Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
tedit ja tak samo jak Ty 🙂 jeśli chodzi o teściowe 🤢

Gosiaczek - na naszym mleku Bebilon 1 HA pisze aby gotową mieszankę zużyć w ciągu godziny także ja jak mi czasem zostaje to zostawiam i do 1 godz podaję

A podgrzewacie mleko? Bo mnie uczyli że teraz wszystko w temperaturze pokojowej się podaje, tylko w nocy ostatnio jak wstaję a zimna woda na mleko to lekko podgrzewam mieszankę w gorącej wodzie - wkładam na chwilę do garnuszka z tą gorącą wodą - ale temp. jest pokojowa nie że ciepłe mleko jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
gosiaczek musisz przygotować nową. Tylko mleczko, które nie było "ruszane" przez maluszka może stać max 1h.

emiliaeem u nas kuzynka Krzysia ciągle całuje Małą, raz walneła textem "mogę ją obudzić". Powiedziałam, że owszem ale ja w styczniu obudzę Twoją córkę. (w styczniu rodzi) 🤪 Również poskutkowało 😉

wercia82 ja nie podgrzewam, no chyba, ze jest mega zimna woda to robię jak TY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem- ja też nie ograniczam ale widzę że mały nie znosi ciągłego "miętolenia" i musimy na to zwrócić uwagę...
no a czasem niestety nie da się inaczej niż po prostu się tolerować, zwłaszcza jeśli się nawzajem średnio lubi...
za to moja Mama dużo pomaga no i nie miętoli

ja bym całować nie dała - tylko Rodzice - nawet moja Mama nie całuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witma wieczorkiem 🙂

maly wkoncu zasnol ale musialam go przebrac znow zaczynaja sie wodne kupki 😞to znowu to mleko maly zadnego mleka nie toleruje tylko humane zal mi tego malucha ze tak na nim mleka trzeba testowac nio coz wykorzystam ta mala puszeczke i kupie spowrotme humane i juz nie bede zmieniac

Spacerek by dzisija pod wieczofr maly pol godziny spal a drugie pol lezal sobie i sie ruszal a nogi to mu z wozka wystawaly tak dupe podnosi

A w ogole przeszedl samego siebie w dzien spal tylko 1h z dwiema przerwami po pol godz mam nadzieje ze noc bedzie owocna dla mnie ze bedzie spal calutka a ja nie bede musiala latac do lazienki wrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki dziewczyny może i na moim to piszą a ja nie doczytałam ☺️ nie podgrzewam tej mieszanki tylko zawsze najpierw wodę podgrzewam tak do ok 38 stopni ( na opakowaniu piszą żeby woda miła ok 40 stopni) w podgrzewaczu i dopiero wsypuje mieszankę 😉

emiliaeem ja też nie ograniczam kontaktów małej z teściową ale przez to jej gadanie i wtrącanie się to nie mam chęci do niej jeździć. A i całować jej nie daje nikomu tylko ja i mąż, może jak będzie większa to dopiero 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Werciu właśnie dlatego strasznie nie lubię odwiedzin gości 🤢
Inteligentna osoba wie jak się zachować 🙂 Ale mój brat to debil 😉 😁 Taki uraz z dzieciństwa 🙂
A swoją drogą teściowa nie widzi,że Patryś się złości?

Edytko u nas z kolei przyszła bratowa strasznie chce Olka na ręce, przebierać, itp. A doświadczenia z dziećmi zero 😮 Więc sprytnie kombinuję,żeby Mały albo spał,albo wisiał na cycu... Nawet dwie godz. się poświęcę 🙃

Mam też pewną znajomą- bazyl niesamowity 😮 Unikam z nią kontaktów jak ognia, a ona się naprasza... Wyobraźcie sobie,że 3 dni po powrocie ze szpitala już dzwoniła czy mogą przyjść w odwiedziny! Ludzie mają tupet 😁

Gosiaczek patrz oczami dziecka 🙂 Im bardziej maluch rozkocha w sobie dziadków, tym lepiej w przyszłości będą mamoną smarować 😉 😁 Żartuję oczywiście 😉
Zresztą cóż nad tym polemizować. Już kiedyś pisałam,że najlepsza teściowa mieszka 100km dalej i 2m pod ziemią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem dobre, a ja Ci powiem że nawet się cieszę że nie mam prawa jazdy bo przynajmniej nie będę wysłuchiwała ze nawet z mała nie przyjadę do dziadków, a tak to czasem w sobotę albo w niedzielę z mężem do nich pojedziemy a wiecie co mnie najbardziej wkurza jak ona przyjedzie bez zapowiedzi kurcze od czego są telefony można zadzwonić i uprzedzić 😠 no nic szkoda gadać

a i zapomniałam napisać że w dzień mała też śpi przy telewizorze, przy laptopie i przy naszych rozmowach i krzątaniu się w domu nawet odkurzacz jej nie przeszkadza za to w nocy cisza albo coś po cichu do niej powiem jak płacze bo taka głodna, przewijam, karmie i kładę spać a ona postęka po chrząka i śpi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

dzisiaj miałam zabiegany dzień ale wreszcie usiadłam 😁
chciałam sobie posprzątać dzisiaj żeby jutro już nic nie robić, międzyczasie obiadek, spacerek, wieczorem zakupy i cały taki dzień......padam

ale za to Dziewczynki były dzisiaj super grzeczne, teraz już smacznie śpią 🙂
mężuś ogląda mecz a ja zasiadłam do kompa 🙂

ale naskrobałyście, muszę nadrobić

Emilia śliczna Twoja Natalka i karuzela też super 🙂
też o niej myślałam ale dostaliśmy inną w prezencie więc nie będę zmieniać 😉

