Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Edytko smaruj kremem Oilatum buźkę, działa cuda 🙂
U nas póki co nawrotu uczulenia nie ma 🙂 Pyszczek śliczny, aż bym zacałowała Smrodalka 😉

Mój Oli padł prawie dwie godzinki temu,więc nadrobiłam prasowanko ☺️ Zaraz zapewne zbudzi się na jedzonko, bo moje dyndałki ostro już nabrzmiałe 😉
A mąż dalej w pracy 🥴 Nie cierpię takich wieczorów 🤢
Nawet Syncia kąpać musiałam sama...

Padam ze zmęczenia... Dobranoc ☺️ 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nio ja dzis padnieta a spac nie moge bo moja mama zazyczyla sobie ze odwioze jej kolezanki potme tak za 2-3h masakra a ciekawe kto potme wstanie do tego chlopca

Nio i pewnie ze mi znowu wypomniala ze zostawilam jej chlopca na 3h a ona musiala tyle rzeczy zrobic pranie posciagac, isc tam na gore do babci klacje jej uszykowac to cwaniara wziela go w lezaczke i poszla z nim babcia przynajmniej posluchala jak sobie maly spiwa bo mial humor nio i mi to wypomniala a to ja jej teraz ze jesli mam jej kolezanki odwiez to jutro dpoludnia ona siedzi z chlopcem a ja odsypiam bo popoludniu chce isc na "wies party" dozynki gimninne a potem na dni otwarte do osrodka dlsa niepelnosprawnych wiec cale popoludnie z malym spedze wiec musze byc wyspana

Kupilam 2 kartoniki Humany 1 plus bo Humane tez robia tylko po 350 a ja nie bede co 5 dni latac potme do biedronki skoczylam po 2 paczki husteczek mam 2 paczki za 8 zl a nie jedna paczke 🙂 i kupilam tez orginalnego pampersa rozm 3 i faktycznie powiem wam ze tak:
nr 2 i nr 3 pampers roznia sie niewiele w sumie jesli chodzi o dlugosc to jakies 2cm a szerokosc moze 1,5 cm za to w porownainu do 3 Dady to one sa male

Termin zaklepany u ksiedza 1 pazdziernik tylko ze z msza inaczej sie nie dalo nio patrz emialia1 nie pomyslalam ze mogla bym go ubrac w ten kombinezonik a ja zamowilam pistacjony 😞jak chcialam zmienic to baba juz wyslala i klapa nie pojdzie przeciez do kosciola w zielonym hehe tego jeszcze nie grali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Zakupy udane już dawno nie kupiłam sobie tylu rzeczy naraz 😜 zawsze po...mam wyrzuty sumienia ☺️ no ale trzeba jakoś wyglądać 😉

Ramonka104 ale ona słodko śpi 😁

darka9118 współczuje Ci, no ale dobrze jej powiedziałaś 🙃


A moja już nie bardzo chce ssać cyca taka cwana z butli szybciej jej leci 🥴 wiec zostaje mi ściąganie 🤢

oj zmykam bo oczka mi się kleją.

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry kochane laseczki 🙂


Co dziś moja niunia w nocy wyrabiała 🙃 budziła się na cyca i po cycu oczy szeroko otwarte j 🤔a do niej mówię śpimy księżniczko jest noc a ona się do mnie uśmiecha 🤪i tak ok godz leżała ja w tym czasie kimałam 😉 a jak zasneła to za godz znów to samo 😁, no i oczywiście teraz ładnie śpi 🙂


darka co za problem zamów jeszcze biały 😉 😜


gosiaczek a u mnie odwrotnie tylko cyca mała uwielbia z butelki sciągnietego mleczka nie chce 🤪 Pochwal się co sobie kupiłaś 😉


ramonka jak słodko śpi kruszynka kochana 😘


Miłej niedzieli życzę, no i obudziła się gwiazda 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry :*

Ja mialam spac dopoludnia ale jak zwykle kto sie musial malym zajmowac jak nie ja??

emilia1 nio w tym problem ze najpierw baba sie nie odzywala nawet mi nie napisala e-maila ze wyslala towar a jak jej napisalam ze ma sie odezwac bo inaczje skontaktuje sie telefonicznie to odpisala wielce ze zostal wyslany wiec juz zmienic nie moglam a chcialam zmienic na niebieski nio coz trudno sie mowi nie pomyslalam

