Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosiaczek nie strasz mnie !!! mam nadzieję, że nie zacznie zbyt szybko brać się za chodzenie..wolałabym żeby to było dopiero koło roczku... ! fizjoterapeutka dość dużo mi nagadała o zbyt wczesnym sadzaniu dziecka i chodzeniu
Jeśli chodzi o usypianie dziecka przez dzień to ja (w weekendy) czekam aż staje się senna i kładę ją do łóżeczka i głaskam po główce, jeśli nie chce usnąć to przekładam do leżaczka, włączam fasolki "dziadek julka farmę miał"parę razy, bujam ją i ona usypia, później przekładam do łóżeczka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosia , moja Lilka zasypia bez problemu, bywa marudna owszem wtedy muszę z nią posiedzieć, ale najważniejsze żeby był smoczek i szmatka albo królik do miętolenia w raczkach. Zawsze śpi w kołysce, chyba ze zaśnie gdzieś przypadkiem,wtedy wole jej nie budzić, bo drugi raz na pewno nie zaśnie a tylko marudna będzie

emiliaeem to ci muszę zdjęcia powrzucać moich pokoi hehe
No tak ostatni kolor farb który mi się rzucił w oczy tzw. zgniła zieleń ta z awatara , jedna centralna ściana a reszta na brudna biel tu zwana popsuta bielą- blanc cassé - to w sypialni, do tego zrobiłam rzymska roletę z w brązowe odcienie ,kremowe i błękitne podłużne paski.Piękny ten materiał znalazłam. Uszyłam i jest bosko. DO łazienki tez akcenty z podobnej farby ton ciemniejszej, i czarne dodatki, trochę stali, i kupiłam szafkę pod umywalkę , ikea najtańsza, mąż mi ja trochę przerobił dodał blat , jeszcze tylko uchwyty ładne dokupię i super będzie.
Ogólnie nie moja chata to się nie rozpędzam, ale cholerna estetka jest ze mnie i muszę mieć ładnie wiec robię tyle ile mogę

Moj syn nie pełzał a okres raczkowania przespał, od10 msc ganiał na nogach. A dziś maż mnie wolał ze Lila przepełzała kawałek ,ale jak przebiegłam, to tylko się do mnie śmiała i nie miała ochoty na więcej .Ciekawe kiedy będzie replay i czy w ogóle będzie, bo ostatnio się przekręcała to w prawo to w lewo i na brzuch, a teraz tylko ręce i nogi w górze i na brzuchu się kołysze.

A wy wiecie ze ja od czwartku do pracy wracam, niby 20 godzin tygodniowo, ale i tak mam stracha jak to ogarnę psychicznie

to by było na tyle idę pod prysznic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam ja na chwile cos szkrobne co pamietam

Ania Martynka bomba jej zeby i moj tak chcial pokazalam to mojej mamie i Adiemu byli pod wrazeniem moj do tylu sie cofa podnosi dupe i nozki a raczki jak slup soli

Kinia trzymajcie sie byle do niedzieli:*obym ja nie trafila z malym na wkladanie na dobre miejsce jaderka bo u nas jest wlasnie jedno w podbrzuszu ale jeszcze ma na to czas

Wercia badaie DNA pobierali mu krew z zyly mu jak i mi nio i nieszczesnemu tatusiowi musial sie tez wstawic bo jak nie to bym mu leb ukrecila bo by trzeba bylo czekac na kolejny termin a ile tam dzieciaczkow bylo nie ja jedna widze w takiej sytuacji widzial jak maly sie darl i mu takie pieklo zafundowal ehh nie odezwalam sie ani slowem byl ze mna Adi wiec on sie nawet nie zblizyl

