Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kiniek Maksa może i mniej dotyczy powiedzenie beztroskie dzieciństwo ale on za chwile badzie miał to normalne życie A może nawet lepsze. Ma wspaniałych rodziców którzy będą przy nim w najtrudniejszych momentach , zawsze gotowi go kochać za wszystko i wszędzie . Właśnie mu to udowodniliście 🙂 Za ta miłość i wsparcie kiedyś wam wspaniale podziękuje, a wy będziecie dumni.
Życzę wszystkim rodzicom takiej wytrwałości-siły i miłości w pokonywaniu problemów małych jak i większych , bo niestety nie daje się ich czasem uniknąć

Ja wylewam łzy jak czytam co piszesz, wzruszam i przerażam jednocześnie, jesteśmy z Wami

Wercia duży całus dla Patryczka, mężczyzna mały

Tedit no jak tam egzamin, napisz jak poszło, stres nie zżarł.Pamiętam jeszcze swój, podwójny w sumie bo jeszcze tego samego dnia TUŻ po egzaminie na stałe opuszczałam Polskę 🤔

megan ale z krwi nic tobie nie wyszło, żadnych braków witaminowych np. moze np brak magnezu -żelaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Niestety egzamin nie zaliczony. Na mieście popełniłam gafę, nie zobaczyłam znaku i myślałam, ze jestem na jednokierunkowej i zjechałam do lewej jak kazał mi skręcić w lewo...a tak dobrze mi szło...no ale spoko - w końcu zdam.

Mam pytanko - ile Wasze dzieciaczki jedzą mleka? Ja daje 150 ml i chyba za mało, tylko, że jak dam więcej to ulewa 😞

Dziś ugotuje budyń na próbę, ciekawe czy będzie chciała jeść.

Kiniek Ja nawet nie próbuje myśleć co Wy przeżywacie, ale jestem z Ciebie dumna!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedit nie przejmuj sie egzaminem 🙂 Nastepnym razem zdasz!
A co do mleczka Zuza dostawala 150 i ulewala!!! to teraz zmniejszylam znow do 120 tylko czasem jej robie 150. Wogole jakos mniej jje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie

My juz po drzemce hmm chyba 20 min nie wiem odkladnie bo jak on idzie spac to ja ide grac wciagnela mnie gra sims3 🙂Adrian ma stornki i transfery z ktorych moge korzystac to sciagam wszystko na nielegalu zamkna mnie kiedys

Nocka ok wstal chyba 7:25 bo ja jak zwykle dopoki dziecko nie ryczy to ja nie slysze i spie 🙂wyrodna matka

Edytko ojej ale nie przejmuj sie ja zdalam za 2 razem bo mialam wyrozumialego faceta jego slow nie zapomne po egzaminie" z pani kierowca rajdowy nie bedzie" hehe nawet tego nie oczekuje a do dzis znakow nie widze i jezdze jak mi sie podoba 🙂. Moj je od 180 ml do 210 ml. Co do ulewania ja juz nie mam cierpliwosci do tego ile bym nie dala nawet 90 ml to mi uleje

Emiliaemm jak czytam twoje posty placze ze smiechu ty lecisz takimi tekstami a tobie to dobrze maz lata jak ty mu zagrasz szczesciara

Kinia nio widzisz jednak oplacalo sie pomeczyc chwile Maksio ladnie spal ojej zabki na dodatek szpital biedak ale ma kochajacych rodzicow i napewno siostra tez z nim jest duchem

Lece cos ze soba zrobic zaczelam cwiczyc obiecalam Adiemu i nie mam odwrotu a ogladma na MTV " Maraton z pogromcami nadwagi" dziewczyna 18 lat i wazy 115 kg i chce schudnac w 111 dni przeszlo 50 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darka wiem co to za program!!!!!!!! a i uwierz,ze tu gdzie mieszkam takich Pan Pasztetowych na peczki!!!!!!!!! i one kase dostaja od panstwa bo ich nadwaga zagraza zyciu i to jest "niepelnosprawnosc" tylko kur.....wedlug mnie z wyboru........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
u nas nocka ostatnio standardowa, pobudka o 4 na jedzonko, o 6 i spanie do 8 🙂teraz znów spi, pewnie max pół godziny, juz raz ją dziś usypiałam ale 5 minut pospała i zaś marudziła, w końcu zasnęła, zobaczymy na jak długo... ja zaraz dzwonię do kosmetyczki umówić się na jutro na kolczyki 🙂mam nadzieję że zniesie to jakoś i nie będzie bardzo płakała....

Kiniek podziwiam Cię, że masz tyle siły w sobie!!!! i Maksio tak samo!!! będzie dobrze!!!