Noc jak zwykle 2:30 a potem 7:30

Mam pytanko do mamusiek karmiacych sztucznie jak wy mleko przygotowujecie tak jak na opakowaniu czy prosto z czajnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Na szybciutko
Ja nadal w piżamce, trochę pospałam potem zaczęłam odciągać pokarm ale mały marudził i skończyło się na podpięciu do cyca i teraz jeszcze mi 2 został więc trza pompować 🙃

darka - my mu dajemy tak średnio teraz co 3-3,5 godz, czasem co 4 a jak "zawalimy" to je co 5 🙃
czasem jak marudzi i marudzi po jedzeniu tak po godzinie i cyca szuka to dobijam cycem właśnie albo butlą

Wczoraj nad wodą trochę marudził, 2 razy kupa odeszła, z czego ta druga się przelała górą= plecy, body, spodenki, pieluszki co na nich leżał w kupsku były.
A darł się momentami że się wszyscy gapili 😜
Wypił herbaty 50 ml, potem mleka ponad 160.

Co do przygotowania mleka to ja jako zła matka to tak:


Jak miał podejrzenie galaktozemii - nietolerancji laktozy - to tylko modyfikowane musiałam mu dawać i w szpitalu - gotowałam w czajniku, wlewałam do gara, gotowała się 5 minut jeszcze, potem studziłam i robiłam mieszankę i tak praktycznie co 2 h żeby te czary wszystkie odstawić - chodziłam po tym szpitalu jak zombie, bo kuchnia dla Mam była trochę dalej.
Woda była świeża.
Potem mi pielęgniarka powiedziała że mogę nagotować sobie wody na zapas - np. na cała noc, byleby nie była stara ta woda - nie że cały dzień z jednego gotowania.

W domu robię tak:
Woda Żywiec Zdrój do garnuszka i jak zacznie się gotować to 5 minut ją gotuję i sobie zostawiam i robię z tego mleko na ile porcji starczy i herbatki też, a że on większy już i więcej je a garnuszek jak na razie nie zmieniony to i tak teraz ta woda starcza na niedługi czas więc
nic wielkiego się z nią nie dzieje 🙂

Nadmieniam że dziecię nadal żyje mimo że nie robię dokładnie tak jak na puszcze z mlikiem pisze 🙃

aaa i jeszcze co do karmienia to intensywny "tucz" w naszym przypadku był wynikiem tego że on wcześniakiem jest, kazali karmić co 3 max co 3,5 h i budzić w nocy, teraz jak widzimy że przybiera to dajemy trochę na luz - czyli jak wyżej 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ale u nas śliczna pogoda 😎 Dzisiaj idziemy na święto chleba a koło 17 jest koncert wystąpić mają Gienek Loska i Kasia Kowalska czyli nie za bardzo moje klimaty 😮

emilia1 kupiłam z wyprzedaży dwie bluzeczki i dwie spódniczki oraz dwa szale, no i oczywiście z nowej kolekcji jesiennej dwa sweterki 🤪 🤪 🤪 kurcze chciałam jeszcze jakieś buty no ale nie było nic ciekawego 🤢 a mam jeszcze upatrzoną sukienkę dzianinową 🙃

darka9118 ja gotuję wodę z kranu przez 5 minut potem jak woda ma ok 40 stopni to wsypuje mleko 😉

Kochane miłej niedzieli. Zajrzę wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nio a ja ciag dalszy klotni z mama ja przez to wpadne chyba w depresje 😞

Znowu poszlo o malego bo miala sie nim zajac a ja spac za nieprzespana noc ale ona sie wycwanila nio i jej sie odechcialo zajmowacmalym to ja z maym na rekach i kocem w reku szlam prac z wscieklosci zamiast na 40 stopnia nastawilam na 60 koc sztywny jak kartka hehe 🙂maly tez reagowal wsciekloscia