Aa co do zasypiania u nas prosta sprawa w dzien jak juz jest mega marudny do lozeczka smoczek pieluszka na glowke chwile pomarudzi i spi czasme potrzymam go za raczke i ucisze a wiecozrem butla odbicie czasem nie odbije bo zasnie mi na ramieniu i prosta sprawa a jezeli nie to i tak go wkladma do lozeczka i "rubta se chlopie co chcesz" po 30 min gadki zasypia sam.Jestem bezwzgledna matka nawet w nocy jak marudzi to mi ciezko wstac z lozka to czekam az sknczy chyba ze sie rozryczy to wstaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za podpowiedz jutro zacznę ją wkładać do łóżeczka smoczek, pieluszka i zobaczymy oczywiście posiedzę przy niej po miziam po główce, potrzymam za rączkę może się uda trzymać kciuki 😜

darka aż mnie ciary pzreszły jak przeczytałam że Oskarkowi pobierali krew z żyły od razu przypomniała mi się Lenka i jej przeraźliwy płacz 🥴

Zmykam do męża dobrej i przespanej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Dziś odwiedzilam moja Mum i poprzeszkadzalam z Rozbojnikiem 🙃

Mały spał dziś 3 razy u mojej Mamy - on tam ma spanie że hej - w sumie ok. 5 godzin przespal a ja wzielam sobie rachunki akurat do pospisywania... 🙂

Moja ostatnia ósemka zatrzymana w dziąśle daje znac i jak nie przejdzie do konca tygodnia to dentysta a potem pewnie chirurg szczękowy 🤢
Czyli ząbkuję jak Nasze dzieciaczki - tylko ja oczywiście niestandardowo bo moja ostatnia ósemka zamiast na prosto to po skosie siedzi w środku i usiłuje wrosnąc chyba mi w zatokę 😠

megan
- słyszałam ze dawniej na siłę "przestawiali" dzieci na praworęczne...
nieźle widzę z Marcela Rozbójnik następny sie robi 🙃
apropo odciagania to ja właśnie miałam na odwrót, laktatorem to jakoś szło a ta metoda "do miseczki" to u mnie masakra była
niestety, ja rekordzistką nigdy w ilosci mleka nie byłam, moje rekordy przy dobrej laktacji to ok 150 ml mleka było
hehe z tą dziurawą brodą niezłe... 🤪
Nasz też raz sie "bawił" wackiem i co? pociagnął sie porządnie i to z jajkami i zaczął beczec - od razu zjawił sie mąż i kategorycznie nakazał mi
abym nie pozwalała mu na "naciąganie rodzinnych klejnotów" 🤪 🤪 🤪
piękne oczka ma Marcel, u Nas kolor jak na razie szary z gdzieś tam pojawiającym się brązem, ciekawe jaki będzie ostateczny...
tatuaż ładny, czasem myślę nad tatoo..


McDa
- odważna jesteś z przekłuciem uszek, ale może to i dobrze, oby nic sie nie "popaprało" z rankami,
no ale lepiej w takim młodym wieku , mnie Tata straszył że mi za uszy dzieci bedą targac i zdecydowałam się dopiero jak miałam 6 lat na kolczyki...

monia66...
- super że u Was sie dobrze układa, i proszę mąż pracę dodatkową ma to i pewnie kaska dodatkowa jest, dobrze że jakoś udało Ci się zorganizowac opiekę dla Nuny no a Babcia właśnie niech wcześniej przychodzi i powoli sie wdraża
Wiktoria ładnie waży i mierzy oczywiście

MajaCh
- Zuzia słodko wygląda
A Rozbójnik to Rozbójnik i tyle 😜
Co do rozmiarówki to ja juz kupuję na 80 bo 74 juz niektore za małe
Ciekawe ile zmierzy pediatra mu wzrostu, bo oni to tak dziwnie mierzą czasem, np, kiedys po 6 tyg jak przyszliśmy na kontrole to miał niby tyle samo wzrostu a ciuchy większe i mówię pediatrze a ta że widzocznie ostatnio bardziej się naprężył a że ja na pewno widze po ubrankach że urósł 🤢 🤢 🤢
A z ciążą to można sie nakręcic nieźle, ja też sie nakręcam czasem...