Tedit masz rację, nie tym razem to następnym zdasz 🙂 więc głowa do góry! co się odwlecze to nie uciecze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wszystkie wasze dzieciaczki juz pochrzczone?? Chciaam Was zapytac jaki jest rozmiar tych szatek na allegro wiecie moze?? Bo Zuza bedzie miala 10 miesiecy i nie wiem czy to nie za malutkie..a babeczka mi jeszcze nie odpisala.....a siostra zamowi w Pl jak bedzie ok..
http://allegro.pl/chrzest-szatka-do-chrztu-swieca-plus-gratis-i2047978711.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ja tylko na moment głowa mi pęka wiec idę sie położyć 😞

tedit masz racje następnym razem nie dasz się wpuścić w maliny i zdasz 😉 co do jedzenia to jak dajesz jej te 150ml to ona płacze ze mało bo jeśli nie to jest ok, albo dawaj jej te 150ml co 2 godziny jeśli uważasz że za mało je. Moja ostatnio też mniej je ale ja ją karmię co 2,5 raz zje 150ml raz 120 a raz 100ml ale jak nie płacze to znaczy że sie najadła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
wybaczcie, ale nie mam ostatnio czasu i prawie nie zaglądam.
Wpadłam na chwilę, żeby Kindze powiedzieć, że trzymam kciuki i myślami jestem z wami. strasznie mi szkoda Maksia, dziecko się nacierpi i nawet nie moze tego powiedzieć...straszne, jak dzieci cierpią to mi po prostu serce pęka. trzymaj się Kinia i mooooccno ucałuj szkraba, do niedzieli już niedługo.
a was pozdrawiam kochane i w wolnej chwili postaram się nadrobić (chociaż wszystkiego to juz na bank nie dam rady).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit , szkoda ale głowa do góry następny raz będzie zaliczony
A co do jedzenia moja je około150- 180ml zn robię jej 180 i często zostawia, a dawałam jej 210 i ulewała dużo. Ale pytałam się pediatry czy nie za mało je bo ostatnimi czasy liczba posiłków zredukowała się do 4 na dobę, ale ona mnie pocieszyła ze mała dobrze przybiera i nie mam się co martwic

MajaCH dobre pytanie , ja tez chciała bym to wiedzieć , na Wielkanoc planujemy chrzest ,właśnie szukam restauracji , a potem zabrać się za dobieranie tych wszystkich gadżetów i stroju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
,mam pytania odnośnie chrztu a raczej impry po
1 jak wielkie robiłyście przyjęcia u mnie podliczyłam z dziećmi 40 osób, nie wiem czy na wesele mi nie bedzie wyglac 😉
2. i mniej wiecej cena za osobę mi zaproponowali 120 zl i nic mnie ma nie interesować -w restauracji u znajomego. czy mam szukać dalej i da się np. taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcze odnośnie samego obrzedu, wiem ze z mojej parafii ksiądz bedzie mial ochote zedrzec ze mnie kase, tym bardziej ze wie iz mieszam poza granicami , zreszto jest na tyle prypany , ze na pewno nieuniknione by były scysje słowne , tak wiec będę chrzciła w zakonie lub w innej parafii. pytanie ile ta ceremonia w kościele was kosztowała. PS w Belgii tez i w Polskim kościele chrzczą dzieciaki za darmo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szatka - ja kupowałam uniwersalną, nie było rozmiaru. Chrzestna ją tylko przyłożyła Lence.
Restauracja - u nas było 12 os. zapłaciliśmy 1000 zł w greckiej restauracji, jedzenia na full i nic nas nie obchodziło.
Księdzu dałam 100 zł. Przecież co łaska, a ja mam inne wydatki niż dawanie kasy księdzu.

emilia też mam okres 😞

Lenka tnie komara. Dziś jej ugotowałam marchew, ziemniaka, seler, pietruszka, brokuł i indyk. Ale wciągała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny...

Mała wczoraj z tatą i teściami przeżyła...nawet jak wróciłam to i tak była zapatrzona w dziadka, który ponoć cały dzień przenosił mnie na rękach...

tedit nie martw się...tak już dzisiaj jest 😞 Mam znajomą, panią , która prowadzi naukę jazdy i kiedyś mi powiedziała, że coraz mniej osób zgłasza się na kursy i tym samym mniej osób podchodzi do examów i dlatego tak uwalają...w połowie przypadków bezpodstawnie...rzeczywistość 😠

Kiniek 3maj się dzielnie...też nie mam miłych wspomnień ze szpitala...Kiedyś Maksior Ci podziękuje, że tak walczyłaś, żeby wszystkie laski się za nim uganiały 🙂

U mnie na chrzcinach było 26 osób ...zapłaciłam 2000 zł już ze wszystkim ( alkohol, tort itp)
Księdzu podobnie jak tedit ofiarowałam 100 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do tego psa...chyba udało mi się przekonać męża...( za waszymi poradami oczywiście ), że to nie najlepszy pomysł, choć nie wiem czy fantazja go nie poniesie i nie stanie kiedyś w drzwiach ze szczeniakiem 🙂

A wczoraj to Wam powiem, mimo iż może to dziwnie zabrzmi, ale mimo dwóch notariuszów i zrobionych prawie 500 km pierwszy raz od pól roku odpoczęłam...( wykonałam wprawdzie paręnaście telefonów do domku czy wszystko ok? ) ale naprawdę odpoczęłam od tej codzienności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
Pogoda pod psem. Jedyny plus z niej taki, że Milo spał od 10 do 12 i od 16 jeszcze śpi.

