Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas ząbki idą idą i wyjść nie mogą, nawet jakieś 2 tygodnie temu mała strasznie kaszlała i poszliśmy do lekarza a on, że lada dzień i nadal nic...ale ogólnie mnie to nie martwi 🙂

Jakoś ostatnio też nowych umiejętności u nas brak...parę razy udało jej się przekulać z pleców na brzuch i odwrotnie, ale reguły brak, bo np od 3 dni tego triku brak 🙂

Mam pytanko wiecie może gdzie kupić takie ortopedyczne buty do nauki chodzenia ? w tych popularnych sklepach brak 😞 Według ostatniego zalecenia pediatry dobrze by było gdyby mała niby już po skończeniu 6 miesiąca szalała powoli w chodziku, bo to niby dobre, żeby chociaż spalała to co podje 🙂...oczywiście będę obserwować bo nic na siłę...jak nie będzie gotowa to nie będę jej wsadzać...ale chcę się na wszelki wypadek przygotować i zakupić takie buciki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Ide zaraz sie położyc, fatalnie sie czuje przed okresem, jestem jak tykajaca bomba
bez kija nie podchodz

Poklocilismy sie z mezem, zgadnijcie o co??? 😠jak zwykle o jego wolne = "urlopy", wiem teraz jestem w tym beznadziejnym czasie ale mam zal do niego ze nawet to ze mamy dziecko nie mobilizuje go do wiekszej liczby wolnych dni.
Moje cykle sprawiaja ze moje samopoczucie jest fatalne - 40 dniowe - czuje sie koszmarnie 🤢 🤢 🤢


Przed chwila leciałam do Rozbojnika bo zajmuje sie Nim mąż = ogladaja tv i konczyl sie film a mąż zaczal sie smiac a maly chyba sie przestraszyl bo zaczal tak wyc jak nigdy a lzy krokodyle


Znajomi, Ci co mieli Nas podwozic napisali smsa z dokladna godzina, że niby juz mamy czekac na dole bloku gotowi - juz nie chce nawet odpisywac że przy malym dziecku czasem cieżko stawic sie natychmiast na godzine "zero", zwlaszcza że PAtryk często jak już mam ciuchy
na wyjście naszykowane, żeby go na nich polozyc i ubierac to się okazuje że kupala zrobił...
no ale juz za 4 m-ce u nich bedzie bobas to pewnie ich zmieni, bo my przedtem też myslelismy inaczej........... 🙃


gluten, gluten - Matko nie wprowadziłam jeszcze i palę tutaj buraka, po Nowym Roku bym musiała spróbowac, w końcu Rozbójnik urodzeniowo najstarszy no ale korygowany wiek -1 miesiac do tyłu wiec na razie ni ma zle 🙃

McDa
- a to widze ze teraz pocierpisz a potem dom, Wam to dobrze z tymi domami, u Nas te 40 metrow i rupieciarnia na całego bo wszystko napchane na tak malym metrazu 🥴

ja ostatnio myślę czy nie daję mało Rozbójnikowi, musze jeszcze z tą kaszka sprobowac, bo wczesniej juz pisałam o tych plackach
co mu wychodzily na wieczor, tylko ja wtedy wprowadzilam zupe z miesem i ta kaszke na raz
Po zupie mu nic nie ma wiec moze byc kaszka, a moze byl inny powod...
U Nas mleko x5 po ok 180ml + po pół słoiczka zupki albo warzyw (marchewka, marchew z ziemniakami) + pół słoiczka owoców i woda albo herbatka

Gosiaczek - to u mnie tez tak, niby się ograniczamy z zakupami zabawek i ciuszkow ale czesto sie cos znajdzie czemu nie mozna sie oprzec

ania1988
- dużo zdrówka


majaaaa
- pediatra Wam zaleciła chodzik az mi sie nasuwa pytanie co to za pediatra???? 😲
musze zapytac naszej rehabilitantki ale cos mi sie zdaje ze chodzik to jest bardzo niezdrowy
no i po co buty 6 miesiecznemu dziecku skoro nie staje na nozkach.
Co do butow to my planujemy kupowac tylko nowe bo buty jednak dopasowuja sie do danej stopy i te używane już mają "fason poprzedniego właściciela"
Zeby conieco spalic to szalenstwa na macie puzzlowej - turlanie sie na boki, obracanie, sieganie po zabawki, lezenie na brzuszku


Dziś nakusilismy sie na pieluchy Huggies bo w TEsco promocja - jakos 36 zeta za 84 sztuki i powiem Wam że nie jestem zadowolona -cienkie, twarde i smierdza
plastikiem - wrrrrrrrrr i dupka czerwona od nich 😞 😞 😞
A ja glupia myslalam ze sa lepsze juz, bo kiedys dostal Huggies Newborn na prezent i to cotton a byly szorstkie i pasek mialy taki na plecach szorski,
ale mowie, a znajomi tak zachwalaja to sprobujemy wieksze rozmiary - paskudne, nie polecam 😠
To Dada z Biedronki przy tych Huggiesach to jest CUDOWNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze dwa razy pisalam z telefonu i mi nie wkleiło 😜 😠


