Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja dzisiaj bylam w sklepie i kupilam sliniaczek z gumy taki wiekszy bo na vanish nie wyrobie po marchewce...moj maly dalej nie chce jesc zadnych sloiczkow ja mu wkladam marcheweczke a on pluje i wszystko na mnie...kuplam tez łyzeczki takie gumowe suuuper..arazie nie bede mu dawala sloiczkow nic na sile jak bedzie chcial to wtedy...pic tez nie chce nawet zwyklej wody...nienawidzi smoczka i jedzenia z butelki woli byc glodny i krzyczec przerazliwie niz zaciagnac z butli

Aneta wszystko bedzie dobrze...najwazniejsze zeby byc dobrej mysli to bardzo duzo daje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie dzieci na cycusiu powinny mieć miesiąc obsuwy z wprowadzaniem szamy, a z owocami to się nie dziwie, że każą czekać , toż to fruktoza w czystej formie po tym nawet cycuś nie byłby najlepszy 😉

Werciu link do trailera tylko znalazłam, nie wiem czy na Tubie jest cały, ale polecam zaopatrzyć się w "Bobasy" czy jak to z angola nam przetłumaczyli, film naprawdę luzuje zwłaszcza wersja z Namibii 😁 najabrdziej mnie rozwaliło jak dzieciak wziął kość czegoś zdechłego i dawaj do buźki pcha, a my się kurde kurzem przejmujemy 🙃

MajaCh mówisz coś na języku, myślałaś może o szkarlatynie? malinowy język i powinna schodzić skóra z paluszków... córka przechodziła, całkiem zabawna choroba że tak się wyrażę, fakt u maluszka zdecydowanie mniej, bo antybiotyk, ale jednak u mojej wtedy 5ciolatki było wesoło, co prawda mnie płaty odchodzące z opuszków brzydziły, ale że tak powiem egzotyczna w objawach.

Anetko cieszę się,że na coś się przydaję, sama to przeszłam i teraz nie ma lekko pcham w młodego choć drze się krztusi, pluje ale wlewam, ma kubal narobiony i próbuję przed posiłkami głównie kilka łyżeczek i jakoś idzie 🙂 Z serduchem za to musi być dobrze, na oddziale jak leżał Maksio, była kobitka z synem co miał rozszczep ale i wadę serca, była operacyjna bo tak duża,jednak udało im się jakoś tam, dziurka zmniejszyła się z 7mm do 3 i już nie była operacyjna, z taką się spokojnie żyje, więc jak widać serducho się umie naprawić 😉

A serowa jak robisz na polską modłę z ziemniakami czy francuską- klarowną do bagietki?

Emiliaeem punkt 18sty rządzi, a 20sty mnie powalił, puszek górą!

Asieńko Wy to chyba w te świece i wino się w hurtowni zaopatrujecie 😉 ale klimacik się udziela 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie mam siły nadrabiać wybaczcie głowa mi pęka 😞 Od paru dni Natalia jest w dzień bardziej aktywna śpi mi tylko 3 godz dziennie ,dwie drzemki po 30 min i popołudniu 2 godz ,jestem padnięta kręgosłup mi wysiada 🙂 Natalia tez zaczęła ładniej spać , no jeszcze potrafi obudzić się po godz i wciągnąć 90 ml mleka bo 150 kaszki to mało 😜ale jak już zaśnie to na mleko budzi się około 4 🙂i spi dalej do 7 🙂


Anetko zdrówka dla córeczki 😘 😘 😘

    Asiu udanej kolacyjki 🙂 🙂 🙂 🙂
dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki :*

STRASZNIE MI TĘSKNO ZA WAMI 😞 😞 😞

ale czasu jakoś tak teraz strasznie malutko 😞 nie mam czasu poczytać co u Was 😞

u nas wszystko po staremu. Martynka zdrowa, ładnie rośnie, wiecznie uśmiechnięta 🙂 heh


Napiszcie mi prosze co dajecie jeść dzieciaczkom po skończonym 5 miesiącu. Szczerze to ja nie mam zbyt czasu wgłębiać się w literaturę internetową..a chętnie poczytam jak Wy odżywiacie Wasze dzieciaczki...jak i kiedy wprowadzacie gluten, jakie jedzonko gotujecie (bądź kupujecie) i czy codziennie zawsze dajecie to jedzonko.
BARDZO WAS PROSZĘ O ODPOWIEDŹ, bo ja na razie powolutku zaczynam wprowadzać mięsko (na razie ze słoiczka) ale przyznam, że jestem ostatnio troszkę zagubiona

Pozdrawiam.buziaki:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja Ci jeszcze nie pomogę bo 5 miesięcy dopiero w święta skończy a szczerze mówiąc nawet się jeszcze nad tym nie zastanawiałam... 🙂

Emilia Ty mówisz że nie masz czasu nic zrobić bo Natalka spała tylko 3 godziny 🙂 hehe moja spi 1,5 (3 x pół godziny, czasem 4 razy) 🙂

mykam spać, dobranoc wszystkim! oby maluszki spały dobrze 🙂 Paulinka śpi od 20, zobaczymy do której 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka śpi dzisiaj kąpał i usypiał ją mąż bo ja pojechałam na zakupy 🙂 sobie nic nie kupiłam 😞 ale kupiłam fajne body dla małej bo są przeceny w H&M były jeszcze inne fajne ciuszki no ale małe rozmiary no i wreszcie mam prezent pod choinkę dla męża 🙃 🙃 🙃

