Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny, jak ja czytam, ile ważą Wasze dzieci, to zaczynam sie zastanawiać, czy u nas wszystko ok..Mój Pawełek ma dopiero 7800, a Wy mi tutaj wyjeżdżacie z 9kg!!Masakra jakaś!

Mój Pawełek ma jakieś uczulenie. Już kiedyś chyba pisałam, że w pupce, przy odbycie dostał i myślałam, że to dlatego, ze skończył mi się Sudocrem i używałam Musteli, a teraz już od 2 tyg. jest Sudocrem, a to paskudztwo ciągle jest... W dodatku pojawiają się od wczoraj Pawełkowi na ciałku zaczerwienienia z takimi bąbelkami, jak po ugryzieniu komara. I samo to znika, ale wygląda kiepsko. I to się pojawia od wczoraj. I tak sobie myślę- wczoraj pierwszy raz od paru tyg. Pawełek normalnie zjadł zupkę... było w niej trochę marchewki, na którą był na początku uczulony, ale potem mu przeszło.Dziś też zjadł zupki, gdzie było trochę marchewki i znów... możliwe, zeby takie bąbelki wyskakiwały?! Jutro nie podam żadnych warzyw znowu i zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
BUZIACZKI DLA WOJTECZKA! 🙂

U nas kataru ciąg dalszy... z taka różnicą, że już nie leje się z noska, zgęstniał. Wyczytałam na necie, że to oznacza, że infekcja ma się ku końcowi...
Bidulek już od tego ściągania Fridą, krwawi z jednej dziurki, ale co mam zrobić trzeba udrożnić jak oddychać nie może,.,,
Ania nic się nie martw, wydaje mi się, że 7800 to norma. Ciekawe z tym uczuleniem... Czytałaś jakie objawy mogą towarzyszyć uczuleniana jakieś pokarmy/??

Magda z tym artykułem... nie mam słów na to jaka znieczulica na ludzkie cierpienie jest w ludziskach....


Ja już poćwiczyłam a teraz idę pod prysznic i lulać 🙂

dobrej nocy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siemka z rana!

Wojtusiek dziękuje za buziaczki:*

Jeeeeny dziewczyny jeszcze 2 godzinki i jadę z małym do moich rodziców!!!
Cieszę sie ogromnie a zarazem boje jak to będzie z Wojtkiem tyle godzin w pociągu 🤨 Ma swoją miejscówkę nawet 😁 Ehhh mam nadzieje ze ten szum pociągu go będzie usypiał....


My też byliśmy na szczepieniu. Waży 8400. Dziąsełka dalej daja mu popalic, ząbków brak...ehhh ale chociaż Camilia po dwóch dniach zaczęła mu pomagać, no i jeszcze dodatkowo mam calgel. Lekarz powiedział że jeśli dontinex mu nie pomaga to to jest jeszcze silniejszy...

Biedne te wasze chore dzieciaczki...mam nadzieje że szybko im przejdzie. Agatka oby tak było i Miłek szybciutko wrócił do formy!

A! Wojtek już robi kosi kosi łapki i jak mówie Wojtuś tak( i kiwam głową) to on też kiwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
Doris ja też uważam że jak małej smakuje kaszka, to czemu nie kupić mleka z tej samej firmy, będzie się to wszystko uzupełniać.

POwiem Wam że my kupujemy Bebilon, a byłam przedwczoraj w biedronie a tam były te mleka z nestle jakies różne rodzaje, bebiko, i coś tam jeszcze, no i te mleka są strasznie tanie w stosunku do bebilonu! czy one mają jakiś słabszy skład czy są gorsze, czy co w ogóle?
bebiko i nestle coś ok. 16 zł a bebilon 48!