Dzis dałam Natalii zupkę z mięsem 🙂 w lodówce mam jeszcze zapas 3 słoiczki ugotowanej marchewki z ziemniakiem chyba moge dodac do tego mięsko i manna 🤨McDaa ty jaka masz manną mleczna czy bez 🤔majaa a ty dajesz prawdziwe masło do zupki czy moze byc np smakowita a co do tych bucików to ja raczej nie odp bo nie znam sie na tym, natomiast do chodzika syna wsadzałam juz od 5 mies jeszcze nie chodzil 😉 tylko sobie w nim siedzial 🙂 Natalie jeszcze nie wsadzam bo nie mam chodzika 🙂



      a tak poza tym to widze że wy tez zupki same gotujecie myslałam że wiekszość kupuje , ja zawsze robie zapas na 4 dni 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to mnie zaciekawiłyście tymi butkami u nas nic nie mówił na ten temat 😮a chodziki niby są niezdrowe no ale nie wiem ile w tym prawdy bo córcie mojej koleżanki chodziły i jest wszystko ok 🤢

wercia hmm znam ten ból mój jak weźmie urlop i wyjedziemy za granicę to wtedy wiadomo ze jest na urlopie bo w kraju to nic tylko telefony i telefony 😠

majaaa pewnie Michalinka zrobi kiedyś Tobie niespodziankę jak Olii emiliaeem 😜 A moja jakoś nie myśli sie przekręcać z pleców na brzuszek nawet nie odnalazła stópek wiec też postępów brak choć ostatnio strasznie macha prawą rączką i podnosi lewą nóżkę którą trąca maskotki na macie 😁

a tu moje wyluzowane dziecko 🙃 🙃 🙃

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/593/34353564.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/3862/34353564.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia no naprawde szacun za cierpliwosc dla znajomych ja to bym prosto z mostu powiedziala że na czas to moglam sie umawiać na randkę a nie z małym dzieckiem, co do butów to masz racje po co 6 mies dziecku jak nie stoi na nozkach, co do chodzika to mi na bioderkach powiedzial ze wogóle mam nie wkladac małej ale jak wczesniej napisałam syna wkladałam od 5 miesiąca , ale wtedy było mniej zabawek i chodzik mi bardzo pomógł on sobie siedzial a ja moglam robic swoje, teraz sa leżaczki, maty, puzzle piankowe wiec o chodziku jeszcze nie myslę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia ja mam zwykła kaszę manną (błyskawiczna pisze) ale nie wiem czy mogę taką dac, jutro poczytam.... czy to trzeba jakąś specjalną dla niemowląt??

Gosiaczek Lencia cudowna!!

a co do chodzika to rózne opinię słyszę, ale powiem Wam że pewnie każda z nas na chodziku wychowana, kiedys przeciez to było normalne i nic nam nie ma 🙂 uwazam że troche nie zaszkodzi, przeciez cały dzien nie będzie w nim siedzieć.... myśmy dostali chodzik więc zamierzam go używać ale nie wiem od kiedy, czy to trzeba poczekać aż dziecko same siedzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek hahahhaha ja juz zwariowałam , jakoś nie pamietam żebym tak z synem miałam naprawdę 12 lat temu było całkiem inaczej dawałam synowi wszystko do jedzenia a o glutenie to nawet nie slyszałam a teraz znajomi myślą że jestem książkowa i cos mi sie wydaje że sa innego zdania niz ja 😁 😁 i zawsze jest to pytanie a Adrianowi tak dawałaś tez taka książkowo postępowałaś zachowujesz sie jakbyś pierwsze dziecko miała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co? Ja raczej chodzika nie kupię... Okropnie się boję późniejszych problemów z kręgosłupem 🥴 Zresztą to jedynie dla rodziców wygoda, bo nie trzeba dziecka prowadzać, zdecydowanie jestem za jeździkiem, które dziecko może popychać ☺️
Mąż będzie w domu,więc niech Olka prowadza, nawet od rana do wieczora 😉
A co do bucików... Zapewne dla nóżek zdrowo, tylko dlaczego polecają takiemu małemu bobaskowi? 🤨
Takie obuwie ortopedyczne nosi bratowej synek,ale to dlatego,że ma już 6 lat i popyla na paluchach jak baletnica 😁 Spokojnie mógłby wytańczyć Jezioro łabędzie 🤪
Ma problemy z krótkim ścięgnem achillesa czy jakoś tak 🤔
Ja z kolei miałam platfusa i nogi kierowałam do środka podczas chodzenia,mam nadzieję,że to nie dziedziczne 🙂

Gosiaczek jaka Pamcia z Lenki 🙂 Dumna w tym różu jak pantera 🙃
A co do nóżek, życzę aby znalazła 🙂 Przynajmniej głodna nie będzie i pazury będziesz miała z głowy 😁




