Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Beti a dziecko jest w grupie ryzyka alergii na gluten?
Dlaczego boisz się podawać gluten?
Ja miałam alergie pokarmowa do 14 rż, wziewną i jeszcze astmę oskrzelowa.
U nas na razie skończyło się na mleku hipoalergicznym i tylko raz dziennie moje mleko bo pomimo mojej diety coś było nie tak. No i u mnie dieta bezglutenowa była i nawet chleb mi mama w tamtych czasach piekła. Pierwszy raz ugryzlam razowca w wieku 14 lat!!

Oj mam nadzieje ze Nikolke to ominie.
My wprowadziliśmy ZUPKE jak miała 3mce i chyba tydzień. Tylko u nas był problem ze odrzucala mleko a ból brzucha był okropny i jak ręka odjal. Dziś był sok z jabłka to oderwać się nie chciała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Buziaczki dla 4- miesięcznej Nikolki :*
Beti mi lekarka powiedziała żeby w ogóle kaszki nie podawać tylko zupki. Nic nie mówiła że kupne...W każdym bądź razie ja będę i tak robić sama a czasem podam z bobovity.
Kaszki nie miałam podawać a podaje...jakos myślę że każda mama wie co najlepsze dla własnego maleństwa...ja odkad podaje mam spokojniejsze i pogodniejsze dziecko...poza tym podaje do mleka troche a nie całkowicie kaszkę...ciekawe co mi powie jak jej to powiem...
Z tego co widze to naprawde każdy lekarz ma inne poglądy i tak prowadzi...a my mamy potem mamy głowy pełne co wybrac itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiedyś pierwszą zupą była zupka z mięsem i kluseczkami haha, albo karmiono dzieci podrobami i jakoś nic nikomu nie było, kaszę i kleiki robiło się na krowim mleku i też wszyscy żyją... kiedyś karmienie piersią było wskazane do roku, a teraz ponoć najlepsze są tylko 3 pierwsze miesiące (najnowsze dane zasłyszane od lekarzy ze szpitala- bo tylko przez 3 miesiące najwięcej przeciwciał w mleku jest i wszystko co najlepsze- później jest też okey ale już nie super) ale zalecają karmić przez 6 miesięcy bo ważna jest więź.... kurde nie dajmy się zwariować...
A co do tej zupki to w jakiejś gazecie mam przepis na taką "pierwszą zupkę" z lat 50 bodajże bo właśnie było zestawienie diet dzieci kiedyś i dzisiaj... no to teraz taką zupką karmi się roczne dzieci a kiedyś 3 miesięczniaki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti co do przybierania na wadze i ważenia w przychodni, to ja miałam taką sytuację że lekarz mi powiedziała że głodzę dziecko bo straciła na wadze (jakoś jak miała ponad miesiąc) i że ona nas kładzie na oddział... ale od słowa do słowa namówiłam ją żeby dała spbie spokój, że zacznę małą dokarmiać... oczywiście nerwy jak nie wiem co, pokarm mi znikać zaczął... i na szczęście 2 dni później miałam wizytę w innej poradni i Małą zważyli... i się kur** okazało, że w przychodni waga źle waży... i Marysia wcale nie przybierała źle... ale lekarzowi awanturę zrobiłam... ale co przeżyłam to moje... nawet nie wiecie jak takie oskarżenia bolą... kurde karmiłam Ptysię na żądanie jadła ile chciała a tu takie teksty... oczywiście przestałam od razu dawać modyfikowane, ale przez te 2 dni i tak się niezły bigos narobił przez to mleko...
Więc może Ty też poproś o ważenie w innym gabinecie, albo coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie oglądałam, ale za to oglądałam rozmowy w toku...było o trojaczkach...a idź...wypowiadała sie matka jednej trójki i ja nie wiem jak ona dała rade...3 Wojtków na raz 😮 az mam ciarki na sama myśl hehe
Myślicie o kolejnym dziecku? Ja bym chciała,ale tak jak Wojtek skończy 2 latka, wtedy będzie mi łatwiej wytłumaczyć Wojtkowi np że nie mogę wziąść go na ręce...Z drugiej strony taka mi myśl przyszła żeby hurtem polecieć to szybciej z tych pieluch bym wyszła hehe 🤪 Ale np jakbym miała być taka śpiąca jak byłam z Wojtusiem na początku ciąży i nie móc sie położyć bo mam Wojtka na głowie to już mi przecodzi 😉
Swoją droga jak swoje ciąze wspominacie?
Ja do 7 miesiąca w sumie spoko...potem to ból kręgosłupa, bezsenne noce, spuchnięte nogi...ehhh i poród sn...brrr następny chce cc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zanim zaszłam w ciąże to nawet chciałam miec bliźniaki!!!Ponoc co drugie pokolenie jest większe prawdopodobieństwo a u nas z dwóch stron tak wychodzi. No ale wtedy z dziećmi miałam tyle do czynienia co nic...teraz jak będziemy sie starac o drugie to bedę miała cykora ...jak znów mam miec takiego beczka jak Wojtuś to wole w liczbie pojedynczej 😉

