Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
coucou kochane mamy
Wszystkiego dobrego, zaczęła się szczęśliwa 12-stka, życzę Wam ,marzeń o które warto walczyć,pozytywnego zakręcenia ,uśmiechu na Waszych twarzach i wszystkich otaczających Was ludzi i wszystkiego,czego byście jeszcze chciały 😉

Mala sie wlasnie obudziła myślałam ze jeszcze sobie popisze trochę. Musze się streszczać.
Wiec zacznę od tego ze nie zaglądałam tu dawno , dizajn się zmienił i wpisów przybyło , wszystkiego nie nadrobiłam ale najdłuższy post Werci ju ogarnęłam 😉 Nas nie było bo tata dzieci i mój własny mąż miał wolne , korzystaliśmy z obecności każda sekunda 😉

Darka TOBIE chciałam życzyć żeby już twoje problemy zniknęły i zebys była szczęśliwa, i żeby Wam się powiodło, i zeby Oskar miał super rodzinę, tatę który go kocha, bo tylko taki jest prawdziwy

Ale mała skrzeczy , cudaczka mała, leży pewnie do motyli gada


Sylwek był u nas w domu, kameralny , ale w dobrym towarzystwie i świetnym humorze
Lila tańczyła z nami do 10h30 potem padła jak mucha i dala się wyspać tez do 10.

Mała je już zupki z mięsem i nie mam z na żadnego problemu , je co jej dam , jak jej coś nie podchodzi za pierwszym razem to za drugim podejściem już bardziej jej smakuje.
Nie wiem ile wazy ale kawal klocka już z niej, ręce mdleją, a body maleją.
Mala zaczyna już siadać , udaje jej się już samej odrywa plecy od oparcia i utrzymać w pionie .Mimo to woli i tak bardziej leżeć na brzuchu. I skrzeczy ,skrzeczy jak stare drzwi ,aż uszy mierna
lece do niej


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej dziewczyny w Nowym Roku !

U nas sylwester w domku spędziliśmy...ale Miska o 19 już spała 🙂 i zrobiła pobudkę w Nowym Roku o 7 rano 🙂 Tata też mnie opuścił bo o 23:30 zasnął i Nowy Rok przywitałam sama 😁 Takie śpiochy...
A znajomy z 10 miesięczną córką zbyli się o 23 bo mała im nie chciała usnąć...i takie to sylwestry z dziećmi...

Apropo dzieci kosmici...ja byłam niedawno u fryzjera i wyobraźcie sobie słyszę rozmowę fryzierki z klientką..." masakra przyszła tu z 2 dzieci, ubrudziły nam tu szyby, pościągały bombki z choinki...no niepoważna u nas to nie bawialnia dzieci tylko renomowany zakład !!! " i powiem Wam, że zrozumie matkę tylko druga matka...Byłam w szoku, bo ja 2 razy już byłam u nich z Michasią, tyle, że jest jeszcze mała...akurat wtedy byłam sama, ale nie podarowałam sobie zapytać się czy mam zmienić fryziera...A kobitka tak patrzy ze zdziwieniem... a ja na to, że moje dziecko ma dopiero 5 miesięcy, ale za niedługo też Wam będzie palcować szyby a ja prawie zawsze wszędzie ją zabieram...Uśmiechnęła się i powiedziała...nie nie nie proszę nie zmieniać i taka głupia cisza... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was w Nowym Roku
Jeszcze raz wszystkiego dobrego w tym 2012 🙂)
U nas sylwester bardzo fajnie. Ania obejrzała z nami fajerwerki przez okno, bardzo jej się podobało buzia otwarta i głowa w każdą stronę 🙂)zabawnie to wyglądało, nie wiedziało co jest grane. starsza córa też wytrzymała do północy także było fajnie.

