Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Gosiaczek to fajnie przybrała, super 🙂)
Ja jutro idę małą zważyc po 2 tyg. od szczepienia, dla sprawdzenia, bo też raczej drobna jest. Ostatnio mało przybrała bo przez 6 tyg. 700 g, ale nasz lekarz powiedział, że mimo wszystko on by nie radził jeszcze dokarmiać mieszanką tylko kontrolować wagę a wtedy ewentualnie coś podac gdyby nie przybierała lub za mało. Nie przejmuję się tym bo identyczna sytuacja była ze starszą córką, ale jestem czujna 🙂) mimo wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witajcie!
Gosiaczek dobrze że Lenka zdrowa, daj znać jak będziecie po usg. u nas na usg wszystko w porządku, tylko pisze:"trzustka i okolica dużych naczyń przesłonięta gazami pętli jelitowych, nie do oceny" a poza tym wszystkie narządy ok 🙂 miała usg nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, śledziony. węzłów chłonnych brzucha i pęcherza moczowego... przynajmniej wiem, że wszystko dobrze 🙂 a dziś będziemy mieli wyniki moczu, zobaczymy....

Wercia a twój mały pił chętnie ten Debridat? moja chyba wszystko wypluła 😞 dawałam jej z łyżeczki i zatykałam smokiem a tak wypluwała 🙂 a to takie pyszne (jak spróbowałam 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a do której wasze dzieci spią wieczorkiem, zanim pójda spać? bo nasza zazwyczaj budzi się 17 i wtedy o 19 kąpiel i ok 19,30 zasypia, ale już jest marudna przed kąpielą. Wolałabym ją"przetrzymać" dłużej, żeby później poszła spać i dłużej spała 🙂) a przy tym ja też 🙂), ale się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia u nas niestety różnie 😞 mała praktycznie w dzień nie śpi, tylko takie drzemki po parę minut, maksymalnie pół godziny i o różnych godzinach, czasami 2-3 godziny szaleje, drzemka 15 minut i już wyspana 🙂 a czasami co godzinę urządza sobie drzemke na parę minut, wczoraj np była tak śpiąca że nawet zasnąć nie umiała, w końcu na rękach mi zasnęła, dałam do łóżeczka po 5 minutach i już była uśmiechnięta i 2 godziny się bawiła 🙂 ja nie mogę jej zrozumieć 🙂 ale jak padnie wieczorem, zazwyczaj ok 21 to śpi do 4,5 lub 6, róznie i nie wiem od czego to zależy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 to fajnie że z małą wszystko dobrze, jak będziemy po usg to na pewno dam znać 😉

monia moja mało śpi w dzień dwa razy po 30 minut i raz 45minut, wczoraj zasnęła tak o 17 a obudziła się o 17.40 i do kąpieli bawiłyśmy się i troszkę marudziła, kąpiel między 19 a 19.30 potem butla i mała zasypia czasem śpi już o 20 a czasem zaśnie dopiero o 21 😉 A i nie ma znaczenia czy uśnie o 20 czy o 21 zawsze budzi sie miedzy 5 a 6 na butle 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek!!!

Wpadłam się przywitać, jak tylko znajdę chwilę to nadrobię stronki.

U Nas z katarem trochę lepiej.

Patryk chodzi spać średnio 21.30 - czasem 21 już śpi a czasem dopiero po 22 zaśnie 🥴

Często jest bardzo płaczliwy i maruda na maxa zanim w końcu polegnie, a oczka i całą buzię to ma strasznie wymęczoną a nic nie pomaga póki nie padnie ze zmęczenia.

