Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dobry wieczor

Ja normalnie padam Adi spal przez caly dzien a ja latalam kolo malego nie chcial mi spac a ja mi
alam do ograniecia mieszkanie gyrosa dzis zrobilam jak kto lubi i moze to zapraszam mam 3 miseczki tylko szybko bo jak moj sie dorwie to zostaanie 1. On je wszystko w ilosciahc ogromnych a wyglada jak wyglada czyli chucherko

Nio wiec jak juz wiecie moj maly nie spal dzis za dlugo moze z 1,5h na raty

wercia nio to patryczek dlugi ja jestme i tak pod wrazeniem mojego z 48 cm od urodzenia przez pol roku do ok 75 cm jak te nasze dzieci szybko rosna a dopiero co pamietma zadne ubranka na niego nie bylo bo wszystko wisialo nawet 50tki

Ja choinke ubierma w piatek jutro ja bede sie byczyc na kanapie a moi chlopcy sie soba zajma

aaa i musze sie pochwalic wkoncu jakies postepy moj maly zaczyna pelzac dalam przed jego gowke samochodzik jego ulubiopny tka by raczkami nie mogl dotknac i tak kombinowal az sie przesunol do przodu i jaki uradowany byl ze zlapal ale tez sie powsciekal bo za zadne skarby nie mogl rozkminic jak sie ruszyc

Nio i katarek tez go zaczyna meczyc ehh

Co do jedzenia swiatecznego ja mialam super ciaze zero mdlosci wiec na swieta jadlam co popadnie wszystko moglam zreszta w tym roku tez bede mogla nie karmie wiec hulaj

Aaa wercia ja bym sie bardzije sklonila do kaszki bananoej niz do mieska bo kurczak zadko kiedy uczula bynajmniej u nas kurczak jest na legalu tylko ze ja daje malemu kurczacki nasze i gotuje zandyhc sloiczkow bo moj tego nie przelknie

Mi sie te krzeselka w sumie tez nie podobaja ale sa bardzo praktyczne i wole taki wprawdzie nie ma to kolek by po mieszkaniu jezdzilo ale damy rade juz sie zawzielam na te krzeselko


Kiniapochwala za rezulatat i ciezka prace swietne to jest pomylowa z ciebie kobitka

Dobra lece szybko sie umyc i bede grala bo ostatnio napalilam sie na gre MORPG dla dzieci hehe troche dziecinstwo sobie poprzypominam DOBRANOC :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka coś nie może zasnąć i tylko latam i wciskam jej smoczka i głaskam po główce.

Jej byliśmy na zakupach masakra jakaś no widać że kryzys ale chyba na półkach bo co chciałam kupić to nie było 😠 a największa porażka to jak ludzie parkują przydało by się niektórym dodatkowy kurs parkowania 😮

emilia ty dajesz małej kaszkę przed snem jeśli tak to robisz jak na opakowaniu bo ja na 150ml mleka daję 3 łyżki(Bobovita) kaszki no i zastanawiam się czy nie będzie to dla niej za ciężkie na noc 🤨 a i kupiłam ten gluten to napisz mi jak go podajesz no chyba ze jeszcze nie podajesz bo wiem ze Kinia pisała ale nie pamiętam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no mała w końcu śpi, przyszłam suszyć głowę do sypialni i zasnęła 😁 dobrze bo jakas dzis markotna cały dzień.... spała po 15-20 minut kilka razy i za kazdym razem niedospana 😞

ja jutro ide na wigilijke z pracy, dawno nie widziałam się ze znajomymi z pracy więc zapisałam się na wigilijkę 😜 a 25 kończy mi się macierzyński i od wtorku musiałabym wracać do pracy, masakra.... a ma ktoś oprócz mnie bezpłatny wychowawczy???

