Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
emiliaemm, co z akcja nie wiem, cholernie mam mało czasu, kompa z tydzień nie otwierałam i poczty nie sprawdzałam aż do wczoraj. Ale nic , na razie cisza w eterze, nie pisał, może nie ma czasu, tak jak ja . Napisze do niego w weekend. Naprawdę teraz miałam i mam taki okres że nie mam czasu się tak tym zajmować , jeszcze bariera ze w POLSCE MNIE NIE ma . teraz tez Lapka bym nawet nie włączała ale rachunki trzeba opłacić
Cholera na domiar złego jeszcze nam rower z klatki gwizdali, marokoństwo jakieś pewnie.
A sąsiedzi Philipiny drzwi za sobą nie umieją zamykać,sto razy ich się upominało.Memeje jedne !!!
Ale i tak dobrze zę wózka nam nie trzasnęli choć dużo wartościowszy od roweru.

KINIA no ja to tak tylko z 3 razy oglądałam za młodu , mąż to podejrzewam ze jeszcze nie raz obejrzy, ale nie gramy w żadne gry . Młody kiedyś pamiętam miał bzika jako 4 latek, miecz mocy świetlny mu kupiłam ale w Polsce chyba się zapodział , teraz się zainteresował na nowo, bo obóz na który jedzie jest w temacie S.W. Czyta ,ogląda.
Ale bez obsesji, bez obsesji 😉
W niedziele jadę na starocie, szukać pasów do stroju i portfeli, oby coś było. Maska będzie z czarnej rajstopy, żółte oczy jeszcze nie wiem z czego, zóty papier przykleje, hehehe, no i czarne rękawiczki może też na starociach wygrzebie bo nie mam. Przed 2lipca strój ma być gotowy, wiec mój synek Wam za pozuje, wkleję fotkę

Maja CZEKAM na ta pogodę czekam, ale na razie nie ma dnia bez deszczu. Zuzia ŚLICZNOŚCI KOCHANE , fajnie ze macie ogródek, ja czekam na taras, na razie mam tylko dach, ale przed wyjazdem do pl , chyba nie ma szans, chociaż przy takiej pogodzie nie zdążę ubrań powieść a już muszę po nie z powrotem lecieć, nie mowa o opalaniu.

Mała już lepiej, ZDROWIEJE katar ja wymęczył, ale wczoraj tak nam rypła na glebę, krew się polała z nowych zębów,dolna wargę tymi nowymi górnymi jedynkami rozwaliła. Leżałam w łóżku i czytałam książkę, ona spacerowała przy brzegu łózka, dosłownie obok mnie, mąż też stał w drzwiach ,cały czas mieliśmy ja na oku. I nagle łup i krzyk. Nie przypuszczałam ze tak się może skończyć, bo nic groźnego nie było do przewidzenie .Naszczęście nie ponisła zadny obrażen psychicznych i dzis za jej marszami biegałam znowu. A i dzis wdrapała sie na nasze łóżko, i pod łóżkiem tez była, ledwo ja stamtąd wydostałam.
Młody jutro ma egzaminy z niderlandzkiego, słaby jest z niego strasznie , mam taki stres, chyba większy niż on.Ja tez ni w ząb tego języka, za cholerkę mu pomóc nie mogę. tyle co przepytać z kartki i domyslać sie czy jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OK, TEDIT MASZ TO JAK W BANKU, TRZYMAM KCIUKI ZA UDANE URODZINKI I PIĘKNA POGODĘ, ale pls. ZA MOJĄ TEZ POTRZYMAJCIE I NIECH W KOŃCU SŁONCE POŚWIECI DŁUŻEJ NIŻ GODZINE

dla Maxia I LENI tyle słoneczka ile tylko zapragną, tyle miłości le ich te małe duszyczki potrzebują i TYLKO uśmiechu i radości z poznawania niezwykłej dla nich nadal codzienności . Rośnijcie zdrowo bąbelki
To tak na wszelki wypadek gdybym się nie pokazywała tutaj