Czasem jednak kładziemy go zaraz po karmieniu i zasypia sobie sam.
I tak jak idzie spać ok 21-22 to przesypia do ok 4-5

Np. wczoraj poszedł spać po 22 a obudził się 5.30 na jedzonko, potem nie chciał zasnąć ale wzięłam go do wyrka i pokimał do 9

Teraz zaraz dostanie przewinę, odciągnę głuty,dostanie jesc i widzę że ziewa ale ja w to jego spanie nie wierzę że zaśnie bo w ciągu dnia śpi ok 2 godzin., często zasypia na ok. 15 minutek i koniec

Resztę doczytam jak znajdę wolną chwilę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia Wy tez również pociągający, mną pociąga coraz bardziej, oj nie uda się mi zrobić uniku od choróbska 😞

Moja pediatra pochwalali ja ,ze ładnie się rozwija, jest silna i ładnie stymulowana.Nie mówiła mi ze to może być cos dla niej nie dobre, Osobiście ja jej tez nie nosze , nie przyzwyczajam do raczek , ona przeważnie leży , tez ja biorę do odbicia a kiedyś ja nosiłam w pionie oparta jej raczkami na moim rumienienia, teraz już nie muszę , ale mimo ze trzyma głowę, opieram ja jeszcze brzuszkiem o siebie . A kiedy juz muszę ja trochę ponosić to właśnie tak na rękę ja kładę pleckami do mnie, ona ma świetny widok , ja wolna rękę, i malo inwazyjna pozycje.

McDa87 fajnie wszystko dobrze



moja wczoraj spala raz rano 2godziny, a potem z 20 razy zasypiała na 5 minut i budziła się z uśmiechem , gadula z niej straszna wczoraj ,, nawet po kąpieli , zawsze butla ,projektor , gruchanie i dudu, a wczoraj w kąpieli aguu i okrzyki radości, na masażu aguuu, ubieranie aguuu, jedzenie z przerwami na agiii , projektor pierwsze 10minut aguuuu, drugie 10mint aguuu, mąż ja położył do nas do łóżka i z pól godziny z nią gadaliśmy, potem znowu projektor i w trakcie zasnęła po 22, spala do 7h30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja jak zaśnie oo 19.30 to pośpi ze 3-4 godz. maxymalniei pobudka a później to już coraz cześciej pobudki, ale daję radę bo w dzień za to śpi. Jak siętylko obudzi to ja kłądę się obok ze "stołówką" i zasypia dalej 🙂)

Kurcze w sobotę umówiłam się w końcu do fryzjera bo chodzę jak buszmen. Już mam nerwa bo muszę jechać z małą a tym samym z mężem (dla mnie to sytuacja nienaturalna co najmniej 🙂 nie mogę się w ogóle spokojnie ruszyć z domu, ale jeszcze trochę.Po 4-miesiącu chciałbym dąć butlę, chociaż na noc....zobaczymy czas pokaże.

Dziewczyny co sądzicie o fryzurze Małgorzaty Kożuchowskiej albo Kasi Zielińskiej? Korcą mnie takie włosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

co za dzień, Paulinka zrobiła nam pobudkę o 4:45 ja już mam dość tego dnia 😞 😞 😞
za nic nie chciała spać dłużej, próba położenia jej z powrotem kończyła się awanturą
mam nadzieję że to taka jednorazowa akcja
a tak w ogóle to nie wiem co ona ma z tym spaniem, w dzień nie chce a jak już się zdecyduje położyć to maksymalnie 30 min i te poranne pobudki
nawet nie chce myśleć co będzie jak czas zmienią

a teraz siedzi na fotelu i karmi lalę
Weronika poszła spać, dzisiaj kończy już 3 miesiąc a jak dziś pamiętam jak jechałam do szpitala......jak ten czas szybko leci

majaaa zgadzam się z Dziewczynami w 100%, bardzo ładna Dziewczyna z Ciebie i młodziutko wyglądasz, a fryzurka Michaliny świetna 🙂 🙂 🙂

Gosiaczek
super że Lenka zdrowa 🙂 i przybiera książkowo
i koniecznie daj znać jak będziecie po usg

monia321 u nas podobnie jak u Ciebie, Weronika śpi tak mniej więcej do 16:30-17 i potem do 19 zabawy, kąpiel i o 19:30 zasypia
śpi przeważnie do 7-7:30

wercia i anjaP zdrówka dla Was!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam was:*

Dzis padl rekord spania od 20:20 do 8:30 🤪 co bylam w szoku bo tylko na noc wypil te swoje 135 ml chyba ze po tym mleku tylko martwi mnie to ze maly mi wszystko wylewa tzn wszystkie lekarstwa co mu daje;/ Juvit i Furaginum 😞

teraz wkoncu padl ciekawe na ile pewnie 30 min i koniec on tez ma takie drzemki w ciagy dnia od 15-30 min 2-3 razy a w dzien czasme taki marudny ani tu na dwor wyjsc ja sie boje nie to co AnjaP hartujesz Lile hardkorowo