Ania gratuluję obrotów Martynki, ja się nie mogę doczekać kiedy moja zacznie się turlać, na razie tylko na boczek się obraca i dalej nie wie jak 🙂

Emiliaeem fajnie że Oluś też się obraca i bawi się stópkami, kolejny widok którego nie mogę się doczekać 🙂 i masz rację że 9 zł to dość droga zabawka 🙂 hehe Paulinka i tak najbardziej się lubi bawić makaronem międzybrodzkim 🙂 ma całą paczkę i już makaron w środku zrobiony na mączkę 🙂 i paczkami chipsów uwielbia się bawić 🙂

ja sie grzeję w łóżku herbatka z sokiem malinowym i lapkiem 😁

więc dobranoc wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa ja miałam macierzyński do 7 grudnia i teraz jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym bo tylko taki jest ale możną starać się o tzw. zasiłek rodzinny i to wtedy u nas np. MOPS płaci 400zł miesięcznie ale jeszcze nie wiem co i jak bo jak narazie to od cholery papierów załatwiania jeżdżenia po urzędach pracy, skarbowych itd 🤢 no ale jak sie uda to jak ja to mówię będzie na jedzonko dla małej i pampki 😜

Mąż kupił dzisiaj pare paczek pampersów w biedronce za 19.99 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff - plan na dziś wykonany, jeszcze jutro zapiernicz a w piątek postanowiłam sobie dać trochę luzu ale i tak będę zapewne zapierniczac 🙃
Mąż zjawił się przed 18, wysłałam go na pocztę - odebral ten wezel z LAMAZE - fajny jest ale ta firma to se liczy za te swoje zabawki... 😠

U Rozbójnika tak jak pisałam znowu te wieczorne wypieki wyszły, a dzisiaj już nie dałam mu tej zupy i teraz nie wiem czy to jednak nie przypadkiem z tej kaszki - Bobovit-y z bananem.
Jutro mu nie dam i go poobserwuje

ania_1988 - pozazdroscic turlania Martynki, tego że umie powrócic z brzuszka na plecki, u Nas jak już się na brzuszek przekręci to najczęściej zostaje
w pozycji "biednej wyrzuconej na brzeg foki" i rozpoczyna sie wycie zeby go odwrocic, ślini się przy tym niemiłosiernie...

W ogóle zauważyłam że Patryk teraz często tak jakby się zatykał śliną, ma wtedy pełno śliny w buzi, krztusi się, aż mu łezki do oczu płyną...nie wiem
czy nie wybrac się z tym do lekarza
Zauważyłyście coś takiego???


emiliaeem
- no to zakupy zaliczone i Oluś grzeczny był 🙂
Nasz się też za gazety bierze, najlepiej to je zmiętolic i tyle
A zabawki to nawet ma jakby poprzeliczac te "uzywance" co na Allegro namiętnie kupowałam to nawet za 1 zeta i te często najfajniejsze są dla niego, także cena nie gra roli
I widzę też że jednymi się fajnie bawi, lubi je a inne ma głęboko w ... nosie

darka - mniam gyros, jak zwykle ja byłabym chętna 🙃
Co do ubranek, to na początek też byly problemy z rozmiarówka, naszykowane miałam najwięcej od r.62 a On się przez ok 2 miechy topił w r.56
Także między jednym a drugim szpitalem było penetrowanie sklepów w poszukiwaniu r.50 a szczerze to niewiele tego...
Ja tez w zeszłym roku wcinałam wszystko w dużych ilościach pamiętam na Wigilii i najchętniej popiłabym to litrami soku grejfrutowego - ale tylko z Hortexu, bez cukru i z żółtych grejfrutow
Jutro nie dam tej kaszki bo to może przez nią te placki czerwone ma, ja ta kaszke daje koło południa a placki wychodza mu tak koło 17
Miłego grania

Gosiaczek - też skorzystałam z promocji w nowej Biedronce na pampki
Kurcze one fajne są, ale czasem mam takie dni że co jeden to przesiąka, teraz ciaśniej spinam te rzepy - jeden obok drugiego i jest ok

Dobra, nie smędzę już, idę spac, oby jutro udało mi się zrobic robote do konca

Dobranoc!!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chłopy śpią a ja podganiam z robotą z racji mojej bezsenności 😮

Darka to Ci się zaczęło robienie jedzonka dla faceta 🙃 U mnie gyrosik był 4 dni temu,więc dziękuję 🙃 Narazie dość ☺️ Ale kanapkę z masłem i natką pietruszki owszem 🙂
Swoją drogą, czemu ja mam apetyt na takie dziwne rzeczy? W ciąży nie jestem, ale może organizmowi witamin brak...? 🤨
Kinia Ty ekspert od wszystkiego, pomóż 😉

