Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
No to ja jeszcze o rozszerzaniu diety...
Bo będę robić jabłuszka w słoiczki i jestem podjarana 😜 😁
A przecież fajnie byłoby dać dziecku surowe, starte jabłko... a ze słoiczków to już takie przegotowane będą...

racja ale ja mam np antonowki ze wsi i uwierz mi takie jablko jak dojrzeje to polezy tylko kilka dni a w zimie masz jablka te co sa przechowywane w chlodni bo juz dawno jest po zbiorach 🙂

Wiem, wiem 🙂 🙂 Tylko tak mi szkoda... bo teraz dawałybyśmy świeże jabłka w ja zaczynam rozszerzanie diety pod koniec listopada, więc już będę korzystała ze swoich słoiczków 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
monalissa napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
No to ja jeszcze o rozszerzaniu diety...
Bo będę robić jabłuszka w słoiczki i jestem podjarana 😜 😁
A przecież fajnie byłoby dać dziecku surowe, starte jabłko... a ze słoiczków to już takie przegotowane będą...

racja ale ja mam np antonowki ze wsi i uwierz mi takie jablko jak dojrzeje to polezy tylko kilka dni a w zimie masz jablka te co sa przechowywane w chlodni bo juz dawno jest po zbiorach 🙂

Wiem, wiem 🙂 🙂 Tylko tak mi szkoda... bo teraz dawałybyśmy świeże jabłka w ja zaczynam rozszerzanie diety pod koniec listopada, więc już będę korzystała ze swoich słoiczków 🙂 🙂


ja czuje dokladnie to samo i tak trzeba bedzie dac surowe jakies kupne no coz ale za to w przyszlym roku zjedza swieze maliny i moze nawet truskawki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka.U Nas od rana deszcze leje,nocka taka sobie,lepsza niz poprzednie,budził się co chwila ale nie płakał jak wcześniej.
Dziś będe mieć sajgon bo przychodzą Nam nowe centralne robić 😞a przyjdą poznym popoludniem bo majster pracuje i po pracy bedzie przychodzil...juŻ sie boje 😮 😮 😮
Ewelka no ja tez myslałam że Alicjoi podałaś maliny 😜My mamy szczepienie 25 pazdziernika.
I podobnie jak Fijolek prosze o zdjecie Ali 🙂
Martynko moj Oskar tez akrobacje w foteliku tworzy i trzeba przypinc.
Fijolku a ziemiaczka kiedy probujecie?Hania silna i sprytna dziewczynka 🙂Moj sie przekreca ale nie dokladnie jeszcze...zawsze raczka mu gdzies zostanie,ale nauczy sie.
Joma dobrze ci z mama 🙂Pozazdroscic...ja tez mam mame na miejscu ale pracuje i cale dnie jej w domu niema...eh...
Wiolis camille chyba Hussi stosuje...ja uzywam dentinox...zawsze cos tam pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
U nas też pogoda do du**...
Właśnie ululałam Hanię... jakaś marudna jest... chyba właśnie przez tą pogodę...
Więc znowu staję przy żelazku.

Jakie jabłka są najlepsze na słoiczki dla dzieci? Fijolek mi pisała, że papierówki, ale jeśli nie dostanę swojskich papierówek? Bo antonówki to chyba jednak za kwaśne, co?

Martynko, ja wczoraj Hani podawalam Gale.
A co do sloiczkow z jablkiem. Tak sobie teraz mysle ze ja nie bede robic wiecej niz to co mam (szt2) BO: wydaje mi sie ze to zaden problem pokroic jedno jablko i szybko zrobic mini kompocik. Ja bede pic kubek kompotu a Hania bedzie miala swieze jablko. I wlasnie mi sie gotuje jedna papierowka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! u nas noc o dziwo spokojna,obudzil sie moj pierdek o 5.30 potem o 8 no i od 10.30 nie spimy.daje mu dentinox na dziaselka wiec moz to mu pomaga - Wiolis polecam poki co.
dziekuje za przepisy Jamargaretko 😘
a co do rozszerzania diety to dalam ostatnio mojemu maluchowi jablko surowe starte ale nie poszlo mu cos wiec narazie odpuszczam i beda tylko musy,sprobuje za jakis czas.
no i co pogoda do pupy zimno,szaro,mokro wiec narazie nigdzie sie nie wybieramy moze jak padac nie bedzie,ehh i pomyslec ze nasze dzieci przyzwyczaily sie do slonka,do malej ilosci ciuchow a tu juz sie zaczyna ubieranie,szarowka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hussi31 napisał(a):
Witajcie! u nas noc o dziwo spokojna,obudzil sie moj pierdek o 5.30 potem o 8 no i od 10.30 nie spimy.daje mu dentinox na dziaselka wiec moz to mu pomaga - Wiolis polecam poki co.
dziekuje za przepisy Jamargaretko 😘
a co do rozszerzania diety to dalam ostatnio mojemu maluchowi jablko surowe starte ale nie poszlo mu cos wiec narazie odpuszczam i beda tylko musy,sprobuje za jakis czas.
no i co pogoda do pupy zimno,szaro,mokro wiec narazie nigdzie sie nie wybieramy moze jak padac nie bedzie,ehh i pomyslec ze nasze dzieci przyzwyczaily sie do slonka,do malej ilosci ciuchow a tu juz sie zaczyna ubieranie,szarowka....


