Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

tedit no to super 🙂 Moje dziecko jest troszke mlodsze, ale i leniwsze :P
My standardowo tysiac pobudek w nocy 🙂 efektem czego rano byl full pampek 😁 teraz mala lezy i piszczy po swojemu na macie, tata dzis rano przesylke odebral i juz materac do lozeczka mamy 🙂 wiec mala dzis pierwsza noc tam bedzie spac i nie bedzie miala co kopac hehe
Milego dnia!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kingo , no już nie mogę doczekać się zdjęć Maksia w tym tygrysku, ale tez żeby było już po operacji i żeby wszystko było dobrze
Monika zdjęcia super, Wiki to pyzata rozkoszna laleczka, bardzo do ciebie podobna, za twój mąż jest podobny do brata ciotecznego mojego męża, myślał ze to on
A u nas foteliki, wózki a nawet nosidełka, są powszechnie stosowane przy chrztach, mysle ze to wygodne rozwiązanie nie tylko dla rodziców, ale wygoda dla maluszka

wczoraj piękny dzień ! od 3 msc, mieliśmy pierwsza słoneczna i gorąca niedziele.
Mielismy zaplanowany wypad na basen, ale szkoda nam było słońca i spakowaliśmy koszyk , i na piknik do parku
Malutka była zachwycona, taka ciekawa świata, ze szkoda jej było zasnąć, spala może parę razy po piec minut, a tak leżała gruchała , śmiała się, oglądała, zapłakała tylko jak była głodna,
A spacerowicze i sąsiedni piknikowicze, po prostu ja podziwiali, gratulowali nam i zastanawiałam się czemu tylko do nas takie wycieczki były, bo wokoło było kilka takich małych dzidzioli.
Za to po powrocie byla tak zmęczona wrażeniami i nie czekaliśmy do 21 z kąpielą , tylko już po 19 bylo kapu kapu potem butelka a mala spala az do 5rano
W tym tygodniu jedziemy kupić nowy fotelik, mamy stara, używana wersje maxi cosi, ale mala go nie lubi bo tak jest wyprofilowany ze mala jest w nim wręcz przegięta, A ze względu ze my dużo czasu spędzamy w aucie, nie chcemy żeby mala miała potem problemy z krzywym
kręgosłupem.

Moja Lilenka wczoraj się tez przekręciła z plecków na boczek, ale nie wiem jak ona sobie to wykombinowala, bo poszłam na gore, posłałam łóżko , ona sobie na macie gruchała, , schodzę, patrze a ona na brzuchu leży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anjaP, no to zdolna dziewuszka 🙂
Nie ma to jak wypad na świeże powietrze 🙂 Nie dziw się, że wycieczi tylko do Was jak masz takiego Aniołka ślicznego 🙂

emilia uśmiech rozbrajający 🙂

Lenka ucina sobie drzemkę...ciekawe ile tym razem ona potrwa.

Dodam, że spała od 20 do 8 z przerwą o 4:20 na mleczko. Cały czas sie zastanawiam czy to już tak będzie czy znowu sie pozmienia...zobaczymy.

U nas słonecznie także do zobaczenia wieczorkiem 🙂

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie,
my dziś nawet wzorowo, od 21 do 7 spanko, zjadł pomarudził do 9 i śpi do teraz 🙂

A tu ciekawy artykuł 😉
http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/niemowle/opieka/2009/jak-nauczyc-dziecko-zasypiania.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U nas tez piekna pogoda o 16 wybieramy sie na spacer

Maly dzis spal od 20:30 do 3:30 a potem do 7:30 tylko nie wieem czemu ale go znow brzuszek boli dalam mu cycka w sobote a w piatek jadlam placki ziemniaczane moze to po tym ehh

emilia natalka sliczna a oczka takie bystre pewnie po mamusi slicznie pije butle tez mam z aventu tylko ze ta najwieksza 330 ml zolta tylko ona jest z wiekszym przeplywem wiec kupilam zwykla z canpolu 250 ml

Ok lece dzis znow zmywarke puszczam tym razem wszustkie filizanki i bedzie koniec sprzatania ja nie wiem jak ja 10 ludzi wytrzymam od soboty do pon a maly to juz w ogole

kinia kazdy ma swoj poglad na kosciol ja szczerze tez nie lubie chodzic i od kad bylam w ciazy bylam moze z 4 raz bo ludzie sie na mnie gapili jakby nie mieli co robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane przeczytam co napisałyście wieczorkiem bo teraz jadę z małą do babci to posiedzimy na dworku bo taka śliczna pogoda 😎

A czy wasze dzieciaczki też się uśmiechają podczas jedzenia, moja w trakcie jedzenia otwiera buzie i się uśmiecha i robią jej się takie duże oczka wiec wyjmuje butelkę z jej buzi i się uśmiechamy do siebie a potem dalej jedzonko i zdarza się to nawet parę razy. Ale ona wtedy jest rozkoszna 😁 😁 😁