Gosiaczek poruszyłaś dobry temat... Ja kupiłam kaszkę manną z Nestle i jeśli Olek jest na cycu to jak mam ją podawać??? Pytanie za 5 oklasków! I czy wogóle ją podać (bo z tego co wyczytałam jest na MM)???
A co do parkowania 🤢 U nas też horror, miasto zawalone, miejsc parkingowych niewiele,a tłuków pancernych pełno! I rozkraczają na dwa miejsca swoje dyliżansy!!! Że o kolejkach ,,w rybnych" nie wspomnę 😠


Poza tym mam ogromny problem z podawaniem Małemu leków 😮 Lekarz nam przepisała kropelki Deflegmin, a po nich zwyczajnie zrywa na wymioty! Myślałam,że Olek tak reaguje na nowy smak,ale spróbowaliśmy z Mężem... To świństwo jest tak obrzydliwe,że gały wywala na wierzch 😮 Nie pomaga nawet rozcieńczone z mlekiem! Co robić?


No i na koniec przedstawiam Wam moje ,,arcydzieło" powstałe w blasku choinkowych świeczuszek 🤪 Pierwszy raz w życiu upiekłam pierniczki 😁



Tylko fantazja dekoratorska legła w gruzach... Bo jak wspomniała Gosiaczek- kryzys, ale na półkach... ☺️

Zmykam pozmywać gary i lulu...

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobitki
Mam taki zachrzan że ledwo żyję , zrobiłam wszystkie 3 albumy, okładki do nich i zapięcia, w kazdym inne. Do tego zakupy prezentowe (3 h łaziłam ) lżejsza jestem o 7 stów, i drugie tyle do wydania jeszcze ehh
Jutro dostanę dostawę z listy i będe tyrać w kuchni, przy choince i z mopem po chacie.

Zdjęcia albumów dorzucę już jutro bo dziś nie ogarniam, idę jeszcze pranie rozwiesić i w kimę, rano córa ma wigilię w szkole i moja kolej na dostarczenie jej do budy 🤢

Emiliaeem widzę, że gustujesz w modern ozdobach 😉 apetycznie wyglądają, ja w tym roku napaliłam się na miękkie z nadzieniem i takie też zrobię 🙂
Co do smaków, skoro Cię na coś ciśnie to zapewne braki,zwłaszcza jak krążysz wokół jakiegoś konkretnego smaku. Jak powiesz co to spróbuję rozgryźć czego Ci brakuje 😉
Jeśli to natka jak mówisz to obstawiam żelazo, natka to najlepsze co można zjeść bo ma i wit. C która pomaga wchłonąć się żelazu, masło jednak to zły dodatek -wapń blokuje wchłanianie żelaza, lepiej natkę do sałatki dodać 😉 np z papryką .
Kaszkę manną spróbuj na odciąganym mleku i łyżeczką coby się Oli uczył z łyżeczki (wiem wiem nie ma lekko).

Werciu Maksio ostatnio jedyne co robi to namiętnie pcha łapkę do buziola a że ma rozszczep wierz mi wchodzi mu cała piąstka, aż ma odruch wymiotny ...gupol mały. Ślini się koszmarnie ale na to nie zwracam uwagi tak będzie długo ,cholerne ząbki ^^
Jak Cię niepokoi to krztuszenie śliną co faktycznie nie jest chyba całkiem częste to leć do lekarza bądź zadzwoń i skonsultuj, może Patryczek ma tak jak ja, mocno gęstą ślinę i trudności z łykaniem, albo może mu się migdałki powiększyły i stąd trudności ? ? badaj sprawę

Ania_1988 gratulacje dla Martynki, mój syn to jednak leniuch do kwadratu, wyciągnie się i rękę do zabawki, popatrzy na mnie, ryk i czeka aż go wyręczę, do czego się nie spieszę 😎