Beti jak Wojtus dostał lekocytozy zaraz po porodzie to nagle moje wyniki na paciorkowca zniknęły!!!A było ok! M nawet napisane na wypisie że matka nie badana pod kątem paciorkowca...
Poza tym jak go urodziłam to juz miał pępowine wokól szyi! Nawet nie chce myślec co by było jakby mi nie zdecydowali sie na wywołanie...praktycznie jak przyjechałam na ktg bo znów słabo sie ruszał( ktg ok, choc musieli ruszac mi brzuchem) juz mi kazali za 3 dni na kolejne ktg przyjechać, więc wychodziłam, trzymałam za klamke ale jeszcze zamarudziłam że już nie wiem na co zwracac uwagę i kiedy mam interweniowac jak go nie czuję( bo oczywiście wyszło że przesadzam)to lekarz jakos sie zawahał i zaproponował usg(wyszło małowodzie) i dzięki temu następnego dnia miałam poród...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
dobranoc Nequitia! i Iwonka i wszystkim! papap
ps. w sumie to kupiłam juz łyzeczki taniutkie z baby ono mają bez tego bisfenolu czy czegostam. teraz rozejrze sie za miseczką jakas. z canpolu jest fajna nieslizgająca sie i na dnie ma misia 🙂 chyba zamówie 🙂


też mi sie podobają te miseczki 🙂 mi z krówką się podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie.Ale żeście natrzaskały ... Jestem dopiero na 812 str ...
Ale zdążyłam przeczytać, że wczoraj wasze dzieciaczki ładnie spały w wózeczkach.
Moja Julcia też się wczoraj popisała i również dobrze zniosła spacerek - aż 1h20 min BEZ JAKIEGOKOLWIEK MARUDZENIA 🤪. Mało tego - zasnęła i spała jeszcze długo po powrocie. Nogi mi w dupę prawie wlazły. Ale o to Polska walczyła hehhe 🙂

Tylko od wczoraj od kąpieli mam ZMARTWIENIE 😞 , w kupce zauważyłam 2 kropeczki krwi, nawet nie niteczki tylko kropeczki takie śluzowe wiekości główki od szpilki ... A wcześniejsze kupki były zielone i nie wiem czy z tym poczekać do piątku - w piątek mamy szczepienie czy lepiej iść dziś do lekarza... Czytałam na forach co to może być i w większości piszą, że to objaw alergii, zwłaszcza, że wcześniej zdarzyła się zielona kupka. Ku..wa, to jest moja wina bo w niedzielę wpierdzielałam PISTACJE ☺️ ☺️ ☺️ Normalnie coś we mnie wstąpiło... a przecież DOBRZE WIEM, że wszelkie orzechy SĄ SILNYMI ALERGENAMI !!! Ku..wa -aż wstyd lekarce powiedzieć, że wpier...ałam orzechy !!! 🤪 No mam nadzieję, że to to. Wogóle to zauważyłam też, że mała ma za uszkami taką suchą skórę i na nóżkach szorstką skórę - to akurat wcześniej już zauważyłam i pytałam lekarki o to i powiedziała, że to może być alergia. CO o tym MYŚLICIE ?

Czerwcówka - buźki dla Nikolki z okazji 4 miechów
Barbara - uściskaj swojego Fifi

Agata - pocieszyłaś mnie z tymi włosami, ja mam już zakola jak mój ojciec .... hahah 🙃
Nequita - trzymamy kcuki żeby jak najszybciej zjeli Marysieńce to cholerstwo. Dziewczyny mają rację - ona jest zdolna bestia i wszystko nadrobi więc głowa do góry, będzie dobrze !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...