Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witajcie konitki 🙂))

Dorcia wszystkiego najpiękniejszego dla Martynki!
Rośnij zdrowo i kolorowo słoneczko!

Zazdroszczę Martynce prezentu 🙂) hahahaha

Moja Lenka też by chciała, ale nie dość że u Nas kasy brak to jeszcze miejsca nie ma a w domu by się z Alanakiem pozabijali!

Mamy rower czterokołowy, taki wiecie normalny tylko z bocznymi kółkami...u moich rodziców bo nie ma gdzie trzymać a już w domu Lenka jeździ na biegowym albo razem z Alankiem ganiają się, Ona na biegowym a On na jeździku! Szok!

Beti, zazdroszczę wózka w sensie, że w ogóle Fifcio chce jeździć w wózku...U Nas tylko rowerek wchodzi w grę...i wszędzie z nim chodzimy, a jak Lenka się nudzi to nakładam go na wózek Alanka i Lenka idzie obok, trzymając się wózka...ale sama, nawet nie chce usiąść w formie zabawy! 😮

Gosiu, ja od bardzo dawna podaję krowie...Lenka nia miała uczulenia, a Alanek na apoczątku miał jak skończył rok...nawet po jogurcie, a taz pije mleko, je płatki i jogurty i nic...a co do gotowania mleka to kojarzy mi się, że tylko to "w worku" się gotuje a resztę nie trzeba w sensie chyba każde pasteryzowane wystarczy podgrzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ostatnio rozmawiałam z lekarką o główce Alanka...jestem przerażona, bo wszyscy mi mówili, że mu się wyrówna ale do teraz ma "krzywą" główkę...
Pod włosami nie widać, ale wczoraj kupiłam mu nową czapeczkę z daszkiem i taką osłonką na karczek, jadę wózkiem i patrzę, a tu tak widać tą asymetrię, aż się popłakałam...
Lekarka obiecała dać skierowanie do chirurga albo neurochirurga.... Aż się boję w ogóle iść...
A o co chodzi?
Alanek od zawsze miał podłużną głowę...i On never nie śpi na plecach tylko na brzuszku z tak dość mocno wygiętą głową i kolankami podgiętymi pod siebie...dupka w górze 🙂
I nie wiem, czy to od tego czy nie, ale ma taką spiczastą głowkę z lewej strony na samej potylicy a z prawej płaskie 😞(((
Jezu, zaś ryczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota to dziwne, bo ja jak idę na zakupy to wszystkie fajne ciuchy są na mnie zawsze za duże... chyba wybieramy złe sklepy albo chodzimy w złe dni! Ja jak idę z zamiarem kupna to nic nie ma, a jak idę ot tak, i przeważnie wtedy nie mam kasy, to bym kupiła dosłownie wszystko!