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja to Lila tez bardzo silna i cfana hehe, moja Zolza dzis lezala na brzuszku i zamiast glowe do gory targac to ona kolanka podkulila i dupka do gory hehehe, jakie to bylo zabawne i takz 20 minut lezala na brzuszku z dupka w gorze, a glowy jej sie nie chcialo. 😁 podobno to do pelzania 😁 zobaczymy moja glizda moze bedzie pelzac 😁
Emilia slodka jest Twoja corunia, rzeczywiscie ma przeslodkie oczeta, w mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniek napisał(a):
Hej Mamusie,
my dziś nawet wzorowo, od 21 do 7 spanko, zjadł pomarudził do 9 i śpi do teraz 🙂

A tu ciekawy artykuł 😉
http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/niemowle/opieka/2009/jak-nauczyc-dziecko-zasypiania.aspx

Jakie to proste , tak ladnie opisane, szkoda,ze nie uwzglednili odczuc matki kiedy maly terrorysta zaczyna plakac...... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!!!

Uff w końcu udało mi się wejść, hasła zapomniałam i musiałam dostać nowe.

Moje dziecię zmienia się w terrorystę, noc fatalna 😞 spał może ze 4 godziny, budził się co 2

Teraz śpi a ja niewyspana i zmierzła i mam doła

Szykuję i kupuję rzeczy do chrztu, będzie 09.10.2011 🙂

Patryk w zeszłym tygodniu miał ponad 6 kg i 67 cm wzrostu

Do dziewczyn które mają wózek Jedo FYN - czy Wam się też tak rozklekotał stelaż???
My po chrzcinach będziemy reklamować stelaż

Pozdrawiam i nadrobię ma nadzieję Wasze wpisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek złoty Maksio, daje mamie odpocząć. Buziak dla niego 😘

Gosiaczek Lenka jak jadła cycysia to tak robiła, a z butlą to rzadko - ale mi tego brakuje.

darka ja też do kościoła chodzę rzadko...a co do chrzcin to szybko zlecą. Zobaczysz. Życzę dużo siły 🙂

anjaP uwielbiam strucle 🙂 Mniam!!!!! Poproszę przepis na zupkę, polędwiczki i struclę 🙂

wercia hmm ciekawe co się dzieje...moze ząbki... 😘

majaCh ale to musiało rozkosznie wyglądać 🙂 Mały szkrab !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wercia nasz FYN się sprawdza bez zarzutu,fakt że spacerujemy nie dość często jak bym chciała,ale przed operacją nie chce ryzykować że Maksior coś złapie,za dużo na szali ... 🤨

a ja dziś zrobię ciasto kruche ze śliwkami, wreszcie mi dostarczyli małe śliwki 😁
zmykam bo zaraz trzeba córe na zajęcia teatralne zaprowadzić

Buziaki Mamusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny...
Powoli dochodzę do siebie...Jesteśmy teraz w trakcie przeprowadzki i nie mam czasu zaglądać często a dodatkowo nie spuszczam małej z oczu i mam chwilę tylko jak mąż się nią zajmuje...Na dodatek wyszła ze szpitala z katarem i kaszlem i co chwilę aspirator w ruch i tym samym co chwilę płacz...bo mała tego nie lubi 😞

Fajne te wasze dzieciaczki i powiem Wam, że strasznie szybko rosną...Ja ostatnio małej żadnych zdjęć nie robiłam i muszę jak najszybciej nadrobić...

Co do jedzenia to u mnie niestety jest gorzej niż było...Mała dostaje mniejsze porcje i częściej i jak kiedyś przesypiała całe noce tak teraz dobre czasy dla mamy się skończyły...Ale nie narzekam...po tym co się stało nawet jeśli miałabym wstawać co godzinę...

AnjaP rzeczywiście po Nutramigenie zapach kupy fuuuuuuj i niestety takie rzadsze są, ale da się przeżyć 🙂

Nie mogę się także pochwalić wagą Michasi, bo w szpitalu spadła mi na wadze i waży tyle co 2 tyg temu....a tak w ogóle od jakiej do jakiej wagi są Pampersy 3 ? Mała waży 5 kg i tak się zastanawiam czy nie kupić już 3 bo chyba bardziej się opłaca ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przepis na zupę z dyni
podam linka
http://pozytywnakuchnia.pl/zupa-z-dyni/
---tylko ja nie smażę warzyw, nie zawsze daje mozarelle, za to wkrajam ziemniaczka a dokładnie 2- 3 , i cebulkę jak ktos nie przepada za cebulka, to smaczna tez jest bez
potem taka zupkę niuni będę pichcić, za parę miesięcy, tylko w mniej przyprawianej wersji

polędwiczek nie robiłam jeszcze, ale syn krzyczy żeby w płatkach kukurydzianych mu upiec i właśnie się moczą -panierują w yogurcie bresse z dodatkiem przypraw sol pieprz ziarenka smaku
a na strucle znalazłam dziś przepis w internecie
http://eksplozjasmaku.blox.pl/2010/09/Drozdzowa-strucla-z-jablkami.html
dorzuciłam tylko moczone rodzynki,
Ciasttoooo właśnie się piecze, zapach rozchodzi się po domku, oponował cala klatkę schodowa, przebija nawet zapach gotowanego ryżu Azjatek z dołu 😉 Wiec po zapachu stwierdzam ze może być pyszne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki! 🙂