Gosiaczek cieszę się, że się przydałam ^^

Ok dziewczyny lecę z praniem i spać ,jutro pracowity dzień , branoc!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry u mnie święta pełną parą 🙂 🙂 niestety nie nadrobię z odpisywaniem ☺️kinga piękne te albumy 🙂emiliaeem gratuluje pierniczków 🙂 dajcie mi przepis !!!!!!!!!!!!!!! zrobię na sylwestra 🙂

    wercia nie ma duzo roboty przy robieniu zupek 😉 tez byłam przeciwna robieniu , ale jak obrałam kilka marchewek i 2 ziemniaki drobno pokroiłam to w 20 min miałam 4 obiadki 🤪 a Natalia je wcina 🙂 🙂 🙂 dziś gotuje następny zapas na 4 dni 😉


    mój mąż dzis ostatni dzień w pracy 🙂 bierze zaległy urlop i 2 tygodnie tatusiowego 🤪 a wasi mężczyźni już zwieli tatusiowe , bo księgowa męża powiedziała ze jaj bierze tatusiowe w styczniu to należy mu sie 2 tygodnie 🤪 🤪


    przepraszam za błędy ale trzymam Natalie i pisze 1 ręką . będę zaglądała , lecz nie wiem czy uda mi się cos napisać wiec ZDROWYCH SPOKOJNYCH I WESOŁYCH SWIAT BOGATEGO GWIZADORA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ja to jestem od Was uzależniona 😉 Lenka właśnie ma 30 min. drzemkę a ja zamiast iść jeść śniadanie i doprowadzić się do porządku piszę na forum 🙃

wercia moja też czasem zakrztusi się ślina ale nie zdarza sie to za często.

emiliaeem pierniczki super i napewno smaczne jej chyba tylko ja nie piekę ciasteczek jedyne ciasto jakie robię na święta to sernik 😜 a może być podała przepis na te pierniczki bo nie ma to jak sprawdzony przepis 😉?

emilia mój tez weźmie tylko nie wiem kiedy 🤨 Życzymy Zdrowy i Wesołych Świąt i pełno prezentów pod choinką 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙃

Gosiaczk mam to samo 🙃 Z rana forum zamiast doprowadzania siebie do stanu używalności 😁

A dzisiaj listonosz mnie obudził 😮 Przyszedł po 8,a Olek wstał dopiero po 9 ☺️

Kolejny poranek na pełnych obrotach rozpoczęty 🥴

Kinia
a wprowadzając ten glutem to mam na raz dać Olkowi tą rozrobioną kaszkę??? 150 ml mleka mojego i chyba tam napisane,że 5 łyżek kaszki? Jestem zielona w tej kwestii ☺️

Gosiaczek ja ściągnęłam przepis z neta, troszkę się obawiałam,ale ogólnie ciasto ok 🙂
I pierniczki smaczne 🙃
Proszę bardzo:
http://slodkowytrawnie.blox.pl/2010/12/Pierniczki.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez uzależniona Natalia właśnie zasnęła a ja migiem na forum 😉 Ja znalazłam taki szybki przepis wiec wypróbuje http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=przepis%20na%20szybkie%20pierniczki&source=web&cd=1&ved=0CDwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fmojewypieki.blox.pl%2F2009%2F12%2FSzybkie-pierniczki.html&ei=tvXyTt63KoSe-waR-tGcAQ&usg=AFQjCNEopO1zamz12kXwNxerH9DFzD89dw&cad=rja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
i ja uzalezniona, ale szybciutko bo się muszę zacząć szykować na wigilijkę 🙂

Emiliaeem ja dawałam deflegmin małej z herbatką bo inaczej też nie chciała pić, robiłam ok 100 ml herbatki wtedy tak tego nie było czuć.... teraz to samo robię z żelazem.... z mlekiem też nie akceptowała....

Kinia Ty to taki nasz ekspert jesteś 🙂 ja tak samo jak Emiliaeem ciemna, kupiłam kaszkę ryżową juz dawno, bez mleka, że będę robiła na swoim ale jak znów czytam o tych zatwardzeniach na forum to się boję dać... a kupiłam malinową.... i gluten po świętach będę dawać, chyba z zupką, lekarz mi radził żebym ugotowała ziemniaczek z marchewką o do tego łyżeczkę kaszki manny. I jeszcze pytanko do Cibie, jak mała skończy 5 miesięcy to mogę mięcho dać, czy lepiej poczekać?? mam domowego królika od cioci 🙂 i czeka w zamrażarce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Rozbójnik zasnął, więc od razu wskakuję na forum 🙃

