Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziewczyny czy wy też tak macie, że pojedzonku, po "beku" wasze dzieci ulewają ? moja Martynka od pewnego czasu strasznie chlusta....regularnie po prawie każdym dziennym karmieniu...dodam, że niczego nie zmieniałam...mleko od samego początku takie samo..herbatka ta sama...wszystko robię tak samo...a ona zjada te swoje 120 ml i potem pewnie co najmniej 30-40 ml po beku uleje 😮 kiedyś tylko ciut gęstego mleczka ulała..a teraz to po prostu chlussss 😮
Czy wam też sie to zdarza?????? bo nie wiem czy zlekceważyć to...czy to coś złego ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Anula wydaje mi się, że to całkiem naturalne,jak się niepokoisz zawsze możesz robić badania pod kątem refluksu bo tylko to może być niepokojącą przyczyną,aczkolwiek sądzę,że Martynka po prostu tak ma, sądzę, że przy większej pionizacji, koło 6-7 miesiąca minie jej 🙂 dużo czytałam o ulewaniu, bo mój młodzian przez wzgląd na swoją wadę jest dodatkowo zagrożony zachłyśnięciem, trafiałam na fora gdzie kobietom dzieciątka ulewały wszystko co zjadły, ale póki na wadze przybierały lekarze odsyłali mamusie z kwitkiem, naprawdę 30-40 ml ulane to nic takiego, przy refluksie za to dzieciątko ma źle pracujące dolne partie mięśni przełyku, więc dziecko po prostu jak z nie zakręconej butelki odłożonej na płasko , wylewa wszystko .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 jeśli dobrze przybiera na wadze to nie ma się czym martwić, moja co prawda tyle nie ulewa ale są dni że uleje sporo 😉

Kiniek no to nie ciekawie dużo zdrówka dla całej rodzinki 😉

A moja dzisiaj dużo śpi aż jestem w szoku 😮 wcześniej spała 3,5 godz. i teraz zasnęła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po wizycie...Okazało się, że to nie mleko, a przegrzanie! Przez ta cholerną pogodę przegrzałam Lencie 🤨
Poza tym wszystko ok. Waży 5200g, mierzy 60 cm 🙂
Zdrowa, silna 🙂 Nie kazał zmieniać mleka bo nic jej po nim nie jest, a nadgorliwość jest najgorsza.

emiliaeem sex, a co to jest? Ja od pół roku się nie kochałam... 🥴 Mój mąż ma bokadę i jakoś nie mija...

ania moja też czasem ulewa...odkąd dajej jej Enfamil AR znacznie mniej. Lekarz powiedział tak jak Kiniek, że minie ok 6 msc. jak zacznie jeść stałe pokarmy.

Kiniek nie zazdroszczę sytuacji. Ale silna kobieta z Ciebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem napisał(a):
Dzieńdoberek 🙂

Mnie troszkę w kościach połamało 😮 Bark sobie przyspałam 🤢 Poza tym nocka miarowa 🙂

Olunio próbuje zasnąć, niestety przytulony do cycusia ☺️ Nie ssie go,ale sutek dotyka noska... Jak próbuję zabrać i oszukać pieluszką- podkówka smutna i ryk 🙃 Nawet mlekiem swoim zwilżam pielusię,żeby czuł zapach...

Po śniadanku położyłam Niuńka w leżaczek. Gugał dobre 40 min. 🤪

Z zazdrością czytam o Waszych nockach ☺️ U mnie pobudka 3-4 razy 🥴
Z niewyspania nawet jeść nie mam siły... O baraszkowaniu z mężem nie wspomnę ☺️
Wogóle coś się ze mną dzieje. Została dziwna trauma po porodzie, w czasie igraszek wszystko się przypomina, spinam się cholernie i zbiera mnie na wymioty! Dosłownie! Czy to normalna reakcja? Poza tym lekarz stwierdził,że wszystko ładnie się zagoiło, a ja czuję wewnątrz dyskomfort, i boli... Porażka!

