Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas jak na razie problemów ze spaniem brak...zasypia o 21 a budzi się...no właśnie dzisiaj nawet byłam zła bo 8:30 ruszam ją i nic nie obudzi się nawet...A śpimy na górze więc bałam się jej zostawić i zejść sama na dół...

Jutro pierwszy raz zostawiam małą samą z tatą na calutki dzień...muszę jechać do notariusza do Katowic a potem do notariusza do Tarnowskich Gór...i się już martwię...Muszę wyjechać z domu ok 7 rano i wrócę pewnie ok 20/21... 😞 Hmm większość Was ma to już za sobą...dla mnie to będzie pierwszy raz kiedy zostawię Misię na dłużej niż godzinę... 😞

A i wczoraj podjęliśmy z mężem decyzję o psie...na 100% nie jestem przekonana, ale myślę, że i tak będzie bo znając mojego chłopa lada dzień go przywiezie i już 🙂 Niby owczarek niemiecki...Z jednej strony czytałam, że dzieci dobrze się chowają z psem...ale jak pomyślę, że małe szczenie i Michasia będą wspólnie niebawem memlały te same zabawki...no nic może jakoś to będzie 🙂 PS. tyle, że wywalczyłam sukę...

Majach w piątek robiłam test ciążowy 🤪 niby też biorę tabletki a okresu brak...paranoje mnie też dopadają...mało tego jak zobaczyłam jedną kreskę...z jednej strony ulga...a z drugiej trochę smutniutko 🙂

Kiniek 3 maj się z Maksiem...szybkiego powrotu do zdrówka dla synka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja wlasnie skonczylam robic dokumentacje w meza firmie..masakra...mały dzisiaj nawet fajny saM się bawi spał nawe 1.5 godz 🤪rekord...w nocy 4 razy sie budził wiec ja go do cycucha a on tylko sie przytulił...poczulam ze jestem tak bardzo mu potrzebna aż łzy mi napłynęły bo pierwszy raz sie tak przytulił..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dziecka wybrałabym berneńskiego psa pasterskiego....najmądrzejsze psy. Pracowalam w wielkim zoologicznym i ja nie bylabym przekonana do owczarka....berneńczyk jest bardzo rodzinnym psem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kocham psy........ale tu to jakas porazka.......wszystkie sterylizuja co by nie szkekaly i np macie buldoga czy owczarka CIPKA co nie szczeka hhehe
Megan z myciem cipuchy po kupie to prawda!!! heheh nigdy nie masz pewnosci czy nic sie nie dostalo do srodka zwlaszcza jak zrobi kupe w pozycji siedzacej 🤪
Emiliaeem tatuaz nie boli w takich miejscach...nie boj sie kobieto dziecko urodzilas!!! ja niedawno robilam na rece niewielki jakbys sie paznokciami drapala w swedzace miejsce az sie zawiodlam bo czekalam kiedy zacznie bolec 😁
A kolczyki uwielbiam ale juz mi sie skonczyly pomysly gdzie by tu jeszcze....znaczy podoba mi sie jeszcze jedno awangardowe ale juz mam 2 na twarzy i to juz jak dla mnie za duzo by bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dziś pospałam, bo siostra jest u mnie na feriach i zajmuje się Olkiem 🙃
Niedawno wstałam... ☺️ Ale w nocy się tłukłam z boku na bok 🤢

Majaaa ja chyba bym się pogryzła z psem pod jednym dachem 😁 Ale marzy mi się labrador... Taki biszkoptowy 🙃
Mój tata ma owczarka niemieckiego (też sukę),ale jest okropna! Po rodzicach wspaniałych, wydawałoby się,że podatna na naukę... A gdzież tam! Od Małego gehenna z oduczaniem sikania 😮 Lała na każdego kto się do niej zbliżył. Długo nie potrafiła szczekać,a teraz trochę starsza,ale też niepokorna. Słucha tylko Ojca, nikogo poza tym. Kiedyś z nią biegałam, małpa celowo plątała mi się między nogami, mało łazana na środku drogi nie wywaliłam! I dziwne miewa fobie na punkcie rąk 😮 Za nic w świecie nie można obok niej przejść luźno poruszając rękami! Trzeba chować do kieszeni, inaczej łapie w swój ogromny, uśliniony ryj! 😲 🤢 I mocno zębiska zaciska! Wyrafinowana warszawianka 😉

MajaCh no właśnie każdy ból sobie teraz porównuję do porodowego... ☺️ I wiem,że bym wytrzymała, ale mimo wszystko się boję ☺️ Nawet wzory już przeglądałam i mam kilka upatrzonych... Tylko czy Mama Olka będzie ładnie wyglądała z dziarą za jakieś 40 lat? Będą gderać... Wytatuowana stara prukwa 😁 😁 😁 😉
Mój mąż ma na piersi, twierdzi,że ból był niesamowity! A robił w profesjonalnym salonie...