A teraz spi sobie i jest u mnie w pokoju a nie z moja mama wyjde wkoncu po obiedzie i bede miala swiety spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy wieczorkiem :*

gosiaczek ale Ci zazdroszczę... mmm 🥴 ja tak dawno niczego sobie nie kupiłam 😞 (pomijając sukienkę na chrzciny) 😞 ostatnio byłam na zakupach to dwie stówy wydane ale na rzeczy dla mojego szkraba ehhh

darka ja Ci powiem szczerze, że to jest Twoje dziecko więc (nie obraź się) ale nie wiem czemu tak bardzo się mamą wyręczasz.... troszke się jej nie dziwie...ona swoje dzieci odchowała, teraz Twoja kolej... takie uroki macierzyństwa 😎 Ja też cały dzień siedze sama z małą i jakoś to jest...jak jade coś załatwić to biorę ją ze sobą...teściowej czasem zostawię ale to na góra 2 do 3 godzinek ( i dziecko oczywiście nakarmione i przebrane, żeby ona tego nie musiała robić, zwykle cały ten czas prześpi). Tak to już jest z dziećmi...powinnaś w sumie i tak być jej bardzo wdzięczna, bo z tego co piszesz to dużo Ci pomaga 🙂 nie przejmuj się/....tyle ludzi sobie radzi i Ty też na pewno sobie poradzisz.

My dzisiaj cały dzień u dziadków... 🙂 już wróciliśmy, mała misia ukąpana i właśnie usypia w łóżeczku 🙂 a mama na kompie...troszke dzisiaj przecholowała z % no ale co....po takim długim czasie absytnencji to chyba mi też się coś od życia należy...hihi ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehh padam dzisiaj, bylismy chwile na dozynkach ale jak to moj maly agent pol godziny spania a reszte sobie lezal spokojnie a mielismy jeszcze jechac o 9 na pokaz sztucznych ogni ale mi sie nie chce zreszta maly padl po mleku dzisiaj go nie mylam bo mielismy go tez zabrac ale jak padl to rezygnujemy

ania1988 nio tak to moje dziecko tylko ze moja mama sobie go bierze bez pytania a jak ja chce na chwile go zostawic by cos innego zrobic to go nie chce a w ogole byla umowa ze jak zawioze jej kolezanki w srodku nocy do domu to ja sobie odespie to w ciagu dnia a ona sie malym zajmie te 2h i tak bylo tylko ze ja spalam 1,5h a maly 1h wiec duzo sie nim nie miala co zajmowac nio ale coz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka to w takim razie musisz z mamą pogadać...albo rybki albo akwarium...jak się na coś umawiacie to tak powinno być...a nie że nagle inaczej wyskakuje. Ja bym jej zwróciła uwage jakby mi bez pytania dziecko brała...teściowej i swojej mamie zawsze razem z mężem mówimy, żeby nie brały, albo jak bujają w bujaczku za dużo to odsuwam im bujaczek hehehe... mój mąż zawsze zwraca uwage swojej żeby się nie wtrącała...no i skutkuje 🙂
A odnośnie tej wody do przygotowania mleczka: to ja zawsze zwyczajnie gotuje w czajniku i wlewam do termosu ...dzięki temu całą noc bądź dzień mam ciepłą wodę 🙂..na boku mam też w garnku zimną przegotowaną wodę...i np w nocy to mieszam w butelce troszke wody z termosu, troszke z tego garnuszka...i szybciutko to idzie i moje słońce nie zdąży się rozedrzeć z głodu 🙂 hehe ......a nową wodę do termosu nalewam jak się stara skończy..robię tak już od dłuższego czasu 🙂 małej nic nie jest więc na razie nic nie zmieniam 🙂

