Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czerwcówka - nie ma specjalnego smoka do kaszki z TT, na tym 6 + piszą, że jest idealny do kaszek, a to nieprawda, ja też nie robię papki do butli ...

Monia- u nas zero zębów, ja kupiłam CAMILIĘ NA ZĄBKI ale to trzeba stosować cały czas przez 2-3 dni żeby coś dało, tak mi się wydaje, zresztą któraś z dziewczyn też kiedyś o tym pisała, jak dawałam jednorazowo to nie zauważyłam różnicy, ale ogólnie to dziewcyzny raczej zachwalają ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Monia ja stosowałam dentinex dwa razy ale nie wiem czy jakis rezultat był. ja nic nie zauważyłam.
u nas nocka super bo dwie pobudki. czyli skok czy co to było mamy za sobą bo w poprzednim tygodniu chyba dwa razy wybudzał sie z wrzaskiem co godzine i ledwie dało sie go uspokoic.i nawet w łozeczku pół nocy nie spał swoim tylko naszym. a dzis cała noc juz w swoim, nie przyzwyczaił sie naszczescie.dzis zero kupek ze śluzem!!!! miałam isc do lekarki ale rano zrobił normalną twardą i potem były dwie normalne. nareszcie!!! bo to 9 dni było az. ale dzis....miał kiepski apetyt...chyba te żabki jednak idą.dałam mu dzis bananka juz z malutenkimi cząsteczkami.poraz pierwszy od chyba miesiaca był tak zainteresowany jedzeniem hahaha.
Gosia to supcio ze Borysie JAjeczka są ok 🙂 i dzieki za odp. ja tez Ci moge oddac z 5 kilo....ciekawe czy jak Borysek bedzie mniej jadł Twojego mleczka to czy waga Ci podskoczy. oby. bo malutko bardzo.
Buziaki Dla Miłoszka!!!!!!!!!!!! i dla LEnki z okzaji 7 miesiecy!!
co do sprawdzania pokarmu to ja tez sprawdzam ale moja łyzeczka okazuje sie że sie nagrzewa jak metalowa, spód łyzeczki przy rączce był goracy, a ja tylko spróbowałam czubek.teraz normanie musze sprawdzac z kazdej strony tą łyzeczke 😠
MAgda super ze good bye szelki forever!!
ja mam zamiar z małym pójsc w gorce lub pieniny moze w czerwcu, ale raczej z T. bo ciezko z plecakiem i małym sie zabrac samemu i to pociągiem.kupuje chuste tkaną bo elastyczną tylko mam i heja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata sprawdzali nam czy te kanały są na tyle duże, żeby jąderka uciekały wysoko, na ale u nas są wąskie. Trzeba zrobić usg i badanie takie ręczne...
a jądro może wędrować z zimna, w sytuacji jakiejś nerwowej np. u lekarza, albo za sprawą nadmiernie rozwiniętego mięśnia unoszącego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mykam ale fajnie ze znów udało mi sie byc na bieząco chociaz.
ps.zapomniałam. Czerwcówka moj tez nie siedzi i mam taki poradnik z nivei tam pisze ze szkrab w 8ym miesiacu w sensie do konca jego trwania siedzi samodzielnie czyli cały miesiac macie jeszcze jesli chodzi o jakies ramy. ale ja gadałam z rehabilitantem i mam sie tym nie martwic jakby nie siedział bo sam siadzie i bedzie to nawet bardziej fizjologiczne niz sadzanie.a siadzie sam pewnie tak do 9 miesiaca nie orientowalam sie jeszcze o ramy samodzielnego siadania.
w kazdym razie nie jestes sama 🙂
Buterfly lepiej skontrolowac u lekarza takie plamienia jednak. moze to hormonalne tylko rozchwianie. ale lepiej sie upewnic.
pozdrawiam
nie piszcie za duzo hihih papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania co do tych plamień, ja tak jak Beti też bym poszła się skonsultować z lekarzem... trochę dziwne te plamienia... czasami przy nadżerce są plamienia w trakcie cyklu. Moja przyjaciółka tak miała po porodzie, że miała plamienia kilka razy w czasie cyklu, takie brązowe, i to się działo między innymi po wysiłku fizycznym, po stosunku, okazało się, że miała małą nadżerkę... już dokładnie nie pamiętam, wiem, że Amelka miała wtedy 8 miesięcy jak ją zamrażała. W każdym bądź razie mądrzyć się nie będę, najlepiej podejść i skontrolować.
Co do wakacji, my w maju lecimy razem we trójkę do Portugalii, a w lipcu chcemy do Zakopca śmignąć również z Miłoszem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcze "wpadłam" bynajmniej na forum poki co hihi
Agatka u nas takie plamy czerwone szorstkie bywały w ciagu osattnich 3 miesicy od sliny. nie wiem czy takie cos u Miłoszka jest.najpierw same krostki potem jak sliny było tyle ze po pół godzinie bez sliniaka bluzka do zmiany bo do połowy mokra to sie pojawiły takie plamy. ja myałam czesto woda by ta sline zmywac, smarowałam kremami z cynkiem bambino i z pantenolem na noc. ale najlepszy okazał sie krem sopelek na zime, bo jak go zaczełam stosowac na wyjsica to zmiany sie szybko goiły 😮
Gosia powwiedz mi Twoj Borysek pamietam lubił ugryźć cyca i ciągnąc miażdząc go jak mój Filip i sie zastanwiam jak to jest jak ma ząbki czy Cie gryzie nadal?
ps. dziewczyny wczoraj pytałam o waznosc herbatek po otwarciu bo na hippa nie pisze jak czytałam, ale zerknełam dzis na herbatki bobovity i pisze ze 3 miesiace.
dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti - jak nie ma na tej herbatce hipp o ważności po otwarciu to ja bym się tym nie przejmowała, to wcale nie musi być tak jak z bobovitą... tak mi się wydaje ... ja też msm herbatkę hipp ale Julka jej nie lubi ... ona wogóle nic nie chce pić poza cycem - Ty chyba też masz ten problem z Filipkiem ?