Dzięki za odp w sprawie mleka, coś mi tam w głowie świtało jednak, bo kupiłam dobre! Wcześnie zaczęłyście z tym mlekiem krowim! Wiecie ja to mam jazdę, mój M miał chorobę, która bardzo możliwe rozwinęła się przez podawanie mleka krowiego we wczesnym dzieciństwie... te choroby ujawniają się dużo później, w dorosłym życiu, M był już po 20...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota a co do płatków - to nie tylko z maluchami!!! JA sama jestem uzależniona od Nestle fitness jogurtowych 🤢 wymiennie kupuję czasem w biedronce podobne, wynalazłam jogurtowe z suszoną truskawką, całkiem niezłe, ale z nestle lepsze... myślę że to nie reklamy, tylko cukier i sól w tych płatkach... Ja je wciągam z jogurtem, najszybsze śniadanie i mega smaczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no własnie z tą tablicą, chyba z tymi dobrymi uczynków zrezygnuje bo to rzeczywicie za mało kumaty jest. ale moze np jeden punkt najpierw sobie wybrac np ładne mycie zebow i nagradzac magnesem, potem jakas nagroda. potem bym dodałą ubueranie i sie samodzielne bo potrafi ale jest len konkretny!moze kiedys byłby magnes za słuchanie sie na spacerze 😁. poszłąm popatzeec tablice i sory.. ale 100 zł za tablice to nie bardzo. zreszta na lodowce jednak odpada tez same magnesy bo młody znowu ma faze na wieszanie sie na drzwiczkach i magnesy by na pewno sciagał (mała lodówka).moz epo prostu kupie naklejki na poczatek.samo chwalenie u niego nie działa. np umył ladnie swoj stoliczek pochwaliłąm go nbrawa a potem podszedł i mnie uderzył....no super nie.czasem wrecz mam wrazenie ze jak pochwale go to zaraz sie robi neigrzeczny by to zniszczyc 🤢
Gosia u Ciebie moze byc po prostu asymetria i bedziesz miałą skier na cwiczenia,a le moze sie jeszcze obejdzie, po kregosłupie powinien lekarz zobaczyc. może babka myslala o tej acelularnej tezec krztusiec i błonica za darmo???a dziecko do 18 roku zycia jest ubezpieczone!!! ale zawsze jest problem o te ubezpieczenia.tak samo do momentu nadania peselu to tez troche mija z dokumentami.prawo jest jednak prawem i jest dziecko ubezpieczone do 18 roku zycia!
no powiem wam ze u nas tez był problem z tymi stronami ile blokad robiłam eh..górę głowy miał płaską od mostków, ale jak dotykam swojej to tez mam płaską..jemu sie wyrównało od kładzenia i mordowania sie z tymi stronami, blokadami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
do do bioderek to pytałam bo sie dwukrotnie spotkałam własnie z opinia u lekarzy ze sie robi jeszcze pozniej kontrolne nawet jak wyjdzie dobrze to pierwsze 😮 wiec tez troche byłam zdziwona.ale jak sama babka wam mowiła ze nie trzeba wiecej to nie trzeba 🙂 jeden problem z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez mleko krowie juz daje ale dlatego ze młody odrzucił modyfikowane w chiwli gdy skonczył 2 lata.nie uczuliło go na szczescie. kupuje łowickie 3,2 lub łaciate.robie mu kaszke manne bo inaczej nie zje.wydaje mi sie ze te uht nie trzeba gotowac bo sa w wysokiej temperaturze sparzane, a pasteryzowane to chyba w 80 stopniach ???? teraz chyba zadko mozna spotkac prawdziwe mleko nie uht.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi a Alanek preferuje jedna strone lezenia tą główką gdy spi na brzuszku?moj Filip tez nie lubił na płasko spac, u niego na boku było. dopiero chyba około drugiego roku zaczac na płasko tez spac.bo miał taką banie z tyłu i to mu przeszkadzało w spaniu na płasko.szkoda ze w wozku nie chce siedziec moze by usnał tam bo tam,nie na brzuchu sie raczej spi. nie bardzo wiem do jakiego czasu mozna takim układaniem formowac głowke.ale neurochirurgia??chyba nie o operacje chodzi tylko o sprawdzenie tego kształtu główki czy jest ok? pytałas dlaczego takie skierowanie co maja sprawdzic?generalnie mozna sie tylko wk...ic czemu wczesniej baba nic nie mowiła jakies cwiczenia czy cos tylko po twoim pytaniu daje Ci skier na odczepnego.Jezu......czy trzeba sobie zestaw pytan do lekarza brac czy co..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bez wozka z dwojka! jeny Ivi..chyba bym na smyczy chodziła 😁 współczuje...
mldy dzis dał ciała wstał o 1ej i do 3ej w nocy nie spał....myslałąm z emamy za sobą te akcje 😮
nocna nauka sikania tez trudna, jeszcze nie było nocy nieprzesikanej bez wysadzania... eh chyba bedzie bardzo ciezko.
Gosia a to o cos w rodzaju wrzodziejącego jelita? lesmianowskiego?itp
ja ostatnio miałąm akcje. prawie na policje zadzwoniłąma le niestety nie zdarzyłam a nie znam adresu! rozumiecie ze babka zostawiła niespełna dwuletnie dziecko i 7 latke na placu zabaw i sobie poszła?!!!! normalnie najpierw byłąm z inna pania i pzryszła 7latka z tym maluszkiem i ta 7latka tez sie w ogole nei zajmowała tym dzieckiem, patrze gdzie jest opiekunka, patrze babcia rozmawiała bardzo daleko i sie w ogole nie odwracała by spojerzec na tego 2latka, tam na placu było sporo niebezpiecznych miejsc, wiec oprocz swoich dzieci myz tą pania pilnowałysmy jeszcez tamtego chcoiaz tamten był bardzo grzeczny chociaz.powiedziałysmy tez tej 7latce zeby troche brata pilnowała to zaczeła go pilnowac.pani poszła zostałąm sama z tymi dziecmi nagle 7latka płacze z enei ma babci! rozgladam sie i rzeczywiscie podstawiony wozek pod bramke placu zabaw a babki nie ma !!!!zero informacji ze zaraz przyjdzie zero czegokolwiek. zreszta jakim prawem zostawiłą dzieic same i to doswiadzczona kobieta strasza!!!! wiec spytałąm sie dziewczynki czy wie gdzie mieszkaja, ona powiedziała ze tak, chciałą jzu isc szukac babci ale powiedziałam zeby zostałą zbiorę zabawki i pojdziemy razem. w tym momencie pojawiłą sie babcia... poszłąm do niej i sie wydarłąm na nią.ona sobie nic z tego nie zrobiłą. powiedziałam jej ze policje bym wezwała.wiecej pewnei te dzieci sie zestresowały i zaginieciem babci i moim darciem niz babka. ona odpowiedziała z obrazona mina ze musiała isc!!!ile jej nie było nei wiadomo podejrzewam z edłuzje tylko ze zauwazyła to dziewczynka pozniej.gdybym ich odprowadziłą to bym znałą adres, bo na pewno bym to zgłosiła.ale takto to ani czasu na zawiadomienie policji, bo zanim by przyjechali to tamci by znikli, ani adresu..ja bede łązic w tamte rejony, chciałabym spotkac matke tych dzieci powiedziec jej bo moze nawet nieswiadoma ze dzieci maja taka opieke...wyobrazacie sobie? 2 letnie dziecko zostawic i sobie pojsc od tak bez zadnego słowa.przeciez 7 latlka to nie opiekunka!!!podniosłą mi cisnienie strasznie. rece sie załąmuja nad ludzmi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
He mialam goscia i niestety młody niegrzeczny był. ale to u mnie standard, musi byc w centrum uwagi.on jest grzeczny dla obcych ale poza domem, a jak juz ich zna to juz nie. zreszta jezeli ktos obcy nie robi tego co on chce to tez mu nie po nosie.najlepiej jakby sie nim wszyscy interesowali. to jest taki egocentryk 🙂 musi byc w centrum uwagi. dzis tez na dworze jakąs panią strasza tłamsił ciągnął za ręke choc ona miała swojego wnuka.i no strasznie sie na nią uparł.az mi było głupio, bo mama nie tylko pani ma młodego posadzic na karuzele i krecic. eh.takie sytuacje mnie dołuja, nie potrafie go oduczyc tego, zeby z obcymi tak nie gadał nie ciagnał tak do obcych, a on uwielbia byc w centrum uwagi, ja mu nie wystarcze.eh.taka mała gwiazda mi rosnie chyba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Gosia zobaczyłam włąsnie zdjatka na fb i wydaje mi sie ze jednak bedą potrzebe cwiczenia, bo ta asymetria jest widoczna.


