Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
emilia1 nio powiem ci ze ja 2 z dady nie mialam wiec nie mam porownania jakie one sa w stosunku do 3 ale w stosunku do pampersa orginalnego sa ciut wieksze juz w sumie nr 1 z dady byl wiekszy od nr 1 z pampersa a mialam te biale 1 i paczke 2 bialych bo dostalam, dada 3 jest nie tyle co szersza a dluzsza tak mi sie wydaje po rozlozeniu nio i przy rzepach jest szersza musze mu praktycznie na siebe zakladach te rzepy zeby byly dobre ale co poradze jak 2 juz mala jest namecze sie przy ubiraniu bo maly chyba juz cwiczy podnosenie nozek do buzi bo tak dupe odrywa od podloza ze masakra on ma krotkie nogi jakby mial dluzsze juz by napewno dosiegnol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wszystkie mamy serdecznie 😁 , czy przyjmiecie mnie i moją cudowną córeczkę do waszego grona ? jakiś czas temu ( w ciąży ) podczytywałam was na forum o cieżaróweczkach 😉 i teraz bardzo chcę do was " przynależeć " dopuki jestem z niunią w domku . 😆 , wymieniać sie spostrzeżeniami , radościami macieżyństwa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAJ MONIA66877,

zapraszamy 🙂 Córeczka rzeczywiście cudowna 🙂

Dziś nocka jak zwykle, o 3 pobudka, jedzonko i tak do 7:30 spanko. Potem zabawa i mała usneła.
My na bioderka idziemy 14.09 - koszt 90 zł z USG. Czyli nie jest źle jak czytam, że u Was ponad 100 zł.

Co do pampersów 2 to moja jeszcze troche ponosi, ale pewnie tak pod koniec września na początku października wypróbuje nr 3.

asiula zakupowe szaleństwo dopiero przede mną. Myślę, że do Wrocławia pojedziemy w połowie września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

u nas nocka standardowa 🙂 czyli spanie od 20:30 do 5:30 wtedy mleczko i spanie jeszcze do 8 🙂
teraz też drzemeczka a ja smażę naleśniki na obiadek 🙂

monia66877 witaj na forum 🙂

w weekend wybieramy się w góry, już nie mogę się doczekać 🙂 🙂 🙂 🙂

co do pampersów my używamy 2 i myślę że jeszcze troszkę przy nich zostaniemy 🙂 bo Weronika do dużych nie należy

Emilia
u mnie pralka chodzi prawie codziennie więc nawet nie chcę wiedzieć jak przyjdzie rachunek 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

No proszę ale się rozpisałyście, a mnie wczoraj dopadł ból migrenowy i czułam się fatalnie 🤨, dobrze że kryzys z wymiotami nastąpił jak już mąż wrócił z pracy to przynajmniej zajął się Lenką bo ja to kursowałam miedzy WC a łóżkiem, w końcu wzięłam proszka poszłam o 21 spać no i jak mała obudziła się o 1.30 na karmienie to czułam się dobrze 😉

monia668775 witamy mamusie i jej słodką córeczkę wiktorię 😁

Jej wy tu piszecie o pampersach 2 i 3 a moja nosi jeszcze 1 😮 No ale już się tak uśmiecha że normalnie napatrzeć się na nią nie mogę. Dziś po 7 po karmieniu pogadałyśmy i poszła spać na godzinkę, wstała zjadła i sama zasnęła 😮 więc mam czas do Was zajrzeć 😜

Emilia u mnie rachunki za wodę też większe no ale w końcu jest 3 a nie 2 osoby 😜
Widziałam ze zamówiłaś tą karuzelę w rzeczywistości wygląda naprawdę świetnie ma takie intensywne kolory 😁

asiula83 pozazdrościć wyjazdu jej też bym gdzieś pojechała ale mój pracuje w sobotę a i od jutra znów wizyty znajomych wiec weekend mam zaplanowany 🙂

A dziś dzień zapowiada się ładnie więc koło 16 idziemy na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia668775 witaj na forum szalonych LIPCÓWEK I ICH ŚLICZNYCH DZIECIACZKÓW 😆 😆 😆 😆


GOSIA tak kupiłam ta karuzelę i już nie mogę się doczekać aż przyjdzie 🙂


Asia u mnie pralka chodzi albo 2 razy dziennie co 2-3 dni, albo 1 dziennie po 1 praniu 🙂 mój dojrzewający syn potrafi 2 razy dziennie się przebierać 🤪 no i nie wspomne o małej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam monia668775 milo ze do nas dołmaczylas i mamy kolejna Wiktorie