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oojj AnjaP powodzenia dla synka i dobrze,ze Lila cala....u nas juz bywaly bécki z krwia...
Agapurka a nie macie tam jakiegos szpitala emergency? u nas to zawsze przyjma....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Znikam za chwile spac, musze sie wyspac bo Rozbojnik wstac moze wczesniej
Poszlismy dzis na spacer kolo 19 bo dopiero bylo w miare ok z ta duchota i Nam zasnal na troche
A po kapaniu i karmieniu zaraz zasnal - czyli moze wczesniej wstac

Dzis bylam na kontroli u reumatologa ale zrezygnuje chyba z tej poradni bo lekarz z powodu którego jedzilam az do Katowic na wizyty przestal tam pracowac,
a jakby co to moze uda mi sie isc blizej do poradni gdzies

A jeszcze sie wkurzylam bo kolejka taka do rejestracji ze hej, panie na rejestracji pracuja sobie bez pospiechu a ja pol godz temu powinnam byc w gabinecie a tu sie takie wredne babsko wcislo akurat przede mna jak
juz mialam byc rejestrowana
to co nie bede jak dupa stala i kurde jej wygarnelam ze sie wcisla a ta mi swoje pierdoly zaczela pociskac ze ona sluzba zdrowia na emeryturze, ze skladki placila 50 lat
ze mnie jeszcze na swiecie nie bylo, na babe z rejestracji sie tez wkurzylam bo dobrze widziala ze sie wcisla a zaczela ja rejestrowac - dwie małpy wredne i tyle
Ze ja mlodsza jestem od nich to mam przepuszczac wszystkich???



Na szczescie mam spokoj z moimi dolegliwosciami jak na razie i nie mam zamiaru tracic czasu juz na dojazdy do Katowic, godzine w rejestracji, potem chcialam sie profilaktycznie zapisac na kontrole ale nie wyrobilam sie czasowo bo jedna rejestratorka w przeciagu 15 minut przyjela 3 pacjentow a ja juz musialam wracac
o dzwonieniu tam nie wspomne - zadzwonisz jak laskawie odbiora co dzis widzialam na wlasne oczy to wyrecytuja formulke ze rejestruje teraz pacjenta i albo czekasz albo sie rozlaczasz
a jak czekasz to nigdy nie wiadomo przeciez czy 3 minuty czy 10 a impulsy leca 😉 😉


agapurka
- gratuluje postępów w spaniu Filipka oraz tych na siłowni
hehe mężulów mamy w kupalach, ale co tam ja juz zaliczylam wszystkie wydzieliny mego dziecka takze niech tatusie chociaz tyle maja



McDa
- kusisz ta klima, aż zerkłam na stacje pogody i co?
mieszkanie - 28 stopni
dwór - 26


Gosiaczek
- migrena = nasze przekleństwo, znam ten ból, mam nadzieję że jak to skrobię to już Ci minęła


MajaCh
- super fotka, swietnie ze macie ogrodek, bardzo sie przydaje mozna kocyk rozlozyc
widze ze macie taki sam "kubek" z TT, nawet ten sam kolorek co ma PAtryk
zauwazylam tez jezdzic, taki chcielismy kupic - macie ten z V-tech- a tak?
napisz czy jest fajny, jak jezdzi i jak ten panel sie sprawuje (podobno jest on zdejmowany)

emiliaeem
- daj koniecznie znac jak wyniki z rezonansu


anjaP
- powodzenia na egzaminie synusiowi
ech no wlasnie chwilka wystarczy - dzieciaczki Nam szaleja, niestety nie jestesmy w stanie upilnowac caly czas, ale wazne ze sie nie zrazila

tedit
- narobilas smaka mi ta tortilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

JA juz mam dosc jest pranie 9 a ten moj diabel od 5:30 nie spi jest spiacy ale za zadne skarby nie chce spac wytrabil juz 2 butle herbatki i nic, zaraz ide go przebrac bo czuje smrody i moze z dupa czysta pojdzie

