Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka 🙂

Jejku co za pogoda!!

Wczoraj wyciągnęłam teściową na zakupy... ona ma auto 😜 Pojechałam i nakupywałam Marysia bodziaków, bo się wkurzyłam na maksa, wszystko poplamione, no ku**a wszystko i ni chuchu nie mogłam tych plam pospierać... kupiłam jej 6cio pak z długim i krótkim w h&m i jeszcze 5 z długim w ZARZE, jedne wiełam już na 92 bo 86 na styk... w niektórych firmach 86 już mają kuse rękawy i ciasną ją w kroku.... masakra... jedynie body mamy jeszcze na 86, a tak ubranka, płaszczyki, spodnie to na 18-24 miesiące wszystko, mam nadzieję, że trochę przystopuje ze wzrostem ta moja córa 😉

Dzisiaj mi pospać nie dała... ale jak wieczorem wychodziliśmy z psem to się okazało, że R jak został z nią sam, to od 16 nie dał jej picia i dzisiaj jak wstała o 6:20 to biedna takim zachrypniętym głosem mówiła "picia, picia" a R oczywiście nie wiedział nawet gdzie jest jej kubek 😮 no w szoku byłam... ja to wszystko sobie muszę przygotować zawsze wieczorem, świeże piciu na noc, na rano wsypuję mleko do kubka drugiego, wodę w butelce w podgrzewaczu trzymam, żeby dziecko nie czekało, a ten... od 16 nie dał dziecku pić.... i weź tu człowieku wyjdź na chwilę....

Ivi Lenka cud dziewuszka 🙂 i jak ładnie to lustro pucuje hihi
Dasz rad, dzielna jesteś :*

Nie wiem czy dzisiaj pójdę z nią na spacer, pogoda masakryczna, może na ogród choć trochę żeby pobiegała, jak padać nie będzie... ale mam zamiar zrobić jej masę solną 🤪 a później pomalować nasze dzieła paluszkami 🙂 ciekawe co nam wyjdzie 🤪

Ach! zapomniałam pochwalić mojej Mary, że ewoluowała na kolejny poziom rysowania 😁 już nie kreśli kresek samych, a zaczyna robić większe ślaczki, niekiedy wyjdzie jej już kółko 🙂 no i dłużej jednym ciągiem maluje a nie stuka kredką o kartkę 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej!!

U nas slonko od rana!!
Noc nieprzespana - Boryś stekal, zasikal sie , zasrutal, potem zwymiotowal.. 3 zmiany ubrań, czkawka oj tam.. Zasnął z mamusia w lozeczku;-)

Na wadze 0,5kg mniej... Jestem w szoku...

Dziś wystawiają nam nasze!!! drzwi wejściowe do domku ;-))

Myślicie ze jeśli jem otreby to Bo ma od tego gazy?!

http://instagr.am/p/Qy3DwLmtOJ/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Hej!!

U nas slonko od rana!!
Noc nieprzespana - Boryś stekal, zasikal sie , zasrutal, potem zwymiotowal.. 3 zmiany ubrań, czkawka oj tam.. Zasnął z mamusia w lozeczku;-)

Na wadze 0,5kg mniej... Jestem w szoku...

Dziś wystawiają nam nasze!!! drzwi wejściowe do domku ;-))

Myślicie ze jeśli jem otreby to Bo ma od tego gazy?!

http://instagr.am/p/Qy3DwLmtOJ/


Kochana, za dużo błonnika może powodować wzdęcia u karmionych piersią dzieci 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

Magda widzę, że mamy ten sam system 🙂 ja też na noc już szykuję wodę w butelce, która całą noc w podgrzewaczu na 1 się grzeje 🙂 odmierzone mleko i kleik w kubeczku, jak tylko mały stęknie, to 15s i mleko jest 🙂 tak samo zawsze herbatkę sobie szykuję w razie w jakby pić mu się chciało, w nocy nie pije, ale często nad ranem tak 🙂 nie przejmuj się, mój mąż też taka gapa jest 🙂 zawsze muszę mu mówić krok po kroku co ma dać Miłoszowi jeść, przypominać żeby dawał mu pić. albo jak go ubrać na dwór 🙂 faceci to faceci 🙂 nie mają wyobraźni 😜

Iza taka piękna ta Twoja córa.. sama słodycz! i te oczy są po prostu cuuuudne!! 🙂 będzie kiedyś miała powodzenie 🙂
co do otrębów też słyszałam, że dużo błonnika może wpływać na kolki.. wyczytałam na necie, że wprowadzanie do diety mamy karmiącej błonnika powinno odbywać się stopniowo, od malutkich porcji, tak by przewód pokarmowy malucha mógł go zaadoptować, co zapobiegnie kolkom i wzdęciom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po śniadaniu.. pogoda szara, ale może wyjdziemy troszkę pooddychać 🙂