Gosiaczek
w ustawieniach szpera mój mąż, więc jego musiałabym podpytać... Narazie jest w pracy.



rozumiem o czym mówisz...mnie też boli jeszcze a dodam że miałam cesarke ale po 23 godz rozciągania mechanicznego macicy...tylko że ja uważam że dużo działa też nasza psychika.
Jak zaczynałam tylko zbliżenie to dzwoniło mi w uszach niedobrze mi się robiło i słabo..ale juz przeszło bałam się że będzie bolało bardzo. teraz już nie mam czegoś takiego...ciągle w myslach mówiłam sobie jak kocham bardzo męża i że jest delikatny troskliwy itd...sama się "prostowałam"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Q...a 😠 i ja dostałam okresu ale nie odstawiam tabletek jak będzie się utrzymywał ponad trzy dni to dzwonie do ginekologa, mąż się załamał bo nici z sexu 😠

tedit26 bardzo się cieszę że z Lenką wszystko dobrze i że to nie wina mleka 😉 Jej twój ma blokadę a mój nigdy nie miał hihi on ma ochotę zawsze i wszędzie gorzej ze mną 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 napisał(a):
tedit26 a jak wyglądały te plamki, bo cholera moja cała w drobnych kropkach i na buzi 2 plamki i teraz nie wiem czy to od mleka dodam ,że wypiła licząc z wczorajszym wieczorem 4 razy 🤔 dziś juz zostanę przy cycku bo do lekarza to już za późno 🤢


Moja na pleckach ma plamy natomiast na ciałku krostki i za uszami i na główce. Nawet pipka...najlepiej wyglądają nogi...może też się Twoja przegrzała albo od mleka. Najlepiej pediatry zapytać bo tak ciężko ocenić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem my dzis zaliczylismy az 3 spacery 🤪 maly wniebowziety na ostatni zabrlaam go o 19 bo juz byl taki zmierzly byl spiacy a nie chcial spac usnol na pol godziny i do kompania teraz pije mleczko i nyny 🙂

Tedi nie dziwie sie bo ja sama nie wiem jak ubrac mojego maluszka dzisija bylo 20 stopni a on w dlugich spodniach dlugi rekaw i czpeczka ciepla i do tego jeszvcze bluza z dresu ale go nie przykrywalam

Moj ulewa non stop kazde jedzniee konczy sie ulaniem wiekszej badz mniejszej ilosci nawet 2h po jedzeniu nie dosc ze mu sie jeszcze odbija to jeszcze przy tym uleje szczegolnie jak go przebieram na lezaczku totak sie wierci ze mu wszystko wylatuje z buzi bokiem

Oj ja tez nie wiem co to sex hehe mnie juz trzyma rok i nie mam jakos ochoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 dzięki z tego co piszesz to u mnie to samo , chyba panikuję, ale mam nauczkę bo z cycków mleko mi leci, a mi się sztucznego zachciało 😠 Aż jestem zła na siebie 🥴

    Natalia zasnęła zaraz po kąpieli czyli już o 19.45 i jak się obudzi to dam jej cycuszka i mocno ukocham mojego skarbeńka kochanego 😘



Emilia bierz przykład z błędów koleżanki 😉 dopóki leje się z cycków trzeba karmić 🙂 bo to jest najprzyjemniejsze uczucie 🙂 i nie każdy może tego doświadczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 😘 uspokoiłyście mnie ☺️ poczekam do szczepienia..wtedy zapytam pediatry przy okazji co on o tym sądzi 🙂

tedit dobrze, że z Twoją Lencią wszystko w porządku... ta pogoda teraz taka okropna, że nie wiadomo jak ubrać dziecko... ja się ciągle boje, że mogę ją przeziębić.... ale na razie (odpukać) wszystko jest ok...jak nie idziemy na spacer to wystawiam ją do drzwi balkonowych, żeby chociaż troche powietrza miała.