McDa
ja codziennie daję Olkowi marchewkę, dzisiaj dostał pierwszy raz delikatnego banana z gerbera,ale tylko ze 2 łyżeczki 🙂
No i cały czas kupuję słoiczki, jeszcze nie gotowałam nic sama...
No i podnoszę pytanie Emilii jakiego masła dodawać? 🤨
Mam w domu zwykłe śmietankowe, Ramę z witaminami, masło roślinne, olej kujawski rzepakowy i jeszcze Oliwę z oliwek... I nie wiem czego dodać... Bo na słoiczkach jest olej rzepakowy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek - Lenka cudna 🤪

emilia1
- no właśnie, szkoda, że wcześniej znajoma tak "nakolorowała" a jak się zgodziliśmy to terror 🙃 ale zawsze mozemy pojechac sobie sami...
chyba za niedługo spróbuje coś sama ugotowac Małemu, szkoda że nie mam "eko" warzyw i mięsa 😞

My chodzika nie planujemy kupowac, potem kupimy najwyżej jakiegoś pchacza

Dobranoc!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia, Gosiaczek ja też wariuję 🙂 Kiniek pomocy!!! 🙂 ja właśnie też nigdzie nie widziałam kaszy manny specjalnej dla dzieci, tylko takie gotowe kaszki mleczne z glutenem, a ja chcę dawać do zupki łyżeczke, chyba po prostu jak gotować jarzynki to dodam do tego te kaszę i potem zmiksuję...

Emiliaeem słodkie to zdjęcie z tymi stópkami! moja tak samo jak natalka, jak trzymam nóżki to łapie za stópki i się przygląda, ale jak puszczę to juz patrzy gdzieś na boki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazłam coś takiego:

Jak przygotować pierwszą kaszkę mannę dla niemowlaka?

Dla dzieci karmionych piersią najlepiej ugotować kaszkę na wodzie* (zgodnie z instrukcją na opakowaniu). Najczęściej wygląda to następująco:
- Zwykła kaszka manna
Rozprowadzamy kaszkę w niewielkiej ilości zimniej wody i wlewamy na gotującą się wodę. Gotujemy około kilkunastu minut.
- Kaszka manna błyskawiczna
Kaszka manna błyskawiczna jest gotowana z reguły krócej - około 4 minuty.
- Kaszka manna glutenowa dla dzieci
Nie gotujemy! Mieszamy ją z gorącą wodą w proporcjach podanych na opakowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Prawie 3 😮 A ja z laktatorem w garści odciągam Małemu amciu na jutro... 😮

Zapewne jutro będę spała do południa,a później transport do Mamy,więc czasu zabraknie, także już teraz Kobietki życzę Wam...

----> zdecydowanego wejścia w Nowy Roczek 🙃
----> za piecem maszynki do robienia pieniążków ☺️
----> końskiego zdrówka 🤪 także dla Waszych Łobuziaków 😜
----> rozwiania problemów z kaszką manną 😁 😉
i duuuużo, dużo i jeszcze więcej cierpliwości każdego dnia 😘

Do spisania w następnym roku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Jej ja strasznie nie wyspana a Lenka obudziła sie o 7 😠

Ja ten gluten podaję tak jak napisała Kinia:
"Co do glutenu ja podaję z samego rana do każdej rannej butli 3/4 łyżeczki kaszki mannej z glutenem(Nestle). Zalecają pół łyżeczki na 100ml, mleka daję 180 więc sypię nie całą łyżeczkę, poszło bez żadnych komplikacji" ja już do 150ml daję 2 łyżeczki i jest ok 😉

Kochane z okazji zbliżającego sie 2012 roku życzę Wam i waszym rodziną dużo radości i szampańskiej zabawy, aby dzieciaczki Wam rosły zdrowo i nie marudziły oraz więcej spały w dzień 😜 Buziaki [color=purple][/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia ja tam już się tak tymi wszystkimi opiniami nie martwię... chodzik? różne są opinie, ale tak jak któraś z dziewczyn napisała wszystko w granicach rozsądku nie powinno zaszkodzić a i cudownego schudnięcia też się nie spodziewam małej...Czekam aż mała zacznie siadać samodzielnie i odpalam chodzik...nie żeby cały dzień mała w nim była 🙂

Emilie ja daję zwykłe masło masło np. osełka masła, lub extra, ale nie te z tych najtańszych i nie margaryny, ale w zasadzie taki mój wybór po prostu niczym nie poparty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do butków to są one po to, żeby jak dziecko uczy się chodzić, prawidłowo stawiało stópkę tj, nie uciekała na boki. Ja tam w to wchodzę...a na efekty trzeba będzie czekać...czy dobra czy zła decyzja...

A tak w ogóle wszystkiego naj naj naj w nowym roku
- zdrowych maluszków
- zdrowia dla Was i najbliższych
- spełnienia wszystkich planów i marzeń i wszystkiego co najlepsze 🙂

Zdjęcia Lenki i Olka super !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...