Właśnie Beti teraz jak lekarka mi zwróciła uwagę, tak się jej przyglądam od pary dni i przyglądam i też to widzę... jak ją położę na brzuchu to widać ze jest taka cała wygięta... buuuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Borys jak ktoś przyjdzie to na początku też jaest szał! Biega, skacze, jeździ rowerem, (osattnio tacy ludzie byli oglądać mieszkanie i on przejechał babce po nodze tym rowerem...) dopiero jak już się popisze jak może, to się uspokaja.

Beti - wrzodziejące zapalenie jelita grubego M miał.

a co do tego szczepienia to nie wiem o co jej w ogóle chodziło, skończymy temat pewnie teraz jak się zobaczymy, a się zobaczymy już w pon pewnie, bo dziś byłam z Olgą na pobraniu krwi, i już do mnie dzwonili z pracowni, że jest żółtaczka... lek przez tel coś mi mówił o 'żółtaczce mleka kobiecego' i tak czytam o tym w necie i wszystko na to wskazuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
he usmiałam sie!!! czad! czyzby Borysek tez byl w wielkim szoku 😁
tak myslałam ze to cos w tym stylu juz jak pisałąs o operacji 😞 tylko z tego co wiedziałam tego sie nie da wyleczyc tylko zaleczyc na jakis czas i tak w kółko 😞 to przeszliscie swoje..
z zóltaczką pamietam Iza miała problem tez jakos pozno wystąpiła u któregos dziecka.chyba Boryska.ale wy nie mieliscie nasilonej żółtaczki na poczatku tylko teraz tak po miesiacu?bo jakby było od poczatku to tez wiem ze konflikt grup głównych jak matka ma grupe krwi 0 a dziecko dziedziczy A lub B to są problemy z przedłuzajaca sie żółtaczką nawet do 3 miesiecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas tez są te akcje z przejazdami po nogach hahaha.chyba chłopaki tak maja wychodzi na to.jaki byłby młody po dłuzszym spotkaniu nei wiem bo najczesciej wszyscy jesli w ogole ktos przyjdzie wychodzi po godzinie dwoch bo sie nei da prowadzic rozmowy z powodu A-młody zakrzycza nas.B-wiesza sie na rękach i tłamsi gosci nawet nie da wypic herbaty 🙂 kolezanka jak wyszła powiedziała ze " czasem narzeka na swoje dziecko ale widac chyba ma szczescie " 😁 na urodzinach bedzie cały w skowronkach.w centrum uwagi kazdego 😁 oj w przedszkolu sie to na pewno zmieni, sadze ze charakter tez na lepsze no chyba ze bedzie pupilkiem to tylko bedzie jeszcze bardziej nalegał na zainteresowanie 😁
a ja i tak go kocham łobuza małego. tylko niech pojdzie do tego przedszkola juz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...