Od rana lalo jak niepojete duchota okropna i co ja tgeraz widze slonce wychodzi i zas duszno i parno ja wczoraj wkoncu wyszlam po 3 dniach z domu ale tez nie moglam wytrzymac maly chodzic po spacerku nie chce nie wiem czy boi sie czy co z wozkiem chwile tylko byolam bo sie wytrzymac nie dalo a tak to w cieniu sie chowaslismy choc i tam ze mnhie kapalo

Maly juz na cale drepta lubi bawic sie pilka u mojej babci za sciana ma taka mala gumowa z takimi kolcami srasznie mu sie podoba rzuca nia i biegnie do niej

A tak bo wczoraj zapomnialam co do przewijania u nas tylko zostaje przewijak bo maly ani na podlodze ani na lozku nie da sie bedzie uciekal jak pojechalam na weekend majowy to zgroza przy ubieraniu i przebieraniu ile ja nerwow wylalam na to dziecko

Ide gio przebrac bo widze juz tuli sie do poduchy i chcew spac dokoncze w nastepnym poscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ciag dalszy...

Klima ehh mpomarzyc dobra rzecz, taka klime mielismy w pracowni komputerowej w szkole akurat byla centralnie nade mna i pan zawsze nastawial na 23 stopnie i bylo super nie bylo zimno ale chyba jedyny minus to strasznie buczy chyba ze sa i takie ktore tak nie bucza, coz mi musi wystarczyc wentylator

W ogole mam ostatnio stracha nieziemskiego bo dawno powinnam miec okres czekam jak podminowana kiedy on przyjdzie do soboty musi przyjsc potem to juz nie bedzie smiesznie 😞

Nio tak zamiast spac on sobie lyzeczka od mleka rysuje po scianie maly artysta ehh wyciaglam go i juz maszeruje do kompa wiec ja spadam jesc sniadanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny , nadrobiłam wszystko ale niestety nie napisze do każdej. Natalia się tak rozbrykała 🤪 nie usiedzi w miejscu 😠 chodzi i chodzi i chodzi i.......


piszecie o spacerkach i upale a u mnie 3 dzien leje , ale jak wczoraj jak wracałam z pracy tak zmokłam ,ze stanik i gacie mokre i jeszcze na przejściu tir zrobił mi zimny prysznic 😮 że później już na nic nie zwracałam uwagi w japonkach po same kostki w wodzie byłam 🙃 Dzis od rana znów leje ciemno jak w dupie i światło musiałam zapalić 😁


anja odkąd Natalia chodzi to mamy szczęście bo już kilka strasznych upadków miała ale nic się nie stało 🙂 Ostatnio stała przy kuchence i otworzyła piekarnik stałam blisko niej a ona obaliła sie na plecy i na szczęście stal chodzik i głowa uderzyła w niego a nie w płytki 😉


Maja śliczne zdjecie 🙂


wercia piękny tort i jaki apetycznie wygląda. Super prezenty dostał 😉


gosiaczek jak tam migrena , przeszło już 🙂


tedi no to słoneczka zyczę .


My roczek jednak robimy u mojej teściowej 😉 jest więcej miejsca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Wczoraj czułam się fatalnie i brak natchnienia na pisanie 🤢 Noc ok oszukane mleczko o 1.30 i mleczko o 4.30 wstała o 7.30 😉

