Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
buuuu a my dzisiaj do dooopy jestemy obie 😞 ja niewyspana wyszlysmy po 12 na spacer i pospala zaledwie 40 min a zwsze spi ponad 2h 😮 wiec pojezdzilysmy jeszcze myslalam ze zasnie i nic wiec wrocilysmy do domu troche zjadla polezala prawie zasnela i dawaj piszczenie wlaczyla myslalam ze pospie obok niej dooopa zasnela o 17 przy cycku na pol godziny raptem 😮 teraz lezy na macie i koniecznie musze na nia patrzec bo jak nie to ryk no jakas masakra a w cyckach tez juz prawie nic nie mam 😞 ciekawe co zje o 19 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Martynka świetny Wasz filmik

ja właśnie wróciłam od gina. jestem w szoku bo Maja została z położną 🙂 a tak wogóle pani dr zrobiła mi usg i pwiedziała, że na miesiączkę się jeszcze nie zanosi

w sumie to mi z tym bardzo wygodnie. gin powiedziała, że przy karmieniu piersią to i 1,5 roku mogę nie mieć miesiączki. tylko, że wtedy marne szanse, że w przyszłym roku będziemy się starać o rodzeństwo dla Majeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie mam weny do niczego zjadla i spi pewnie do 22 ehhhh zjadlam kolacje i tez pewnie zaraz sie poloze w czwartek znowu do lbl i w koncu do fryzjera 🙂 moze mi sie nastroj poprawi
moge cos zrobic w sensie pic jakies herbatki zeby jej sie lzej pierdzialo bo powiem szczerze spedza nam to sen z powiek 😞 chodzi mi glownie o to czy ulzy jej czy moze spowoduje ze bedzie jeszcze wiecej pierdziala bo tego akurat nie chce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka1983 napisał(a):
monalissa u nas ostatnio jest np marudzenie , i "PRUT" i cisza i widze ze jej to chyba bol sprawia, w sobote dalismy wieczorem czopek bo caly tydzien sie nie załatwiła tylko prutała. nie wiem o co chodzi.

dobrze ze chociaz prutala u nas czasami caly dzien cisza a po poludniu zaczyna nogami w gorze wierzgac i sie napina i czasami az zaczyna krzyczec bo wtedy zwieksza sie cisnienie w jelitach i udaje sie popierdziec ale za kazdym razem jest to poprzedzone wlasnie marudzeniem a jak spi to potrafi sie obudzic 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka muszę Ci to napisać, bo nie wytrzymam... nie pozwalaj Martynce ssać kciuka... 🤢 Moje rodzeństwo ssało baaaardzo długo. Mama nie mogła ich oduczyć. Ania miała 6 lat jak jeszcze ssała i mama stosowała przeróżne metody. Smarowała gorzkim żelem, ale Ania go w nocy zlizywała, zaszywała jej rękawy od piżamy, to ona górą przez sen wyjmowała rękę, w końcu na rękę miała zakładaną taką tekturę jakby gips 🤪 nie mogła zginać ręki i się oduczyła 😁 A już jej tak ten kciuk śmierdział 🤢 🤪 i ma zdeformowany 😁 a Paweł ma szczękę lekko do przodu wysuniętą...
Więc musiałam Ci to napisać, jestem wrażliwa w tym temacie 😉 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
Aneczka muszę Ci to napisać, bo nie wytrzymam... nie pozwalaj Martynce ssać kciuka... 🤢 Moje rodzeństwo ssało baaaardzo długo. Mama nie mogła ich oduczyć. Ania miała 6 lat jak jeszcze ssała i mama stosowała przeróżne metody. Smarowała gorzkim żelem, ale Ania go w nocy zlizywała, zaszywała jej rękawy od piżamy, to ona górą przez sen wyjmowała rękę, w końcu na rękę miała zakładaną taką tekturę jakby gips 🤪 nie mogła zginać ręki i się oduczyła 😁 A już jej tak ten kciuk śmierdział 🤢 🤪 i ma zdeformowany 😁 a Paweł ma szczękę lekko do przodu wysuniętą...
Więc musiałam Ci to napisać, jestem wrażliwa w tym temacie 😉 😉 🙂


