Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejo ! My po wizycie i szczepieniu. Moooooja chłopinka waży 7100
No w porównaniu do innych dzieciaczkow naszych on nie jest wielki. Najważniejsze, że zdrowy. Ale uwaga był tam chłopiec starszy od Jozka tydzień i ważył 9 kg 🤪 🤪 🤪 i babka już kazała go ,,odchudzac" ciekawe jak to się robi?? 😮 😮 🤔 🤔 Ale Jakoś marudny się zrobił. Tylko babka mi powiedziała,że moge juz podawać mu kaszki itd. ale ja i tak słucham się mojej pediatry i najlepszego lekarza po słońcem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna biedny. Ale babka powiedziała, że za dużo zdecydowanie. Ta mama jego, karmi i piersia i butlą. Szkoda mi go. Bo jak takiemu maleństwu odmówić jedzenia , na dodatek płacze maluszek , bo głodny...ech... Ale mysle, że jak tylko chłopczyk zacznie sie ruszać to wszystko zgubi.
W ogóle zauważyłam , że ta moja lekarka ma bzika na pukcie wagi 😮 😮 Kurczę no i żałuję, że nie zostałam i nie posłuchałam jak ta lekarka chce dochudzic tego chłopca 🥴 🥴

jestem zła 😠 😠 bo mi nic dziś nie wychodzi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna ja tez mam dziś na obiad, ale pycha.
Wszystko! Wszystko mi nie wychodzi. Miałam posprzątać pokój dla gości i nie wyszło. a w czwartek już będą. Teraz tam śpi Anielka i nie chcę jej budzić! Miałam zrobic kotleciki z masłem czosnkowym i pietruszka i co?? nie chce mi się. Dzis mam dzień leniucha! Czuję sie jak bym miała okres, ale go nie ma 🤔 🤔
Co dzis za dzień... mam ochote narzekać, narzekać i ... narzekac i jeszcze 2x razy narzekać. O! taki dzis mój humor 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marinka napisał(a):
Hejo ! My po wizycie i szczepieniu. Moooooja chłopinka waży 7100
No w porównaniu do innych dzieciaczkow naszych on nie jest wielki. Najważniejsze, że zdrowy. Ale uwaga był tam chłopiec starszy od Jozka tydzień i ważył 9 kg 🤪 🤪 🤪 i babka już kazała go ,,odchudzac" ciekawe jak to się robi?? 😮 😮 🤔 🤔 Ale Jakoś marudny się zrobił. Tylko babka mi powiedziała,że moge juz podawać mu kaszki itd. ale ja i tak słucham się mojej pediatry i najlepszego lekarza po słońcem 🙂


Marinka. Gratulacje. Moja Majunia niestety ostatnio słabo przybywa. waży chyba 6 kilo. w czwartek idziemy do pediatry i liczę się z tym, że zasugeruje jakieś dokarmianie. na szczęście to już ten etap że można coś tam powoli wprawadzać. kupilam sobie książkę o żywieniu maluchów i liczę że po lekturze będę mądrzejsza.

odchudzanie niemowląt znam 🙂 moja przyjaciółka musiała odchudzać nispełna 2-letnią córkę. ja wtedy to krytykowałam ale lekarz jej powiedziała, że otyłe dziecko = chory dorosły. powiedziała że np. 3 kilo nadwagi dla dorosłego to nic a w przypadku dziecka ważącego 14 kilo - to 3 kilo nadwagi to juz katastrofa.
nam na razie nadwaga nie grozi. wręcz krępuję się bo 6 - tygodniowy syn siostry mojego męża waży 5500 - czyli prawie tyle co Maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! dzis dzien jest spokojniejszy i moje samopoczucie tez aczkolwiek zauwazylam dziwna rzecz po pierwsze boli mnie blizna po cc a po drugie wyczulam jakas dziwna kulke w brzuchu modle sie tylko zeby nie byla to przepuklina dowiem sie w przyszlym tygodniu bo mam wizyte u swojego gina i internisty moze cos mi poradza.
jamargaretka nie przejmuj sie waga Majeczki moj Piotrus wazy ok.6800kg wiec tez jest drobniutki jak to powiedziala pani doktor i wcale jakos wiecej duzo od Majeczki nie wazy, a co do zywienia to ksiazki owszem sa dobre ale mysle ze z czasem sama wpadniesz w rutyne i bedziesz wiedziala co i jak dawac Majuni.
Marinko glowa do gory ja wczoraj mialam taki dzien 😘
oho babelek sie budzi.buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

My po intensywnym dniu poza domem...
Zakupy na chrzciny zrobione! Choć jeszcze jedne jutro...

