Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Emilia wiesz co czasem mi się zdarzy dosypać kleik kukurydziany,ale tak to zwykłe mleko, po prostu, do tego spał mi dziś od 10 do 14 i spałby pewnie dalej ale staram się by zjadał te 5 posiłków dziennie i mu nie dałam spać dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny a może każda z Was ( o ile oczywiście chcecie) napisze mniej więcej oczywiście jak wygląda u Was na chwilę obecną schemat żywienia dzieciątka????

Więc tak:
Ja jak na razie daje 5-6 razy na dzień mleko po ok 180-210 ml
I koło południa przed karmieniem marchewkę - teraz wychodzi ok 5 łyżeczek i to pełnych - tzn daję więcej ale oczywiście odliczam to co jest w innym miejscu niż buźka.
Pierwsze karmienie przypada między 7.30 a jak przyśpimy to najpóźniej ok 9
Ostatnie 22-23

Jak będzie wcinał porządnie - tzn. tak z pół słoiczka to dobiję jeszcze trochę mlekiem a potem jak już wetnie z cały słoiczek to zastąpię jedno mleko właśnie tym jedzonkiem
No i po południu jakieś jabłuszko albo deserek.

Mój zjada na razie niewiele więc paprać z gotowaniem w domu mi się nie chce
Muszę przyznać że jestem trochę zielona, czytam pytam i kombinuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Obiecałam że wkleję foty z I-szego wcinania marchewy

To Misiek- Pysiek przed jedzonkiem marchewy
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=60c4e6cf692ee3b5][IMG]http://images40.fotosik.pl/1215/60c4e6cf692ee3b5m.jpg[/IMG][/URL]
To już w trakcie
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b26987d78600f923][IMG]http://images49.fotosik.pl/1197/b26987d78600f923m.jpg[/IMG][/URL]
A to pod koniec, po kichnięciu 🤪
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bd2103c0697278df][IMG]http://images37.fotosik.pl/1186/bd2103c0697278dfm.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dbc856388eb6b212][IMG]http://images41.fotosik.pl/1190/dbc856388eb6b212m.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia Patryczek to już duży chłopak 🤪 miałam identyczną wanienkę przy córci, tylko ona do mementu siedzenia była bliższa wielkości Patryczka z pierwszej foty 🙃

Co do jedzenia 😞ja codziennie spisuje o której i ile...taki mój dziennik)
zazwyczaj 5 posiłków po 190ml (niekiedy 4 lub 6)
koło południa dodatkowo marchewka 130ml, ewentualnie jakaś zupka łączona
popołudniu już sprawdzony owocek i tu zazwyczaj idzie słoiczek (nie codziennie)
nowości daję około 2-3 łyżeczek z samego rana ale to w sumie nie jest jako jedzenie a testowanie bardziej
No i oczywiście 150 ml herbatki bądź soczku gdzieś w międzyczasie
To tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek - ja też spisuję, mam zeszyt i raport idzie codziennie 🙂
Mąż na początku jak wracał z roboty to rzucał się na zeszyt i sprawdzał 🤪 aż moja Mama się dziwiła co on tak szaleje
Nauczyłam się jak w szpitalach byliśmy, nawet w pierwszym w którym się urodził to dostałam kartę i musiałam raporty spisywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie szykuje do zapisywania wlasnie od jutra dzieki tej ksiazce 🙂 po raz kolejny dzieki Kiniek 🙂))
Wercia jesli to nie klopot to zapytaj rehabilitantke ,dzieki 🙂
Nasze posilki.
kolo 8.30 120ml , kolo 11stej 120 ml, (czasem w miedzyczasie sloiczek -marchewka)kolo 13.30 120ml,nastepnie kolo 15stej 120ml, potem kolo 17-18 120ml, i po kapieli okolo 19.50 kaszka.
Teraz widze,ze masakra jak to zapisalam. Mala wiecej na raz nie zje, jedynie w nocy 150ml kolo 2-3, nastepnie kolo 5-5.30 120ml ,ale dzis np tylko 60 wypila.
Powinna jesc 4 razy w dzien po 220 ml okolo,a wiecej jak 120 nie da rady :/ a sloiczek nie zastepuje posilku bo 10 minut po zjedzenia CALEGO i tak domaga sie mleczka...
Dobre mamy pomocy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WerciaU mnie niestety na noc nie daje nic bo nie wolno mi tylko ma mleko zageszczone zageszczaczem z powodu tego ulewania co 2 karmienei i tak robie by na noc byl z zageszczaczme ale i bez tego spal mi po 12-13h