Wczoraj znowu nie mogła zasnąć ale w końcu po 30min walki zasnęła 😉

MajaCh śliczna fotka ale Zuza ma kulek 😁

emiliaeem
no moja też lubi pieski ale jakby reagowała na nie tak jak Oli czyli tak jak reaguje na huśtawki tobym zwariowała 😜

anjaP no właśnie nie jesteśmy w stanie upilnować naszych szkrabów najważniejsze że nic się nie stało, moja wczoraj stała przy stoliku przy mnie i nie wiem kiedy a obsunęła się i uderzyła głową o nogę stołu 🤢

tedit no to udanej imprezy i pogody u mnie ma być ładnie w niedzielę wiec i niech u Cibie słoneczko świeci, no i dużo zdrówka dla Lenki niech chowa się zdrowo i będzie radością dla rodziców a no i dużo dużo prezentów 😘 😘 😘 😘 Ja na weekend wyjeżdżam do znajomych wiec nie będę miała dostępu do neta wiec składam życzonka teraz 😉

wercia migrena przeszła koło 17 ale tak mnie wymęczyła że byłam na max padnięta 🤢 Wecria takie babeczki znajdą się wszędzie ja na lotnisku pokłóciłam się z babką która stwierdziła ze jakim prawem osoby z dzieckiem mają pierwszeństwo że już tyle osób musiała przepuścić to powiedziałam jej co o tym myślę a najśmieszniejsze jest to że akurat ona z całego samolotu była w tym hotelu co my 😜

emilia no u mnie też dzisiaj zachmurzone niebo ale to dobrze przynajmniej powietrze lepsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

U nas pogoda średnia, nie pada, ale dość chłodno jest.
Gosiaczek ja wiem co to ból migrenowy, przed ciążą dość często miewałam a zwłaszcza na kilka dni przed okresem, ale teraz jakoś dawno nie miałam (i oby tak zostało).

Co do uderzeń to też u nas już się zdarzyło parę razy, że mała np przy raczkowaniu uderzyła centralnie buźką i noskiem o podłogę albo, co gorsze, poleciała raz z pozycji siedzącej na główkę i uderzyła w kafelki tyłem główki. Boże mam nadzieję, że takie uderzenia nie spowdują czegoś złego, przecież nie jesteśmy w stanie uchronić dziecko przed każdym uderzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak sobie oglądam co może kupić babcia na roczek . myślałam o jeżdziku http://allegro.pl/kiddieland-jezdzik-chodzik-odpychacz-myszki-minnie-i2407192879.html , ale chyba rowerek praktyczniejszy http://allegro.pl/rowerek-hello-kitty-trojkolowy-3-in1-promocja-i2405856592.html co sądzicie ??? http://allegro.pl/rowerek-trojkolowy-piesek-3-kolory-super-promocja-i2406664112.html ten drugi rowerek jest tańszy , ale chyba fajniejszy i ma płozy do bujania co sądzicie ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia1 mam zarównno ten samochodzik jak i rowerek (po starszej córce) i powiem, że obie rzeczy są fajne, ale jak miałbym wybierac to rowerek, sprawdza się na spacerze, tylko niestety nie pamiętam czy roczek to juz odpowiedni czas na ten rowere? ale Natalka jets juz "chodząca" i taka silna to chyba już się nadaje 🙂)