Aha! Dzisiaj była kuuuuuuupa!
Wieeelka kupa! Wyglądała jak masło orzechowe 🤪 ☺️
Szkoda, że nie pachniała orzeszkami 🙃


Marinka upppps sorrki 😉 Możesz jeszcze za mnie postawić te lody 🤪

Jutro spróbuje owsianki z żurawiną - kiedyś jadłam z rodzynkami - też dobre, ale chyba wolę tradycyjną 🙂

Martyna fajnie, że mogłaś zjeść owsianki - i jak smakowała na wodzie? Nie taka zła co? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buuuuuu a mi sie okres zaczyna 🤢 i chyba sie zaraz poloze moze odpoczne troche bo w weekend gosci a posprzatac bardziej by sie przydalo 🙂 misiek w pracy albo raczej przed tv pewnie mecz ogladaja ehhh ide walne sie kolo niunci jutro pewnie znowu o 7 kupa ja obudzi bo od kilku dni budzi nas kupa o 7 rano 🙂 no zaczyna piszczec to moje male i smiac sie piszczaco az w uszach dzwoni ciekawe po kim ten glosik 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
My tez od 6 na nogach.
Co do wagi i tego chlopca 9 kg to przeciez moj wazy 8440 i zaden pediatr nie kazal mi odchudzac dziecka,ewentualnie kazal podawac miejsze porcje w nocy ale jezeli dziecko bedzie sie upominac dam mu normalna...wAzy sporo ale rozwija sie prawidlowo i jest silny wiec poki co lekarze nie widza problemu...dzieki Bogu...a w ogole co ja moge???przeciez nie bede go glodzic...i wydaje mi sie ze nie je duzo bo zjadA 90-150 ml co 3-4 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂 my nie śpimy od 7.30 🙂
Dzisiaj idziemy na USG bioderek

Joluś
wolę na mleku 😉 chociaz na wodzie nie była zła 🙂
Kasia faktycznie Oskarek nie je dużo 🙂 Może po prostu rośnie sobie zdrowo a za chwilę będzie już mniej przybierał 🙂 Niech sobie je zdrowo 😉
Antenka miłego szalonego dnia 😉 😘

Uciekam 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Hej
My tez od 6 na nogach.
Co do wagi i tego chlopca 9 kg to przeciez moj wazy 8440 i zaden pediatr nie kazal mi odchudzac dziecka,ewentualnie kazal podawac miejsze porcje w nocy ale jezeli dziecko bedzie sie upominac dam mu normalna...wAzy sporo ale rozwija sie prawidlowo i jest silny wiec poki co lekarze nie widza problemu...dzieki Bogu...a w ogole co ja moge???przeciez nie bede go glodzic...i wydaje mi sie ze nie je duzo bo zjadA 90-150 ml co 3-4 godz.



hehe - no ja tez nie wyobrazam sobie odchudzania takiego malucha. maja jak chce jesc to sie drze bardzo i jak byłoby nie dac cyca ? 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka zapraszam do nas u nas swieci słoneczko a co odchudzania takich maluchów to moze wydawac sie nierealne ale zazwyczaj to wlasnie dzieci karmione mm maja wage ciut zawyzona ten chłopczyk co pisała marinka by karminy i cycem i butelką a Kasia-manki karmi tez butelka w cycu mleko sie moze skonczyc a w butelce nie bo jak trzeba to mama dorobi 🙂 ja bym oszukiwała i podawała wode albo herbatke takiemu maluchowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
hejka zapraszam do nas u nas swieci słoneczko a co odchudzania takich maluchów to moze wydawac sie nierealne ale zazwyczaj to wlasnie dzieci karmione mm maja wage ciut zawyzona ten chłopczyk co pisała marinka by karminy i cycem i butelką a Kasia-manki karmi tez butelka w cycu mleko sie moze skonczyc a w butelce nie bo jak trzeba to mama dorobi 🙂 ja bym oszukiwała i podawała wode albo herbatke takiemu maluchowi

tez jestem zdania ze powinno sie wtedy podawac wode do picia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...