Małgorzatta ja w tesco za bebion do tej pory płaciłam 39 zł a ostatnio podniosło cene do 42 zł. Sprawdź sobie w tesco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A! A co do jego ulewania, to lekarz kazał mu podawać wit D3 co drugi dzień, bo to ma tez wpływ i oczywiście jak zwykle dostałam zaj....tą info że mały przybiera ładnie więc nic złego sie nie dzieje w organizmie 😜, tylko poprostu wolniej dojrzewa mu układ pokarmowy i to dlatego...to uczulenie to na zewnętrzn kontakt środowiskowy:/ kąpać w nadmanganianie potasu co drugi dzień i że to nie jest skaza, bo nie kaszle, nie ma biegunki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_j napisał(a):
Dziewczyny nie wiem jak pomóc mojemu synkowi... 😞 ma tak zatkany nosek, że nie może spać,a taki zmęczony jest że szok... fridą nic nie idzie, a dosłownie słychać, że aż bulgocze mu w tym nosku...
Jak myślicie mogę małemu podać NASIVIN tylko ten 0,025? on jest niby od 1 roku życia????????????


Agata wiem,że troch poźno, ale dopiero teraz Was nadrabiam....
Filipcio jak był chory to dostawał nasivin. ten najsłabszy... Po 1-2 kropelek dwa razy dziennie... Lekarka zaleciła. MAx 5 dni!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nequitia napisał(a):
Aha... straszny artykuł... szok zaliczyłam normalnie... nie dla wrażliwych od razu zaznaczam, że chodzi o poronienie ale jeśli ktoś ma ochotę przeczytać to: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,11003296,Nie_ma_plodzika_.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wysokie_Obcasy
Jak dla mnie to po prostu makabra jakaś...


Masakra!! Coś okropnego... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! nadrobiłam 🙂

Dzień dobry!!

Buziaczki gorące dla Solenizantów!!! :*:*

Ivi trzymaj się! Dasz radę, z Kochaną Lenką napewno!!

Dużooo zdrówka dla Miłoszka!!
I też od lekarki usłyszałam absolutnie nie nacierać dziecka niczym rozgrzewającym do roku przynajmniej!!

Kasienkas jak tam Olwicia? Nadal walczycie? Strasznie mi jej szkoda 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry !
U nas 4 pobudki w nocy - dobrze, że chociaż ładnie zasypiała po nakarmieniu bo drugiej nocy z rzędu takiej jak ostatnio bym nie zdzierżyła !
Spacerek nam dziś odpada bo tak dosypało w nocy śniegu, że wózek nam może gdzieś się zakopać 😜, raczej zrobimy "tarasowanie".
Czy Wasze mauszki też tak strasznie się drą przy wycieraniu pyszka po jedzeniu ?
U mnie jest MASAKRA !!! I ZAPINANIE ŚLINIAKA TEŻ !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Czy Wasze mauszki też tak strasznie się drą przy wycieraniu pyszka po jedzeniu ?
U mnie jest MASAKRA !!! I ZAPINANIE ŚLINIAKA TEŻ !

Przy śliniaku tak, ale tylko wtedy, jak jest zawiązywany. Jeden mamy zapinany to jest ok. A po jedzonku to ja biorę Pawła na ręce i idziemy myć buźkę do łazienki i on jest tym zafascynowany. Woda się leje, przegląda się w lustrze i jak mu myję buźkę to się śmieje, a jak wycieram to nawet nie zdąży się odezwać 🙂 Rączki też wtedy umyjemy spokojnie. Może lepiej tak zamiast wycierania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny.ciezko mi w ogóle wejsc na neta ostatnio. T. sie ostatnio opiernicza i nie pomaga, mało w domu bywa, wiec mam zachrzan. mały ma kupy ze sluzem od 15ego i byłam dzis u lekarza była młoda w poradni dyzurujacej, odstwiłam wszystko juz kilka dni temu a kupki nawet 3 ze sluzem dziennie sa. mam nadzieje ze to od ząbków.goraczki brak. lekarka w sumie tez nie zorientowana. twierdzi ze od wprowadzanych pokarmów moze byc i za kilka dni przejdzie. hm..ale ja je wyeliminowałam juz kilka dni temu.... nie mówiac juz o tym że nigdy takiej reakcji nie było.raczej jesli to nic to predzej u nas od ząbkow. myslałam ze alergia na zółtko, ale długo juz ta kupa taka...
spanie u nas rozne dwa dni było fajnie potem znowu co godzina pobudka. do łozeczka idzie go odłozyc tylko całkowiecie na boku, na plecy nawet nie ma co kłąsc. w dzien kłade jescze mu bluzke moją aby czuł zapach mleka...normalnie trzeba kombinowac by usnął raptem pół godziny. no i zaczął pełzac dwa dni temu.mały spryciarz podpełz do szafeczki i ja sobie otwierał i zamykał...nadal nie siedzi ale rehabilitant powiedział ze nie sadzac bo nie ma to znaczenia, sam usiadzie z brzucha póżniej.
u pedagoga babka pusciła mu muzyke dla bobasów czy muzyka bobasa cos takiego.normalnie dziecko uspokojone,polecam, musze skombinowac piosenki, no i dała mu bibułke do podarcia.też polecam.z kartkami nie bardzo mu szło a bibułke łatwiutko darł sobie i słuchał w takim gniazdku ułozony hihi
buziaki dla wszystkich 7 miesieczniaków!!!
Buterfly jak u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla 7 miesieczniaczkow!!