Dziewczyny idę za tydzień do ginekologa (innego) to ten mój mnie denerwuje i postanowiłam zmienić. Powiedzcie mi jak to jest właściwie z tymi tabletkami anty? nigdy nie brałam a słyszałam, ze wtedy nie ma się okresu? to rzeczywiście tak jest czy to jakaś bzdura? wiem, że nie ma 100% metody antykoncepcyjnej, ale czy na tabletkach można polegać czy jeszcze zabezpieczacie się , że tak powiem, "z drugiej strony" ? )mam na myśli męża i prezerwatywy 🙂) przepraszam za te intymne pytania, ale nie musicie odpowiadać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasienko przy tabletkach masz okres normalnie chyba, ze nie chcesz go miec 😉 3 tygodnie bierzesz tabsy potem robisz 7 dni przerwy, wtedy pojawia się okres, oczywiście przy dobrze dobranych tabletkach. Tabletki genealnie mozna podzielic na kilka rodzajów ,bazują albo na pochodnych estrogenów albo progesteronu,bądź są mieszane . Mi np nie odpowiadają te na progestagenie ,bo po takich mam okres non stop (rekord po zastrzyku 56 dni 🤢 ) Poza tym są tabletki jedno- dwu i trójfazowe, różnią się tym że w zależności od dnia cyklu w tabletce masz inną dawkę hormonów ,a więc nie możesz z listka wziąć której chcesz, tylko dana na dany dzień. Ja używam jednofazowych, a więc mam takie same na caały cykl. Co do dodatkowych zabezpieczeń , ja nie stosuję ,ale wiem jak u mnie ciężko z owulacją, więc się nie martwię poza tym jest taka teoria, że po długim,ciągłym stosowaniu ,owulacja może zaniknąć, to taka wymuszona bezpłodność (oczywiście nie jest to zasada, ja jednak przywracam ją po ok 2 miechach dopiero od przestania brania tabletek ). Czasami jeśli bardzo mi zależy, by nie mieć okresu, nie robię 7 dni przerwy tylko biorę następny listek, nie jest to wskazane przez faszerowanie się hormonami non stop i zachwianie równowagi hormonalnej . To w sumie tyle z mojej wiedzy w temacie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia taki jeździk (tylko w księżniczki) kupuje chrzestny Lence bo ona na rowerek jest za mała no ale Twoja Natalka już chodzi to może inaczej. Moja siostra ma 19miesiecznbą córkę i dopiero teraz chce jej kupić taki rowerek. Co do rowerków ten droższy to pewnie dlatego ze Hallo Kity bo wszystko z tej serii jest droższe no ale ten drugi też super 😉

Kasia odpisałam ci na priv o tabletkach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Patryk zasnął w końcu po godzinie marudzenia
Wskakuje wiec na forum a potem jak zwykle - czyli nastawienie prania i jakiejs zupy

Pogoda u mnie taka jak u darki - rano lało jak z cebra, ucieszyłam się nawet że uda mi się wygonic ten zaduch z mieszkania
a tu co? popadalo, przestalo i dalej zaduch na dworze niemożliwy

Ja musze sie wybrac do okulisty bo juz 2 lata nie bylam a zauwazylam pogorszenie wzroku niestety.
I w koncu musze zabrac sie za wyszczuplenie mego cielska bo teraz w te upaly leje sie ze mnie pot jak ze swini
Musze zabrac sie za ramiona bo jak tylko przytyje to mam jak wielkie kielbachy ☺️ ☺️ ☺️ jak ostatnio spojrzalam na zdjecia to masakra, jak 3 ramiona nie jednej z Was 😲

darka
- oby okres przyszedł

emilia1
- no to bylas miss mokrego podkoszulka 😜
co do prezentow to mnie sie podoba najbardziej ten jezdzik, te rowerki tak srednio


Gosiaczek
- dobrze ze migrenisko minelo
co do bab wrednych - no wlaśnie
jest pierwszensto dla rodzin z dziecmi i koniec, ciekawe czy wolalaby np miec obok siebie w kolejce do odprawy rodzinke z marudzacym i wrzeszczacym
dzieckiem i stac tak z pol godziny na przyklad
No ale u Nas tak jest , w ciazy jak bylam to tez nikt mi nawet w tramwaju mniejsca nie ustapil, a przy kasach dla uprzywilejowanych stali faceci jak deby i mieli mnie gleboko w d...e

Kasai321
- ja tez nigdy nie bralam tabletek anty, troche czytalam ze niby to krwawienie to nie miesiaczka jest tylko takie krwawienie z odstawienia na ten
czas tabletek - no ale w sumie miesiaczka to nazwac mozna
ja sie boje troche tabletek anty a z drugiej strony podobno dobrze dobrane zmniejszaja na przyklad dolegliwosci PMS-owe - i tutaj bardzo prosze dziewczyny
które biorą tabletki o wypowiedzenie się


emiliaeem-
oj Twoje cisnienie rzeczywiscie slabe, daj znac jak wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
nocka nie najlepsza, obudziła się o 2 na smoczka, potem o 3 musiałałam jej dać jeść bo płakała i o 5 znów, spała do 7.30, ale za to pospałam sobie z nią godzinkę przed południem 🙂 już mi lepiej 🙂

u nas strasznie duszno, niby popadało troszkę w nocy ale jest niewiele lepiej niż wczoraj 🥴

Emiliaeem życzę zdrówka! oby szybko przeszły dolegliwości!