śmiać mi się chce, jak ludzka wyobraźnia działa... przez ten brak okresu i ciągłe myśli że może... wczoraj jak oglądaliśmy film z mężem to muliło mnie w żołądku 😁 😁 😁
moja koleżanka też tak miała, okres jej się spóźniał... (oni nie planują drugiego) to już takie schizy miała, że miała nudności, nawet wymiotowała... a okres w końcu przyszedł 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi dawaj ten sposób!! bo mnie szlag trafia!! Vanish nic nie daje... Bielinka... super ale tylko na białe rzeczy bo to przeżera na wylot... niestety ze względu, że nie mieszkam u siebie to nie mogę tych ubranek wygotować normalnie na kuchni gazowej... bo "garnek popsuje, śmierdzieć będzie" i w ogóle jestem głupia.... a tyle ubrań mam fajnych i zaplamionych że szok... a Marysia to się nie może pobrudzić jak normalne dziecko, tylko albo kawą się obleje, albo mój tusz dorwie... no masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Ivi dawaj ten sposób!! bo mnie szlag trafia!! Vanish nic nie daje... Bielinka... super ale tylko na białe rzeczy bo to przeżera na wylot... niestety ze względu, że nie mieszkam u siebie to nie mogę tych ubranek wygotować normalnie na kuchni gazowej... bo "garnek popsuje, śmierdzieć będzie" i w ogóle jestem głupia.... a tyle ubrań mam fajnych i zaplamionych że szok... a Marysia to się nie może pobrudzić jak normalne dziecko, tylko albo kawą się obleje, albo mój tusz dorwie... no masakra...


Madziu, ja przetestowałam ten środek dużo wcześniej zanim zaczęłam współpracę.
Nie obiecam Ci, że zejdą stare plamy, aczkolwiek u Nas tak było, że kilka ubranek uratowałam choć w niczym innym nie chciało puścić, a też próbowałam ACE i Vanish standardowo lądował w pralce...
Jednakże nowe plamy, miesięczne schodzą super!!
http://www.amway.pl/product/110402,sa8-prewash-spray - to jest mniejsza wersja jeśli chcesz przetestować.
A to większa - http://www.amway.pl/product/110403,sa8-prewash-spray .
Ja robię tak, że jakąś godzinę, czasem dzień przed praniem [a niejednokrotnie aby nie zapomnieć to już po zdjęciu ubranka] psikam pianą na plamę i piorę w jakiej chcesz temperaturze [u mnie najczęściej piorę w 40-50 stopniach].
Muszę przyznać, że nie wiedząc nic o tej firmie miałam okazję użyć ich środków. I płyn do czyszczenia toalety, pianka do okien przeciw parowaniu, płyn do szyb, pasta do zębów i kilka innych to dla mnie odkrycia roku 😁

Madziu, tak zerknęłam teraz do łazienki i okazuje się, że został mi jeden nieużywany 400ml [spray do plam]. Jeśli chciałabyś to mogę Ci wysłać. Ja zamawiam sobie zawsze na zapas, 2-3 opakowania. Choć np zamówienie robię raz w miesiącu [dla siebie i "klientów"] ale wolę mieć ten spray w zanadrzu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
my po śniadaniu.. pogoda szara, ale może wyjdziemy troszkę pooddychać 🙂

śmiać mi się chce, jak ludzka wyobraźnia działa... przez ten brak okresu i ciągłe myśli że może... wczoraj jak oglądaliśmy film z mężem to muliło mnie w żołądku 😁 😁 😁
moja koleżanka też tak miała, okres jej się spóźniał... (oni nie planują drugiego) to już takie schizy miała, że miała nudności, nawet wymiotowała... a okres w końcu przyszedł 😁 😁 😁 😁

Też miałam ciąże urojone jak staraliśmy się o Lenkę i teraz o synka 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi też miałaś jakieś nudności?? oj fantazja działa...