Nasz dzien wyglada tak: ok 7-8 pobudka i jedzenie 120 ml o 9:30-10 deserer z sloiczka o 10-11 mleczko 120 ml kolo 12:30-13 obiadek czyli zupka o 14 mleczko 120 ml o 16 deserek jesli nie bylo rano i to zwykle jest gotowane jabluszko bo nic innego na ta pore roku nie ma, 17 mleczko 120 ml i o 19-19:15 ostatnie mleczko 150 ml
Maly tylko tyle je bo przy wiekszej dawce uleje 1/3 jedzenia a on by chcial wiecej
Tez czytalam o tym dzienniczku i chyba tez zaloze ale zobaczymy czy by mi sie chcialo pisac i czy nie zapomne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

Na początku muszę pochwalić moją dzielną córeczkę za te bóle, które teraz znosi...dzisiaj wyszedł jej drugi ząbek.. 🤪 moja kochana...tak ją strasznie te dziąsełka swędzą, że nie może sobie z nimi poradzić, jakby mogła to by wszystko naraz włożyła do tej buzi i do tego tak się żali ciągle, że szok..ehh

Gosiaczek mi się strasznie podoba ten piesek..i nie żałuje zakupu... 🙂 mój mąż stwierdził, że dzieci zwykle chcą mieć pieska..a nie biedronke ..hehe..takie jego widzimisie było.. więc kupiłam pieska. Oprócz melodyjek i drgań szczeka 😉

Werciu różnica nieziemska..w proporcjach Patryczka..jejku jaki on był malutki (ja już zapomniałam jak to było na początku, wydaje mi się, że Martynka zawsze taka duża jest jak teraz) hehe
jeśli chodzi o karmienia..to przez bardzo długi czas prowadziłam sobie taki dzienniczek karmień..ale potem z niego zrezygnowałam..bo zapamiętywałam pory karmień. Teraz jak wróce do pracy to zrobie znowu taką tabelkę i poproszę teściową, żeby mi wszystko spisywała.

Dzisiaj o 4:00-150ml; 7:30-150ml(z odrobiną kaszki bananowej), 10:00-120ml, 12:00-słoiczek zupki marchewkowej, 14:00-150ml, 17:00-150ml (z kleikiem ryżowym) ..
o 18:00 ją ukąpałam i o 18:30 już usnęła i pewnie obudzi się dopiero na jedzenie nad ranem. 🙂
Dzisiaj nie dałam jabłuszka bo nie miałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wow ania- gratulujemy kolejnego zębolka, dzielna ta Twoja córeczka

Ciekawe kiedy u Nas I-szy zębol pójdzie, już się boję, z kolek przechodzimy na zębole 😉

apropo pieska - racja każde dziecko chce pieska 🙂
Ja zakupiłam jeszcze jak w ciąży byłam Reksia - link poniżej, piesio szczeka i jest milutki, można odciąć tą jego "smycz" z którą jest z budką przyczepiony

Mąż już to odbierał z poczty jak Patryk się urodził i byliśmy w szpitalu - to się pytam go czy przyszedł Reksio z budą a ten że on myślał że to torebka taka jest 🙃 🙃 🙃
http://allegro.pl/reksio-z-glosem-stojacy-19-cm-buda-kurier-lodz-i1949017364.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka śpi, mąż poszedł na pępkowe bo dzisiaj mojemu bratu ciotecznemu urodziła się córeczka 3900g 🙃

Zamówiłam pieska bo mężowi się podobał a poza tym nie ma jeszcze zabawki pieska a żółwika już ma 😁 już nie mogę się doczekać jak przyjdzie 😉

wercia82 Daję mleko 6-7 razy 120 ml a wieczorem i w nocy 150ml 😜 a jutro po raz pierwszy dam marchewkę 😉 A i super ta fotka zarąbiste porównanie 🤪 szkoda ze ja nie zrobiłam takiego zdjęcia bo Lenka urodziła się taka malutka 😉

ania_1988 gratulujemy drugiego ząbka Martynce dzielna dziewczynka 😘 a i kupiłam pieska 😜






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Dziś nie miałam czasu wcześniej napisać.

