Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
nie przeczytałam was jescze ale luknełam na strone metoda wojty z ciekawosci i tam znalazłam taki artykuł o lezaczkach fotelikach itd.
http://vojta.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=2



ciekawe, oklaskałam Cię, czyli nie potrzebnie żałowałam,że nie kupiłam zadnego bujaczka lezaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie mamuśki!
Ale się rozpisałyście 😜 uffff ale już nadrobiłam 🙂
Marlena życzymy miłego odpoczynku w pracy 🙂 taka chwilka oderwania się od domu, spotkania innych ludzi... super sprawa 🙂 na pewno dobrze Ci zrobi 🙂 Co do kuferka z pamiątkami, też zamierzam taki sprawić mojemu synkowi, wsadzę wszystko o czym wspomniałaś, nawet ubranko chrzcielne tam wsadzę 🙂
Gosia ja też lubię kupować na allegro, hehe wygodna sprawa 🙂
Beti przestraszył mnie ten artykuł o bujaczkach itp... bo mój uwielbia leżaczek i w nim się szybko uspokaja jak ma jakiś humorek....
Czerwcowka i BarbaraK gratulujemy 3 miechów!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczytuje i tu Was wlasnie, dobrze,ze wpadla na tego linka!!!! bo za mna chodzil pomysl kupienia bujaczka takiego wypasionego, a na jedno wychodzi, nie potrzeba.
Ps. my prawie czerwcowki 🙂 z 3 lipca 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnosnie podawania pokarmow stalych mnie korci jak cholera jak najwczesniej - w 4 tym miesiacu, ale tak na dobra sprawe to po co? wyraznie wszyscy wiemy,ze do 6 miesiaca mleko wystarcza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy z podkarpacia!! Podróż super Nikolka przespala aż 3h, wstala 20 min przed celem.
Drogie Panie kończymy dziś 3 m-ce Super!!! Problemy z brzuszkiem są nadal :-(
Po 2min cyca zaczynaja się bolace bączki i płacz.. Od dwóch dni..
No i mamy skok rozwojowy.. Masakra
O tydzień przesunięty ale niestety się pojawił...!!!
Nie śpi, w nocy odstawia pobudki jak nigdy, jeść nie chce... Oj cieżko ale po uważam się ze chyba tylko tydzień trwa :-) a już widzę zmiany, nowe "słowa".
Ja w ogóle zrobiłam się zakupoholiczka, nawet jak idę po spozywke to coś małej muszę przynieść... TT ma słodkie niekapki po 4 miesiącu :-)
Na Allegro zamawiam przynajmniej raz w tyg... Zostawilam tam fortunę..

Nie biorę żadnych tabsow narazie, jutro albo we wtorek zrobię badania i wtedy coś z ginem wybiore.

Mówię Wam tak mi Nikola daje w kość od dwóch dni ze normalnie wyje pare razy dziennie z bezsilności..
Mamuska chyba jesteśmy ten sam model, nie stworzone do matkowania.
Opowiedz koniecznie jak minął dzień w PRACY!!!
Oderwalas się troszkę od swojej Żabki? ( bo On zawsze taki zieloniutki i z żabką).

Cały salon zarzucony workami z Naszymi ciuchami.
M. Zaniósł małą do auta a ja zamykalam dom i aż się poryczalam. Ale żal serce sciskal tak zostawić wszystko, swoje pierwsze własne mieszkanie, wyremontowane dla siebie, własnoręcznie pomalowany salon (podczas mistrzostw euro plus chyba skrzynka reddsa), wspomnienia..
Ale czego się nie robi dla dziecka?! Tu mamy kilka pokoi a nie jeden. Garaż, balkony, taras, ogródek, kominek...
Można się turlac ;-)

I klimat jej służy bo usnela i śpi już 30 minut...
Nawet mam tu swój rower eliptyczny:-) miejsce jest na wszystko a i tak mi smutno buuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hEJKA,
Dzięki laski za odpowiedzi w sprawie usypiania.
Spróbuję jeszcze z tą ciemnością

Czerwcówka - odnośnie tego okresu - Ty karmisz cycem i butlą ? Ciekawe czy częstotliwość z jaką dajemy cyca m na to wpływ (na wystąpienie okresu)

Nequita - super Marysia się podnosi, gratuluję, zuch dziewczyna !

Marlena - napewno będzisz chciała mieć jeszcze dzidziusia i nawet nie mów, że się nie nadajesz do roli mamy ! Problemy z kupką kiedyś się skończą, najgorszy czas minie i jak maly gangsterek podrośnie to jeszcze zapragniesz mieć taką małą żabkę !

Nequita - Ty pijesz colę, Marysia nie ma problemów ze snem ? (w końcy to kofeina) a i kawę sobie strzelasz 😮 co nie ?