Gosiaczek a instruktorzy przystojni??? 🙂 😉 U nas takie ciacha po siłkach się kręcą,że ho ho... ☺️ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem gdybym myslala co ludzie powiedza to bym mieszkala w rodzinnej wiosce i miala gospodare z sasiadem , mialabym pewnie juz z 5cioro dzieci i wlosy pod pachami 😁
Daj spokoj z tym co ludzie powiedza bo nigdy nie bedziesz szczesliwa. To ,ze masz synka nie znaczy,ze nie mozesz juz spelniac swoich marzen ,pomysl ,a moze on bedzie bral przyklad, mama jest odwazna i robi co uwaza,nie co powinna wedlug mniemania ludzi jako matka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem a o jakim myslalas? ja o 3D na lopatce lub na łydce
mnie sie podobają motyle 3d lub ważki 3d

http://www.google.pl/imgres?q=wa%C5%BCka+3d+tatua%C5%BC&um=1&hl=pl&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=tEvrPKCtmAlm0M:&imgrefurl=http://www.digart.pl/praca/6000438/i.html&docid=hKtM8eFAQWZpfM&imgurl=http://digart.img.digart.pl/data/img/vol1/48/84/miniaturki400/6000438.jpg&w=347&h=550&ei=L34VT-SSGs7qOcmi3Y8O&zoom=1&iact=hc&vpx=379&vpy=107&dur=3377&hovh=283&hovw=178&tx=127&ty=176&sig=106353130184583665175&page=1&tbnh=143&tbnw=91&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:1,s:0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 chicco magic czy jakoś tam, zamawiałam z polski po cenie 125 euro, u nas dla porównania 190 chcą, ja fotelik mam do 13 kg, mała uwaga z dzisiejszych pomiarów, 8060 i 70 cm wiec jeszcze sobie do roczku pojeździ w maxsi cosi. Spacerówkę mam w zestawie z głębokim bugaboo, ale na wiosnę tez kupimy mała taką ala w parasolkę składana McLarena .

ewa WITAJ, za chwile poczytam i dowiem się coś więcej o Was

wercia my dziś po wizycie u pediatry mała super, jak juz pisałam 8060 kg 70 cm
. Omówiliśmy dziś z na kwestie żywieniowe i tak zrezygnowała z podawania mleka normalnego , ze względu do spora ilość wprowadzania nowych produktów w postaci mies, zupek , itd.Wiec do ósmego miesiąca na nutramingenie jeszcze i potem stopniowo zaczniemy sprawadzac czy mała nie wyrosła przypadkiem z tej alergii. Jestem dobrej myśli bo bo niby te jogurty dla dzieci maja w sobie mleko o mniejszym stopniu hydrolizacji i nic jej nie było.Mimo to kazała nam jeszcze poczekać do skończenia 7 msc z ich podawaniem
Ale od jutra zaczynamy stopniowa z glutenem, czyli została dziś zakupiona pierwsza kaszka, i ciasteczka z glutenem, które mamy wykruszać do deserków . I zółtka kurze od jutra co dwa dni

Co do rachunku za szpital, to owszem wybraliśmy jeden z lepszych, a jak lepszy to i cena
lepsza. Do tego lekarz prowadzący przy porodzie. Z basenów nie korzystałam 😉 ale proponowali chociaż i za to bym płaciła plus.Dla porównania koleżanka rodząca w takim mniej RENOMOWANYM szpitalu bez lekarza prowadzonego przy porodzie, i za okres przebywania w szpitalu do dwóch tygodni na podtrzymaniu dostała rachunek 600 euro po odjęciu oczywiście ubezpieczenia. Różnice jakie zauważyliśmy po porównaniu to standard szpitala bo opieka była dobra u mnie jak i u niej no i cena .


co do tatuoo to ja mam- tak miedzy pośladkiem a biodrem i mam ochotę tez go trochę odpicować jeszcze bo się trochę zatarł , no i może powiększyć trochę. Zrobiłam se kiedyś bez zgody rodziców , nie pozwalali bo tez bo niby argument co ludzie powiedzą, przez rok go ukrywała bo zima była , ale w wakacje się wydała.A oni mi na to że dobrze ze na czole se nie zrobiłam i po całej aferze było


zaraz poczytam co u was nowego, u kogo ząbki powyrastały , tylko pyza moja pójdzie spać.