U nas dzionek spoko, dałam dziś Małej zupkę jarzynową z marchewki, ziemniaka i korzenia pietruszki bez żadnego tłuszczu. Nic na skórze się nie pojawiło, zobaczymy jaka kupka będzie.

Gosiaczek gratulacje dla dzielnej Mamusi 🙂

emiliaeem McDonald's mniam...lody 🙂

ania gratulacje dla Martynki! Jako pierwsza pochwali się pieknym "zębnym" uśmiechem hehe 🤪

wercia ale różnica, szok. ja to jak karmie Lenkę to potrze jakie ona ma długie nogi, wystają a kiedyś taka maleńka była.

U nas schemat wygląda tak 7:30 - 180 ml, 10:30 - 100 ml zupki i dodaje 90 ml mleczka, potem ok.15.00 - 180 ml, 18.00 - 150, 19:45-20.00 - 180 ml. Wcześniej dawałam popołudniu jeszcze ok. 100 ml deserku i wtedy mniej mleczka o 18. Ale teraz jak wprowadzam wszystko od nowa to deserek będzie po zupce, jak wszystko bedzie ok.

Ja zapisuje od urodzenia ile co je, jak ost. patrzyłam to nie mogłam uwierzyć jak często jadła i potrafiła 8 kupek zrobić hehe 🙂

U nas w Cerrfure od jutra jest Szczeniaczek Uczniaczek za 127 zł, w tym 20 zł na e-bon i pampersy za 42.99 🙂 Szczeniaczka kupujemy pod choinkę dla Lenki, a babcia kupi jej garnuszek.

majaCh Twoja Niunia powina jeść max. 180 ml zgodnie z tabelą żywienia niemowląt, a słoiczek nie zastąpi mleczka dopóki nie będzie w nim mięska i to musi być ok. 180 ml. zobacz ile kalorii ma słoiczek a ile mleczko i sama zobaczysz, że mleczko jest bardziej kaloryczne. Także spokojnie i głowa do góry! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe a myślałam że to tylko ja taki dziennik prowadzę 🙃
ale się cieszę że nadal codziennie spisujemy wszystko i dzięki temu mamy rozeznanie
i że położnej co do mnie przychodziła nie posłuchałam bo ta mi gada - "to odrzucamy zeszyt i nie trzymamy się schematów" - ta babka szczerze to mogła wcale nie przychodzić bo nic mi nie doradziła 😠
jakiś dupstw kazywała nakupić co się wcale nie przydały i jeszcze teraz jak sobie myślę to jej badanie mnie - po porodzie - jakieś durnostwo dobrze że byłam już miesiąc po i bez nacięcia bo mi paluchy tam wsadzała - ciekawe po co - a Was też badała położna?
jeszcze jak przyszła kiedyś jak Patryk miał kolki co wył i wył to zwiewała expresem bo niby spieszyła się do innych dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Werciu mnie połozna na szczęście nie badała..ale też mam o niej takie samo zdanie jak Ty o Twojej....na niczym praktycznie sie nie znała..przyszła tylko odbębnić...mówiła wszystko odwrotnie niż później pediatra 🙃 w ogóle mogła nie przychodzić, bo tylko mieszała w głowie :]
a i reksio świetny 🙂

Gosiaczek gratuluje świetnego wyboru 😉 😁 hehe

Tedit a Twoja Lenka juz w ogóle nie budzi się w nocy na karmienie ? moja po tej głupiej zmianie czasu..zawsze budzi się około 4 :] i nie wiem co zrobić, żeby było tak jak wcześniej, żeby przesypiała całe noce:] Dodam, że nie ważne o której je ostatni posiłek..zawsze budzi się tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania A próbowałaś ze smoczkiem albo herbatką?
Lenka najpierw obudziła sie o 7:45, potem przez 2 noce tak samo potem obudziła sie ok. 4 (tak jak było nocne karmienie) a ja jej dała tylko smoka i zasneła. A teraz przesypia całą noc.

Moja położna też porażka. Zagłodziła bym dziecko przez nia! brrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...