Gosiaczek to sprzątanie po imprezie jest najgorsze dlatego za namową mojego wspaniałomyślnego męża 🙂) nie spędziliśmy sylwestra w domu tylko u męża siostry. Mąż stwierdził, że goście sobie pójdą a my bedziemy sprzątać i nie wiadomo jeszcze jak mała bedzie spała a na odespanie w dzień nie mamy co liczy i dobrze, że go posłuchałam 🙂) Odbijemy sobie w przyszłym roku.
Wercia ludzie czasem tacy są bezmyślni, nie liczą się z tym, że jest małe dziecko, że ty musisz poświęcić czas żeby tego terrorystę uśpić i każda minuta snu jest dla ciebie na wagę złota...ale cóż. My mamy taką rodzinkę co jak wpada do nas to od drzwi wrzeszcy "aaaa gdzie malutka, budzić ją!!!! cholera mnie bierze bo ja tu walczę, żeby zasnęłą a oni co tam, w gości wpadli...szok
Tedit zazdroszczę wypadu na narty



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Tak jak obiecałam jestem i piszę.

Więc tak, w piątek rano wyjechaliśmy, jak dotarliśmy na miejscu szybko sie zameldowaliśmy w hotelu i hej na stok. Wziełam instruktora na godzinkę i szło jak z płatka. Do 16 śmigaliśmy i tak do wczoraj.

Dziś już w domku, znowu pranie i ogarnianie. Jak na razie to ma dość pakowania i rozpakowywania.

Lenka rośnie jak na drozdzach, nie wiem ile waży ale jest ciężka jak Lila Anju. Mały klocek 🙂
Też podnosi się do siadania, ciekawe kiedy usiądzie tak alby nie lecieć do przodu.

A ja się przeziębiłam, gardło boli 😞 Eh nie ma to jak zacząć Nowy Rok z chorobą.

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki 🙂Mamusie:P
Majaa KOCHAM CIE za to co powiedzialas fryzjerce !!!!hehheh niecierpie jak ludzie przemilczaja to co im nie pasuje !!!! Zycie jest za krotkie ,zeby miec gula w gardle z nerwow 😉

Anja ja sie zbieram juz z miesiac zeby Zuzi dac miecho i jakos mi nie spieszno... heh moze dlatego,ze sama nie jjem taka schiza..

A codo gotowania to samo, Tilii !! Od raz pluje!!! sloiczkowe papu jest mniami ,a mamy fuj !!

I co Wam powiem...dalam malej jakis czas temu kawalek banana, rozgniatalam go i jej dawalam ,oh jaka byla zadowolona 🙂 ...ale przez 2 dni robila bardzo mala kupke z czarnymi kropkami.takimi jak sa w bananach czy licos tam jej sie wolniej trawilo...swoja droga to kaszka nam sie skonczyla banankowa wiec mysle o jakims nowym smaku...dawalyscie gruszke z czyms tam??? To chyba nestle jest?

A no i jutro Zolzunia ma 6 miechow wiec jeszcze jedna puszeczka mlesia 1ki i zmieniamy 🙂
AAAA i sie nie pochwalilam ,wczoraj wyczytalam,ze Zuza wygrala konkurs! Znaczy jej zdjecie to ktore mam w Awatarku 🙂 Jakis czas temu znajoma mi zaproponowala,zebym wrzucila bo jest wyjatkowe i wrzucilam na strone Dejna i zapomnialam o tym....a wczoraj przeczytalam ,ze wygralysmy 🙂 Az sie poplakalam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Lenka ładnie pospała do 8 szkoda tylko że wczoraj tylko do 6 😉
Teraz Lenka obudziła się z 20minutowej drzemki 🤢

monia321 śliczne z Was laseczki 😁 a co do Sylwestra to w przyszłym roku gdzieś wyjedziemy tak jak tedit albo do Norwegii do znajomych na pewno śnieg będzie 🤪

tedit super że wyjazd się udał, a narty...no nigdy nie jeździłam choć mąż uwielbia i mnie namawia 😉 No i dużo zdrówka życzę 😘

