Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam

Lenka po raz pierwszy obudziła mi sie z płaczem o 23 i musiałam dać butle 😮 Potem po 3 no i wstała o 7.30 🤢

emilia no mam nadzieję ze nowa metoda sie sprawdzi, ja mojej już po drugiej drzemce nie mogę ululać no tyle razy próbowałam a ona zasnąć nie chce 🥴. Widzę że sporo nas tu okres ma 😜 mnie głowa też wczoraj cały dzień bolała no ale niestety mą wrócił na 18.00 wiec pomógł mi przez godzinę bo Lenka o 19 już spała 😉 a dzisiaj głowa mnie trochę pobolewa mam nadzieję ze tak zostanie i minie 😠

tedit to szybkiego i niewyczerpującego sprzątania ja zrobię to jutro z mężem 😉

McDa bodziemy trzymać i czekamy na zdjęcia 😘

Ja dzisiaj już dwa prania zrobiłam, no i idę na obiad sobie podszykować bo później nie będę miała kiedy bo po 14 jedziemy do prababć i babć z życzeniami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mcda mi sie rozstepy pojawily w polowie 8go miesiaca dopiero ale jak juz jeden wylazl to seria poleciala.....ale ja bylam na plusie 27 kilo az 🙂 pisalam juz to byl szok dla mnie jak weszlam na wage po wyjsciu ze szpitala......ale w miesiac poleciala polowa, w kolejny znow czesc i teraz te nieszczesne 5 kilo mam w pasie- oponka dupna raczej hehe takie mam wrazenie boczki troche i na plecach mam troche fujowego tluszczu ale juz schodzi powoli.....po 200g tygodniowo.W koncu ruszylo........uff 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

My po kontroli u pediatry

Rozbójnik ma 71 cm (podobno) i waży 8,2 kg
Coś mu dzisiaj oczko zaczęło ropieć ale jakby sie pogorszylo to mam krople przepisane...

MajaCh
- ja z ósemkami miałam duże problemy, pozbyłam sie 3 a z tą czwartą to tak jak pisałam paskudne te zeby są, dziękuje za np. wręcz zgnitą skóre w środku buzi tam gdzie ząb uciskal policzek, jak mi go wyrwala dentystka to przez kilka dni mi
odlatywaly jakby takie kawalekczki skóry martwej - na szczescie sie to wygoilo ladnie wszystko

a co do szatki to racja tak szalalysmy a potem 5 minut w kościele i do zdjec i koniec szatka laduje w szufladzie...

monia321
- to jestes szczesliwa nieposiadaczką rozstępów ;p
to chyba sprawa genetyki bo ja już od okresu dojrzewania mam,
oj z tą butlą to wspólczuje że nie chce ale jak woli cyca no a Ty chcesz tak karmic to co poradzisz

emilia1
- mleko i herbatki od zawsze na kolanach, balabym sie dawac butle w lozeczku, zwłaszcza ze maly jak na razie ciągle lezy

Nic musze dac jesc Rozbójnikowi i chalupe ogarnac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

My juz po wizycie maly wazy 9,5 kg u nas maluchow nie mierza wiec tego wam nie powiem wyniki jego tragiczne znow wiec nadal leczenie tabletkami a jak znow nie bedzie poprawy to nas czeka szpital i cewnikowanie a zeby atrakcji na dzien dzisiejszy nie zabraklo to na samym wejsciu babka mnie sie pyta czy ja sie lecze na tarczyce tak myslalam ze mi to powie bo w sumie z tym do niej tez szlam

Wiem ze tu sa 2 mamy z tarczyca powiedzcie mi jak wyglada leczenie i w ogole bo sie troche martwie

Pozniej was poczytam ide cos zjesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka - ech te nasze dzieciaczki co chwilę coś, oby było ok

no to proszę jaki chłop - ponad kg grubszy od Patryka, a nasz ani chudy ani gruby jest, a ze wzrostem to też nie mierzą ale poprosiłam o zmierzenie a i tak za każdym razem inaczej - kiedyś np, przez 2 wizyty (odstęp 6 tygodni) mial niby tyle samo cm ale oni tak mierza wlasnie, dziś wyszlo 71 cm a kilka tyg temu jak
w domu mierzylam to bylo 76...