emiliaeem
- no to mężuś jak wszyscy prawie, mój tez by pewnie sam nie wykąpał a ja jak sobie poszedł na swoją "libację" musiałam kąpac sama a u Nas cyrki trza wyprawiac bo z racji że miejsca mało to wanienka na kabinie położona jest itp.

napisz mi dlaczego musisz tą skórkę odciagac? bo u Nas w wackiem to tak że przedtem bardziej jakoś udawalo mi sie mu skórkę ściągac a teraz właśnie mniej i nie wiem
czy to dobrze, że tak ma, idziemy w pt. na kontrolę to zapytam
szczerze, to wolę wacka bo jak pamiętam ile zachodu miały koleżanki w szpitalu z myciem cipek swoim córeczkom to dziękuję, przyszła kiedyś pielęgniarka i cały wykład robiła
jak myc cipkę - ranyyyyyy
jeśli chcesz tatuaż to dlaczego nie, a ludzie niech gadają co chcą, zawsze będą gadac żeby uwagę od siebie odwrócic


majaaaa
- piesio w domku mały to jak drugie dzieciatko będziesz miała prawie... znam bo 3 pieski przerobione - u Rodziców
a dzieciątko drugie chcielibyście już? 🙂


anjaP - waga i wzrost super
mój jadł przez 3 dni Nutramigen - bardzo śmierdzi to mleko, jak miał podejrzenie galaktozemii - nietolerancji laktozy ale po powtórnych badaniach (wynik 2 razy wychodził niepewny) okazało się że niby nie ma...
super, że remont się udał, zawsze fajnie jest coś sobie odmienic, od razu samopoczucie lepsze...

Kiniek
- zdrówka dla Maksia, wytrwałosci i siły!!!

emilia1
- daj znac jak Natalka zareagowala na ten deserek z truskawkami, ja mam kaszke ta wieloowcowa i tam są truskawy i jutro mam zamiar dac

ania_1988
- hehe PAtryczek grzeczniutki... na zdjeciu
no właśnie my też wyszkoleni prze naszą rehabilitantkę co do siadania i chodzenia i jej słowa to "na szczęście nie siedzi jeszcze"
my też słuchamy "dziadek lulka farmę miał" i jeszcze "my jestesmy krasnoludki" i "jedzie pociąg z daleka" (lulandia" i witaminki

Gosiaczek
- Rozbójnik śpi w dzień w gondolce i to od jakiegoś 1,5m-ca , załuję że tak późno odpięłam wózek i zabrałam z sieni bo tak to 2-3 godz marudził
w łóżeczku jak więzień i nie umiał zasnac a ja wpadałam w rozpacz, wolę już zamiatac pól dnia piasek i paprochy z kółek niż męczyc sie z usypianiem
No ale chciałam byc idealna na początku i spanie w łóżeczku tylko a ja głupia zamiast wziąc ten wózek wcześniej to się jakieś 2-3 m-ce użerałam z jego wyciem przed zaśnięciem, nie pomagały kołysanki, zostawianie go, pieluszki na głowie, maskotki, pozytywki, cisza, cicha muzyka - nic
Niby mam ochraniacze na te brudy z kół ale na skrętne nie założysz bo zlatują ale nie żałuję że mam wózek w domu, jedynie tego że tak późno go wzięłam z sieni


darka
- dzięki za opis, ech muszą się biedne dzieciątka namęczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i Ja

