Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
McDa i gosiaczek i wy doczekacie się przespanych nocek. u nas to jest tak ,ze potrafi pospać nawet do 6,30 a nie raz tak jak dziś 😉 a co do wstawania o tak wczesnej porze to kwestia przyzwyczajenia. ja sama chodź wolne to już od 4,45 nie śpię.budzę SIĘ JUŻ PRZED BUDZIKIEM 😮 😁 Fakt gdyby Natalia dłużej pospała to ja bym na pewno sobie chociaż poleżała a tak to na nogi hehehe . No ale coś kosztem czegoś, ważne że spała od 19,45-5,30 😉


emiliaeem no widzę że wypad udany , humor dopisuje to SUPER 😉


ps natalia zrezygnowała z drzemki cały czas raczkuje od pokoju do pokoju , wyjmuje mi buty z szafki , gacie i skarpety ze szuflady 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzieńdobry!

U mnie nocka straaaszna 😞 😞 No tyle razy co sie Fifi obudził to już przesada - póki co czuje sie ok ale nie wiem jak potem.
Mam pytanie. Czy to dobrze jak mój maluch wypróżnia sie 2-3x dziennie tak jakby na raty? Czy to świadczy o złej przemianie albo czymś? Niby powinnam sie martwic gdyby sie nie wypróżniał ale sądziłam że w tym wieku to bedzie sie wypróżniał raz na 2 dni...Powinnam to zgłosić lekarzowi??
Trzymajcie za mnie kciuki - śmigam sama z Fifim kawał drogi wyrobic karty stałego pobytu - mam nadzieje ze sie dogadam ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agapurka współćzuje nocki 🤨 a co do kup to Paulinka też często robi 2 na dzień... myślę że to nie jest powód do stresów, gorzej jakby nie robili... tak mi się wydaje...
chyba że Fifi nie potrafi zrobić i się męczy i dlatego robi na raty, to myślę że wtedy mogłabyś popytać lekarza....

Emilia to powiem Ci że wolę 2 razy wstać w nocy i spać do 7 niż przespać w kawałku do 5 i koniec 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do raczkowania to Ania póki co od dłuższego czasu buja si na czworakach, czasem polezie (kawalątek) do przodu i koniec, włącza wsteczny 🙂) nie wiem czy powinnam się martwić, ale wydaje mi się, że ona chętnie by poszła tylko jest bardzo ostrożna. Starsza córka raczkowała jak miał 9 miesięcy wiec ja jeszcze ciągle porównuje 🙂)
A zęby też ma tylko 2 na dole i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny u mnie Ania WCALE NIE CHGCE SAMA TRZYMAC BUTLI. MUSZE ja poic herbatka. I znowu por4ównuj, ale starsza w tym wieku juz dawno trzymała. moze to wynika z tego, ze ona bardzo mało pije i tym samym ma po prostu mniej okazji to "potrzynania" tej butelki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🤪

Dawno mnie tu nie bylo niestety brak czasu pogoda tez rozna raz ladnie raz zimnica, mamy tez male problemy ale jakos daje rade

Oskar jest doslownie wszedzie nie interesuja go zabawki tylko zabawki dla doroslych typu: mysz komputerowa(ma ich dwie ale woli te co sa przy kompie), butelki z woda, kable roznego rodzaju, klawiatura, rozne worki a nawet mi wyciaga z przybornika pudelka po lekarstwach

Nie chodzi jeszcze o 2 nozkach za raczke pojdzie ladnie ale zeby sie puscic to nie ma mowy puszcza sie sam ale jak zalapie ze stoi bez trzymania od razu siada na pupe boi sie jeszcze

Jakby ktoras mogla napisac co sie dzieje tutaj na forum nie jestem w stanie nadrobic tyle stron

Buziaczki i milego poniedziałku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobiety ja też wróce i nadrobię pomalutku
Jesteśmy po Komunii, było nawet fajnie, pogoda oczywiście 27 w domu, 29 na dworze 😮

Maksik raczkuje pełną gebą, od leżenia i nawet nie-siadania, samodzielnie w tydzień siada, raczkuje i staje przy czym się da, na łóżko sam wchodzi już, za ręce niemal biega , wszedzie go pełno i jak u Dareczki najchętniej bawi się kompem, pudełkami po wszystkim,a uwielbia lizać opakowanie po delicjach 🙃
Od weekendu też znów śpimy z nim w sypialni, nawet nie jest źle, tatuś nie ma kłopotu i nie miał,ale ja nie umiałam zasnąć przy jego wierceniu się, ale stoperki w uszy i śpimy do 8smej.

