Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kasiu ja podaje kaszke do mleczka ale narazie sa to male ilosci tj.2 miarki na 3 miarki mleka wiec nie jest to geste i wypija wszystko.a jak Oskarek zareagowal na banana, bo slyszalam ogolnie ze banana to dopiero po 7-8 miesiacu i ze moze alergizowac.
a co do spania Bea29 to moj Piotrul tez ostatnio malo spi w dzien czasem 20min mu wystarcza a czasem maruda z niego ze hej.
jejku wy mowicie ze wasze dzieci koncza 4 miesiace a moj niunio juz za 6 dni 5 konczy ale ten czas leci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
BEA wiec Hanula spala po szczepieniu tylko dwie godziny a otem byla bardzo ospala i slaba. nie miala sila siadac i ogolnie taka niemrawa. Po pewnym czasie zaczela byc marudna. o 19 szybka kapiel i tak strasznie zaczela nam sie zalic przy usypianiu ze nie wytrzymalam i sama sie poplakalam. Hania nie plakala, tylko tak jeczala smutno. Kurcze dobrze ze juz po wszystkim.
Kasia -Manki troszke wczesnie podajesz. A co to za kaszki i deserki? Sa jakies po 3 m-cu? Wszystko widzialam dopiero po 4 i musialam sie dzis pediatry pytac co moge podawac po 4 m-cu.. no i jeszcze sie kilka dni chcemy wstrzymac. Zaczniemy w weekend na spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
b]Hussi ja na 150 ml mleka wsypałam 2 miareczki kaszki,widocznie zle wymieszałam...co do banana to ok.kupiłam ten mały deserek z bobowity i dałam 2 łyżeczki,na drugi dzień też dwie i obserwacj,była ok więc po kilku dniach znów trochę.
A obiadki jakie podajesz?Jak przygotowujesz bo my za chwilę wprowadzamy...a i co do kaszki to dzis przygotowałam tak jak pisze na opakowaniu i podawałam Oskarowi łyżeczką 🙂ile było smiechu,ale jak na pierwszy raz poszło Nam super.
Fijolku no wczesnie i to sa produkty po 4 m-cu.Podaje je po konsultacji z pediatrą,są to narazie małe ilości które nie szkodzą Małemu,jutro na szczepieniu jeszcze podpytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bea29 napisał(a):
My dopiero jestesmy po pierwszym szczepieiu i stas był bardzo płaczliwy i widac było że zle sie czuje tez to bardzo przezyłam i najlepiej bym go juz wiecej nie szczepiła ale to dla jego dobra


My pierwsze mielismy tez dosc pozno bo 19 lipca a Oskar urodzil sie 20 maja,a na drugie czekamy bo ciagle cos,a to katar,a to goraczka przez zabkowanie i za slaby organiZm,mysle ze jutro udA sie go zaszczepic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bea29 napisał(a):
Fijolek ja stasiowi podawałam przez dwa dni jak musiałam nan 1 i nic mu nie było po nim ..a Hania duza dziewczynka i dzielna .A jak po szczepieniu wszystko ok?
Mam pyt dziewczyny jak wasze dzieci spia w dzien bo mój maluch to strasznie ostatnio spi dzis np 3 razy po 20 min 😞i marudny dzis strasznie żadna zabawka na dłużej go nie zainteresuje


u nas to norma 🙂 między 7 rano a 21:30 - trzy spania po 20 min 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do wprowadzania produktów to pediatrzy mają różne zalecenia. ja się trzymam tych ogólnie przyjętych - czyli że dziecko na cycu to dopiero od 5-6 miesiąca - czyli od października zaczynamy

ale że Maja mało przybiera to dziś przygotowaliśmy jej Bebilon. mąż próbował - mówi że słodsze niż NAN - Maja zjadła kilka łyżeczek więc chyba jej smakowało. jeśli nie zacznie pić sztucznego mleka - to mam jej dawać kaszkę Sinlac. Maja alergiczką nie jest ale pani dr powiedziała, że u takiego malucha to najbezpieczniejsza kaszka. z tego co czytałam to ma pozytywne opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka mi tez sie nie spieszy z rozszerzaniem dietki małej i tez zaczniemy nie wczesniej niz w połowie 5 m-c o ile moje mleko bedzie jej wystarczac bo ostatnio jakies braki chyba mam bo wieczorem wyciaga co do ostatniej kropelki z obu cycków a misiek chodzi i jej gada ze musi oszczedzac mleczko bo sie konczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂

U nas za oknem złota jesien 17 stopni ,nocka spokojna ja juz od rana z odkurzaczem biegam na zakupy musze jechac bo pustki w lodówce i obiadu a nawet planów na obiad brak

Jamargaretko buziaki dla Maji biedulka z katarkiem musi sie meczyc kurcze juz zaczyna sie pora na wszelkie choróbska 😞
Co do diety to my poczekamy do połowy 5 miesiąca na wprowadzenie jedzonka a ja dzis pomyslałam że cos nie tak z moja lekarka nie dała mi rec na wit D i już ne podaje miesiąc a powinnam chyba?Musze dzis zadzwonic do przychodni i sobie z nia pogadac
Miłego dnia dziewczyny !
a jeszcze mam pytanko w sprawie wypieku chleba jaką maszyne polecacie ? bo ja pieke w piekarniku ale może maszyna lepsza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bea29 napisał(a):
dzien dobry 🙂