Też słyszałam o Amway, że dobre produkty mają.. mojej kumpeli rodzice też byli ich przedstawicielami, a było to ze 20 lat temu.. nie wiedziałam, że jeszcze są na rynku... a skoro są to świadczy o tym, że faktycznie mają dobre i skuteczne produkty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To super! Ja jem otreby dwa razy dziennie a chleb tylko razowy pelnoziarnisty..
Min jedno jabłko dziennie.. Jogurt...
Czyli dziś tylko 1 łyżka i koniec...
Nad ranem Boryś zaczął ciągnąć nosem i kichac.. Nie mam pojęcia dlaczego... Nos ma tak mały ze frida nie wchodzi :-(
Cała buzia w krostach chyba jakaś wysypka albo potowki
W pachwinach skora schodzi, pod jajeczkami tez krostki...
Sama nie wiem juz jak i za co sie zabrac... Ręce opadają
Choć kikut wczoraj odpadł to mniej problemów;-)

Normalnie chłopak a skora jak u laluni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatko, Amway działa na świecie ponad 50 lat 😁 W Polce działał i działa ale było duużo zawirowań głównie związanych z układem politycznym.
Druga sprawa, że kiedyś ludzie bazowali na kontakcie osobistym tzw sprzedaż MLM a teraz co? Sieciówki, którym ładuje się w kieszenie i tyle.
A produkty Amwaj mnie oczarowały i głównie dlatego zdecydowałam się na współpracę z nimi. Nie umiałabym pracować gdzieś lub na czymś co byłoby kłamstwem - oszustwem - wciskaniem bubli. To kłóci się z moją postawą.

Co do ciąży urojonej, to miałam wszystkie objawy 😞 A kiedy widziałam jedna kreskę na teście był płacz...
Poza tym może jakieś zaburzenia hormonalne zakłóciły Ci cykl? A boli Cię któryś jajnik? Bo może zrobiła się jakaś torbiel i stąd wydłużenie cyklu.
A co do mdłości, nabrzmiałych piersi, zmiany nastroju i wzmożonego siusiania jest związany z Fazą Lutealną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
To super! Ja jem otreby dwa razy dziennie a chleb tylko razowy pelnoziarnisty..
Min jedno jabłko dziennie.. Jogurt...
Czyli dziś tylko 1 łyżka i koniec...
Nad ranem Boryś zaczął ciągnąć nosem i kichac.. Nie mam pojęcia dlaczego... Nos ma tak mały ze frida nie wchodzi :-(
Cała buzia w krostach chyba jakaś wysypka albo potowki
W pachwinach skora schodzi, pod jajeczkami tez krostki...
Sama nie wiem juz jak i za co sie zabrac... Ręce opadają
Choć kikut wczoraj odpadł to mniej problemów;-)

Normalnie chłopak a skora jak u laluni...


Kochana ja na takie problemy skórne używałam Lence kremu Oilatum Soft, po kąpieli w emoliancie. Może mu się przesusza skórka?
A wysypka to może trądzik niemowlęcy?
Lenka długo miała to dziadostwo 😮
A może zimno Borysiowi było jak się ulał i obejsrał? 😞 Jezus!
Właśnie przerażają mnie infekcje u dzieci... jedno to pikuś a u np dwójki na raz?
Mam koleżankę, której dzieci NON STOP są chore... Jak jedno przywlecze z przedszkola katar to drugie z piaskownicy i tak w kółko...
Buziaki dla dzieciaczków Izuś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza też właśnie miałam pisać to co Ivi.. że to może trądzik noworodkowy... Milo miał to dziadostwo. Do pielęgnacji polecam dermokosmetyki... są super. Emolium jest świetny.. po kosmetykach z tej serii nawet te przesuszone plamy, niby atopowe u Miłka zeszły i śladu nie ma..
ja z tej serii - Emolium mam olejek do kąpieli, żel do mycia i krem do smarowania 🙂
http://www.emolium.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Tez tak myślałam a Polozna mówiła ze jak myje w emolium to juz niczym nie natluszczam..
A natluszczam olejkiem emolium czy jest jakoś balsam?!
Agata wrzucisz linka?


Jeśli mogę wtrącić.
Ja do kąpieli używałam Emulsji Emolium - http://allegro.pl/emolium-emulsja-do-kapieli-400ml-najtaniej-363-i2707785727.html
A do ciała po kąpieli używałam [tak robiły położne w szpitalu w którym rodziłam] Linomag - http://allegro.pl/linomag-bobo-a-e-krem-dla-dzieci-i-niemowlat-50ml-i2693814404.html . Nawet na włoski, buzię... na calutkie ciałko! A jak coś się działo ze skórą to pomagał właśnie Krem Oilatum Soft - http://allegro.pl/oilatum-soft-krem-75g-dla-dzieci-odbierz-krakow-i2716590264.html . Czasem po dwóch użyciach była poprawa.
No i później myłam Lence włosy w Emolium - http://allegro.pl/emolium-szampon-nawilzajacy-200ml-apteka-radix-i2708038831.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...