Gosiaczek ja podaję mleczko do godziny, jeśli stoi dłużej to wylewam.
no i u nas tak jak u Was ze spaniem, w nocy śpi przy muzyce, telewizorze, odkurzaczu, nic jej nie straszne, za to w nocy jak się obudzi to cisza, przewijam, karmię i śpimy dalej

Emiliaeem Oli cudny 🙂 już widzę te kolejki dziewczyn do niego 🤪 🤪 🤪

anjaP nie ma to jak koleżanka dobra rada.....ale dobrze jej powiedziałaś, niech się zajmie swoimi dziećmi
ja to czasem w takich sytuacjach cieszę się że my z daleka od wszystkich bo nikt mi się nie wtrąca, nie doradza i nie nosi na rękach....choć czasem ktoś do pomocy by się przydał, no nic nie można mieć wszystkiego 😁
a w niedzielę w góry się wybieramy więc Weronika też w nosidełku, już widzę te spojrzenia 🤪 🤪 🤪 w ciąży jak byłam i byliśmy w górach to na mnie jak na zjawisko wszyscy patrzyli 😁 😁 😁 co za ludzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ech teściowa na siłę pokazuje jak to ona "umie" się zajmować niemowlęciem, mały rozdrażniony a ta miętoli i miętoli, do tego trzyma mu smoczka na siłę żeby go nie wypluwał i się uspokoił,
tak dzisiaj bredzę na forum o tym cały dzień bo ta wczorajsza krótka wizyta mnie wkurzyła strasznie 😠 😠 😠

jeszcze się niby wielce zna a w ogóle mu główki nie podtrzymywała, dopiero jak zwróciłam uwagę że my jeszcze mu trzymamy główkę...

i jeszcze kazała Nam jak ściska rączki w piąstki to mu rozprostowywać bo może mieć napięcie mięśniowe, ale o to to ja zapytam rehabilitanta i jej powiem co i jak
ale następnym razem mam zamiar się nie dać, już moja Mama mówiła co ona z tym dzieckiem wyprawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem moja koleżanka chciała mnie odwiedzić wieczorem w dniu kiedy wyszłyśmy ze szpitala..... paranoja jakaś !!!!! taka ciekawska...dziecko chciała obczaić po prostu 😠 oczywiście się nie zgodziłam, to wpadła tydzień później bez zapowiedzi i bez zaproszenia....w porze kąpania....równo o 19:00 ! ..W tym momencie unikam z nią kontaktów...nie odpisuję na smsy... ma 23 lata...a już zdewociała :] tylko ploty i obgadywanie innych...no i oczywiście dobre rady...i ciągłe pytania...ile mała waży, czy mnie bolało przy porodzie itd...a pierwsze jej pytanie to było czy mała ma włosi 😮
Najlepsze jest to, że sama ma malutką córeczkę i chyba powinna pewne rzeczy zrozumieć...ale nieee.... :] ehhh... takich znajomych to lepiej nie mieć :] 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu znajoma poleciała po bandzie 🤪 Szczerze, ja mam o tyle komfortową sytuację,że mieszkam w bloku na zamkniętym osiedlu, zaś z balkonu mam widok na furtkę i bramę, więc gości traktuję wybiórczo 🙂 Zwyczajnie udaję ,,nie ma nas w domu" i wizyt z zaskoku u nas brak 🙂

Asiu a miałam już Cię wywoływać 🙂 Powiadasz,że za Olkiem panny będą latać? Może my teściowymi zostaniemy 😉 A wtedy Weronisia albo Paulinka będą narzekać na mnie 😉 🤪
My wyjazd w góry planujemy za rok, więc jakby co wpraszam się na krakowską kawę 😉 😜

Gosiaczek ja prawko mam,ale teściowa panikuje,że rozwalę mężusiowi auto 🙂 A ja co najwyżej ją mogę rozjechać 😁 Wielkie mi co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no tak jak nie teściowa to koleżanka,Chociaż na teściowa nie narzekam bo nawet spoko jest ,to ostatnio przegięła .Na ostatniej wizycie wyskoczyła z pytaniem czy może zapalić papieroska przy malej. Ja jej ze nie a ona mi ze jak usiądzie obok piecyka i będzie w niego dmuchać to nic nie poleci, i wiecie co zrobiłam wzięłam mala i wyszłam z domu, poczekałam aż skopci faja w domu.Chyba głupio się jej zrobiło, bo znowu zaczęła się tłumaczyć ze zmęczona, po nocce , i ledwo na nogach stoi.
MAM nadzieje ze dotarlo 🤔 🤔 🤔
Oj żeby był mój mąż to by jej odpalił raz za palenie , drugi raz za palenie przy malej, on na to uczulony wybitnie, a koleżance ciekawość przeszła, bo dziś jak mnie mijała nawet -cześć-nie powiedziała. Głowa uniesiona do gory i udaje ze nie zna, widać kulturę jak nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem, juz to zrobiłam 😎 ze trzy lata temu jak ja widzialam to tylko cześć wymieniliśmy, a teraz nagle ona na mnie łaskawie na drodze czekała, ciekawość żyć jej nie dala,
wodę ze studni przestała wiadrem do domu nosi to panią udaje 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja zasnąć nie mogę bo ten mój w aucie, szmat drogi do przejechania przed nim, no ja w stresie
A chcialam autobusem wracać, to nie uparł sie ze przyjedzie po nas, i od razu chce z powrotem jechać, tylko ja będę prowadzić, no ale jak ja teraz tez nie spie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...