a u nas jak zwykle,remonty łazienkę upiększałam troche koloru walnełam, i przenieśliśmy sypialnie na dół przy okazji tez było odświeżanie ścian a dzieciaki teraz maja cała górę i luzzzzzz jeszcze nie zaaranżowane dobrze ,szukam koncepcji na umeblowanie i kolory


kinga to juz kolejna operacja , trzymajcie sie , buziaki dla was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
majaaa moją najdłużej zostawiłam na 4 godziny 😉 Pieski lubię ale kocham koty a mąż ich nie cierpi za to kocha psy 😜

emiliaeem dwóch przystojnych reszta taka sobie a jeden to nawet mój kolega z podstawówki 😁

Co do tatuażu też kiedyś chciałam sobie zrobić ale mi już przeszło 😜

emilia widać że u ciebie super uśmiech mówi wszytko 🙂

megan super tatuaż nawet nie widziałam że robią 3D 😮

anjaP Lila ładnie rośnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjaP moja kolezanka za malolata zrobila sobie sloneczko wokol pepka hehehe i teraz chce dziecko ciekawe jak to bedzie wygladac 😁 moj tata tez mi mowi jak Ty na starosc bedziesz wygladac? ja mu odpowiadam ,ze tak jak JA chce. Ale on wie,ze moje zycie to moje zycie i odpuszcza 🙂 w wieku dorastania ich tak sterroryzowalam,ze juz wszystko toleruja 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane moje
ja na chwilkę bo przed 20 jadę tatuśka do szpitala zmienić i przejąć ster na noc.
Trzymamy się jakoś, Maksior nieźle ,nawet się już śmiał,ale jak przeciwbólowe przestają działać to jedzie, że cały oddział jest na nogach,w nocy od 1 do 2 darł się tak, że wleciała pielęgniarka z 2 paracetamolami w czopkach cobym miała zapas...tylko, że ja też bym się darła z plastrem na szwach, swędzących do tego, z uwiązanymi w gipsowe łódeczki rączkami (gdzie on się wyciszał cmoktając paluszki) w pokoju w 30stostopniowym upale...ja tam śpię na krótki rękaw i nogawki na śpiworze bez przykrycia i zlewam się potem , okna nieotworzysz bo pozabezpieczane i nie przykręcisz kaloryferów 🤢 oby do niedzieli ..
Przetoczyli krew już w pon ,nie było żadnych skutków ubocznych , także wszystko w jak najlepszym porządku, w ogóle ważyli klocka i ma już 9 kg , moje plecy to czują.
Dziś się zapowiada ciekawa nocka, do tej pory miałam towarzyszkę, mamę 2 letniego chłopca z częściowym niedorozwojem móżdżku (dopiero stawia pierwsze kroki) lekką dystrofią twarzoczaszki, lekarze mu jąderko ściągali z jamy brzusznej ,drugie też będą w kwietniu . W każdym razie kobitka super, choć niewidoma na jedno oko, tez z częściową dystrofią twarzy.. podziwiam babeczkę, dziś poszła do domu i podobno dołączył 4latek...dlatego móię że nocka może być wesoła 🤔

Lece może jeszcze przykimam z godzinkę i pakuje manele przed kolejnym 12h wyzwaniem 🙂

Całuję Was kobiety moje i dziękuję za wsparcie

aaaa no i oczywiście Marcel patrzały ma boskie 😉 a Martynka - no szok- jak zasuwa niesamowicie 😮 GRATULACJE!

a o tatoo pogadam chętnie jak wrócę, ja tam obstaje przy tribalach, ale z ukrytą symboliką najlepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek to super że Maksiu próbuje sie uśmiechać, życzę szybciutkiego powrotu do zdrowia i żeby czas do niedzieli szybko wam zleciał 😘 😘


gosiaczek nie mam czasu was dokładnie przeczytać a co dopiero coś napisać , także chociaż buźki wstawiam że u mnie ok 😉


Dałam dziś Natalii danonka , ale wcinała 🤪 🤪


wercia z tej firmy z rosmana dałam dziś Natalii deserek z truskawką jagodą i jabłkiem od 4 mies zjadła połowę słoiczka tylko mam nadzieję że po truskawce nie dostanie uczulenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
ja dzis cały dzień w pracy byłam 🙂 oczywiście z malutką, ona zachwycona, pełno ludzi, każdy co przyszedł to się zachwycał, powygłupiał, ponosił więc mała w 7 niebie 🙂 no i od 1 lutego na wychowawczy.... jutro idę do lekarza poprosić żeby mi napisał do końca stycznia opiekę żebym chociaż styczeń jeszcze miała zapłacony, bo do czwartku tylko mam urlop 😞

Kinia Ty to dzielna jesteś, podziwiam Cię!!! życzę duuużo siły!!!