Terrorysta spi ja juz obralam sobie ziemniaczki i miesko juz rozmrozilo sie dzisj gotujemy poledwiczki

Doznalam szoku w bebilonie tej malej puszcze nie bylo lyzeczki dobrze ze nie wyrzucilam po Humanie, a jeszcze taka sprawa do Kini ty malemu dajesz comfort i takie pytanko ty kupujesz w tej malej puszcze czy ta duza jak tak to gdzie bo ta mala to nie bede co 5 dni tyrac do sklepu po mleko i tka wyjazd do biedronki w sobote bedzie bo husteczki sie koncza a sa rewelacyjne lepsze niz pampers i o polowe tansze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 sprawdź głębiej czy nie ma łyżeczki bo jak ja kiedyś kupowałam te małe puszki to była zakopana w połowie opakowania a co do tego bebilonu Comfort to z tego co wiem to występuje tylko w małych puszkach po 400g a Bebilon 1 do 4 w opakowaniach 350g i 800g bo ja kupuje tą 800g żeby co chwilę do sklepu nie latać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nio dzisija jak nidy maly jest grzezny nawet najadl sie cycami 🙂 a teraz sobie drzemie nazywam to drzemka bo co jakies 10 min sie budzi spoglada czy mama jest i spi dalej

dziecku tylko flacha do szczescia potrzebna z herbatka
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/707/p9011345.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/2139/p9011345.jpg[/IMG][/URL]

A faktycznie znalazlam lyzeczke torche pogrzebalam w tym mleku i sie znalazla taka zolta nawet gleboko nie byla oj to szkoda ze nie ma wiekszych to bede musiala do sklepu ciagle tyracale po 4 miesiacu zmienie na 1 zwykla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Monia668775 wraz z córcią 😉

Darka ja zakupy mleka zostawiam tatusiowi, a on w makro bierze co jest, ostatnio kupił 5 puszek małych szczerze nawet nie wnikałam czy są duże ale skoro są to z pewnością zasugeruje by następnym razem ich poszukał (dzięki Gosiaczek 😉 bo rozumiem, że te 350 to małe a 800 to duże )

My dziś z córą po rozpoczęciu roku szkolnego ,optymistycznym "będziemy więcej czytać i pisać" i wielkim niezadowoleniem córy 😁

Synuś czasami jest taki uroczy, a czasami jakby diabeł w niego wstąpił, ale ostatnio przeważa jednak aniołek 🙂 Nic to idę bo mam zaraz wizytę u ginki ^^ trzeba w końcu wziąć zaświadczenie do becikowego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny

witaj monia66877 🙂

Wercia dzięki za info o tej karuzeli.. 🙂 Ja póki co to rozmyśliłam się z zakupu jakiejkolwiek karuzeli... wolę chyba zainwestować w matę edukacyjną 🙂 zwłaszcza że moja mała właśnie zaczyna interesować się zabawkami 🙂
W dzień już dużo mniej śpi....ogląda wszystko dookoła, coś tam sobie gada po swojemu, często się śmieje...śpi raczej tak drzemiąc.. Teraz dopiero zrobiła sobie taką porządną drzemke, dość mocno się jej usnęło 🙂 myśle że troche pośpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek jeśli dajesz Bebilon Comfort to są tylko w puszkach 400g a ja daję Bebilin 1 a one są w opakowaniach 350 i 800g 😉

Moja też dzisiaj jak aniołek spała rano godzinę potem od 11 do 14 a teraz leży na leżaczku i najbardziej podobają jej się wibracje 😜

darka9118 mojej też więcej do szczęścia nie trzeba tylko mleka, mleka i mleka 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kochane...

Ja dzisiaj wkurzona, bo miałam szczepić Michasie, a tu zachodzę a pielęgniarki brak...kurde jak tak to robią wywiad, wyciągają od człowieka nr tel i co ? Nawet te z rejestracji nie zadzwonią...chociaż termin wyznaczony był już miesiąc temu...z łaską proszę przyjść jutro...Chociaż tyle, że małą przebadała lekarka i zakwalifikowała do szczepienia i już jutro to odpadnie, ale ku mojemu zaskoczeniu mała podczas badania takie uśmiechy posyłała lekarce, że byłam w szoku 🤪

W ogóle zabawne jest to, że jak ją rozbieram to jest cała happy, uwielbia jak ją wycieram chusteczkami po dupce i nie tylko ☺️ i jak tylko zaczynam z powrotem ubierać to zaczyna szlochać...Artystka !