Dzisiaj nie dam Małemu kaszki i jestem ciekawa czy czerwone placki na policzkach znowu wyjda wieczorem.. 🤢


Zaraz idę ścierac nasze wieczne kurze a potem ubierac choinke i dekorowac mieszkanko
Między tym zupa się gotuje

Wieczorem podłogi pomyc i pierniczę nie robię nic więcej, niech się dzieje co chce. 😉

Bardziej teraz mnie wkurza to, że mam pełno różnych rzeczy do wystawienia, żeby trochę kasy się zwróciło a nie mam czasu się tym zajac i stoją te toboły i miejsce zajmuja czekaja na cud

emiliaeem
- to masz smaki, pewnie jakieś witaminowe braki się odzywaja
u mnie pazury sie zaczeły lamac, do tego te wieczne porzadki w tym naszym brudzie to juz totalnie je zniszczylo
może te kropelki spróbuj podac z herbatka jakas np. malinowa z HIPP-a? tylko wcześniej może zadzwon do lekarza czy możesz tak podac czy sie cos nie "zmutuje" w takiej mieszaninie
a pierniczki - superowe 🙂, ja w tym roku pierniczę i nie piekę, tak to zawsze piekłam, a teraz czasu brak i zaoszczędze nieszczęsnej miny męża, bo miał za zadanie pomywac po moich pieczeniach
A dekoracja mnie sie podoba 🙂 w moim stylu

Kiniek
- co do tego krztuszenia to będe obserwowac i tak czeka nas wizyta u dzieci zdrowych bo ost. byliśmy na początku listopada i teraz by trza było Rozbójnika porządnie wymierzyc i zwazyc


emilia1
- zazdroszczę Tatusiowego, moj z racji tego ze jest wspolnikiem w firmie nie ma zadnych praw pracowniczych, tzn. moze sobie wziac wolne kiedy chce - czyli nigdy nie bierze, nawet jak się PAtryk urodził to sobie nie dał wolnego, krążył totalnie wykonczony jak zombie między firma a szpitalem,
w domu totalny rozgardiasz byl bo nie zdazylismy z malowaniem, praniem i ogolnym przygotowaniem wszystkiego
w 2010 miał aż 10 dni wolnego na cały rok, teraz w tym roku jak na razie aż 15 - porażka normalnie i tyle


Ide sprzatac, mam nadzieje ze znajde jeszcze dzisiaj chwilke na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem Ja mam takie szczęście z laktatorem. Od sierpnia 2 razy w naprawie był i znowu zaczyna się psuć… Szkoda słów.
Co do kaszki – 1 płaska łyżka stołowa dziennie – to ok. 2-3g glutenu.
Pierniczki bardzo apetyczne 😉

Kiniek Album super 😉 Zdolniacha jesteś

darka9118 wercia82 McDa87 Życzę zdrówka. Oby maleństwa były zdrowe

McDa87 Sabina od ostatniego szczepienia – czyli 6 tygodni przybrała 700g. Lekarka nic nie mówiła, ale mi się wydawało mało…
Tez bym musiała po świętach iść do pracy, ale mam jeszcze miesiąc urlopu i koniec. Na wychowawczy nie mam szans. Już nie miałabym po co wracać… A pozatym spłacamy kredyt więc każdy grosz jest potrzebny 🤢

wercia82 Świetnie sobie radzisz. Ja mam tylko sprzątanie, bo wyjeżdżamy do rodziny a i tak kiepsko mi idzie. A okna mi mama umyła – co ja bym bez niej zrobiła 😉 😉 😉

Z tym wolnym męża to masz przesrane. Ja muszę powiedzieć że miałam super. Jak się mała urodziła to 1,5 miesiąca był w domu. Najpierw miał opiekę nademą a potem urlop 😜 😁 😜 😁 Ale on jest policjantem więc nie ma problemu. W prywatnej firmie by to nie przeszło, że 1,5 miesiąca nie byłby w pracy.

emilia1 z tatusiowym czekamy do przyszłego roku. Na początku lutego wracam do pracy. To wtedy maż będzie z małą 2 tygodnie.
Co do glutenu to dzieci karmione piersią po 4 miesiącu a mieszanką po 5 . O ile dobrze pamiętam. I około 2-3 gramy glutenu dziennie
Ja małej daję kaszkę ryżowo pszenną z jabłkami i gruszkami BoboVita. Ok. 1 łyżkę stołową i na razie jest ok.