A moja ma teraz jakaś fazę i nie zjada wszystkiego zostawia tak od 20 do 50 ml w butelce 😞 no i usypianie w dzień to znowu masakra 😞

darka no no Oskarek ładnie waży 😁

MajaCh no własnie rtęciowe były najlepsze teraz można kupic takie same tylko na alkohol 😉

emiliaeem to dobrze że z małym nic poważnego zdrówka życzę 😘

Aneta no to ładnie Ci przybiera moja waży 6700g a jest starsza choć urodziła się 3 tygodnie przed terminem dlatego wiem że będzie ważyła mniej od dzieci w jej wieku 🙂 A moja ostatnio to tak bawi sie smoczkiem że przez 15 minut ja jej go wkładam a ona języczkiem wypycha i pluje sobie ale ja cierpliwa jestem i w końcu niunia zasysa jedzonko 😜
Oj no i co ta twoja niunia musiała przejść ale na pewno wszystko będzie dobrze- musi być i będzie buziaki 😘

Aniu ja też nie pomogę bo jak narazie wprowadziłam małej niewiele i to produkty po 4 miesiącu 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu na początek dawałam słoiczki, jednoskładnikowe, potem dwu i na końcu te z mięskiem, zaczęłam od drobiu i królika bo to najłagodniejsze mięsko ,ale i słoiczek z jagnięciną się sprawdził, teraz gotuję zupkę z marchewki,ziemniaka i królika, mały uwielbia, robiłam też zwyczajnie kurze mięsko z zupką. Pamiętaj by mięsko gotować osobno i dodawać do zrobionej zupki. "Rosół" uczula, na to przyjdzie czas. Z owoców metodą prób i błędów, to co lubi Maksio niekoniecznie Martynka zaakceptuje zaczęłam od jabłek ale słoikowe, czy surowe skrobane nie poszło za dobrze, duszone za to idealnie, gruszki tak samo poszły migiem, słoiczkowe śliwki uwielbia, maliny też, dziewczyny dają słoikowe bananki, u nas niepodeszły.

Co do glutenu (i do Emilii i Ani) ja podaję z samego rana do każdej rannej butli 3/4 łyżeczki kaszki mannej z glutenem(Nestle). Zalecają pół łyżeczki na 100ml, mleka daję 180 więc sypię nie całą łyżeczkę, poszło bez żadnych komplikacji.

Emilko przepraszam że ominęłam , pamiętałam że ktoś mnie o to pytał, ale nie pamiętałam kto i nie dopatrzyłam się. Zrobię tak jak zalecają lekarze, będę mieszała jedna butla 6 miarek wyjściowo (5 miarek jedynki i 1 dwójki), następny posiłek 4 jedynki i 2 dwójki, itd aż do samej dwójki, chyba że napotkam opór, to wtedy zatrzymam się i przez kilka karmień popodaje mieszane. Mam nadzieję,że nie zagmatwałam za bardzo. Generalnie porównałam składy mlek, w 2jce jest więcej większości witamin i makro i mikroelementów, więcej białka i cukrów, mniej tłuszczu, przypuszczam, że smakowo nie różni się wiele(nie spróbuje ☺️ ).

Właśnie wykończamy ostatnią puszkę jedyneczki,jak zacznie się kończyć, zacznę mieszanie 😉

Dobra kobitki, my po kąpielach, dłubaniu w necie, pora szykować się do spania.
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U nas nocka nie najgorsza choć pare razy wstawałam i smoka dawałam a o 3.00 mleczko 😉
Lenka ma jakieś drobniutkie krosteczki na brzuszku gowce i we włoskach takie jakby plamki czerwone i nie wiem czy jej w nocy nie przegrzałam a może to jakieś uczulenie 😞 kurcze zwariować można 😮

Kinia ja to nawet sobie skopiowałam do worda to co napisałaś bo ja mam dobrą pamięć ale krótką 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
no nie było najgorzej, karmienie o 4.10 i 7.20 🙂 ale przed 4 to musiałam jej chyba z 4 razy smoka dać i strasznie się rzucała, może jej było za ciepło bo co wstałam to kołderka pod nia 🙂

Gosiaczek zobaczysz jak długo będą, bo jak od przegrzania to chyba szybko znikną 🙂 oby to było to....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem Super. Lista bardzo pocieszająca. Jeszcze nie pora na dietę 😁

Anetaa1 Będzie dobrze. Trzymamy kciuki

megan85 Masz rację. Fajne te łyżeczki. Sabina lubi je gryźć 😉

Kiniek Mojej małej nie smakują owoce, pluje, parska, krztusi się - chyba woli coś konkretnego 😉

emilia1 Pięknie Ci śpi w dzień! Sabina śpi 2 góra 3 razy po 30 minut. Na szczęście w nocy odsypia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,
Gosiaczek ja ci wkleję zdjęcie mojej małej, która ma wysypkę ciągle to sobie porównasz. U nas to alergia, ale nie wiem do końca na co. Ni chodzę z tym już do lekarza bo byłam pare razy kazała mi odstawić nabiał i obserwwać i jakoś ogólnie dała do zrozumienia żeby się tym nie przejmować

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/192/pc130021.jpg/][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/1469/pc130021.jpg[/IMG][/URL]

może tak za bardzo nie widać 😉

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja też tak kiedyś myślałam, że takie dziecko większość dnia prześpi ale jednak nie 😞 choć moja mama mówiła że nie pamięta, żeby kiedyś dzieci tak mało spały, że się spało po 2-3 godziny w 1 kawałku i to ze 2,3 razy... chyba nadmiar impulsów dzieciom szkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...