MajaCh to gratulacje dla Zuzi no a zdjęcie super wiec pewnie dlatego wygrało 😁 Ja mojej dałam pierwszy raz wczoraj Puree jarzynowe z indykiem i było ok bardzo smakowało no ale mojej to wszystko smakuje 😁

emiliaeem no wiedzę ze sie wybawiłaś podziwiam że wytrzymałaś tak długo no ale przynajmniej trochę odespałaś bo przy moim dziecku było by ci ciężko 🙃

majaaa no to fryzjerce głupio sie zrobiło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis rano wzielam do siebie do lozka Zuzie zeby poprzytulac i zeszlam na chwile na dol przygotowac kocyk itd, jej miejsce ,wracam na gore ,a ona spi!!! 🤪 kochane malenstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
ja już padam a jeszcze południa nie ma, mała spała do pólnocy a potem co równą godzinę wstawałam do niej, popłakiwała całą noc, rano zrobiła kupke i juz trochę lepiej, ale znow dziś wymiotuję 😞 ja już nie wiem co mam jeść 😞 masakra.... później Was poczytam bo muszę pokój ogarnąc póki mała ma drzemkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
majaCh gratulacje Zuzi, najpiękniejszy, najfajniejszy, najlepsiejszy z niej Mikołajek 🙂

teditmoja siostra śmigała gdzieś z tobą na stoku tylko ona na desce i jeszcze dupsko obija 😉 .Rychłego powrotu do zdrowia i zebys głosu nie straciła tak jak ja, bo mi tez znowu gardło zawaliło,tylko zamiast gadać to piszczę cholerka.

A to fryzjerki, biedne bombki i szyby, taka zniewaga dla nich, sorry ze tak ironicznie , bardzo dobrze ze je tak załatwiłaś Maja

macda musisz zrobić eliminacje , a jak nie to przejść na butelkę, mój Adam często miał anginę i zapalenie gardła -po mamusi objawiała się to u niego zawsze 1 wymiotami, a najdosadniej to wybrać sie do lekarza, on coś doradzi

ide sprzątać bo mała tez właśnie zasnęła,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ale Ania ma długie włoski wow !!! i cała mama i jedna i druga córa...

McDa a może druga dzidzia w drodze 😉 ???

Czy wasze dzieci też mają lekkie zatwardzenie po marchewce? Jak na początku dawałam małą marchewkę to było spoko, ostatnio dałam taką średnią i w kupie znalazłam właśnie marchew i tak się zastanawiam czy za dużo dałam czy może mała nie trawi marchewki ?

Wczoraj Miśka dostała pierwszy raz brokuły...masakra pierwsza łyżeczka myślałam, że się zadławi...a potem wpierniczyła wszytko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙃

U mnie też nie jest ciekawie 😮 Zakwasy mam cholerne,wczoraj mężulek przewracał mnie w stronę Olka do karmienia... Bo jak ległam na wznak tak podnieść się nie mogłam ☺️
A do tego z nosa cieknie jak z kranu 🤢

MajaCh
gratulujemy Zuzi pierwszej nagrody 🙃 Zasługuje na nią bez dwóch zdań!!!

Mój Olek też wyciska porządne kupki po marchewce, gęste są, fakt, ale jakoś nadzwyczajnie się przy tym nie męczy... 🤨 Gorzej ze mną jak widzę takiego ukręconego klocka ☺️ Odzew wykonuje mój żołądek ☺️ 😁 A mam w domu słoiczek szpinaku z ziemniakiem. Wygląda okropnie, smak obawiam się,że jest podobny, nie wiem czy Mały zechce wciągnąć taki obiadek... Deserków jeszcze nie daję.

Edytko fajnie,że wyjazd się udał,a rozpakowywanie najgorsze 😮 Znam ten ból, my często ciągamy się do rodziców z tobołami, nie wspomnę,że wyglądamy przy tym jak cygany 😮 Torby, siaty i reszta gadżetów... A później sterty prania 😁