Wzoruję się na tym:
" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Co do świąt to też nie mam problemu. Mogę jeść wszystko. Rok temu też jadłam wszystko poza słodyczami bo mi nie smakowały (szkoda ze ten wstręt nie został), a najwięcej jadłam śledzi w occie…. Przy stole wszyscy się śmiali ze im nic nie zostawię 😎 i że pewnie będzie drugi chłopiec bo kwaśne to na chłopca. A tu masz babo klops - urodziłam dziewczynkę 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem dzięki już zapisałam 🙂

emilia mi lekarz powiedziała żebym gluten wprowadzała w 5 miesiącu, wprowadziłam dopiero dzisiaj bo wczoraj kupiłam tą kaszkę i robię tak jak napisała Kinia na 120ml biorę pół łyżeczki kaszki 😉

McDa tak naprawdę to jak karmisz piersią to możesz mięsko wprowadzić po 6 miesiącu nie ma się co śpieszyć ja mojej wprowadzam wszytko powolutku ma już 5 miesięcy i 2 tygodnie a ja jeszcze żadnego miech nie wprowadziłam choć już zakupiłam słoiczki 😜 No ale Kinia jest ekspertem to Ci doradzi 🙂

Dobra bo mała śpi a ja znowu na forum, idę sprzątać co prawda wigilię i święta spędzamy poza domem ale mieszkanko musi błyszczeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam u nas przygotowania do świat tez pełną parą wiec nie mam tyle czasu na forum co bym chciała , wybaczycie ?!
Jutro mnie nie będzie w domku a potem bieganina codzienna aby wszystkich obskoczyć i posiedzieć troszkę z każdym , więc już dziś pragnę złożyć Wam Wszystkim życzenia zdrowych , spokojnych a za razem wesołych , rodzinnych świąt w gronie najkochańszych osób , kupę prezentów, spełnienia marzeń , cudownych chwil z naszymi pociechami kochanymi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gluten u nas nie ma kłopotu, więc ja już zwiększyłam dawkę do łyżki stołowej, bo kaszkę trzeba zużyć w 3 tygodnie od otwarcia a dając niecałą łyżeczkę dziennie nie ma opcji, ba nawet córka to z mlekiem jadła 🙂 Powiem Wam, że coś mi się zdaje ,że tak to wyjałowili i chyba tylko cudem by dziecko uczulili,pewnie jakbym zwykłą mannę dała mogło by być uczulenie, teraz jakoś koło sylwerka spróbuję, córce mannę zrobię, a małemu dodam pół łyżeczki i zobaczymy . Poza tym z glutenem zaliczamy już słoiczki Hippa te z kleikiem orkiszowym..mówię Wam śpi po tym 5h ciągiem jak zabity 😁 sprawdzone już 3 razy

Emiliaeem kochana myślę, że spokojnie możesz do zupki czy do deserku tak jak dziewczyny właśnie -dodać tą glutenową kaszkę, a w ilości to tak jak tu piszą 2-3g ,ja miałam na opakowaniu 1/2łyżeczki herbacianej na 100ml, więc na 210 ml mleka dawałam 1 taką bardziej kopiastą, teraz daję już więcej, bo nic się nie działo .

McDa nie bój się zatwardzeń, daj troszeczkę ryżowej i obserwuj, nie wszystkie dzieciaczki -nawet u nas, miały po tym kłopot, zawsze możesz kupić kleik kukurydziany po nim nie ma takich kłopotów. Gosiaczek Ci dobrze z mięskiem napisała (i żaden ze mnie ekspert to tylko oczytanie w milionie źródeł i trochę porad mamy, a ona bliżej medycznej strony zagadnienia ) . Ja sama królika mam w zamrażalce rozporcjowanego i gotuję młodemu co drugi dzień do zupki 🙂

