Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dostałaś Gosia tą opiekę ? kiedy wracasz do roboty ?
Ty wiesz, że jak w czwartek byłam na szczepieniu to też się dziwili, że kilogram przytyła w miesiac na cycu ? najpierw do mnie z tekstem, że chyba ma spory apetyt, a ja na to, że wręcz przecwnie, obiadkami gardzi. A ona na to, że pewnie wisi mi non stop przy piersi a ja jej mówię, że wcale nie bo je co 3 godz... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia - ja kiedyś zanim "zaszłam" to sobie okazjonalnie lubiłam vogue'a mentolowego zapalić ale już nie pamiętam jak smakują. Niedawno mi się śniło, że paliłam ... i to był bardzo miły sen... ehh 😜
ale mi narobiłaś "smaka".
Ja to sobie kiedyś wymysliam, że będę karmić małą do 9 miesiąca a teraz to mi jakoś trudno przychodzi myśl o tym, zeby ją odstawić ... myślałam, że łatwiej będzie mi choćby pomyśleć o tym. No ale w sumie fajnie by było w lato browarka walnąć i czasem na grilu sobie zapalić fajeczka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to prawda , ja też tak mam.
kiedyś jak jeszcze nie byłam mamą to już jak dziecko miało rok to mi dziwnie wyglądało jak cyca wcinało ...
Twój Boryś też raczej z tych mocno cyckowych dzieciaczków, no nie ?
a jak Ci idzie podawanie mu mleka m. ?


aa! pytałam lekarki o to picie, czy dawać np. łyżeczką jak wogole nie chce. Powiedziała, że jak nie chce to widocznie nie potrzebuje i że cyc starcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ja się boję tego odstawianiaod cyca straasznie ... a jak dzieciaczki bardziej kumate tym gorzej ... ale z drugiej strony szkoda jak mleczko jest ...
ja niby do czerwca mam wychowawczy ale nie wiem czy nie skrócę ze wzgl. finansowych ...
przez to też nie wiem kiedy zacząć odzwyczajać ...

pije właśnie piwko, do północy nie mogę karmić, jak się obudzi to będzie buju buju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris, Gosia z tym odstawianiem od piersi to mówię Wam weźcie się za to i to z czystej troski o dzieciaczki. Wrócicie do pracy i może być kłopot. A powiem Wam, że u nas to chyba ja bardziej przeżyłam bardziej niż Oliwka. I ... dziś nad ranem jakoś mi puściło wszystko i dałam jej na chwilę pierś - po 2 tyg. nie jedzenia z cycka. Och jak mi było miło, tak świadomie się wtulała. 🙂
Dziewczyny z niepijącymi dzieciakami - u nas był horror z tym. Pierwsze łyki soczku za radą Małgorzatty poszły z tego kieliszka, po 2 tyg. prób. A teraz pije z butelki aventu z takim ustnikiem płaskim gumowym zamiast smoczka. Polecam to, spróbujcie!!! I proponuję najpierw soczki bo są geste. Aha my nie dajemy już piersi i mamy tylko jedną pobudkę na piciu. Spróbujcie, naprawdę odstawić. Ja wyłam po kątach jak to się w końcu stało, ale dużo mi pomógł M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mojej szwagierki dzieciaki same się poodstawiały od piersi, normalnie jej zazdroszczę! ona powiedziała, że przyszedł normalnie dzień i koniec! Martynka najmłodsza, ma teraz 11 miesięcy, to wieku 5 miesięcy odechciało sie jej cycusia...

myślałam że to będzie prostsze, da sie mm i z głowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Gosia my obie byłyśmy do tego karmienia piersią średnio nastawione, a karmiłyśmy/karmimy dość długo. 😁.
Ja 2 tyg, nie karmiłam a jak dałam dziś to normalnie poleciało bo czułam laktację. I chyba tak będe robić, dam jej soczku w nocy ( bo wody na razie nie chce) potem do piersi żeby zasnęłam bez bujania i mnie będzie miło. I zobaczymy ile pociągniemy na takim jednym karmieniu na dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja się oczywiście zgadzam, każde dziecko jest inne. Ja tylko mogę na swoim przykładzie opowiadać 😆 i dawać jakieś rady bo mam za sobą odstawienie. A długo się to tego zbierałam. Też znam dzieci, które się same odstawiły 😉 . Macie jeszcze trochę czasu na to, jedyne co mogę doradzić, też na swoim przykładzie:
1. Zacząć od niedawania piersi w godz. 7 - 19 . U nas to było po kaszce porannej podanej łyżeczką do kaszki podanej na noc. W nocy tylko i na zasypianie był cyc.
2. A definitywnie odstawiłam ją z dnia na dzień, nie po trochu bo dziecko wg mnie głupieje, czemu ma mniej. A jak w trzy dni w ogóle nie dostanie to zrozumie że coś się skończyło, Tak mnie się tylko wydaje.
Dobrej nocy dziewczyny, powodzenia we wszystkich zmianach. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...