Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
laski mój mały się dzisiaj masakrycznie okupkał 🙂aż całe plecka miał w kupce, bo wypłyneła z pieluszki 🙂 hehe ale to dobrze, na brzusiu lżej. Potem kolejnym razem chciałam mu przebrać pampersa bo mokry był, ledwo zdążyłam zapiąć rzepy a tu sruuuuuuuuu... no to znowu mycie, smarowanie sudocremem, nie zdążyłam sięgnąć po czystą pieluszkę, a tu znowu sruuuuuuuu na przewijak.... hehehe mało co i mama by była w kupie, bo niezły wyrzut miała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Gosia i Beti 🙂
Zresztą wasze też są śliczne maluchy i rosną jak na drożdzach 🙂
Ja Doris używam 2w1 niwea do kąpieli szampon i płyn i na razie nie narzekam.
No i także mój Szymonek zaczyna gaworzyc poswojemu takie grrrr mu wychodzi albo eee.A jak płacze to też krzyczy NIe NIe śmiesznie to słyszec.
A co do płaczu to powoli rozpoznaje jego placz wiem kiedy jest senny,kiedy chce na ręce no i kiedy ma tą wstrętną kolkę 😞
Dzisiaj zrobil mi 2 razy kupkę ale była znów zielona z odrobiną żółtej i taka zbita nie plynna wyczytałam ż e to może od żelaza ale ja mu nie podaje żelaza jedynie słaba ilosc jest w tym mleku comfort będę dalej obserwowac i muszę wytrzymac do 23.08 wizyta u lekarza no i pierwsze szczepienie ciekawa jestem jak wypadnie że płakac będzie to wiem tylko jak potem będzie czy nie będzie gorączkował.


A tak propo czy wasze dzieci miały goraczkę po szczepieniu jak tak to co sie daje dziecku???
aha i do tych co karmią sztucznie ile wasze maluszki wypijają mleka?Mój mały wypija 120-130ml chyba dobrze co?co myślicie bo nie mam czasu w necie szukac informacji na ten temat 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29, ale super ten Twoj Szymonek.... taja ma fajna japke 😁 😁 😁 😁 😁.
monia29 ja karmie comfortem i moj Adrian je roznie od 120ml do 160ml na raz co 3,5-4,5 godziny (rzadko kiedy ale zdaza sie tez co 5 godzin).
Nie wiem jak jest na opakowaniu polskim, ale tutaj dawki sa p;odane w zaleznosci od WAGI maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia29- moja Julcia nie miała gorączki po szczepieniu ale po przyjściu do domku jeszcze popłakiwała i musiała być cały czas na rączkach, stwierdziliśmy, że odpuścimy jej kąpanie, żeby nie urażać miejsc po ukłuciach, płakała jeszcze strasznie jak jej zdejmowaliśmy jeden plasterek (bez sensu przyklejać...) bo nie chciał się odleić. W nocy oczywiście kontrolowałam jej temperaturkę i na wszelki kupiłam czopki eferalgan - chyba od 4 do 6 kg (9 zł za 10 czopków). Następnego dnia częściej chciała cycusia ale to pewnie reakcja na stres. Ogólnie już była spokojna - nawet bardzo.To tyle u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przeciwnicy masowych i obowiązkowych szczepień (nie brakuje wśród nich lekarzy) krytykują zwłaszcza tzw. szczepionki skojarzone (jednocześnie podawane są 3-6 szczepionek). Podobno są najbardziej niebezpieczne i mogą powodować zaburzenia neurologiczne. Szczepionki, pobudzając komórki do produkcji przeciwciał, mogą jednocześnie blokować produkcję innych przeciwciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najwięcej kontrowersji dotyczących powikłań poszczepiennych dotyczy ich rzekomego wpływu na rozwój autyzmu. Ponieważ niełatwo określić skalę powikłań, ze względu na brak ich opisów, trudno udowodnić związek pomiędzy szczepieniem a wystąpieniem u dziecka spektrum autystycznego. Ponadto producenci szczepionek przyjęli, że jeśli reakcja dziecka na szczepionkę nie wystąpiła w ciągu mniej więcej miesiąca od podania, to wszystko, co się dzieje ze zdrowiem dziecka po tym okresie, nie ma związku ze szczepionką.

Przeciwnicy programowych szczepień uważają jednak, że to zbyt krótki okres na rzetelną ocenę. Ich zdaniem wstrzykiwanie do rozwijającego się organizmu dziecka „bomby bakteryjnej”, jaką jest szczepionka skojarzona składająca się z różnych obcych, osłabionych, lecz żywych drobnoustrojów, musi mieć długofalowy wpływ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Dorotka pewnie jest tak jak piszesz, ale to dziwne ze tak placze a tylko wezme go na rece i juz spi, odloze to polezy kilka minut i znow wrzask. terrorysta maly 😁


nie martw sie, u nas to samo. Wydaje nam się, że śpi twardo więc ją odkładamy a dosłownie za 30 sek. zaczyna się przeciągać, stękać i po śnie ... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, ja chciałam te skojarzone, ale chyba się z nich wyleczyłam. Za te 600zł, bo w sumie tyle kosztują, kupimy Małemu coś extra jak będzie nieco większy. Mąż rozgląda się już za kolejką 😉 Bo sam nigdy nie miał, a zawsze chciał. Dwoje dzieci w domu to już masakra 🤪

Mój Mały dzisiaj od rana taki radosny, że nie możemy się na niego napatrzeć. Co jakiś czas postękuje, ale zaraz mu przechodzi i cieszy wafelka aż miło patrzeć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam
Jedna siostrę ona ma jedno dziecko - Kacperka, i niestety po Skojarzonej szczepionce przestał mówić i ma AUTYZM. Jest cudowny za 2 m-ce kończy 3 latka, codziennie ma zajęcia z logopedami i innymi specjalistami. Już reaguje na swoje imię,jest lepiej. A był normalnym dzieckiem... Siostra dopiero w zeszłym tyg mi powiedziała dlaczego Kacperej jeszcze nie mówi.. Teraz boje się szczepic a na pewno nie te bomby bakterii-skojarzone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małgorzata pisze o kimś bardzo bliskim, kogo bardzo dobrze znam. To tak jakby np Twój Mąż/Ojciec/Brat/Syn wrócił po szczepionce do domu i zapomniał jak się mówi i nawet nie reagował na to jak się Go woła po imieniu. A przecież te wszystkie tak podstawowe umiejętności już posiadl. I możesz się oczywiście zastanawiać czy powodem tak niezrozumialego zachowania był zjedzony tego dnia obiad, szczepionka a może od urodzenia taki był a ujawniło się dopiero teraz... Sorry ale to do Mnie nie trafia, jak to jest osoba Ci bliska to widzisz takie zmiany i czujesz ze jest coś nie tak. To jest tragedia, to jest zrujnowanie czyjegos życia, no ale na każdego taka szczepionka zadziała inaczej.

Podróż minęła super! 6 h i jedno karmienie.
Pierwsza noc 120ml b. Comfort + 20 min cyc
Pobudka o 3 i o 7 wiec częściej niż w domku ale generalnie ok
Jest grzeczna, dużo dziś śpi, pogoda na razie nie plazowa wiec jutro dam znać z plazy.
Co do mleka to sama nie wiem bo dusi mocniej ale tez od wczoraj dostaje espumisan bo bobotiku tu w aptece nie było :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...