Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Iza!-u nas druga jedynka pokazala sie w 9 dni po pierwszej
Beti-slodziak Filipek,nie przejmuj sie jego ruchliwoscia,moze po prostu jest ciekawski?jak mysmy byli mali i bawili sie cichutko dluzej niz 20 minut,to matka z termometrem gonila,bo bylo wiadomo ze choroba idzie 😁,a nawet z ADHD da sie zyc-mam i sie tego nie wstydze.
Basia!w sumie to mamy bardzo blisko do siebie,wiec moze jak bedzie juz cieplo male spotkanie nad bajorkiem w Ożannie? 😎
Martyna,ale przycukrowalas!jedno mnie tylko zastanowilo-moze to zbytnia podejrzliwosc po Miley,ale:masz 2 letniego synka,to po co dla coreczki kupowalas krzeselko?Kubus juz przeciez nie korzysta?
Gosia!program na style tez mi sie kiedys wlaczyl-fajny!zwlaszcza ze dziela etapami ciaza,maly dzidek,starszy pełzak
co do posylania dziecka w wieku 6 lat do szkoly.jestem na nie.a powod was pewnie zaskoczy-wg mnie szkola uwstecznia!zwlaszcza klasy po 20-30 dzieciakow.maluchy maja bardzo chlonne umysly,mozna je ksztaltowac i rozwijac w domu,a do szkoly tylko z musu-i tak potem trzeba ta "wiedze"dziecku usystematyzowac i przelozyc na "polski"
przy okazji pytanko:w czym spia wasze dzieci?zakladacie pizamki?bo my mamy pajacyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry mamuśki 🙂

U nas noc w miarę.. teraz Milo szaleje na macie, przerwrócił właśnie pudło z zabawkami 🙂 🙂 uwielbiam poranki, bo maluszek po nocy jest kochany, w dobrym nastroju 🙂
Beti życzę Ci by Fifek Cię miło zaskoczył i dłuuuuuuuugo pospał, żebyś sobie choć trochę baterię podładowała 😉
Zazdroszczę Wam wszystkim, które macie chatki w lesie, przy lesie 🙂
Ja też uwielbiam grzybobranie, choć mam słabą orientację w terenie, ale zawsze jedziemy w kilka osób, więc się nie martwię, że zaginę w lesie 😜

Ja właśnie popijam herbtę Earl Greya 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mały własnie ma drzemke poł godzinną pewnie.... no ale moze moze po takiej nocce dłuzej kto wie?
Nequitia jak najbardziej tak co do spaceru. tempka super sniezyca u mnie tez ale ja zawsze w takie chodze. powiem Ci ze małemu sie wtedy najlepiej spi. co tam ja.. ze cała jak bałwan wracam.
Andzia to z Ciebie pieronek był w takim razie jak byłas mała.mój spi w pajacyku. i to welurowym on lubi ciepłe rzeczy na noc.
Mikaanka a oddzielnych schodów itd nie da sie zrobic? by wszystko ta tesciówka miała oddzielnie? i nic nie połączonego?wtedy kazdy zyje sam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny,
W zyciu nie nadrobie tyle stron !
U nas dzis koniec antybiotyku, ale katar nadal jest i az w srodku piszczy jak oddycha, pojde chyba jutro na kontrole, bo nie podoba mi sie sposob w jaki on oddycha.
Dzis nie dal pospac rano, po 7 juz wstalismy.
Ostatnio 4-5 kupek dziennie, nie rozumiem dlaczego. Moze przez antybiotyk? Zeby raczej nie, bo byloby rozwolnienie.
Pierwszy raz ma odparzony tylek, wiec kombinuje, czesto zmieniam pieluche i smaruje i posypuje pudrem, tragedia.
Od dzis likwiduje jedna butelke, wiec bedzie dostawal tylko 3. Nie bardzo udaje mi sie ulozyc jadlospis, takze prosba do mam karmiacych tylko modyfikowanym napiszcie jak wyglada jadlospis u waszych maluchow. Albo mamusie karmiace cycem moze znacie jakas stronke z podstawa jadlospisu na caly dzien?
Starlam 2 jablka, czekam az sie obudzi lobuz.

Jakie jest wasze zdanie na temat chodzika? Ja cos niebardzo jestem przekonana, a moj Wojtek sie uparl ze kupi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj widzialam w zlobku 8-miesiecznego chlopca. Powiem wam ze nie byl nadzwyczajnie duzy, a jednak duzo wiekszy od Adriana, tak mi sie jakos przykro zrobilo ze moj dzidzius jeszcze taki malusi jest. Tamten chlopczyk tak super sobie siedzial, podpieral sie, normalnie szok jak sprytnie sie poruszal.... tylko jeszcze zebow nie mial 😜, no ale z zebami to wiadomo, dzis nie ma a jutro moga juz byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W chodziku dziecko nie powinno być długo maksymalnie pół godziny... i w ogóle nie powinno się to nazywać chodzić... bo nadużywanie go utrudnia naukę chodzenia, ponieważ dziecko w nim wisi i nie musi utrzymywać ciężaru na nóżkach tylko nimi powłóczy po podłodze... ja jestem przeciwniczką jeśli ktoś nadużywa tego urządzenia i traktuje jako miejsce do zabawy i wsadza w niego dziecko na cały dzień, nie patrząc na to że jest to szkodliwe i dla rozwoju ruchowego, poznawczego i oczywiście zły dla kręgosłupa...
Soryy za wywód...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8:00 mm ok 180ml
Ok 10:00 deserek czyli ok 100ml kaszki wielozbozowej + kawałki owoca lub danonek mega
12:00 zupka ok 150-180 ml
16:00 mm ok 180 ml
Ok 17-18 gotowane jabłko i np gruszka, banan
19:30-20:00 mm ok 210 ml + 2 łyżki Sinlacu

W ciagu dnia ok 150-180 ml sok+ woda i pare chrupkow , ew piętka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti no właśnie... koła mam duże, ale mieszkamy na osiedlu domków, a zaraz obok są działki, zresztą to już koniec miasta prawie... i mieszkańcy odśnieżają od granicy działki do granicy, każdy po swoim kawałku drogi... a niektórzy nie odśnieżają.... ale spoko damy radę 🙂 wezmę aparat i narobię zdjęć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam takie smo zdanie co Nequitia wielu rodzicow wpycha do chodzika na cały dzien bo tak łatwiej dziecko sie nie wywraca nie trzeba biegac i patrzec az tak.a skutek kiepskawy.
mały sie obudził musze mykac.
Marlenka na stronce bobovity są jadłospisy i dla karmiacych mm i cycem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena u nas wygląda to tak:

ok6-7 180 ml mleka modyfikowanego z dwoma miarkami kaszki ryżowej

ok10 kaszka mleczno-ryżowa (na 150ml wody)

ok 13 zupa ok 200ml (co drugi dzień z mięskiem, a co drugi z żółtkiem)

ok 16 -17mm 180ml + 2 miarki kaszki ryżowej

ok 18 deserek ( jakiś owoc, czasami słoiczek ), albo danonek

ok 21 mm 180ml z kaszką ryżową(2 miarki)

kilka chrupków Flipsów, picie, którego ostatnio nie chce, już nie mam pomysłu co mu podawać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...