Nocka u Nas jak zwykle - czyli zaśnięcie po 23 i pobudka ok 8
Patryk przestawił sie troche widzę z robieniem kup
Przez 2 dni nie robił kupy a wczoraj jak miał zasypiac o tej 23 to zaczął kupsko sadzic a on już tak stęka jak stary i zrobił mega kupalaaaaa
poprzednia jego kupa też była po 23, ja chce już zasypiac a musze wstawac i likwidowac kupsko

megan - widzę że Twój juz też awansował na Rozbójnika 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na solarium pojde ale na silownie nie....maz mnie zjebal bo mam od 2 miesiecy dretwienie nóg od pasa w dol i rak...jest mi czasem ciezko wejsc na 3 pietro do rodzicow bo nie czuje miesni i obijam czasem nogami o stopnie...bylam u lekarza badania podstawowe zrobiła dala mi jakieś tabsy bo stwierdzia ze to pewnie nerwica bo nic nie wyszło z krwi i na tym koniec...dzisiaj ide do innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj mam wizytę u Gin i przy okazji meeega zakupy 😉 Dzieciaki jadą do opiekunki., Ciekawe jak Pyrka będzie się sprawować.

Ania Gratulacje dla Martynki. Już może ci uciekac 😉
Ale jej to idzie 😉 Super 😉))))

Kinia trzymamy kciuki za Maksia. Biedaczek musi się nacierpieć.

McDa Ja też planuję małej przebić uszka, ale na początku lutego jak skończy pół roku. Mężowi się nie przyznam bo by mi nie pozwolił 😉
Uważam że nie ma co czekać. Ja miałam jakieś 6 lat jak miałam przekłuwane uszy i 1 dałam bez problemu, ale z drugim trzy osoby mnie goniły bo już nie chciałam 😉 i do dzisiaj to pamietam. To była trauma 😉

Maja Boskie zdjęcie. Zuzia jaka zadowolona 😉
Z tą ciążą to lepiej dmuchać na zimne 😉 Znam taką laskę która 1 dziecko rodziła we wrześniu 2010 a 2 razem ze mną…. 😮 A zorientowała się że jest w ciązy jak jej brzuch urósł. Nie miała okresu bo karmiła… 🤪
A co do tych skoków to moja własnie chyba coś takiego przechodzi bo budzi się o 6 rano! Wyspana i śpiewa na całe gardło! Nawet w dzień się tak dobrze nie bawi… Ale dzisiaj wpadłam na genialny pomysł. Włączyłam jej bajeczki i dziecka nie było. Spałam do 8 😉

Wercia Patryk pięknie eksponuje tik taki na zdjęciu 😉
Co do ubranek to moja mała na długość ma wszystko ok. albo już za małe, ale rękawki muszę jej podwijać… Nie wiem czy jest za długa czy ma za krótkie ręce….

Megan Boooskie oczka, mały przystojniak.

Emiliaeem Ja tam jestem leniwa i jak w nocy nie chce mi się wstać odciągać mleko to daję małej Bebiko. Czasem jak ściągnę wieczorem to starczy wieczór i noc a jak nie to trudno 😉 Budzi się w nocy tylko raz. Ściąganie zajmuje mi jakieś 30 minut a to zawsze 30 minut więcej snu 
A tatuśki to takie właśnie są. Jak wróciłam w niedzielę ze szkoły to Sabina bawiła się długopisem. Jak wyzwałam Kubę to był zdziwiony o co mi chodzi, przecież się ładnie bawi…
O tatuażu też kiedyś marzyłam, ale ja to jestem panikara i uciekłabym w ostatniej chwili 😉
Ale bardzo mi się podobają 😉 Jak wrobisz to się pochwal.
megan85 Ja właśnie przy wycieraniu po kupie zastanawiam się co gorsze. Bo u chłopca też tam trzeba się namachać między sprzętem 😉 A u małej znowu na początku to miałam stan przedzawałowy jak miałam kupę wydłubywać w fałdek. Bałam się że jej coś uszkodzę 😉 To chyba kwestia przyzwyczajenia 😉

majaaa My mamy owczarka niemieckiego. Nie wiem czy taki nam się trafił czy wszystkie takie są ale to najgłupszy pies na świecie! Nikogo nie słucha. Ja się go boje i od kiedy są dzieci to pies siedzi w klatce bo atakuje wszystko co się rusza i jest mniejsze od niego. Zagryzł nam chyba z 5 kotów. Ja nie mogę się doczekać kiedy zdechnie – wtedy odetchnę z ulgą.