Witaj Monia668775 zapraszamy do plot o dzieciakach i nie tylko 🙂

Uuuu Darka9118 widzę, że paznokcie pomalowane...Kurde podziwiam Was wszystkie, że macie czas dla siebie...moja jak nie śpi to cały czas na rękach a jak śpi to na spacerze wiadomo nic nie zrobię a jak w domku to ja na szybko pranie, kurze, odkurzanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki 🙂

Z rańca miałam delikatne problemy z wejściem na stronę 🤨

My już mamy spacerek odwalony 🙃 Tata latał z wózkiem,a mama buszowała po sklepach 😉
Kurczę, mam ogromny problem ze znalezieniem kiecy na wesele 🤢
Ja o dziwo z allegro niewiele zamawiam... Preferuję zakupy ,,namacalne" 😉

Ubranka na chrzest u nas można kupić w hurtowniach z art.dla dzieciaczków 🙂
Poza tym co mnie troszkę irytuje... Wchodząc do chociażby SMYKA -pełno różu 😮 Według mnie bardzo ciężko wymacać coś fajnego dla chłopca 🙃 A stoiska z ubrankami dla małych mężczyzn wtopione są w tło. Troszkę mnie to drażni...

Fajniusie te karuzelki, my dla Olka jeszcze nie mamy... Narazie upaja się śpiewem mamusi 😁

AnjaP Lilusia śliczna 🙂 Biedactwo też się umęczyło z tymi krostkami i biegunką 🥴

Mały tak mi dzisiaj wyssał sutki,że dotknąć ich nie mogę 😮 Wampir!

Nie słyszałam o lakierze pękającym... ☺️ Chciałam na wesele coś wymyślić, ale tipsy odpadają, ponieważ przy Małym będą dla mnie niepraktyczne, poza tym swoje mam długie...

Darka a łykasz jakieś witaminy? Ja biorę i nie zauważyłam,żeby jakoś za bardzo włosy mi wyłaziły 🙂

Strasznie chciałabym pójść na solarium,ale nie wiem czy karmiąc piersią mogę... 🥴
Wyglądam jak córka młynarza 😠 Orientujecie się może???

Dzisiejszy Oluś 😉 😉
I jego miny do matki wariatki... ☺️



Powitać nową Mamusię i jej piękną Córusię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!!

Witam monia668775 🙂 🙂 🙂

Mój Mały już bardzooo mało śpi w ciągu dnia, tylko krótkie drzemki, tak jak u Was z resztą.

darka - właśnie zauważyłam pazurki 🙂, zazdroszczę bo ja u rąk już nie maluję, chyba że bezbarwnym, tylko u nóg strzelam kolorki

Dziś Mały jak strzelił kupę to całego pampersa zasrał - wszystko z przodu w kupie było i cały tył, aż się na bok body przelało, a miał Dadę 2, te pieluszki są większe od Pampersów.
Mój ma coś ostatnio dupę obszczypaną a smaruję i smaruję 😞

I ma właśnie takie krosteczki na buzi - taki drobniutki grysik 😞

Można iść do sauny jak się karmi? Czy cyce mi eksplodują 🙃 🤪 Co o tym sądzicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A czym smarujesz pupę Patryczkowi?
U nas podrażnienia były po nawilżanych chusteczkach 🥴
Teraz wycieram zwykłymi chusteczkami, myję wodą i osuszam dupkę suszarką. Nawet zaczerwienienia nie ma 🙂
Dodatkowo sam tyłek smaruję Sudocremem... Jajuszki omijam, bo po kremie strasznie czerwone były 🥴
Pielęgnacja chłopca jest okropna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na odparzenia na pupce polecam Tormentiol w aptece jedyne 8 zl i jest skuteczny mi to wszpitalu poradzili i maly jak znow dostal biegunski i strzekak woda to smarowalam i przeszlo a po szpitalu mial takie odparzenie ze juz krewka powoli leciala a ta masc pomaga wprawdzie nie jest w zbyt "uroczym" kolorze ani zbytnio dobrze nie pachnie ale skuteczna oczywiscie zeby nie bylo zapach do zniesienia taki masciowaty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek aha to dzięki już łapie z tym mleczkiem 🙂 na razie zostanę przy Comfort bo nie chcę nawet myśleć co by było, a co dopiero ryzykować 🙂

Ja po wizycie u ginki, piała strasznie nade mną jak mi się szybko tkanki wygoiły, i że w ogóle nie widać, że ja rodziłam, podbudowała mnie tym odrobinkę 🙂