Dzisiaj jeszcze nowe mebelki przychodzą także jeszcze będę z doskoku ale sądzę,że od jutra ju pełną gębą.
A jak tam Edytka i Wercia ze zdrówkiem maluszków ? jak któraś jeszcze odpadła zdrowotnie to zdrówka !!!!

Buziaki mamusie ,korzystajcie z upałów !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc Dziewczyny!!!


Ja jak zwykle sprzatam i piore

Weekend minal ok
Maz w koncu zrobil porzadek w swoich ciuchach
Bylismy na mszy za zone od Chrzestnego od Patryka a potem na kawie

Potem w IKEi - chcielismy kupic zabezpieczenia na lozeczko przeciwko gryzieniu a tu klops - juz nie ma i nie bedzie

Wczoraj dalismy Patrykowi mleko i dzis juz 2 mokre kupy zrobil

W sobote testowalismy spacerowke - w kolko wbil sie kamien i od razu dziura sie zrobila


PAtryk zaczal raczkowac 2 maja - czyli jak mial prawie 11 m-cy (korygowane 10), siedział samodzielnie w wieku 9-10 m-cy - praktycznie od razu sam siadał
- tzn bez poduch, podpórek za plecami itp

Ja juz jednego sie nauczylam, nie ma co panikowac ani sie przejmowac, ani nawet czytac tych kalendarzy rozwoju i sie nakrecac
Strasznie wkurzaja mnie te stereotypy ze na 6 m-cy dziecko musi siedziec a chodzic na roczek


MajaCh
- zdrowka dla Zuzi

gratulujemy raczkowania


agapurka
- super fota, slicznie wygladacie
a zabkami sie nie martw - coreczce moich znajomych wyszly dokladnie po roczku
co do kup - nasz robi ok 5 razy na dzien

Tilii -
hehe ale poemacik
Sabinka szczuplutka rzeczywiscie
a ciuszki super, uwielbiam lumpex-y - tyle ze czasu nie ma tam isc


Gosiaczek
- u Nas siniaki wychodza po 2 dniach dopiero - taka uroda
natomiast co do uderzenia w glowe to ja znowu czytalam, ze jak dziecko sie uderzy w glowe to moze byc spiace i jest
to naturalna reakcja organizu na stres jaki dziecko przezylo - musi sie wyciszyc
oczywiscie trzeba obserwowac dzieciatko


emiliaeem
- super ze jestes,
czekamy na skrot weekendu, pewnie sie dzialo


darka -
witaj po przerwie
u Nas juz takie same zabawki

Kiniek
- super ze komunia sie udala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

u nas nocka taka, ze o 1 w nocy lenka się obudziła i nie chciała sapać sam, musieliśmy ją znowu do siebie wziać i tak do 7:30 spaliśmy. Potem hasała do 12 a teraz śpi. Wszystko jej się poprzestawiało, teraz ma jedną drzemkę.

Wychodzą jej górne jedynki już prawie jej widać tylko się nie przebiły jeszcze.

Buziaki i zdrówka dla dzieciaczków. Ide robić obiad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale upał , chodziła 2 godz po mieście , a Natalia zasnęła dopiero w drodze powrotnej , jak już byłam koło domu i spi teraz w wózku 😉


kinga najważniejsze że pogoda dopisała, lepsze upały niż deszcz 😉


darka ogólnie to wszystkie dzieciaczki się doganiają, moja Natalia tez jeszcze sama nie chodzi da 3 kroki i bum na dupkę 😁 Wszystkie tez interesują sie tym co Oskarek . Natalia ma swojego laptopa i swoja prawdziwa komórkę , ale woli moją bo skubana mądra i jej nie działa a moja świeci itp hehehheh. Juz nie raz zadzwoniła do kogoś 😮


wercia ja dziś wolne i tez pranie poskładane a następne się suszy 😉 I masz racje nie ma co czytać , ja tam wiem ,że każde dziecko inne i na każde przyjdzie czas 🙂 prędzej czy później będą chodzić , mówić itp 😉