Ktoś się kiedyś pytał o ilość pokarmu w związku z AZALIĄ, nie pamiętam kto, o to czy się nie zmnieszyła, i odpowiedziałam, że mi się nie zmieniła, a teraz się wkręcam, że mam jakby mniej, dziewczyny ktore bierzecie napiszcie jak to jest u Was bo nie pamiętam co odpisałyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do pokarmów to lekarz kazał po skończeniu 4 mca zacząć jednoskladnikowe a pod koniec 4 mca już nawet z ziemniaczkiem i mieskiem.
Ale jak tylko cyc to szkoda tak wcześnie zaczynać bo wiadomo mogą być problemy z laktacja.
My przez dokarmianie teraz walczymy o każdy posiłek z cyca, wczoraj zajęło nam godzinę w sumie 15 min cyca. Marzyłam żeby dotrwac do 3 mca na cycu i się udało !! Od urodzenia gardzila cyckiem ale walczylam i cieszę się ze wytrwalam.

A za miesiąc planuje do butelki na kolacje dodawać lyzeczke kaszki ryzowej żeby budziła się dopiero rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o wprowadzenie posiłków to ja tez nie jestem zwolenniczką zbyt wczesnego podawania. Moja je cycusia i póki to bedzie mozliwe to tak jak wszedzie piszą postaram sie do 5-6 m-ca karmic wylacznie cycem (skoro eksperci piszą ze wystarcza to napewno wystarcza) a "normalnego" jedzenia jeszcze sie w zyciu naje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamuśki jestem po długiej nie obecnosci ale mialam do nadrabiania 60stron dałyście czadu 🙂
Dostałam plamienie to z odstawienia na 4 dzień 🙂Dziś zaczynam następne opakowanie 🙂

I tak mało zaglądałam bo mój mąż miał urlop odwiedzaliśmy znajomych 🙂 i po za tym mały miał ten skok i była masakra teraz jest już lepiej o niebo bo śpi w dzień po 2-3 godziny jedynie co mnie zastanawia to w nocy mało śpi je np.o 21 śpi zależy do 1-2 i potem co 3 godziny pobudka na dobę je 7 razy pom120-130ml zależy od dnia.Nie wiem czemu w nocy nie chce dłużej spac jedynie plus taki że śpi sam w łóżeczku tak do 7-8 rano bo potem ryczy domaga się na ręce lub przytulenia 🙂

Zgadzam się z tobą Doris ja będę wprowadzac jedzonko jak mały skończy 4 miesiąc tak mi pediatra mówiła i dała taki schemat żywieniowy.

Czy wasze maluchy też tak mocno się ślinią ja mojemu śliniaka zakładam bo bym nie nadążała z ubrankami i od wcoraj tak mu leci ślina że hej i jakoś dziwnie pokaszluje ale chyba to nie kaszel moze odkaszluje śline sama nie wiem albo udaje bo jak podchodzę to się śmieje mąz mówi że udaje by zwrócic na siebie uwagę jak śpi to nie kaszle tylko jak jest na rączkach lub na pół siedząco wtedy mu leci najbardziej i pokaszluje co o tym myślicie??

Jedynie to walczę z małym bo układa głowę sam na lewą stronę. jak go położę na prawą to potem ma prosto i zaraz przekreci w lewo ale nie leci mu do tyłu.Tak samo jest jak go położę na prawym boku to śpi jak się obudzi to sam się przekręci na plecy i głowę przekreci w lewo nie wiem już co robic mam 😞 😞 😞czy wasze maluchy też tak robią???

ale się rozpisałam sorki za tak długiego posta 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do szczepienia to nas czeka druga tura na początku pazdziernika i mamy miec acelularną szczepionke na krztusiec dostałam zalecenie od neurologa.W tym tygodniu muszę isc się zarejestrowac a 29 września mamy usg bioderek tak na wszelki wypadek do sprawdzenia niby jest ok ortopeda stwierdził ale lepiej byc przezornym.

Mamuśki śliczne te wasze dzieciaczki na patrzec się nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Beti dzięki za odpowiedź 🙂 Więc nie mam zapalenia tego gruczołu, ale też raczej nie jest to czyrak...bo wtedy chodzić nie mogłam taki ból. Teraz tylko jak źle usiądę i urażę się w to...nie wiem...smaruję maścią ichtiolową...normalnie odkąd urodziłam to wciąz mam jakieś problemy w tamtych okolicach:/ a mąż przez to "cierpi" trochę w inny sposób 😉
U nas też skok...co 15 minut się budzi za dnia...jedynie na dworzu jakoś śpi...maruda totalna...w nocy też śpi niespokojnie...muszę włączać dżwięk suszarki...Mój Paweł ściągnął 45 minut takiego dźwięku. Wtedy jakoś śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jak mam rozpoznac że mały ma katar??Ciurkiem z nosa mu nie leci ale jak odciągam nosek to ma taką bardziej wodnistą wydzieline która się ciągnie czy to może byc katar??Wcześniej takiej nie miał jedynie suche i takie ścisłe gilki a teraz ma inne czy to może byc od wody morskiej bo mu wstrzykuje bo mial sucho w nosku???
Doradzcie prosze?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...