Megam Muszę zapamiętać tą rasę bo kiedyś w końcu wymienimy psa 😉

Ania Lilka ma piękną czapeczkę na zdjęciu 😉 Mała ślicznotka.

MajaCh Nie ma to jak sobie wychować rodziców 😉 Pewnie niedługo Zuzia zacznie Ciebie „wychowywać „ 😉)

Gosiaczek Pyrka w dzień śpi w naszym wielkim łóżku rozłożona jak królowa 😉 😁a w nocy łóżeczko. Na szczęście zasypia sama, albo przy cycu, albo ze smoczkiem w buzi i z pieluchą w rękach.
Dzieci które nie raczkują zaczynają wcześniej chodzić. Nawet 9-10 miesięczne dzieci i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Po prostu każde dziecko jest inne i niektóre są po prostu silniejsze.

wercia82 Ze skórką nie ma żartów i muiisz mu naciągać. Mój dostał zapalenia i tak mi wył że nie mogłam go w ogóle dotknąć. Miał jakieś 10 m-cy i nie dał sobie w ogóle pampersa założyć. Ale się z nim namęczyłam. Musiałam mu potem smarować maścią z antybiotykiem i dostałam szkolenie od pediatry.
Całuski dla Patryka z okazji 7 m-cy

Widzę że macie nowe zdjęcia na agu, ale na razie nie mam czasu. Obejrzę w wolnej chwili 😉
Nie wiem czy kogoś nie pominęłam ale naskrobałyście ze 30 stron 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂

Wiece co, od kilku ładnych dni oglądam na polsacie Dr Oz! Ależ facet ciekawie opowiada 🙃 I fajne tematy poruszają, bardzo przydatne 🙃

Megan ja teraz latam na solarkę raz w tygodniu 🙂 Wypadałoby pójść dzisiaj,ale mąż ma na drugą zmianę 🤢 Mi to samopoczucie poprawia, mimo wszystko ☺️
Ja tam ćwiczę w domowym zaciszu i małe efekty już widać. Pokazałabym Wam mój brzuch,ale się wstydzę bo mam trochę rozstępów i nie wygląda za pięknie ☺️

Tilii ja jeszcze nie podawałam modyfikowanego. Ostatnio jak do Wawy na zakupy jechałam, myślałam nad sztucznym,ale w desperacji 3 razy po 100ml udoiłam 😁 W moim wypadku w stresie więcej mleka produkuję 😁

Megan a może to jakiś ucisk na nerw i stąd te drętwienia 🤨

Gosiaczek nie martw się, mój Olek też budzi się na szamę dwa razy odkąd wylazły zębiska 😮

Zmykam na śniadanie. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny 🙂


wercia zdrówka dla Patryczka 😘 😘 😘deserek zaakceptowany nic Natalii nie wyszło 🙂


Ja tez od jakiegoś czasu usypiam w gondoli , wcześniej w leżaczku ale odkąd w pokoju stoi wózek to woli w wózku 😉


dziewczyny a czy wy jakoś dokładniej myjecie dziewczynką cipki , bo ja tylko przy kapaniu gąbką a przy wycieraniu to chusteczkami 🤨