Mcda no właśnie ja gdybym siedziała w domu to pewnie byłabym zła ,że Natalia wstaje już o 5,30 a wasze śpią do 7-8 . A tak to zdecydowanie wole jak przesypia od 20-5,30 😉


aguparka Natalia robi kupkę raz dziennie, jak byłam w weekend w pracy to podobno zrobiła takie ,że mąż wołał syna na ratunek 🤪a dziś mam wolne i nadal kupki brak 😉 pewnie jutro z rana babci walnie podwójna 😜. Dawaj codziennie starte jabłko lub 2 danonki 🙂 u nas po tym pełen pampers 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe Kasia - prosze jaka ladna fotka pewnie niedługo znajdzie

tedit - no prosze ząbki ida nastepne

emilia1
- u Nas tez myszka dla PAtryka jest ale woli ta przy lapie

Dziewczyny czy pieczecie na roczki same torty? jesli tak to jakie, wklejcie przepis
ja mysle ze albo zamowie tort smietankowy albo upieke biszkopt z ptasim mleczkiem, owocami i galaretka - z tymze nie wiem czy sie uda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia ja na roczek muszę zrobić imprezę na około 20 osób (bagatela), mąż ma liczną rodzinę a mojej nie bedzie bo mieszkaja około 280 km. (u drugich dziadków bedzie osobna impra 🙂)
W każdym razie u nas najcześciej jest to grill w ogrodzie, ale taki trochę"wypasiony" tzn, nie tylko mięso na grilu, ale też różne sałatki, ciasta itp czyli ta normalna impreza urodzinowa tyle, że na świeżym powietrzu.

A torta zawsze zamawiam, nie bawię się w pieczenie tortów. Robię za to inne ciasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jej ale gorąco Lenka spała 50min i to tyle na dzisiaj 😉 moja mama była z nią na spacerku a ja poszłam na pedicure a przy okazji zrobiłam sobie manicure 😜 hehe trzeba zadbać o siebie 🙂
A w czwartek do fryzjera tylko zamierzam ściągnąć kolor ale boję się że to strasznie osłabi mi włosy 🥴

wercia a ty znów pierzesz 😉 jej ja zrobię jutro pranie a resztę prania w przyszłym tygodniu jak mąż wróci 🙂 a co do tortu to my kupujemy mamy znajomego w cukierni i zawsze od niego zamawiamy robi taki jaki chcę 😉

Kiniek super że impreza sie udała i pogoda dopisała 🙂

Kasia ale Ania ma burzę włosów ślicznotka mała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
darka u nas to samo - daliśmy mu myszke do zabawy to sie nią nie bawi - ta przy kompie smakuje najlepiej - a piloty..mmm...pyszności 🙂
Kasia jak ta twoja maleńka ma włosków dużo - przy niej mój Fifi to łysa pałka 😁 😁

Co do kupek to spróbuje dawać mu codziennie jabłuszko...zauważyłam że robi po troszke...pewnie biedak zrobic nie może.... 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wpadłam na moment dzis zasypianie bez jakich kolwiek cyrkow mam w domu stresujaca sytuacje to i maly byl tym zmeczony

Nio tak piloty, i urzadzenia domowego uzytku najlepsze , najlepiej smakuja jeszcze czyjes zabawki

dzis zauwazylam ze coraz czesciej oskar sie puszcza i bawi na stojaco trzymajac cos w 2 raczkach ale po jakiejs minucie siada na dupe ale krokow nie zrobi nawet jesli trzymam go za szelki musi byc to jedna raczka w dodatku lewa( i tu prosba do werci chodzicie jeszcze na rehabilitacje zapytaj sie rehabilitanta czy to normalne ze dzaiecko woli byc prowadzone za lewa raczke jak chwyce za prawa on od razu szuka druga raczka podpory)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
ale mam odcisku po tym prawie 7km spacerze 🙂 między palcami od japonek 🤪
a mała zasnęła chyba dopiero po 3 km, co kawałek stawałam ją dawać siedzieć normalnie bo obracała się tyłem, na kolana i raczkowac chciała we wózku, albo chwytała się budy i stawała.... masakra, zabawki dawałam nic, ona zaraz na kolanach, aż padła... ale padła dopiero jak się zorientowałam że jak dam wózek na siedząco to nie będzie miała się jak odwrócić na brzuszek 🙃

Kasia jej ta Twoja Ania ma piękne te włosy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niesamowite!

Wercia mi będzie koleżanka piekła tort bo ona jest w tym specjalistką, ma mi zrobić tort w kształcie motyla, taki bardzo kolorowy i wtedy byłby owocowy, albo jakiś inny ma jeszcze pomyśleć 🙂 ja się zdaję na nią 🙂 ale będę piekła 2 ciasta jeszcze... i też mam nadzieję że będzie pogoda i będę mogła zrobić imprezkę na dworze bo w domu ciasno 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
nocka tak jak zwykle, o 2 cyc, o 4.40 smoczek, o 6 cyc i do nas 🙂spała do 7.30!!!