jeśli chodzi o seksior ...to pierwszy raz był najgorszy...taka blokada psychiczna...ale powolutku powolutku i nie było tak źle 🙂 teraz już jest normalnie (tak jak wcześniej ;p) hihi
aaa i właśnie skończył mi się pierwszy okres 😉

zmykam do mężusia 😉 buziaki :*:*:* słodkich snów kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z woeczorka 🙂Emilia ja tez jeszcze karmie cycusiem,ale dokarmiam Nanem tez,i wiesz moja mała lubi i cycusia i to mleczko sztuczne.Mysle juz o przestawieniu na mleko tylko sztuczne,ale za kazdym razem wymiekam i daje jej cycusia bo tez mam jeszcze pokarm.Takze wychodzi ze dostaje dwa razy na dobe butle,no chyba ze gdzies jade to wtedy tesciowa nie ma wysjcia i daje malej sztuczne tylko.Jakis czas temu moja Blaneczka tez miała wysypana buzke jakas dziwna wysypka,do tego skóra na buzce była szorstka.Nie poszłam od razu do lekarza,tylko wykluczałam rózne opcje od czego moglo byc.W koncu poszłam do apteki i kupiłam malej krem emolium barierowy i powiem Wam rewelacja,jakby reka odjał.Teraz ma super czysta twarzyczke 🙂Mam tez z tej serji emulsje do ciała,a do kapieli oillatum.Wszystko to drogie,ale powiem Wam warto 🙂Przynajmniej nie martwie sie juz ze moze na mleko uczulona...
Kiniek badz dzielna ta operacja to dla dobra dziecka.Wiem cała ta procedura nie bedzie przyjemna,ale musisz byc silna dla syna 🙂
Emiliaeemmam pytanko bo Ty karmisz chyba tylko piersia,czy masz juz okres?ja jeszcze nie mam i dzis ginekolog mi powiedział ze jesli karmie piersia to moge wcale nie dostac narazie.
Dziewczyny jesli chodzi u mnie o sex to u nas to róznie bywa,raz jest ochota i niezła jazda... innym razem nic sie nie chce.Ale pociesze Was to minie z czasem.
Pytałam sie tez gina o tabletki antykoncepcyjne i teraz jak karmie to mógl mi przepisac tylko jedno-skladnikowe.Ja takich nie chce,bo one maja duza zawartosc hormonu,wiec poczekam az skoncze karmić i pójde po te trójfazowe.Zobacze moze beda ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

u nas dzisiaj zabiegany dzień, ja to już momentami nie wiem jak się nazywam 😉
ale nie narzekam, twarda jestem!
teraz Dziewczynki standardowo już śpią, a my się relaksujemy

ania_1988 co do ulewania jestem tego samego zdania co reszta Mamusiek, jeśli dobrze przybiera to nie masz co się martwić, a na kolejnej wizycie jak nie minie to własnego spokoju możesz zapytać czy to nic poważnego

Emilia Natalka cudna 🙂 i pięknie się bawi.

Tedit dobrze, że to nie mleczko. A teraz nie trudno przegrzać dziecko bo ta pogoda koszmarna, nie wiadomo jak siebie ubrać a co dopiero dziecko. Masakra jakaś.

Kiniek
wszystko będzie dobrze. Wszystkie tu kciuki będziemy trzymać! Ty silna Mamusia jesteś i dasz radę 😘

co do seksu....u nas jest i nie ukrywam że jest super 🙂 a co najważniejsze nic nie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana 🙂


Na szczęście plamki z buźki zniknęły 🙂 Nocka standard co 2 godz cycuś 🙂, ale zasnęła już o 19.45 🤪 , mój maż dziś pierwszy raz się wyspał , ponieważ poszedł spać razem z nią o 20 tej :blink 😁ziś rano taka kupę zrobiła ,że bokiem jej wyleciało 🤪 i znów było przebieranko , tak więc pralka znów chodzi 🙃


Kinek jesteśmy z tobą , zdrówka życzę i całuski od Natalki dla Maksia 😘 😘 😘 😘 😘


MajaCh tak Natalka ma niebieskie oczka 🙂 za mamusią ☺️ A co do tabletek to juz żadnych nie chcę jestem zła, bo dopiero co skończyłam krwawić po porodzie to teraz po tabletkach dziś już 3 dzień 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek 🙂