Nie mam czasu pisac, ale czytam oczywiscie. Mamy super weekend w 3 🙂, moj Wojtek pomaga, super sie wyrabiam, wlasnie szykujemy sie na spacer 🙂.
Doris25 u nas tez krzyk przy wycieraniu pysia 🙂.
Agatka jak Miloszek?

Zrowka wszystkim zasmarkanym i przeziebionym dzieciaczkom! Takie uroki zimy, jeszcze pare miesiecy i bedzie wesolo, caly dzien w bodach, albo na golaska 😁

Milego weekendu dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
powoli czytam, do tyłu. Agatka jest jeden taki najsłabszy Nasivin co mozna od 3 miesiaca podawac i tak pisze w ulotce. 5 dni mzoesz to dac tak jak euphorbium mozna (nie wiem czy dobrze napisałam)
Doris ja wycieram najpierw buzke mu,moze nie ma u nas darcia ale tego nie znosi wykrec sie by tylko mu nie wytrzec pyszczka hihi.ze sliniaczkiem chociaz nie mamy problemów.jest do niego przyzwyczajony bo ma go prawie non stop.albo materiałowy mały albo przy kamieniu z ceratką.
Czerwcówka mi przy zapaleniu gardła i katarku lekarka kazła chodzic na spacery koniecznie. wiec chodziłam.i nadal chodze jakakolwiek jest pogoda. pytałam sie lekarki czy napewno mam chodzic bo nikogo czesto nie ma a ja jestem na spacerze, a ona mowi ze bardzo dobrze że chodze.nam spacer na nosek pomagał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w niedzielę 🙂

Beti jak miło Cię "zobaczyć" 🙂

My już po spacerku, powietrze ostrawe, ale chyba fajnie się małemu oddychało, jeszcze mu przeczyściłam nosek przed wyjściem 🙂

Marlenko u nas lepiej, tzn wydaje mi się, że kataru jest mniej, a bynajmniej już tak z nosa się nie leje, a czytałam, że jak katar gęstnieje to oznaka że infekcja mija... zobaczymy.