No fajnie że noc spokojna...A zebul się nie przebił???
Myslałam ze Ty CAmille uzywasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to ja już nie wiem... robić te jabłuszka, czy nie... kupować później te z chłodni?
Marchew na pewno zrobię w słupkach tak jak Fijolek ale teraz się też zastanawiam czy nie zacznę jednak wprowadzać pokarmu od 5-tego miesiąca :

http://www.rodzice.pl/niemowle/rozszerzanie-diety/Zdrowo-karmimy-alergika.html
ALERGIK
A co w następnych miesiącach?

5. miesiąc (pierś - 6. miesiąc)

kleik ryżowy na wodzie (może być też dodawany do mieszanki bezmlecznej)
marchewka gotowana, przetarta
jabłko tarte
ziemniak gotowany, przetarty
zupka jarzynowa (marchewka + ziemniak + kleik ryżowy + oliwa z oliwek lub olej słonecznikowy)

Uwaga: Po ukończeniu 4. miesiąca życia niemowlętom karmionym piersią można podać 2-3 g kaszki zawierającej gluten (np. kaszki manny) - jeden raz w ciągu dnia

6. miesiąc (pierś - 7. miesiąc)

gotowana, przetarta dynia
kaszka manna (do zupki zamiast kleiku ryżowego)
burak ćwikłowy (np. można go dodać do zupki jarzynowej lub jako pierwszy barszczyk czerwony)

Uwaga: Po ukończeniu 5. miesiąca niemowlętom karmionym preparatem mlekozastępczym można podać 2-3 g kaszki zawierającej gluten (np. kaszki manny) - jeden raz w ciągu dnia

7. miesiąc (pierś - 8. miesiąc)

brokuły
indyk (do zupki)
kalafior
królik (do zupki)

Uwaga: do zupek dodajemy mięso ugotowane w osobnym garnku (bez wywaru z mięsa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
No to ja jeszcze o rozszerzaniu diety...
Bo będę robić jabłuszka w słoiczki i jestem podjarana 😜 😁
A przecież fajnie byłoby dać dziecku surowe, starte jabłko... a ze słoiczków to już takie przegotowane będą...

zarowno moja mama jak i tesciowa zaskoczone sa ze nie podaje surowej marchewki ani jablka. A pediatra zabronila.. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
No to ja jeszcze o rozszerzaniu diety...
Bo będę robić jabłuszka w słoiczki i jestem podjarana 😜 😁
A przecież fajnie byłoby dać dziecku surowe, starte jabłko... a ze słoiczków to już takie przegotowane będą...

zarowno moja mama jak i tesciowa zaskoczone sa ze nie podaje surowej marchewki ani jablka. A pediatra zabronila.. 🤪


Nasz pediatra mówiła że jabuszko mam ścierac i podawać najpierw po troszku a potem zwiekszac ilosc ale narazie nie podaje...
Co lekarz to inna opinia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
No to ja jeszcze o rozszerzaniu diety...
Bo będę robić jabłuszka w słoiczki i jestem podjarana 😜 😁
A przecież fajnie byłoby dać dziecku surowe, starte jabłko... a ze słoiczków to już takie przegotowane będą...

zarowno moja mama jak i tesciowa zaskoczone sa ze nie podaje surowej marchewki ani jablka. A pediatra zabronila.. 🤪


Nam pediatra pozwoliła 🙂 A starsza pediatra zabroniła 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewelka_17 napisał(a):
Fijolek napisał(a):
joma napisał(a):
Ewelka a może nam coś napiszesz? 😉
Najczęściej tylko kropki widzę...

no i raport z pogody. Ewelka dawaj jakies zdjecie Ali.
No i szybko podalas maliny 😮 Myslalam ze nie wczesniej jak 7 miesiac.
to ja jadlam maliny 🙂


aaa no to rozumiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marinka napisał(a):
Fijolek napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
No to ja jeszcze o rozszerzaniu diety...
Bo będę robić jabłuszka w słoiczki i jestem podjarana 😜 😁
A przecież fajnie byłoby dać dziecku surowe, starte jabłko... a ze słoiczków to już takie przegotowane będą...

zarowno moja mama jak i tesciowa zaskoczone sa ze nie podaje surowej marchewki ani jablka. A pediatra zabronila.. 🤪


Nam pediatra pozwoliła 🙂 A starsza pediatra zabroniła 😮 😮


I badz tu człowieku mądry...
Jeden gada tak,drugi inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
Manki ziemniaczka planujemy na weekend 🙂 razem z nami przy obiedzie 🤪


A jak bedziesz podawac ziemiaczka???
Bez dodatku soli gotujesz i co dalej?

Ja w jakims czasopismi wyczytalam taki przepis:
Ziemiaczka ugotowac w lupince w samej wodzie,gotowac do miekosci pozniej obrac i pokroic no i zrobic taka papke iw ymieszac z 40 ml mleka modyfikowanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...