Jestem już, ale tylko na chwilkę... Nie nadążam z niczym 😮
Olcio zdrowy,ale daje ostatnio popalić 🙃 Wczoraj pojechaliśmy do Wawy na zakupy- PORAŻKA!!!
Wszyscy się tylko umęczyliśmy a nic konkretnego nie kupiłam 🤢

Poczytam co u Was i napiszę cosik więcej 😉

Buziaki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek ja jak daję małej herbatkę to też się uśmiecha, zauważyłam że wtedy tak się ze mną bawi, bo nie chce jej pić, co przyłożę do buzi to ona uśmiech, aparatka mała, czasem też tak robi jak daję jej smoka 🙂 słodkie to jest....


Dziewczyny a jak Wasze maluchy dzwigają główki, bo maja mała coraz częściej jak ją położę na brzuszek to ssie rączkę albo położy sobie główkę na bok i se leży, nie chce dzwigać... a jak ją na mnie położe to wtedy ładnie dźwiga.... i tradycyjnie jak ją znów odwrócę na plecy to w ryk, zaraz chce cycka, nawet jak jest pół godz po jedzeniu.... i jak jest dłużej to też się denerwuje, od razu szuka jedzonka.... Wasze też tak mają??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my już po spacerku 🙂


MajaCh moja niucha robi tak samo , zamiast podnosić główkę to podnosi tyłek i rusza nogami jakby pełzać chciała, 🙂, no i strasznie marudzi i udaje ,że płacze jak jest na brzuszku 🙃


wercia ja mam chrzciny dzień przed tobą 08.10 🙂 moja mama już mi bigos gotuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcda hehehehe identycznie tylko z dupka w gorze hehhheeehe,
Anja..........ta strucla bedzie mi sie snila nocami..........przesmacznie wyglada na zdjeciu....a zupke z dyni pamietam jak moja S.P.babcia robila to robila na mleku i byla przepyszna z takimi kluchami ........mniam mniam tez zrobie na dniach 🙂 jest tak delikatna niebo w gebie.... 🙂) ale powera kulinarnego zlapalam 🙂 wczoraj robilam jarskie golabki i poki co mala nie placzee po kapuscie z mamy mleczka... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorem

My juz po kapieli dzisiaj dosyc szybko bo jak poslzismy do mojej kuzynki o 15:30 tka maly zasnol i spal az nie wrocilismy czyli do 19 a siedzielismy sobie na werandzie widac tne brzuszek go tka wymeczyl nio i od razu trza bylo kompac bo przespal jedno jedzenie wiec byl glodny

Ten jego dzis brzuszek nio masakra

Ehh pieknie mama mi przypomniala ze jeszcze do ukmycia sa talerze ehh i jak ja to wszystko zdaze zrobic pierwsza i ostatnia taka impreza w domu

Moj zaczol powoli chwytac kroliczki ktore sie kreca na karuzeli jak ona gra jest juz ciekawy i wpatruje sie w nia bo on uwielbia wszystko co wisi chyba wszysgtkie dzieci tka maja

Ale robicie smaka nio wiecie co ja juz powoli przestaje karmic wiec sie skusze na takie pysznosci

MajaCh osz ty przypomnialas mi o golabkach ja ich wieki nie jadlam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my cały dzień spędziłyśmy na dworze mała ładnie spała.
Mąż poszedł na siłkę więc zostałyśmy same, Lenka już śpi 😉

emilia1 śliczne zdjęcia i uśmiech powalający 😆

Dziewczyny widzę że o jedzonku piszecie ach narobiłyście ochoty na te smakołyki 🙃

emiliaeem no wreszcie jesteś stęskniłyśmy się za Wami 🙂

McDa87 moja jak leży na brzuszku to przekręca główkę na lewo i prawo, ledwo co podnosi do góry po czym zaczyna się denerwować i w ryk 🤢 no ale nie rezygnuję i ćwiczymy tak parę razy dziennie 😉

MajaCh moja jak leży na brzuszku to też zdarza się że zamiast podnosić główkę to podnosi pupcie 😁

dobra idę poćwiczyć zajrzę później 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem,

emiliaeem w końcu 🙂 Czekamy na wieści!

anjaP dziękuję bardzo...smaka narobiłaś.

darka ja też mam mega ochotę na gołąbki 🤪

Lenka już śpi, dziś piękna pogoda a ona spała od 12 do 16, dopiero ok. 17 wyszłyśmy na spacer...i tak nie wiedziałam czy coś robić w domu czy nie...bo ona z tymi drzemkami ma różnie. Tylko mi sie nudziło.

Dziś znowu przewróciła się z brzuszka na plecki 🙂 Spryciula mała. A główkę to już podnosi perfekcyjnie...i t o z dnia na dzień.
Dziś to mnie rozśmieszyła. Ubrałam jej opaskę jak zwykle krzyk a potem na spacerze foch na mnie z 20 min. Tylko smoka ciągneła i na mnie patrzyła ze złoscią i marszczyła czoło 🙃 Złośnica!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...