U nas za oknem złota jesien 17 stopni ,nocka spokojna ja juz od rana z odkurzaczem biegam na zakupy musze jechac bo pustki w lodówce i obiadu a nawet planów na obiad brak

Jamargaretko buziaki dla Maji biedulka z katarkiem musi sie meczyc kurcze juz zaczyna sie pora na wszelkie choróbska 😞
Co do diety to my poczekamy do połowy 5 miesiąca na wprowadzenie jedzonka a ja dzis pomyslałam że cos nie tak z moja lekarka nie dała mi rec na wit D i już ne podaje miesiąc a powinnam chyba?Musze dzis zadzwonic do przychodni i sobie z nia pogadac
Miłego dnia dziewczyny !
a jeszcze mam pytanko w sprawie wypieku chleba jaką maszyne polecacie ? bo ja pieke w piekarniku ale może maszyna lepsza...


Bea nie potrzebujesz recepty na wit D!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bea - ja piekę w Moulinexie ale słyszałam, że taki z piekarnika jest smaczniejszy. tyle, że maszyna bardzo wygodna. ja nawet jak potrzebuję ciasto kruche lub na pierogi lub na pizze to wyrabiam sobie w maszynie. wrzucam składniki i gotowe

tyle, że Moulinex jest dość drogi a Ci co mają tańsze mówią, że nie ma różnicy. z maszyny masz jeszcze taki minus że chleb ma dziury po mieszadłach.
ja mam maszynę z formą do bagietek ale powiem szczerze, że bagietki piekę w piekarniku i są dużo smaczniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bea29 napisał(a):
dzien dobry 🙂

U nas za oknem złota jesien 17 stopni ,nocka spokojna ja juz od rana z odkurzaczem biegam na zakupy musze jechac bo pustki w lodówce i obiadu a nawet planów na obiad brak

Jamargaretko buziaki dla Maji biedulka z katarkiem musi sie meczyc kurcze juz zaczyna sie pora na wszelkie choróbska 😞
Co do diety to my poczekamy do połowy 5 miesiąca na wprowadzenie jedzonka a ja dzis pomyslałam że cos nie tak z moja lekarka nie dała mi rec na wit D i już ne podaje miesiąc a powinnam chyba?Musze dzis zadzwonic do przychodni i sobie z nia pogadac
Miłego dnia dziewczyny !
a jeszcze mam pytanko w sprawie wypieku chleba jaką maszyne polecacie ? bo ja pieke w piekarniku ale może maszyna lepsza...
czesc dziewczynki 🙂 u nas ostatnio ze spaniem w dzien tak jak u was.Bea29 mozesz dac mi znac co z tym lezaczkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
bea29 napisał(a):
dzien dobry 🙂

U nas za oknem złota jesien 17 stopni ,nocka spokojna ja juz od rana z odkurzaczem biegam na zakupy musze jechac bo pustki w lodówce i obiadu a nawet planów na obiad brak

Jamargaretko buziaki dla Maji biedulka z katarkiem musi sie meczyc kurcze juz zaczyna sie pora na wszelkie choróbska 😞
Co do diety to my poczekamy do połowy 5 miesiąca na wprowadzenie jedzonka a ja dzis pomyslałam że cos nie tak z moja lekarka nie dała mi rec na wit D i już ne podaje miesiąc a powinnam chyba?Musze dzis zadzwonic do przychodni i sobie z nia pogadac
Miłego dnia dziewczyny !
a jeszcze mam pytanko w sprawie wypieku chleba jaką maszyne polecacie ? bo ja pieke w piekarniku ale może maszyna lepsza...


Bea nie potrzebujesz recepty na wit D!!!


A widzisz to dobrze że mi powiedziałas bo myslałm że trzeba recepte to zaraz kupie w aptece 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
Bea - ja piekę w Moulinexie ale słyszałam, że taki z piekarnika jest smaczniejszy. tyle, że maszyna bardzo wygodna. ja nawet jak potrzebuję ciasto kruche lub na pierogi lub na pizze to wyrabiam sobie w maszynie. wrzucam składniki i gotowe

tyle, że Moulinex jest dość drogi a Ci co mają tańsze mówią, że nie ma różnicy. z maszyny masz jeszcze taki minus że chleb ma dziury po mieszadłach.
ja mam maszynę z formą do bagietek ale powiem szczerze, że bagietki piekę w piekarniku i są dużo smaczniejsze[/

W piekarniku chleb, bagietki i chałki są super tylko to że recznie wyrabiam ciasto i to juz wiecej czasu wymaga a do maszyny wrzuce i raz dwa wyrobione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka dziewczyny mam nadzieje ze macie racje ze to kryzys jak ja nakarmilam do ostatniej kropli o 19 to o 23 obudzila sie glodna jak wilk po nocy zawsze wiecej jest ale na wieczor prawie nic nie zostaje i tylko przekladam sie kolo niej z jednego boku na drugi ale nie martwie sie bo to nie pomoze 🙂
ja tez poluje na cocodrillo chociaz ostatnio poszedl zary kombinezon za 36 zł 😮 przegapilam aukcje
no i z wypieków mam za soba na razie chlebki ale skoro bagietki z piekarnika lepsze to wrzuce do piekarnika zobaczymy 🙂
u nas sloneczko wiec zmykamy na spacerek milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...