Dzis sprzatnie oby bo mi sie za bardzo nie chce

aaa i my tez zakatarzenie tzn maly dzis rano wstla z takim pelnym nosem bylam normlanie w szoku pol godziny mu odciaglaam zeby wyczyscic wszystko

ehh i babcia znow do szpitala ona chyba juz dlugo nie pociagnie juz od wrzesnia sie po szpitalach ciaga a ma kobitka sowje lata 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek napisał(a):
ania_1988 no widzisz każdy mówi co innego i zgłupieć można, mi lekarz powiedziała żebym ją 30 minut po jedzeniu trzymała pionowo no i bądź tu mądry. Ja ogólnie mało noszę ją na rękach tylko w tedy gdy jest to konieczne 😉


Jeśli chodzi o odbicie to tak...wg tej kobietki to trzymanie dziecka chwile pionowo po odbiciu i przytulenie jak bardzo płacze to tak...ale ogólnie, żeby unikać takiego noszenia bez potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewuszki!

My już po wizycie. Lenka waży 6400g i mierzy 63 cm 🙂 Co do rozszerzania diety powiedział, że jeszcze nie ma takiej potrzeby, chyba, że będzie niespokojna i głodna. Także jeszcze poczekam 🙂

Mamy mały problem bo Lenka cały czas na prawą stronę się wygina i trzeba ją pilnować żeby na lewną się wyginała. Już ułożyliśmy ją inaczej w łóżeczku i podczas zabawy pilnujemy żeby się na prawą nie wyginała cały czas...o ci los 😞

darka super Oskarek spał. Dużo zdrówka!

gosiaczek nam lekarz też polecił AR bo po zwykłym "chlustała" a teraz jest znacznie lepiej.

asiula też mam nadzieje, że to tylko jednorazowa akcja.

wercia anjaP dużo zdrówka!

majaa ślicznie wyglądałyście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit moja też dawała główkę głównie na lewą stronę..podłożyłam jej nawet kilo cukru owinięte w pieluszke a ona i tak jakoś się tak wierciła, że główka w tę lewą stronę szła :] Poszłam do neurologa i tam właśnie lekarka stwierdziła lekką asymetrię ułożeniową. Teraz z nią ćwiczymy i już główką kręci na lewo i prawo. Na brzuszku też już nie trzyma w jedną stronę tylko prosto lub raz w jedną raz w drugą. Zwykle z asymetrii dzieciaczki same wyrastają ale podobno po skończeniu 3 miesiąca życia dziecko powinno już mieć unormowaną symetrię ciała :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam! 🙂

My już po ortopedzie 🙂 Na szczęście wszystko w porządku 🙂 Idealnie jak na ten etap, kolejne badania 6-7 miesiąc 🙂
Pediatra stwierdził,że Olunio ma objawy ,,niepokoju dziąseł"( cokolwiek to znaczy 🤔 )
W każdym bądź razie marudny jak diabli i ręce obowiązkowo w pyszczku 🥴
No i prawdopodobnie rehabilitacja nas czeka, bo Mały wygina się w ,,mostek" 😞 Ale wszystko się rozstrzygnie 10 listopada. 🤔

A ja w porę się zorientowałam, 30 września skończyła mi się ważność prawa jazdy 😠 Więc kolejne latanie po okulistach! Wada minimalna, a tyle zachodu! W dodatku badania 85 zł, wyrobienie prawka- kolejne 80 zł. Bez sensu 😮

Ania co do pionowego noszenia już dawno poruszałam ten temat. Zbyt duży ucisk na kręgosłup.