Ania- idź kobieto do gina, po co masz zgadywać i się martwić, może to z powodu wahań hormonów takie plamienia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny skuszę się na tą Camilię.
Mój Szymek wypija 240ml herbatki albo i więcej ale ma pic dużo bo ma zaparcia.
Jakiś czas było ok a dziś znowu miał zaparcie 😞 😞buuu kiedy mu miną??Tak płakał dałam mu czopek glicerynowy i ulżyło mu boję się że do czopków się przyzwyczai 😞
Mam też kupioną laktulozę ale jeszcze mu jej nie dawałam bo po przeczytaniu skutkow ubocznych to się boję 😞 że będzie miał biegunkę u nie których mocna może byc.poleciła mi to pediatra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam po raz kolejny... Maryś śpi...

Gosia super, że wszystko dobrze 🙂

Ajć ja też kombinowałam ze smoczkami żeby Mała kaszkę piła na wieczór... i w końcu przerobiłam sama smoczek aventu i je ładnie, a robie kosmiczną mieszankę, bo 6 mierek mleka, 3 kaszki i 2 kleiku... i zalewam 220ml wody... kombinowałam przez dwa miechy z proporcjami, samą kaszką, samym kleikiem i tylko to jej pasuje 😮

kurde byłam ze sobą u lekarza... i teraz mam bieganie po specjalistach ze sobą 😞 masakra jakaś... ciśnienie mam za wysokie, 2 razy mam w tygodniu je kontrolować w przychodni, jutro idę na badanie krwi i na cito do laryngologa... jak się okaże że moje bóle głowy i zawroty nie są laryngologiczne (przez aparaty) to mam iść do neurologa... poza tym czeka mnie rtg kręgosłupa i biodra... 😞 buuu

Zauważyłam, że Mary miała dzisiaj śluz w kupce 🤢 a nic nowego jej nie podawałam... i jakaś taka rzadka była pierwsza, a druga to bym powiedziała że bardziej bąki brudno mokre ze śluzem właśnie... co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia - właśnie nie wiem jak to jest z tym piciem, może jest tak, że jak nasze malce tak doją cyca to nie potrzebują innego picia ?
zapytam się pediatry w czwartek bo mamy szczepienie
. Ja mojej wciskałam i wodę i soczek i nic nie chce, to może nie potrzebuje więc łyżeczką już nie daję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas ostatnio kupy tylko rzadkie, ale wydaje mi sie, że to przez zęby. A propos: mamy trzeciego 🙂 Lewy górny już jest 😁
co do smoczków, to ja uzywam nr 3 TT i jest ok. Ale ja też dość rzadką kaszkę robie.
Gosiu, my już byliśmy w Czarnogórze, wiem, że jest cudna! Ale wtedy to był trip po całych Bałkanach (Serbia, Albania, Macedonia itd), więc nie poświęciliśmy za dużo czasu, zwłaszcza, że byliśmy uzależnieni od stopa. Teraz chcemy się powłóczyć tylko tam. No i może Albania jeszcze raz, bo było super... zobaczymy jeszcze co to wyjdzie.
Super, ze ok u Boryska!
Doskonale, że szelki idą won! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...