Maja moi teściowie mają sukę owczarka niemieckiego. Ma 4 lata i jest niezwykle łagodnym
i mądrym psem. Nawet ja, która panicznie boję się psów, ją uwielbiam. Jednak gdy Milo zostaje u dziadków zawsze mam pewne obawy. Niby wiem, że jeszcze nikogo nie ugryzła i często przebywała z małymi dziećmi to nigdy nic nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko głowa do góry, egzamin w końcu zdasz, znasz realia i wiesz, że pieniądz tym światem rządzi 🤢 ja to nawet się nie nastawiam, że przejdę za pierwszym podejściem hehe

Dziękuje Wam za tak mocne wsparcie 🙂 Dziś tatuś dał cynk, że z Maksem ewidentnie lepiej, bo pomimo 4 dzieci na jeden pokój (tak,tak dołożyli nam kolejnego 2latka) Maksior nauczył się zasypiać w ciągu dnia przy tym hałasie i dziś już 3 razy spał 🙃 nie wątpię, że wieczorkiem będzie mimo wszystko ze 2h cyrku nim pousypiają starszaki i dopiero my możemy próbować ,bez zgaszonego światła nie ma mowy, a dzieci starsze znów nie usną przed 22, więc tak czekamy ...

No nic ja lecę zaraz kilka tetrowych przeprasuję i dopakuję . Maksio strasznie męczy się, bo ma biegunkę od antybiotyku, syropów przeciwbólowych, paracetamolu w czopkach, dostaje jeszcze lakcid, ale to chyba tylko pogarsza sprawę , mamy ponad 6 kupek strasznie rzadkich na dzień . Mam nadzieję,że mu już odstawią te cholerne leki .

Co do jedzenia Edytko my nadal po 210ml około 4-5 razy na dobę i jakieś 250ml picia . Teraz mu waga spadnie po tym szpitalu, bo czasem je tylko 3 razy na dzień ... a ulewamy jak zawsze pełny rzyg po każdym jedzeniu to podstawa ,ja już przywykłam,choć jest lepiej niż te 3 miechy temu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa gratuluję zdanych egzaminów. Jednak jak się chce to wszystko można pogodzić. Wysiłek ogromny ale na pewno warto. Cieszę się, że studia już dawno mam za sobą. Jakie masz odczucia co do dady? Ja w dzień stosuję dadę. Muszę jednak uważać aby przebierać małego co 3-4 godziny, bo inaczej zaczynają mi przeciekać. Na noc zakładam pampersy.

Emiliaeem U mnie choinka jeszcze stoi. Ale to nic dziwnego, czasami zdarzało się, że choinka witała zajączka.
Od czasu gdy podaję obiadki u mnie z mleczkiem też różnie bywa. Raz cycuchy puste,a raz chcą eksplodować. W czasie kryzysu ratuję się herbatka z hummany dla karmiących i jak na razie zawsze pomagała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa wg mnie dady są ok, ale jednak wolę pampersy, nie musze się wtedy o nic martwić 🙂 ja dałam dwa razy dady na noc i body były wilgotne, tak jakby wylewało się wzdłuż pleców jak już pełne są, z pampersami się mi nigdy tak nie przytrafiło.... w sumie jak liczyłam to na sztuce wychodzi taniej 10 gr więc to nie jest jakaś straszna oszczędność, tym bardziej że częściej trzeba zmieniać... na razie zużyję tę paczkę do końca a potem zobaczę czy jeszcze kupię i będę dawała w dzień i pojadę tak jak wcześniej na pampersach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jej głowa powoli przestaje mnie boleć, tylko mam okres i coś bym zjadła ale sama nie wiem co 😮 mąż jest na siłowni wiec mam godzinę na zastanowienie co mi sie chce to mi kupi 🙂

anjaP i MajaCh co do szatki to Lenki była w kształcie serca ale wymiary mniej więcej 30 na 30 cm 😉

emilia
i teditwitajcie w klubie ja też mam okres zgadałyśmy się co 😁 i migrena jeszcze mnie męczyła 😠

anjaP ja robiłam w restauracji na 18 osób tylko najbliższa rodzina od talerzyka hmmm chyba 90 albo 80zł ale wszystkiego było full i jeszcze do domu zabraliśmy sporo jedzenia. No a u ciebie 40 osób ja to chyba taką komunię zrobię 😁
Ksiądz powiedział tak ludzie dają od 100 do 250 zł wiec my daliśmy 100zł 🤢

ewa oj zazdroszczę jej kiedy moja zrobi mi taką niespodziankę i pośpi 2 godziny 🥴 a co do dady kurcze ja ją używam i w dzień i na noc i po nocy czasem jest tak spory pampek że zabić nim można ale nigdy sie nie zdarzyło żeby przemiękł 🤔

Kinia jesteśmy z Tobą i czekamy na Wasz powrót 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...