Emiluś i jak dziąsełka Natalki? Widać perełki? 🙃

A propos Megan do mnie też pisała,że ma problemy z zalogowaniem się na stronie, ale Kochana! Mam taki sprzęt zastępczy,że nawet smsa nie idzie wysłać 🤢 Na święta ze trzy razy próbowałam wysłać życzenia do Ciebie i za każdym razem ~błąd~ 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam ja sie wkoncu melduje od ostatniego mojego wpisu minelo 15 stron nie wiem czy to kiedys nadrobie u mnnie znow zmiany ten sylwester wszystko rozwiazal powiem po krotce znow wracam na stare smiecie ale z Adim bo on znalazl prace wswoim zawodzie tutaj w Mikolowie i jest zadowolony wiec nie ma sensu by z chorzowa dziennie jezdzil do mikolowa wiec zostalo nam wrocic spowrotem tu ale z rodzicmai jest juz ok pogodzilismy sie pogadlaismy i wszystko jest ustalone

Gratuluje dla Olusia za 2 zabki spoznione ale szczere moze jak mlody zasnie to uda mi sie poczytac te 15 storn i reszte doskrobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Zuzia wlasnie wciagla pol sloiczka z kurakiem miala apetyt baaardzo jej smakowal nie wiem czy dlatego,ze byla glodna bo to pora karmienia czy dlatego,ze po prostu smakowal 🙂 i bardzo sie rozgadala po tym, nagralam pozniej wrzuce filmik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja witam 🙂


dziewczyny powiedzcie mi bo ogłupieje 😮kupiłam tą manna na mleku mm z nestle po 4 miesiącu i na 120 dałam pól łyżeczki a jak będę dawała już cała łyżeczkę to wtedy np na 120 ml 3 miarki mleka i 1 miarkę mannej czy 4 mleka i 1 mannej na mm 😮 ?????????????


majaa oklask dobrze ,że tak babie powiedziałaś 😉 fryzjerzy narzekając że taka konkurencja na rynku a tu takie obgadywanie matek z dziećmi 😉

    anja moja tez skrzeczy ledwo zasiadłam do laptopa a ona skrzeczy 😉
ja dziś kupiłam zupkę z rybka po 5 miesiącu jutro jej dam 😉 i deserki ze śliwką suszona i jakiś z biszkoptem 🙂

    emiliaeem to żeś zabalowała do 6 😮 super ja o tej godz się budziłam 🤢 bo natalia ranny ptaszek 😉
Tilii12345 może akurat nie była głodna ja dodaje jeszcze ciut cukru do wody bezy było słodsze 😉 jutro mam zamiar ugotować z mięskiem 🙃
    Natalia o tych samych godz eis obudziła 😜 i tez mąż ja bawił a ja odsypiałam i niech jej te zęby już wyjdą bo marudzi strasznie się ślini 😁

McDa87 a może to nie od jedzenia tylko na ząbki tak reaguje 😉

    MajaCh widzisz jakie masz kochane maleństwo daje pospać mamusi 😉 puzzle zamówione 😉 ja tez chciałam dac małej banana , ale któraś pisała ,ze taki kupny od 7 miesiąca wiec się wstrzymałam 😉 gratuluje wygranej zresztą nie ma sie co dziwić Zuzia sliczna mikołajka
Gosiaczek ha ha Natalii tez wszystko smakuje no prócz dyni 😉 a i ważyłam mała 7,5 kg