U Nas było tak ze ja bylam szczuplym dzieckiem - na roczek mialam niecale 10 kg ale za to upaslam sie przez dorosłe zycie, a mój mąż od początku był "przy kosci" - na roczek jakoś niecale 14 kg mial i zawsze byl grubszy taki

A i jeszcze obwód głowy - 44 cm a w klacie 47 😜
waga - 50 centyl/ wzrost - 90 - chociaz wiadomo te siatki to też "na oko" -( siatka jest dla dzieci ur. przed 37 tyg. ciązy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 :
co do tego jedzenia w łózeczku to u Nas to nie przejdzie raczej bo
a- Rozbójnik zazwyczaj nie spi jak dobijamy go butla przed noca
b - butlę daje mój chłop żeby mnie chociaz odciazyc z racji ze pozno wraca i urlopu praktycznie brak to niech chociaz butle da i on na pewno nie zgodzi sie na karmienie w łózeczku
c- maly czasem sie zakrztusza dosc porzadnie i bardziej pionowa pozycja jest wrecz wskazana u niego do karmienia
d - no i zawsze go przewijam przed noca jeszcze

mierzylam od czubka głowy do pięciochów 😜

aaaa i pytałam o wacka ( a dokładniej o skórę na wacku że niby ciasna) - wiec nie jest za ciasna, a pani doktor jak złapała i sciagla mu to do teraz ma koniec wacka czerwony 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia82 no fakt każde dziecko inne, ja na szczęście nie mam problemu z krztuszeniem i ulewaniem 😉 Natalia już dwa razy przyjmowała antybiotyk i zdarzył się tylko odruch wymiotny i było ok , syn to wszystko wypluwał,dławił się i krzyczał tylko zastrzyki brałam 🙂


no widzisz ja mierzyłam do paluszków bo sama jestem niska i chciałam dodać Natalii z 3 cm 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mąż mówi żeby ograniczyć gości do 27najblizszych , muszę z mama obgadać jeszcze i teraz kwestia lokalu , trudni mi wynająć coś na Wielkanoc kombinuje tydzień po ale wtedy zaraz po imprezie w samochód i do Belgii.

co do rozstępów po pierwszej ciąży ucierpiały moje piersi pośladki i biodra, w drugie ani jedne plus, ale od początku jak tylko się dowiedziałam o ciąży to oliwka weleda na zmianę z kremami , z rana i wieczorem, a potem jak już brzuchal naciągał skórę to i z kilka razy na dzień się smarowałam.I udało się!
Stare rozstępy ZA TO SA NIE ZNIKNĘŁY, tylko zbielały, zmalały, i stały się płytsze , w sumie już mi nie przeszkadzają tak, trzeba tylko pamiętać ze przez rok od powstania ich nie opalać, a zabiegi słyszałam ze tylko przyspieszają etap gojenia ale na pewno ich nie nie usuwają


pisałam to rano ale nie wysłałam tak wiec co sie zmieniło od rana jeszcze nie wiem 😉

moja mala dziś siedziała rano na pupce parę minut i się nie przewróciła





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i Paulinka ma kolczyki: 🤪
płakała przy samym ukłuciu, bardzo, czyli tak jak podczas szczepienia 😞 uspokoiła się i drugie uszko, znów powtórka 😞 ale teraz jest ok, bawi sie normalnie i się śmieje, leży na boczku i nie widać żeby ją bolało 🙂 przez chwilę miałam wyrzuty sumienia że taki ból jej zafundowałam ale teraz jest taka jak zawsze 🙂 pewnie już zapomniała 🙂 a kosmetyczka mówiła że najlepiej przekłuwać uszka między 4 a 8 miesiącem, bo potem dzieci się bardzo wyrywają, a jak już chodza to uciekają, trzymają się za ucho itd... mówiła że większość dzieci po skończonym roczku wychodzi z jednym kolczykiem bo nie dają sobie drugiego ucha przebić 🙂
teraz maleńka zasnęła, jak tylko się obudzi to zrobie jej zdjęcie i wkleję 🙂


Darka to wszystko zalezy co jest z tarczycą, ja mam chorobę Hashimoto z niedoczynnością tarczycy i w zasadzie tylko każde rano łykam tableke i jest ok, tylko trzeba często badania robić i pilnować żeby za daleko nie poszło.... no i dopasować dobrze dawkę leku.... podobno z niedoczynnością można normalnie zajść w ciążę i ją utrzymać tylko trzeba pilnować stan hormonów....

Anja super Lilka siedzi! ja moją wczoraj dałam na chwilę to zaraz poleciała na bok 🙂
a co do roztępów, ja się smarowałam oliwkami i kremami od dnia, w którym się dowiedziałam że jestem w ciązy a i tak ich pełno mam 😞 przypuszczam że gdybym się nie smarowała niczym to byłoby ich tyle samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem w końcu! 🙃
Kabel zasilający laptopika mi się chrzanił i w akcie desperacji rozerwałam go! 😠
A dziś od rana przemarsz po komputerowych i dorwałam jakiś ☺️

Emilciu fajnie,że sposób na Olka póki co działa i na Natalkę 😁 😉

AnjaP sporo osób Wam wyszło... Zależy jeszcze jak żyjesz z rodzinką 🙂 No i co do lokalu- ważne jak podsumują Was za dzieci 🙂 U nas koszty za osobę to ok. 70-100 zł, ale szczerze, nie ma czego zjeść ze stołu 🥴 Więc ja zrobiłam imprezę w domu.