ok mykam już spać...
buziaki 🙂 dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
ostatnio robię się nocnym markiem...
Ciekawy wątek z tymi mamami i teściowymi. Ja staram się mówić jasno, żeby mi dziecka nie nosiły za dużo, bo potem one sobie pójdą a ja będę musiała nosić, a Natalka będzie coraz cięższa. Moja mama się do tego stosuje, ale teściowa ( 😠 o zgrozo !!!) jak tylko prosze ją żeby na chwilkę została z małą to zawsze jakimś dziwnym trafem jak wracam moja córka jest u niej na rękach !!! No normalnie krew mnie zalewa, ale ona tłumaczy się, że akurat dziecko się obudziło i płakało i ona je własnie uspokaja - jasne, zawsze staram się zostawiać dziecko najedzone i przewinięte, żeby nie trzeba było już przy niej nic robić.
A pamiętam, jak byłam jeszcze w ciąży jak teściowa mówiła, że chce wnuka, i, że ona nie umie dziewczynek bawić, tylko chłopców..., a teraz co? Najpierw narobiła mi niesamowitej przykrości a teraz to się wpiernicza i pare razy jak ja trzymałam Natalkę na rękach to ona przyłaziła i do mnie z tekstem: "daj mi ją", albo dziecko śpi w łóżeczku a ona przyłazi i wypala:" ja przyszłam ją zabrać do siebie na troche". A po co ?, dziecko to nie zabawka. 😮 I te jej rady, typu: połóż dziecko na brzuszku (zaraz po jedzeniu!!!), obliż smoczka jak upadł na podłogę i całowanie - ja nie całuję mojego dziecka w usta i nikt nie ma prawa tego robić!!! ona nie potrafi zrozumieć, że dziecko można zarazić próchnicą nawet jeśli nie ma jeszcze ząbków. Ugh, ciężki temat, ale trzeba wytrzymać, bo "starych drzew się nie przesadza" i nie da się zmienić ludzkich nawyków, przyzwyczajeń i charakteru.
No nic poużalałam się, a teraz idę spać. Życzę miłej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny...wiem wiem zaglądam rzadko 🤢 ale mój mały terrorysta mało spi w dzień w nocy na cyca co 2 godz i zjada tyle ile się da od mamy wyciągnąć a pózniej zwraca waży 5,5 kg ja się przestawiłam...nie śpię w nocy jestem jakaś nadpobudliwa do tego mam uderzenia gorąca i zalewają mnie poty ale to przez hormony podobno...co do rad teściowej, mamy, babci, cioci itd wole wysłuchać i nie komentować bo pozniej jest gadane że mnie to nic nie można powiedzieć bo wszystkie rozumy pozjadałam więc zlewam to chociaż powiem szczerze że teściowa się nie wtrąca a jak coś to bardzo delikatnie powie np: ło a ja robiłam tak ...i pokazuje nie narzuca woli 😁 maly od godz 17 codziennie sam nie wie czego chce i marudny jest o 20 kąpiel ma i usypia przy cycu tak o 21,30 chcieliśmy go oszukać smoczkiem ale odrazu zakumał o co kaman więc było darcie hehehe nie lubi smoczka. emiliaeem chciałabym mieć kości na wierzchu jak ty 😞 a u mnie depresja chyba puka bo jak byliśmy nad wodą to chodziłam ze spuszczoną głową między tymi lachonami i mąż to przyuważył że nie mam poczucia wartości itd nie naciskał na mnie tylko powiedział odrazu że wie co mi jest..cycki mam kwadratowe pokarmu dużo więc się cieszę..

wyobraźcie sobie że mały miał dziwne sapki w nocy aż miałam wrażenie że się przydusza 🤢 to była masakra dla mnie rano pojechaliśmy do lekarza i tu ciekawostka!!: mąż wchodzi do niego i pyta czy przyjmie miesięczne dziecko bo się martwimy bardzo o niego a on z ryjem że ma dużo pacjentów itd że za 3 dni może i że najpierw się umawia wizytę...no w szoku byłam jezdziłam od przychodni do przychodni żeby ktoś mi dziecko zbadał! okzazło się że wszystko ok ale on dalej tak ma!!nawilżam mu nosek solą fizjologiczną ale to nic nie daje..muszę wypróbować ten krem oilatum na buźkę będę teraz wpadała częsciej obiecuję...i dodam trochę fotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam rankiem 🙂


megan moja mała też w nocy ma takie sapki 🤔 i tez zakraplam jej nosek solą 🙂. Dziewczyny a wasze pociechy też maja takie sapki , jakby miały nosek mocno zapchany


U mnie nocka super ciąg dalszy bez kolek 🙂 PLANTEX zadziałał 🙂 gwiazda zasnęła o 20.30 i śpi do tej pory 🤪 oczywiście wiadomo budziła się na cyca 😉


Natalka przed wizyta u cioci [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/zdjcie0331ik.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/7015/zdjcie0331ik.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzxien dobry mamusie

Nocka jak zwykle ale z jednym budzeniem a balam sie ze beda dwa bo malomlkea dostal i sie nie kapal obawialam sie ze skapnie sie i pospi tylko 3h

ooo to z tym termosem swietna sprawa chyba tez tak zrobie bo potme to ja ta wode wlewam do butelki i wkladma do goracej by to lekko pogrzac ale i tka zanim mleko wsypie to jest juz zimna termos dpbra sprawa