Beti a Ty się tak nie daj! przy dziecku trzeba pomagać, a nie tylko pomóc je "zrobić"...
Moja sąsiadka też nie ma wesoło, jej mąż nawet nie zmieni pampersa, a jak jest kupa to już bleee tym bardziej nie ma szans na zmianę pieluchy, poza tym trzyma małego na rękach jak mały jest w dobrym nastroju, jak marudzi od razu żonie go oddaje, bo cytuję "on sobie nie poradzi"... no masakra jak to bym sobie tak nie dała! Na szczęście mój Łukasz wszystko przy małym robi, baaaaaaardzo dużo mi pomaga, często on wstaje do malucha w nocy dać herbatkę, albo smoka podać, oby się to nie zmieniło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no T. zrobiłam warunek ze albo sie zmieni albo ma sie wyprowadzac.dostałam kwaity z karteczką przepraszam. ale.. musze sie tyle nagadac, a po co...był czas ze pomagał teraz znowu sie opirenicza.a mówia ze kobieta zmienną jest...genarlnie mamy faze na nieukłądanie sie nam.wiec nie wiem jak to bedzie.mykam. wieczorem spróbuje dalej ponadrabiac.
Buterfly moj Filip ważył 7500 10ego. a jest długasny. co do warzywek smakowo lepsze są jednak robione, spróbuj z masełkiem, bo słoikowe maja olej rzepakowy, a z masełkiem sa lepsze warzywka takie słodsze i dodaj mleczka do nich. u nas było ble z rybką. pierwszy raz moje dziecko czegos nie polubiło. ale ten łosos ze słoika strasznie smierdzi i niedobry. najwyzej ugotuje cos łagodniejszego.zobaczymy czy polubi rybki. oczywiwsice jak nam te sluzy przejda...a no i w koncu wiem ze królik i cielecina jest dostepna bezproblemowo. wystarczy w w miesnych zamawiac np w bartosie i w ciagu dwóch dni sprowadzają!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
W imieniu Szymonka dziękuje za życzonka 🙂
U nas bez zmian Doris mały wypił mleko wczoraj 210ml ale pozniej ok22 🙂
My też mamy spacer zaliczony 2 raz był w spacerówce i znowu spał 🙂 a spał 3godz aż 🤪 2godz na dworze a godzinke w domu.
A tak u nas bez zmian jedynie więcej gaworzy 🙂tzn sylabuje dada,baba itd

Witaj Beti miło że zaglądnełaś 🙂
Nie daj się twojemu T pogadaj z nim niech Ci też pomaga to też jego dziecko sama się zacharujesz kobieto.
Ja tak samo jak Agatka mój Krzysiek też mi pomaga tyle ile może zabawi go,w nocy wstaje ze mną na zmiany,przewinie go ale do kupy mnie woła he ale i tak jestemz jego pomocy zadowolona.
Beti życzę CI by i twój T ci zaczął pomagac choc troszke 🙂

Również składamy Wojtusiowi wszystkiego najlepszego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka Szymek tak ma w ciągu dnia i od 10-13 to są jego godziny albo śpi 3godz czasami 2 najmniej to 1,5godz za to w nocy masakra 😞
Nasz mały śpi 2 razy w ciągu dnia od paru dni.
Dziś nocka ciut lepsza była 🙂
Dziękujemy za życzonka 🙂
Acha nasz też ła-ła powiedział ale raz lub dwa i jakieś tam inne dzwięki wydaje najlepiej robi jakby autem jechał brrrrr albo buuuu tak fajnie ustami 🙂
Dobra i ja uciekam bo siostra moja przyjechała do wieczorka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas spacer byl krotki bo wieje jak cholera, az mnie glowa rozbolala. W domu od razu dorwalam sie do goracej kawki.
Adrian ostatnio anioleczek, w ogole nie marudzi, sam sie bawi, duzo sie smieje, spi cala noc, drzemki godzina a nawet 1,5 po trzy razy dziennie, normalnie nie mam dziecka 🙂.

Agatka dobrze ze Miloszek juz sie regeneruje, no i reszta dzieciaczkow tez niech szybko zdrowieje

Dziewczyny, nie wiem jak, a raczej kiedy podawac kaszke owocowa. Niby na podwieczorek idealna, ale moj Adrian je o 18.00 dopiero obiad (tak jak my). Pozostaje mi opcja, albo na smiadanie, albo na kolacje (ostatnie karmienie o 21.00). No i tak sie zastanawiam czy wypada w tych porach podac takie slodkosci? Jak uwazacie? Kiedy wy podajecie kaszki owocowe i jak czesto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29 z tym "buuuu" to wiem jak to wyglada, smiesznie usteczkami ruszaja 😁.
U nas "baba" "dada" "lalalalalalalalalala" "bla bla bla bla" i tyle. Jak mowie zeby powiedzial "mama" to sie cieszy tylko 😁, ale odnosze wrazenie ze juz wie ze "mama" to ja 😁.
Czesto jak ide do niego to mowie np. " juz mama idzie" albo "mama zrobi jesc". Czesto uzywam slowa "mama" ogolnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...