Asieńko ja Cię podziwiam, naprawdę 🙂 Czas zasuwa jak szalony przy jednym dziecku, o dwójce nawet myśleć nie chcę 🙃

Monia fryzurki fajniutkie, ale pokaż buzię, doradzimy czy będzie Tobie pasować 😉
Ja bym chciała zmienić fryz,ale mąż jest wielbicielem długich włosów i co najwyżej mogę podcinać końcówki 😁 Ale coś za coś 😉 Mogę wydawać full kasiorki na szampony i odżywki! 🤪 I nie krzyczy jak kupuję piątą z kolei butlę szamponu do włosów blond 😆

Tygrys się przeciąga... 🙃 Do później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 ja właśnie małą biorę tylko do odbicia albo jak bardzo płacze choć nie ukrywam że jak płacze to zazwyczaj w pozycji poziomej ją bujam poza tym ja mam bardzo chude i słabe ręce wiec zaraz mi ciężko 😮

tedit no no Lenka ładnie waży. I widzę że prawie każda ma jakiś problem ze swoim maleństwem, jak nie ulewanie, to asymetria, to zaparcia i tak ciągle coś, ach te nasze małe zmartwienia ale głowa do góry na pewno damy radę 😁 co się nie robi dla tych szkrabów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam


ale naskrobałyście ,poczytam później bo mała się obudziła i idziemy na spacer bo wczoraj nie byłyśmy.


moja niunka od 2 dni zasypia zaraz po kąpaniu i jedzonku czyli o 20 i się nie przebudza jak ostatnio tylko o 3 na jedzonko, mam nadzieję że już tak zostanie . Zmykam odezwę się później.


darka dzięki za twój post , zrobiłam tak ja ty czyli mała przebudziła się po 1 wszej i dałam jej tylko smoczek i o dziwo zasnęła jeszcze na 2 godz 🤪 i dopiero o 3 jedzonko super 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry laleczki 🙂
Tedit fajnie wazy!!!! Zuzi pewnie podobnie albo i wiecej 😮 we wtorek mamy szczepienie wiec pewnie i zwazymy..
Moje dziecko mnie terroryzuje w nocy, masakra ! wzielam ja po 2giej do lozka do nas i cyc. A ona przestala ssac,zasnela i ja sei trszke odsunelam,zeby sie na plecy przekrecic, a ona pelzac wezoidowy juz przy mnie pod pacha, to ja znow troszke sie odsunelam i ona dalej sie przysuwa, jakby mogla to by na mnie weszla!!! I wez sie czlowieku wyspij kiedy masz tak blisko dziecie...a do lozeczka ja przelozylam po 5tej i spala godzine tylko 🤢 ogolnie to spala w lozku tyle bo bylo dzis zimno w nocy a ja jej zalozylam tylko spioszki nie chcialam jej w nocy przebierac i calkiem rozbudzac. A teraz spi.......a jakze........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja bym pojechala z nia do pediatry jesli jest taka mozliwosc w szpitlau sie tyle naslyszlama dzieci z biegunka i temeratura trafialy do szpitalateraz ja bym najlepiej z kazda pierdola jecha ado pediatry nio i dobrze mowi Magda dawac jej duzo pic by sie nie odwodnila bo przy temperaturze to szybko o odwodnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na razie nie widzę, żeby się męczyła...nic ją nie boli..tylko bardzo senna jest..no i sama nie wiem czy ma tą temperature czy nie...i właśnie dałam jej herbatkę. Nic, zobacze co będzie jutro..jak się nic nie zmieni to będe musiała wybrać się z nią do pediatry... 😞
Kurcze zawsze jakieś ustrojstwo się musi przyplątać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a jakich termometrów uzywacie? ja myślałam o takim do ucha, dotykowym, ale cena mnie rozwaliła 🙂) Pani w aptece mimo wszystko powiedziała, że te elektroniczne za każdym razem pokazują inna temperaturę więc ich nie poleca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania moja mała jak po szczepieniu miała gorączkę to właśnie była bardzo senna! obserwuj ją i dawaj jej na prawdę dużo pic!

Monia ja mam termometr do ucha, pokazuje dobrze i w sekundę wynik, ale nie Paulinka nie daję sobie włożyć go du ucha jak nie śpi 😞 na spaniu tylko mogę włożyć... ale Pediatra mówił, że jak się wierci to mogę przyłożyć na skronie koło ucha i tak robię, jak np. w uchu miała 38,6 na skroni 38,4 więc nie ma tak bardzo dużej róznicy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...