Zmykam bo młody robi sajgon przedkupny 😉

Darka zgadzam się co do tego, że tormentiol to super sprawa,ale w sumie to nadal maść i na zdrową skórę lepiej stosować kremy, a maści zostawić na schorowaną, no i moim zdaniem tormentiol super pachnie 😉 dezynfekujący i ściągający napar z kory dębu do kupieni a w aptece bądź nadmanganian potasu eśli masz już krwawiące ranki...przechodziłam to przy córce, no i wietrzyć ile się tylko da, nawet niech leży i podsypia na tetrze i podkładzie 🙂 u nas na szczęście na razie spokój ale jak się zaczną kupki po-obiadkowe to będzie już zupełnie inaczej ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania1988jej jaka z niej sliczna laleczka 🙂 buziaczki dla niej

Ja jestem dzis pod wrazeniem mojego terorysty malo spał w dzien praktycznie nic krotkie drzemki spacer tez byl tylko 20 minutowy z czego 5 min spal reszte udawal ze ogladal wozek musze cos tma powiesic by mial na co patrzec nio a po kapaniu godzina 8:00 maly padł jak muszka w ogole nie robil scen ani nic

A smutna wiadomosc trace pokarm albo to ten kryzys w 2 miesiacu 😞chyba juz walczyc nie bede poddaje sie 😞

Moze jesczze tu zagladne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Olunio już smacznie śpi 🙂 A padł godzinkę temu... Mam nadzieję,że mi również da pospać ☺️

Zdążyłam nagotować jedzenia na całe 3 dni 🙃 Czyli weekend mam z główki 🙂

Darka właśnie ślabizuję poradnik odnośnie karmienia piersią i oto co wyczytałam:
,,Po 6-8 tygodniach od porodu laktacja się stabilizuje, to znaczy, że ilość wydzielanego mleka dostosowuje się do wymagań dziecka. Od tej pory piersi są miękkie zarówno przed, jak i po karmieniu. Nie znaczy to jednak, że są puste!"
A i jeszcze doczytałam,że aby pobudzić laktację należy przystawiać dziecko często do piersi w nocy, ponieważ stężenie prolaktyny jest największe.

Swoją drogą ja uwielbiam patrzeć jak Malutki ssie cyca 🙂 Karmienie naturalne jest dla kobiety trochę męczące,ale ja stanę na uszach i zawalczę o pokarm jak najdłużej.

Aniu
słodziutka Martynka 🙃 Tylko koloru zarzuć więcej 🙂

Dzisiaj wymacałam porządnie swój brzuch... I odnoszę dziwne wrażenie,że moje ,,leluty" są w ogromnym rozgardiaszu... 🤨 Leżąc na wznak strasznie mi się wszystko zapada a żebra wychodzą do wierzchu 😮 O gnatach biodrowych nie wspomnę... Okropnie to wygląda 🤔
Wy też odczuwacie takie pustki w środku??? 😮

Zmykam... Spokojnej i przede wszystkim przespanej nocki życzę 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór!!!

Co do smarowania to Tormentiol dobrze znam, nawet już mam obcykaną aptekę, gdzie kupuję go za 6,5 zł i to całkiem niedaleko mnie więc nie tracę na dojazdy ani nic 🙂
Słyszałam o nim w szpitalu gdzie rodziłam a potem w drugim mu tyłek smarowali jak miał obszczypany po antybiotykach ;/
Teraz mu pupę smaruję nim a poza tym to mam cały arsenał: Alantan krem, Linomag, Sudocrem, Nivea przeciw odparzeniom, Hipp, Johnsons.
Już sama nie wiem co najlepsze 🥴 na początku zakochałam się w Sudocremie ale jak dłużej stosowałam to zauważyłam że wysusza skórę...

darka - ja też pokarm tracę chyba bo odciągam co dzień to mniej 😞

Zdradzę Wam co dziś zrobiłam - poszłam na basen z przyjaciółką a Mały został z mężem i moją Mamą, na dodatek mieli teście przyjść i myślałam że zdążę wrócić, ale dupa nie zdążyłam - i pewnie w ich oczach wyszłam na złą matkę 😜
Ale powiem Wam że odżyłam - nie poszłam wprawdzie do sauny bo jakoś się bałam o cyce 🙃 ale posiedziałyśmy porządnie w jacuzzi i teraz czuję się super.

Za to Mały jak zwykle walił perfumami teściowej, i jak zwykle tak go wymiętosiła - a on tego nie lubi, że wył potem pół godziny, tak jak ostatnio się zachowywał.'
On takie bidne poszpitalne dziecko, przewinąć, nakarmić, potulic i lubi leżeć sam ale głupio mi bo jak już przyjdzie teściowa a chce to miętoli i miętoli go.........

To sobie pogderałam jeszcze i od razu mi lepiej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...