w dobrym stanie i cenie 😁 Teraz myślę o zakupie spacerówki typu parasolka ale zależy mi na tym, żeby miała też rozkładane oparcie na płasko. Jeśli możecie coś polecić to będę wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hooo...

u nas nocki są juz baaaardzo do siebie podobne tzn zasypiamy około 19-20 śpimy do 2-3 a potem pobudka około 5-7 zależy 🙂 🙂ale nie nażekam bo szybko zasypia w nocy wiec raczej z mężem sie wysypiamy 😉 😉
co do krostek tez mamy lekko czerwone policzki smarujemy je bepanthenem i pomaga 😆
bardziej mnie martwi fakt ze Wiktorka swędza oczka i główka 🥴 🥴oczka trze a głowe drapie tak ze czasem az ma szramki....chyba wizta u alergologa nas nie minie...czy wasze pociechy tez tra oczka???
Witaj WIKTORIO hmmm nie zła partia dla mojego WIKTORA 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja córcia przeważnie przesypia całą noc. Kąpanie ok 21szej, karmienie, zasypia ok 22giej i śpi do ok 6tej 🙂 potem cycoch i dalej śpi do ok 9tej a czasami nawet dłużej. Także nie mogę narzekać. W dzień juz troszke gorzej , mała nie potrafi "twardo" zasnąć. Co jakiś czas otwiera oczy i robi sobie drzemki, ale dobre i to 😉 Po urodzeniu robiła kupki kilka razy dziennie a teraz robi co 5-6 dni. Nie ma zatwardzeń, ale za to puszcza strasznie śmierdzące bąki 🙃 cos okropnego ! Chrzest już mieliśmy (jak Wiki miała półtora miesiąca) w czwartek idziemy na drugie juz szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...