Wyspałam się za wszystkie czasy!
Lenka spała dziś od 20 do 5:30! Zjadła i po 30 min zaseła...śpi do tej pory.
Lekarz mi powiedział, że jak dziecko dużo śpi w dzień to w nocy każdy szmer moze go zbudzić i śpi krócej a Lenka wczoraj mało w dzień spała...aż była taka zmęczona, że płakała przy kąpieli, jak nigdy.
Czekam aż się obudzi aby obejrzeć jej ciałko... 🤔

majaCh też biorę cerazette i okresu nie mam, ale skoro juz nie karmię piersią to zostało mi jeszcze jedno opakowanie i lekarz mówił, że możemy zmienić na inne...tylko w sumie po co mi jak się nie kochamy 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie kochane mamy
Wczoraj trochę was podczytywałam ale i tak na rano mi piec stronek dopisałyście 😁 Jest co czytać przy kawie 🙂 zwłaszcza ze kawa już druga bo noc nie przespana. Moj anioł , wczoraj jak zwykle po kąpieli poszedł ślicznie spać, a o 4 rano co się rzadko u niej zdąża pobudka na karmienie, tylko ze zazwyczaj po takim karmieniu dalej du du , a dziś z du du nic bo te słodkie oczęta jak pięciozłotówki i patrzą na mnie rozkosznie, Co prawda grzecznie core prosiłam żeby sobie poleżała i popatrzyła na światełko czy karuzele, ale ona w temat i agrruuu ze mną, a jak tylko ochlapywałam na chwile to jej mina zrzedła . I tak sobie gruchaliśmy jak te gołąbki do 5 rana, jeszcze tata się przyłączył, bo mala zaraża potem ze zmęczenia nie mogla zasnąć , z utulaniem PODSUMOWUJĄC JA POSZŁAM SPAĆ JAK się jasno robiła+/- 6H była a o 7 pobudka bo synu do szkoły, i czuje ze na dwóch kawach się dziś nie skaczy 😆

Emilia ja bez tabsow CALE ZYCIE SIĘ obchodzę, nawet gumek nie stosujemy , jestam anty-hormonalnie nastawiona, NO i pierwsza ciąża no wpadka była, (aczkolwiek nie zaluje) kolejna była planowana, i staraliśmy sie o nią 2lata ponad, ale różnica miedzy jedna i druga jest 9 lat i my żadnych gumek przez ten czas ,tabletek, tylko ze tak powiem stosunki kontrolowane. teraz ez nie będę brała tabletek.
ps. Natka ma boska minke
A z seksem u nas zaje.... superowoooo. CALA CIĄŻE spokój, ostatnie msc nic, ciąża zagrożona totalny zakaz, po ciąży długo nic , chciało się a bolało, ale od 2 tyg, jakoś się przemogłam, bolało tylko na początku potem to już jazda bez trzymanki 😉 ☺️ Czasem zmęczenie senność biorą gore, wtedy to apetyt na te igraszki słabnie, ale wraca szybko, i z tego się ciesze. Z reszta mam kochanego faceta, i nawet jak ochota słabsza lub jej ewidentny brak , to on umie się tak postarać, tak mnie zrelaksować, wyciszyć, no czary na mnie odstawia, żebym tej ochoty nabrała na te bunga bunga ☺️ 😜
Kinga- Maksio siny ,odważny chłopak, Ty cudowna, dzielna mama, z naszym forumowym wsparciem musicie dać rade, MY trzymamy za was kciukasy mocno. Serduchami z Wami!!!

Wczoraj wieczorem zagłębiłam się w tych kolorowych pismakach dla mam, i normalnie aż się poryczałam, sama nie wiem po co czytam o tym karmieniu piersią, jeszcze wy o tym teraz piszecie. A tak się przykro mi zrobiło ze moja mala na butelce i to od 3 tygodnia, i jeszcze ta alergia się przypałętała, 😞 😞 Mogłam zawalczyć o ten pokarm, tak jak darka, nawet jak by sie nie udalo to przynajmniej bym mogla powiedzieć ze próbowałam 😞 zla jestem na siebie

słychać z góry ciumkanie, trzeba kończyć,
miłego dnia dziewczyny, i pięknej pogody u nas słonce na razie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...