Megan zazdroszczę orbitka!!! ☺️ U mnie póki co marne szanse na takowy sprzęt 😠
Ale wczoraj biegałam z siostrą po dworku 😁 Dotleniłam się po wsze czasy, dziś zakwasów brak,a jeszcze i bałwana ulepiłyśmy, bo śnieżek świetnie się lepił 🤪

Kinia swoją drogą... Ciekawe tematy poruszasz u ginekologa 😁 😉 Czyżby dopadała Cię wena na samolocie??? I poszerzanie horyzontów? 🤪 😁 😉 Trzymamy nadal kciukasy 😘

Dzisiaj dostałam parę próbek mleka Enfamil Premium Lipil... Tylko,że póki co laktacja się rozkręciła! Niby te tabsy mlekopędne łykam 🤨 A później pół dnia bekam anyżem,ale chyba skutkują 🙂
I nabyłam kilka słoiczków BABYDREAM... Jabłko z bananem ma taki dziwny smaczek,ale Olek spałaszował 🙂
A i wiecie co, na rynek weszła jakaś nowość... Chyba z BoboVity, kaszka buddy czy jakoś tak, którą podaje się na noc, ponieważ zapewnia dziecku uczucie sytości,a nie jest tak strasznie kaloryczna... 🤔 Fajna sprawa dla takiego żarłoka jak mój Syn 😁

Jejciu, jak Wasze Dzieciaczki ładnie siedzą bez podparcia... Mój Olek w takiej pozycji trzęsie się jak ratlerek 😁 A dzisiaj zszokował mnie rano! Zasnął na brzuszku 🤪 Drugi raz od porodu 🙂

Wszystkie obolałe, nie mają siły,a przez dwa dni 10 stron do nadrobienia! 😉 Czarodziejki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i jeszcze zapomniałam się pochwalić, pisałam o tym telefonie,że niby wadliwy...
Złożyłam pisemko o wymianę na nowy i wiecie,że mi przyznali rację 🙃
Wczoraj odebrałam nowy aparat 😁 Tak to jest jak Ciocia Emilka pójdzie firanami trząchnie 😉
Od razu na baczność stają 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HALLO KBITKI,

My dzisiaj po wizycie kontrolnej z okazji pół roczku...i o dziwo mała waży tylko 8,6 kg 🙂 a 7 grudnia ważyła 8,25 więc mała nareszcie normalnie przybrała a nie 1,5 kg za 3 tygodnie...obwód główki 40 cm, ale ja też mam małą głowę 🙂

wercia u nas z jedzeniem podobnie...też małą zawsze odbijam nawet jesli czekam pół godziny...i często o 20:00 po flaszce mała jest dętka a że odbijam ją na siedząco to głowa jej lata jak takiemu pieskowi co kiedyś ludzie w samochodach wozili 🤪 i wybudzam mała bo na śpiochu mi nie odbije...no i jak się obudzi to dokazuje do 21:00

darka biedny Oskarek 😞 Nic się nie martw...kiedyś słyszałam, że jak się dzieciaki wychorują za młodu to potem zdrówko dopisuje...

Właśnie mała zasnęła mi na macie...do spania i jedzenia to złote dziecko...szkoda tylko, że jak nie śpi to potrzebuje towarzystwa non stop ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Emiliaeem ja daję kaszę manną do zupki jak gotuję ale powiem szczerze że nie każdy dzień mi to wychodzi 😞 więc codziennie glutenu nie dostaje 😞 a jak Ty wprowadziłaś? w kaszce?