Aaa i mam pytanko bo mojemu wyskoczyly jakies krostki na dupci w tej okolicy gdzie wycierma hustczkami czyzby to bylo uczulenie bo przez tydz uzywalam z dady te niebieskie a teraz od soboty te niebieskie i one sa z lanolina i czyms jeszcze i wlasnie on ma od niedzieli te krostki nie wiem czy isc z tym do lekarza czy zmienic husteczki tylko czym smarowac?

emilia1 sliczna ta natalka jaka wystrojona nio i jak juz mowilam cala mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam laseczki 🙂
co do sapek to moja nie ma , niunia ma wietkośc krtani ( jeszcze niedojrzała krtań) i czasem charczy w nocy , teraz zauważyłam ,ze już coraz mniej . Zdarza sie jej w nocy po karmieniu np. o godz. 3 podginać nózki przez sen , wiercić sie . W dzień pryka i te gazy ulatuja do atmosfery 😜 ale w nocy ciezko z tym wiec jak byłam u lekarza poleciła podawac zamiast Espumisanu - jak to wczesniej robiłam Bobotic.
Emilia1 - a ten PLantex - lekarz ci polecił ? jak on działa? na uwalnianie gazów ? jest na receptę ?
wczoraj wyliczyłam ile nasze cudownosci spi na całą dobę i wyszło mi ,ze około 12 godzin-a jak wasze maluszki ?
Emilia1- zdjecie i oczywiście malusia cudowna 🙂
mamy taka sama opaskę 😎
życzymy wspólnie z Wiktorynką miłego dnia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan Kochaniutka! Głowa do góry! 🙂 Niedługo wszystko wróci do normy.
Teraz najgorszy okres, bo hormony buzują, dochodzi zmęczenie i człowiek ogarnąć się nie może...
U mnie wczoraj zaliczony pierwszy nerwowy dzień od porodu. Strasznie boli mnie lewa pierś, mleko tryska jak z fontanny, guzów nie ma, a uczucie jakby mi ktoś szpile w nią wbijał 😮
Myślałam,że jak Małego będę częściej przystawiać- ból minie. Efekt- Olek złapał mega złocha, bo cyc za bardzo przypuszczał, a mnie nie dość,że kłuje, do sutka dotknąć się nie mogę 🤢
Mało tego, podarłam się z mężem. I z Mamą 😮 Pobeczałam się jak bóbr!
Także weekend miałam przedni 🤢 😠

Mój Oluś też ma czasem nosek zapchany,ale ja gruchę biorę w obroty 🙂 Fluczki konkret, aż sprzęt przypycha 🤪

A wogóle to mam schiza na punkcie jego uszu 😮 Wy też sprawdzacie czy przy spaniu się nie zawijają? Martwię się,żeby nie odstawały 🙂

Tygrys właśnie się przebudził, wpadnę później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem ja mam to samo!!!! nawet już chcę mu opaskę zakładać w domu bo my płatki dolne odstają i są zawinięte lekko do góry...mój mąż też ma bzika na tym punkcie ciągle powtarza że musi coś zrobić z jego uszkami bo dziewczyny nie będą go chciały i tak siedzieli sobie i debatowali na temat kobiet 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darka9118 napisał(a):
dzxien dobry mamusie

Nocka jak zwykle ale z jednym budzeniem a balam sie ze beda dwa bo malomlkea dostal i sie nie kapal obawialam sie ze skapnie sie i pospi tylko 3h

ooo to z tym termosem swietna sprawa chyba tez tak zrobie bo potme to ja ta wode wlewam do butelki i wkladma do goracej by to lekko pogrzac ale i tka zanim mleko wsypie to jest juz zimna termos dpbra sprawa

Aaa i mam pytanko bo mojemu wyskoczyly jakies krostki na dupci w tej okolicy gdzie wycierma hustczkami czyzby to bylo uczulenie bo przez tydz uzywalam z dady te niebieskie a teraz od soboty te niebieskie i one sa z lanolina i czyms jeszcze i wlasnie on ma od niedzieli te krostki nie wiem czy isc z tym do lekarza czy zmienic husteczki tylko czym smarowac?

emilia1 sliczna ta natalka jaka wystrojona nio i jak juz mowilam cala mama 🙂


darka mnie zeszło po tormentiolu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...