tedit26 super ze impreza się udała i zdrówka życzę

    monia321 super ze dziewczynki wytrzymały do 24 😉 śliczne fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Nuna zasnęła po płaczu 15 minutowym ale jak ja wykończył ! dałam jej Viburcol nasmarowałam dziąsełka i niech śpi lalunia moja :0
My do czwartku same będziemy od 6-21 bo Przemek ma w firmie inwentaryzację i tak okupuje kompa ,że nawet nie ma chwilki odpalic gg mój pracuś 😞
Byłam zapisać Wikitorię do nowej pediatry bo wcześniej należała do ogólnego - rodzinnego bo u dzieci miejsc nie było !
Przyzwyczajam Wiki do kaszek , do których dodaje się tylko wodę i smakują jej, bałam się o brzuszek ale nic jej nie jest, ponad to je juz obiadki z miąskiem : był kurczak, królik i smakuje bardzo. No i ważne dodaję już 2-3 g glutenu ale z kaszki mannej wieloowocowej ( na mleko) z Bobovity . Ależ te nasze pociechy rosną 🤪
darka - super , że tak od początku roku fajnie się układa zycie i Adi ma pracę i ty jesteś zadowolona .
MajaCh - no zdjecie juz nie raz komplementowałam , gratuluję wygranej 😉
emiliaeem- no to zabawa była bomba skoro masz takie zakwasy ale co tam , najważniejsze są miłe wspomnienia 🙂
Tilli ja nie gotuję jeszcze , sądzę ,ze jak nuna zasmakuje juz z tych podstawowych produktów to wtedy będę gotować konkretniej ale może twoja malutka przyzwyczai się do mamusinego dania , próbuj a pewnie sie uda. 😜
emilia1 - nasza Wiki tez dostaje ząbki i strasznie sie ślini w ciagu dnia oprócz ślinika " obiadkowego" zmieniam 3 śliniki inne bo są wciąż oplute. Do tego zaczęła wytykac jęzorek i pluć ale mnie to bawi , widok przezabawny 😁 😜 😁 widziałam na zdjęciu ,że Nati na puzzle z Treffla - ksiezniczki ?! Wiki tez takie dostała są sliczne i na bank przydatne do kulania po podłodze 😉 no i waga super Nati 7,5 kg nie źle 🙂 Wiki musi przystopowac z jedzonkiem bo jak pisałam waga 8200 😮 taka mała a juz musi dbac o linię 😁
McDa87 - nie będę wymyślać od czego niunka jest niespokojna ale oby jej przeszło co kolwiek to jest i zagoscił uśmiech na małej buźce 🙂
monia321 mala laleczka ma przecudną czuprynkę 😉
pozdrawiamy, pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia 1 ja też się zamotałam z tymi kaszkami. Nie mam pojęcia którą kupić. Wyczytałam, że powinnam już małej podawać pół łyżeczki kaszki zbozowej glutenowej i nie znalazłam takiej. Nie wiem jaką mam podawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 bo naprawdę idzie ogłupieć, kinga mi pisała jak podawać mówila tez że ma z nestle ale nie wspomniała że jest na mm, a ja innej nie widziałam a te z bobovity są po 6 mies a ta z nestle po 4 , ja dodałam do mleka te pól łyżeczki zęby w końcu przyzwyczaić do glutenu bo chce dawać biszkopty itp i ja kupiłam w rosmanie opakowanie w kartoniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny a jak dajecie te wszystkie posiłki ???
Bo ja na razie 1 posiłek flacha
2 posiłek flacha
3 obiadek
4 i 5 flacha...
ale zastanawiam się aby na 2 posiłek rzeczywiście kupić jakąś kaszkę ( na drugie śniadanie ) a na 4 jakiś deserek ale nie wiem czy 2 flach dziennie to nie będzie mało...

A wy jak robicie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia668775 Wiktorii tez idą zęby ciekawe której pierwsze się wybija 😉 na początku bujaczki robiły furorę na lipcówkach a teraz puzzle księżniczki 😉 Jak ci sie nudzi samej w domku to zapraszam na kawunie, małe się pobawią a my pogadamy 😉


Natalia śpi już od przeszło 2 godz 🤪 nawet kaszkę wypiła na śpiku , próbowałam ja obudzić ale nie da rady a znowu tak drastycznie nie chce, jestem tylko nie przyzwyczajona bo od dawna o tej godz nie spała 🤔 wcześniej strasznie marudziła posmarowałam dziąsła i śpi, juz wieczorkiem sobie nie posiedzę a wczoraj było tak fajnie zasnęła o 19 tej i spala do 6,30 a tu już dochodzi prawie 19 szok jak się obudzi to do 23 będzie aktywna 😁 bo to raczej nie możliwe ze będzie spała do rana 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
majaaa jaka dajesz manna i jak podajesz.


ja robię tak : 6 -120 mleko , 10 -120 mleko , 12-obiadek cały słoiczek, 15-90 ml ( dziś dałam z manną), 16-17 - deserek cały słoiczek ( dziś pierwszy raz nie dałam bo spi od 16 z kawałkiem ) 19-20 kaszka do picia po godz się przebudzi to wciągnie 90 mleka i o 3 120 mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...