Emilia Paulinka dostanie taki rowerek na roczek, już go kupił brat i ich syn 9 miesięczny na nim jeździł i zejść nie chciał, płacz jak nie wiem, powiedziałam im żeby już sobie kupili do niego też taki ode mnie na roczek 🙂 przynajmniej teraz wykorzysta bardziej, bo koncem września ma roczek to potem już może być zimno.. Paula jeździła na takim u kuzynki i była w 7 niebie 🤪tzn ja ją woziłam, ona nawet nie chciała usiąść tylko stała na tych podnóżkach dumna 🤪 i fajna sprawa na spacerki...

Kasiu ja brałam kiedyś kilka dobrych lat tabletki ale zmieniłam potem na krążek NuvaRing, nie trzeba pamiętać i nie przechodzi przez cały organizm, tylko wchłania się tam gdzie jest potrzebny 🙂 po tabletkach czułam nie normalnie, ale bałam się tak długo brać i dlatego zmieniłam... jak skończę karmić to na pewno wrócę do krążka... i dodam że przed ślubem miałam strach i tak mąż musiał przynajmniej na koniec dawać prezerwatywę 🤪 ale ja taka strachliwa jestem z natury 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia to czy będziesz brała tab. czy nie musisz zdecydować sama, ja biorę i brałam wcześniej przed ciążą i wszytko ok. Mam dobrze dobrane nic się nie dzieję i to prawda że to jest taka miesiączka z odstawienia tab. Ale jak przed ciążą odstawiłam tabletki to najpierw dostałam miesiączkę z odstawienia a po chyba dwóch tygodniach normalną i wszystko wróciło do normy a po pół roku zaczęliśmy się starać o dziecko i od razu się udało wiem to dobrze bo zaczęliśmy się starać w listopadzie a termin był na lipca 🙂 Ja zaczęłam brać pigułki anty przed obawą zajścia w ciąże ale mam koleżankę która uważała na dni płodne i tez nie zaszłą dla mnie to za duży stres tym bardziej że miałam nieregularną miesiączkę 😉

emiliaeem oj no to ciśnienie słabe idź do lekarza koniecznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej 🙂 ja to sie zbieram zeby wejsc na forum zawsze bo wiem,ze bedzie czytania,a polowe zapomne co chcialam napisac 😜
Wercia tak mamy vtecha, panel zdejmowany swietna zabawka edukacyjna Zuza nasladuje slonia i pieska itd. duzo muzyczek ,a co do pchania.....coaz moim zdaniem powinien miec wiekszy opor bo jak takie male dziecko calym cialem pchnie to leci na leb na szyje. Nie ma blokady kolek, jak Zuza sie nim bawi to satarm sie ,zeby byl o cos oparty, o szafke czy sciane, zeby nie odjechala razem z nim. Szczerze to malo go pcha wiecej sie bawi przyciskami..
Dareczka a moze siostra dla Oskara hee??? 😁
Kasia321 a tabletki jak bralam takie dwuskladnikowe to okresu nie mialam ale karmilam piersia wtedy, jak skonczylam karmic to i okres byl. A takie silne tabletki jak bierzesz to i tak okres bedzie, znika podobno przy spirali, ktora mam teraz i poki co okres tez jeszcze mam , mniej bolesny itd ale jeszcze jest,podobno do roku moze juz zaniknac. Sie okaze 😉
Tatus z maluchem na spacerze, ale dala mi w nocy popalic.....juz sie zastanawiam czy moze mleko przestalo jej sluzyc na noc...dzis jej kaszke zrobie na wodzie.Zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...