MArtyna o kurcze ... dzieki za rade ale co mam zrobic jak ona chce sobie possac a smoka nie chce??? 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 ale wiesz co Tomka chrzesniak -od brata Borys 3 lata ma i nieraz siedzi i kciuk ssie.. 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
Aneczka muszę Ci to napisać, bo nie wytrzymam... nie pozwalaj Martynce ssać kciuka... 🤢 Moje rodzeństwo ssało baaaardzo długo. Mama nie mogła ich oduczyć. Ania miała 6 lat jak jeszcze ssała i mama stosowała przeróżne metody. Smarowała gorzkim żelem, ale Ania go w nocy zlizywała, zaszywała jej rękawy od piżamy, to ona górą przez sen wyjmowała rękę, w końcu na rękę miała zakładaną taką tekturę jakby gips 🤪 nie mogła zginać ręki i się oduczyła 😁 A już jej tak ten kciuk śmierdział 🤢 🤪 i ma zdeformowany 😁 a Paweł ma szczękę lekko do przodu wysuniętą...
Więc musiałam Ci to napisać, jestem wrażliwa w tym temacie 😉 😉 🙂

o kurde 😮 niezle moja tez czasami wlozy kciuka ale czesciej sa cale palce ale mysle ze w tym wieku to jeszcze nie grozne chociaz jesli Martyna ssie czesto to lepiej smoczka moze ksztalt jej nie odpowiada? mojego miska siostrzenica podobno nie chciala zadnego smoczka i w rezultacie ssala gorna warge 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hania tez bierze piąchy do buzi ale ostatnio zaczęła wkładać palce... np. wskazujący i środkowy 😁 wyjmuję jej i mówię, zeby nie brała do buzi bo się porzyga 😁 albo ostatnio patrzę a ona tylko serdecznego ma w buzi 🤪

I ona nie chce np. smoczków płaskich, tylko okrągły 🙂 Ale od kilku dni jak chcę jej włozyć smoka to językiem tak śmiesznie na boczki rusza i nie daje mi włozyć do buźki 🙂 🙂

Nie wiem Aneczka, co robić w takiej sytuacji ale chyba lepiej zapobiegac niż później mieć taki problem 😁 dodam, ze mojej sąsiadki brat szedł do komuni i jeszcze palca ciągnął! 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przyłącze się do Martyny - lepiej smoczek niż kciuk...
Przy późniejszym oduczaniu -można dziecku pokazać, że smoka można wyrzucić, a kciuka nie...
Poza tym przy kciuku istnieje większe prawdopodobieństwo wad zgryzu niż po smoczku....
Także Aneczka pilnuj jeśli jeszcze Martynka nie polubiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiola ja teraz miałam zapalenie gardla i ratowałam się Tantum verde.
Pomogło 🙂
No i teraz na katar roztwór wody morskiej...

A akurat dzisiaj skopiowałam rady jednej z sierpnióweczek:

Na przeziębienie możesz łykać rutinoscorbin, psikać Tantum verde i ssać tabletki homeopatyczne Oscillococcinum. Które w moim przypadku świetnie się sprawdzały przy przeziębieniu. Dowiedziałam się nie dawno, że W trakcie karmienia piersią przyjęcie homeopatycznego środka leczeniczego oddziałuje dodatkowo ochronnie na dziecko.

Łagodząco i przeciwzapalnie działa napar z majeranku i sody. Do około 1,5 litra wody dodaj łyżkę majeranku i łyżkę sody. „Miksturę” gotuj przez 15 minut, spacerując w pobliżu (maluszkowi takie inhalacje nie zaszkodzą) lub pochyl się nad garnkiem, okryj głowę ręcznikiem i wdychaj parę przez 5–10 minut.

Na wodnisty katar bezpieczny jest natomiast homeopatyczny preparat Euphorbium, a na podrażnioną skórę pod nosem – maść majerankowa, Alantan lub maść z witaminą A.
Na gęsty katar przydadzą się środki rozrzedzające i ułatwiające usunięcie wydzieliny. Możesz stosować sól fizjologiczną w kropelkach lub roztwór wody morskiej, np. Sterimar, Marimer, Unimer. Nalej 5 ml soli fizjologicznej na dłoń i wciągnij ją do nosa.
Na kaszel bez obaw możesz wypróbować Flegaminę, Mucosolvan, Ambrosol oraz syropy ziołowe, np. prawoślazowy albo Herbapect.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...