Megan własnie teraz jeszcze nie kojarzy, nie ma tak skoordynowanych ruchów, czytałam po różnych forach i wszyscy piszą że 5-6 miesięcy to najlepszy okres na przekłuwanie uszu, bo potem jak już dziecko ma ok roku to wyrywa sobie kolczyki i ciągnie za ucho jak boli.... więc wszyscy pisza że albo tak wcześnie, albo potem jak samo dziecko już zdecyduje i jest całkowicie świadome tego.... a ja tez miałam przekłuwane jak miałam pół roczku 🙂 i baaardzo mi się podoba jak takie dzieciaczki mają perełeczki uszkach 🙂

MajaCh mi się śniło w zeszłym tyodniu że jestem w ciąży 🙂 hehe a czasami mi się wydaje jakbym czuła ruchy dziecka, mąz się smieje żebym test zrobiła, ale jeszcze nie miałam okresu od porodu, karmię piersią więc mam nadzieję że jednak jeszcze w ciąży nie jestem 🙂

Megan piękne oczy ma Marcel!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinia dobrze,że już po wszystkim! 😘 Teraz będzie tylko lepiej! Silna Dziewczyna z Ciebie, niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi 😜 😉 Ucałuj Maksia!
Najchętniej wzięłabym na siebie te Jego cierpienia... ☺️

Megan ja myślałam o czymś najzwyklejszym... Jakiś czarny wzorek bez wydziwień, troszkę cieniowany... Ewentualnie napis arabski lub chiński. Szukałam w necie podobnej dziary, ale nic nie znalazłam... Ten mój upatrzony jest w gazecie.
A 3D fajniuchne, tylko ile to dziubania przy tym 🙃

McDa u mnie też okresu niet 🙂 🙃 Mogłoby tak zostać już na zawsze 😁

Emiluś widziałaś Pawła z ,,Pierwszej miłości"??? Włosy ochlastał 😁

AnjaP chwal się aranżacjami 😜 Może pomysły podkradnę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem :*

Werciu tylko na kogo moja Martynka się podała, bo ja na pewno nie jestem taka wysportowana hehehe. a Patryczek taki grzeczniutki widać 🙂 i spodenki rzeczywiście w sam raz. Teraz te rozmiary to takie są, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Ciężko kupować na zapas.
McDa napisz jak mała zniosła to przekłuwanie uszek i jak się potem zachowywała
MajaCh ale Zuzia jest słodka..te włoski ma takie śliczne..u mojej Martynki to ledwo coś tam widać...dopiero coś zaczynają rosnąć powolutku
Megan zakochałam się w oczkach Marcelka..piękne, takie duże i niebieskie..mmm 🙂
maja nic się nie martw, wszystko w swoim czasie... Martynka zaczęła przesuwać się pare cm do przodu w piątek, w sobote już coraz więcej..a w niedziele to już śmigała tak jak na filmiku..czyli tak jak sama widzisz..nie wiadomo kiedy i o której godzinie coś się włączy naszym dzieciaczkom.
kiniek 3majcie się tam mocno..ucałuj Maksia.dzielny chłopczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka już śpi była tak zmęczona że nie udało mi sie jej przetrzymać do 19.30 no ale od 15 nie spała i coś widzę że już tak zostanie tylko dwie drzemki w dzień 🤨

Kurcze dziewczyny jak śpią wasze dzieciaczki w dzień tzn. w czym w gondoli czy łóżeczku i jak Wam zasypiają? bo moją bujam w gondoli i w niej śpi ale wiem ze niedługo będzie siedziała i nie będę mogła ją tak usypiać 🥴 A usypianie Lenki w dzień to tragedia ile ja muszę się nabujać 😞

ania pokazałam Martynkę mojej mamie i ona powiedziała że moja siostra też tak sie czołgała i nie raczkowała tylko od razu zaczęła chodzić ciekawe jak z Martynką będzie 🤪

Tilii
ale fajnie że zaglądasz mimo wszystko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...