u nas znów piękna pogoda, mam sporo zadań do zrobienia na dziś, muszę zajechać do energetyki, do urzędu skarbowego, pracę oprawić no i jakiś spacerek i basenik małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
U nas tez pogoda super. Ania już ma buźkę opaloną, ale delikatnie. Wczoraj poczęstowałam 🙂) ją budyniem, smakował jej i nic nie zauważyłam potem więc krowie mleko juz chyba na dobre zaakceptowała. Z nowości dałam jej też kilka razy kiwi i też w porządku. A u babci wczoraj podjadła trochę kapuśniaku 🙂)

Mcda ja uwielbiam urządzanie mieszkania, kupowanie, wybieranie...mój żywioł ...zazdroszczę ci tej frajdy 🙂)

Dziewczyny a może macie jakiśf ajny przepis na sałatkę,taką pasującą do mięs z grilla. Ja standardowo robię"po grecku" z fetą, ale może przydałoby się coś urozmaicic 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Już nie dałam rady wczoraj zajrzeć bo była u mnie koleżanka a później wzięłam się za projekt ( który jak zwykle jest pilny 😠 ) ale oczka mi się kleiły i poszłam spać po 23 😉
Nocka taka sobie pierwsza pobudka chyba koło 24 nie pamiętam taka zaspana byłam dałam jej wodę potem o 4.30 woda a o 5 mi wstała myślałam ze się załamię wzięłam ją do siebie i przez 30 minut miziałam w końcu zrobiłam mleczko i poszłam spać wstała o 7 🤢 a ja na maxa nie wyspana 😞

Ja juz zrobiłam pranko, rozwiesiłam, poodkurzałam i koniec na dzisiaj może jeszcze troszkę projektu liznę 🙂

Dzisiaj przychodzi do mnie siostra i idziemy na miasto muszę odebrać paszporty 😁

A u nas mega gorąco się zapowiada 😎 😎 😎

Kasia jej ja to jednak nie jestem taka odważna jak ty narazie wszystko powoli jej wprowadzam 😉 a co do sałatki to do grilla ja robię dwie: taka z pomidorów cebuli w śmietanie a druga: sałata lodowa, pomidor, ogórek, ananas z puszki albo świeży, grzanki i sos to śmietana i trochę majonezu kroisz koperek i wrzucasz do śmietany wymieszasz (ja nie solę i je pieprzę) i polewasz sałatkę nie mieszasz 🙂

idę na śniadanko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Gosiaczek, ja taką sałatkę z sałaty lodowej robię często tylko zamiast śmietany zawsze daję jogurt naturalny, do niego ząbek czosnku, odrobina majonezu, szczypta soli i pieprzu. To mieszam i wylewam na wierzch sałaty, nie mieszam. Aha...nie dajęananasa tylko warzywa, czasem czarne oliwki

Ja to was podziwiam, że wy tak doskonale pamiętacie o której co podajecie dziecku w nocy 🙂) ja to jestem kompletnie nieprzytomna i w ogóle nie pamiętam rano o której dawałam mleko czy smoka 🙂) a bardzo się staram zapamiętać w nocy 😁

U nas chyba ciśnienie byle jakie bo nawet kawę wypiłam, co u mnie jest rzadkością 🙂)

Gosiaczek a propos tego wprowadzania nowych produktów, to ja już wcale o tym nie myślę, że coś może jej szkodzic. Po prostu daj w niewielkiej ilości, ona jest juz na tyle duża, że w zasadzie większoś rzeczy toleruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas upał, od rana coś robiłyśmy z Lenka a teraz padła, mam nadzieję, że pośpi z 2 h. Ja na 14 do kosmetyczki idę.

gosiaczek spróbuję zrobić tą sałatkę, "brzmi" smakowicie 🙂

wasze dzieciaczki śpią na płasko czy już na podusiach? i kiedy zacząć wysadzać mała na nocnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo halo

U Nas dzis znowu dzien upalu i śląskiej duchoty
W mieszkaniu mam prawie 28 stopni
na dworze 29,5 w cieniu

Zaklepalismy dziś msze na roczek dla Patryka 17 czerwca o 10.00 (dzien przed urodzinami a godzina masakra) - cena taka jak za chrzest - od razu ustalona - 50 zł

Teraz musimy przemyslec sprawe przyjecia - z racji naszych finansow, nie chce sie pokazywac a potem nie bedzie na zycie

Szukam tez ciuszkow na roczek, jakbyscie mialy jakies linki - zwlaszcza spodni to prosze podrzuccie

Tylko nie takie ala stary malenki bo ja nie lubie robic z dziecka pajaca 🙃

Napiszczie dziewczyny jak stroicie dzieci na roczek, przyczepiacia mirt - robicie wianuszek czy jak bo szczerze ja nie cierpie tych pierdółek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...