Tilii gratulacje dla Sabinki ,Maks miał ten sam problem, nie sypiał na plecach od urodzenia do 4 miecha,ale jego rozszczep powodował wiele ulewań i na plecach się krztusił, a na brzuszku po prostu wylatywało, więc tak go układaliśmy, a no i kolki - na brzuchu było lepiej, ale od operacji w październiku musiał leżeć na plecach i się nauczył...ale wrzasku było przy tym ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ufff choinka ubrana, jeszcze tylko ozdoby przy oknach i gotowe,
poł mieszkania w brokacie...
ale na szczęście za rok nie powinno byc demolki za duzej bo 80% ozdob mam nietlukacych 😁

W tym roku pojawia sie u Nas motyw z dzidziusiem na choince,
ponizej fotki, wiem dla jednych to choinka moze byc "naciepana" za bardzo ale ja tak z domu mam,
istny "jarmark" na choince a to i tak nie wszystkie ozdoby a choinka większa nie wchodzi w grę...
Zdjecia nie oddaja niestety uroku, daje wiec 2 wersje, z lampa - nie ma "efektu lampek" i nieostre ale widac jak ze lampki swieca
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a9a380e8fd656562][IMG]http://images38.fotosik.pl/1267/a9a380e8fd656562m.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=80da616abf783976][IMG]http://images46.fotosik.pl/1235/80da616abf783976m.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f54f62024589cc6e][IMG]http://images37.fotosik.pl/1240/f54f62024589cc6em.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja byłam w sklepie z artykułami dla dzieci i nie obyło się bez zabawki dla Lenki kupiłam jej też taki większy ceratowy śliniaczek, a rzadnych ciekawych krzesełek nie było 😠 no i wreszcie udało mi się kupić w Rossmanie misia KLARE 😁 😁 😁 bo u nas akurat ona i rudolf najszybciej sie sprzedaja 😉

wercia śliczna choinka a motyw z dzieciątkiem słodziutki 😘

monia wszystkiego dobrego spokojnych i radosnych świąt oraz dużo dużo prezentów 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

Przygotowania to i ruch mniejszy

Dziewczyny te ktore maja butelki z aventu nie kupujcie smoczkow 4 jesli zageszczacie czym kolwiek mleko nie leci w ogole dzis sie chyba z 10 min meczylam zanim zorientowalam sie ze nic malemu nie leci mysllam ze sie bawi bo sie przy tym smial a tu sie okazalo mleko nieruszpne wiec zmienilam na smoczek ten trojprzeplywowy od razu poszlo

A maly dzis zasypial pol godziny wieczormew tak spiewal tak opowiadal a ja obejzalam za tne czas ostatni odcinek prosto w serce skonczylo sie ok ale jk dla mnie mogli sobie podarowac te 25 lat pozniej to bylo glupie

Domek ogarniety choinka tez juz stoi nio maly byl bombkami zachwycony jak ubiertalismy dalismy go do lezaczka a jak przystawilam bombke tak sie po nia wyrywal za rok to ja o choince moge zapomniec

Z usypianiem w dzien ostatnio ciezko chyba nowe miejsce tak dziala jest ryk przed spaniem wiercenie ale wkoncu usypia na uwaga 20-45 min gora i to 2 razy na dzien tylko

Co do glutenu my tu chyba najpozniej bedziemy wporwadzac mam juz kupiona i stoi i czeka mialam po swietach ale jeszcze poczekam ten tydz i od nowego roku bo skoro jest uczulony na oliwe z oliwek obawiam sie tego glutenu nio i wrocilismy do normalnych poracji tzn nie do konca bo w dzien pije 175 ml a na noc 210 ml i tak spi tka samo jak pil po 150 czy 120

Dla wszystkich dziewczyn wszystkiego dobrego w czasie swiat pociechy z dzieciaczkow zeby byly kochane caly rok zreszta nasze czerwcowo-lipcowe sa grzeczniutkie i kochane zawsze 🙂 usmiechu na twarzy nio i SNIEGU

skladam te zyczenia bo juz nie wejde na forum do wtorku

Aaa wercia sliczna choinka orginalna i ladna mi sie akurat podoba

U was spanie na pleckach a u nas tylko na pleckach od kad maly podnosi glowke innej opcji jak plecy nie wchodza w gre czyli juz tka od 5 miechow

Zajrze potem po filmie powiedziec dobanoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...