a Ty mała z kolczykami 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/214/img0908i.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/5108/img0908i.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/268/img0912nq.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/216/img0912nq.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem super,ze w koncu sie udalo to zalatwic 🙂!!!
McDa Paulinka miodzik malenki 🙂!!!!!
Anja Lila to juz mnie FB zachwycila , co zdjecie to lepsze 🙂 jak te nasze maluchy szybko rosna!!!!
Darka czytalam o tym ,ze na chorobe tarczycy roznych rodzajow sa wlasnie "swieze" mamusie narazone najbardziej.......
Ja kupilam wlasnie kaszke manna. Jak dajecie? w jakich proporcjach na 150 ml mleczka modyfikowanego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh przy samym przekłuwaniu płakała bardzo-tak jak podczas szczepienia...ale później żadnych oznak bólu, normalnie się bawi, smieje się, leży na boczku, nawet jak jej ruszam tymi kolczykami to nie reaguje... 🙂 więc mam nadzieję że czuje już nic, zobaczę jeszcze wieczorem bo mam przemywac wodą utlenioną....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa ja już trzeci dzień pod rząd i będę dawać codziennie. Przeczytałam fajny artykuł w necie właśnie o wprowadzaniu glutenu (niestety linku nie podam bo znalazłam przypadkiem... ☺️ ). Tam dziewczyna bardzo konkretnie wytłumaczyła co i jak 🙂 Warto zacząć wprowadzać jak dzidziol jest jeszcze na piersi,a z racji,że nie wiem ile moja laktacja jeszcze pociągnie zaczęłam teraz... Ja podaję na słoiczek zupki pół łyżeczki kaszy manny błyskawicznej (mam KUPIEC). Pół łyżeczki zalewam odrobinką wody i to gotuję przez 5 min. i dodaję do jedzonka. Nie wiem czy dobrze, aczkolwiek reakcji niepożądanych nie zauważyłam... 🤨
Ale Pauliśka laska w tych kolczykach 🙃 A jak dumnie łepsztalek podnosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dzis podałam gluten pierwszy raz 😜 ma byc miedzy 5 a 6 a korygowany ma 6 to dostał dzisiaj 😜
Dodałam do deserku kaszki z Bobovity - ryżowo -pszennej o smaku jablka i gruszki ( jest tam "przepis" jak można ją użyc do wprowadzania glutenu)
taką:
http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/kaszki/KASZKA/442

Wacka ma czerwonego po tym sprawdzaniu i kurcze sama jakos nie umiem mu tej skórki ściagac, wacek miękki, skórka ciasna - buuuu 😞 🥴

anjaP - no ładnie Lila siedzi a kiwie się na boki???

McDa
- moja Mum też ma tą horobę Haszimoto - tabletki do końca życia musi brac
no no jaka Paulinka ślicznota z tymi kolczykami, oby uszka nie bolały 🙂


emiliaeem
- fajnie że z telefonem tak wyszło 🙂

majaaaa - no widzisz mała z wagą stopuje a ciągle przecież rośnie no i teraz już dzieciatka Nam tyle nie będą przybierac
np. Patryk wg kontroli jak mial 4,5 m-ca mial 7,300 a dziś 8,200 i jest ok tzn. pediatra nie mówila ze waga nie taka jaka ma byc
W 2,5 m-ca przybral niecaly kilogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ehh po caly dniu wrazen wkoncu wchodze

Potem pojechalam z mama na zakupy i moja zabcia juz dumnie siedzi na wozku w supermarkecie bo boje sie juz go miec w foteliku bo sie chwieje nio i po drugie maly cwaniak nie chce mi juz w nim byc pora pomyslec juz chba o "doroslym foteliku"

Wercia u mnie jest to samo jak mialam roczek wazylam chyba 12 kg a teraz baba jak sie patrzy hehe 🙂do podstawowki bylo ze mnie huherko a Oskar chyba niestety ale bedzie po tatusiu nieszczesnym

Co do tje tarczycy nie wiem co mi jest dokladnie bo dopeiro w pon ide na wyniki ale z tego co czytalam objawy pasuja do nadczynnosci okaze sie nie dosc ze Oskar to i ja bede sie meczyc

Jej Paulinka sliczne ma te kolczyki rozowiutkie taka laleczka z niej ze hohoho

anjaP u nas jest to samo posiedzi chwile a potem koperta i na brzuszek i na boki tez tylko ze wlasnie jak ma siedziec gdzies w wozku albo na kolanach to siedzi prosto sztywny cwaniak a sam na lozku czy podlodze mozemy zapomniec

emiliaeem nio tak w Polsce z ludzmi to trzeba konkretnie z pyskiem by cos zalatwic

Aaa kupilam mu biszkopty te co mowila o nich keidys Ramonka104 "pepitki" one sa wieksze i slodsze i maly wcina a gryzie wlasnie mialam sie chwalic maly sam potrafi gryz jutro wezme i nagram filmik jak je tego biszkopta a nie ma zeboszkow a gryzie widac dziasla go korca i jeszcze jendo pytanko kupilam Kaszke manna blyskawiczna ale "slodka chwila" i nie wiem czy moge takie cos podac?nie czytalam jeszcze co tma pisze z tylu najwyzej ja zjem jesli cos tma bedzie nie halo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...