a teraz troszkę zanudzę, byłam w przychodni w Bydgoszczy w szpitalu zakaźnym i jednak mam przewlekle zapalenie wątroby HCV i dopiero teraz się zacznie 🤔 zostało zgłoszone do sanepidu podobno połowę mojego miasta ma HCV , maja mnie zaszczepić na wirusa typu B ,ja mam skierowanie do szpitala na oddział dopiero na 22 czerwiec określa tam jaki stopień wirusa we mnie siedzi i później zacznie się leczenie 🤢 Nie mam zielonego pojęcia co mam teraz robić bo na wychowawczy płatny się nie załapię 😞 a urlop mam do 6 marca w czerwcu szpital a co od marca wracać do pracy 😲 w piątek idę do ogólnego lekarza możne mi doradzi coś i jak sie nie ma znajomości to trzeba czekać ja do czerwca a co teraz przecież jakoś o ta wątrobę muszę dbać jestem zielona 😮 to tyle zanudzania teraz będę szukać wiedzy w internecie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny horror normalnie ;/ Młody drze się całą dobę, prawie nie śpi wczoraj jak krzyczał od 20 do 23 na rękach ,w łóżeczku, nieważne co robiłam ,ubłagałam czopek uspokajający to spał do 4, a potem to samo, o 8 tatuś już Go przejął ... ale dziś nam dołożyli roczne dzieciątko, pominę, że tak cholernie rozpuszczone, mama na wszystko pozwala , dziecko chce zabawkę 4roletniego chłopca z pokoju ,mamusia bez pytania "masz syneczku" dziecko chce nową zabawkę 4roletniego chłopca (nadmienie, że chłopiec na pooperacyjnej leży, mama poszła biegiem kąpiel wziąść) zapakowaną jeszcze, mama na to "dobrze dostaniesz jak pani wróci i rozpakuje" chłopiec w ryk, że chce już...Maks, który przysnął po kilkunastu godzinach płaczu obudzony i od nowa.... tatuś tak się wpienił, dostałam relację z zajścia. Ja już sobie wyobrażam jaka nas noc czeka jak nie dostaniemy znów uspokajacza.... Poza tym martwi mnie że nie widzę poprawy u Maksia, wciąż musi Go boleć tak samo mocno .. 😞 trzymajcie kciuki by lekarz na nocnej zmianie był wyrozumiały i zechciał łaskawie dać nam uspokajacz ,bez niego będzie krzyk całą noc ...naprawdę Maksia się nie da wyciszyć ...na rękach podsypia na kilka minut ,a jak odkładam wrzask jakbym mu krzywdę robiła ... uh
już prawie czwartek, jeszcze tylko troszkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!

Kiniek trzymaj się i buziaki dla Maksia. Kurcze maleństwo po operacji i 3 dzieci w sali, straszne. My będąc w szpitalu mieliśmy osobny boks, tzn. w jeden pokoju było 5 oddzielnych boksów z wanienką i przewijakiem. Zawsze to jednak trochę spokojniej, szczególnie w tak trudnych chwilach, pozdrawiam i trzymam kciuki.

Nie było mnie dwa dni, a tu tyle stron do nadrobienia. Pozazdrościłam Gosiaczkowi i wczoraj zawieźliśmy Milo do dziadków i byliśmy pierwszy raz od roku na basenie. No cóż kondycja zdecydowanie gorsza, ale co tam, trochę pochodzę i wszystko wróci do normy.

Emiliaeem brzuszek, przy Twoich 50 kg na pewno wygląda super. Ja nie mam rozstępów i na pierwszy rzut oka nie jest źle. Zostało mi 6 cm więcej w talii, ale niestety jak złapię skórę i ją ściągnę to wygląda jak u staruszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przyszło mi krzesełko do karmienia jest solidne i bardzo ładne terrorystce też się podoba 😉
Dziś dałam jej jogurt mam nadzieję ze wszystko będzie ok 🙃

emiliaeem no ładnie o 13 śniadanie to musiałaś pospać 😜

emilia
wcale nie zanudzasz widzisz tak to jest jak nie urok to sraczka, co do pielęgnacji to ja zawsze przemywam wacikiem i przegotowaną wodą 😉

Kiniek jej no mam nadzieje ze lekarz nie będzie robił problemu z czopkiem uspakajającym 🤢 jej ile Maksiu musi się nacierpieć a wy musicie na to patrzeć ale najważniejsze że nie będzie tego pamiętał, dużo cierpliwości i wytrwałości życzę my jesteśmy z Wami. Buziaki dla Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...