Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

No to życzonka złożone, Lenka była bardzo grzeczna u jednej i drugiej prababci i jak zwykle bez oporów szła na rączki jej ja to mam cygańskie dziecko 😁 No widzę że naskrobałyście troszkę 😁

Ważyłam Lenkę i waży 7530g 🙂 Teraz gada w łóżeczku i coś zasnąć nie może bo jak byliśmy na zakupach to spałą od 18.00 do 18.25 😉

MajaCh śliczny awatarek 🙂

wercia
no no ładnie ci chłopak rośnie 🤪

emilia ja małą wieczorem karmię w łóżeczku na leżąco ale potem biorę na odbicie 😉 ona i tak ma główkę wyżej, a co do karmienia na śpiocha o 23 hmm może i ja zacznę to może będzie przesypiała nocki? Emilia a jaką manne dajesz Natalce na noc? jakiej firmy bo ja kupiłam bobovity kaszka manna.

darka
wow to dopiero waga, kurcze zawsze coś z tymi dzieciaczkami ale bądź dobrej myśli no i zdrówka dla Was 😘

anjaP ta twoja niunia to taki cukiereczek i ślicznie siedzi 🙂

emiliaeem moja tez jeszcze nie siedzi tylko lata na boki 😁 no i super że Ci telefonik wymienili 🙃

majaaa kurcze ładnie ci waży czy moje dziecko waży najmniej???

McDa
Paulinka wygląda cudnie małą strojnisia, widać że zadowolona 😜

darka koniecznie nagraj Oskarka i sie pochwal 🙂 no właśnie a gdzie Ramonka i asiula i inne dziewczyny???

Lenki nie słychać czyli zasnęła 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dawno mnie tu nie było, ale cały czas Was czytam.
Gosiaczek moje dziecko też cygańskie, wlezie każdemu na kolana, byle by zająć go.
Darka a co teraz wyszlo w posiewie jaka bateria i w jakiej ilosci? bo nie zawsze wynik dodatni, to poważna infekcja.
McDa śliczna panienka w kolczykach.
MajaCh co do kaszy manny - ja nie daję, ponieważ gluten wprowadzę dopiero w 9 miesiącu zycia, tak jak jest polecane przez WHO. to wczesne wprowadzanie glutenu to nowa moda - ja z nia osobiście się nie zgadzam, lekarka powiedziała, że zdania są podzielone nawet wśród pediatrów.
Emiliaeem super że udało się nowy telefon załatwić. Te tabsy mają bardzo podobny skład do herbaty laktacyjnej, ale mają chyba mimo wszystko lepsze działanie, też od czasu do czasu łyknę.
Wercia
synus ładnie waży i mierzy - mimo że jest wcześniakiem. a spradzasz na siatce dla wcześniaków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek ją mam z nestle i dodaje 3 Lyzeczki do mleka 🙂 Wercia kupilam obiadek z tej firmy rosmanowskiej spaghetti Bolones 🙂 dziś dalam chleba z masłem ale takie Okruszki bo sie jeszcze dławi i sie boję darka a oskar jak gryzie to Nie dławi sie Nie boisz sie ze Ugryzie za duży kawałek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 wlasnie sama sie dziwilam bo jak sie dorwal do tego biszkopta zamiast go mamlac to najpierw pomamlal troszke by sprawdzic co to a potem to do buzi chcial caly wlozyc patzrylismy na niego by czasem go nie wlozyl i urywal po kawalku zdazylo sie ze byl duzy i nic nie dlawil sie ladnie gryzl buzia mlaskal bylam pod wrazeniem

ewawyniki sa takie jak ostatne jest wrazliwy na wszystkie bakterie i ta pospolita cos tam coli wykryto dostaje furagin

ok lece sieumyc i spac DOBRANOC :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry

dzięki LILA TO ANIOŁ
PAULINKA zresztą tez i jaka zadowolona z tych kolczyków, mam nadzieje ze zdrowo jej sie uszka pogoją. Kwiatuszek śliczny!


kaszka manna z nestle to u nas 120 ml wody plus 6 łyżek stołowych kaszy , wtedy nie jest zadka i mała nie pluje ja przy karmieniu-podaje łyżeczka

Wercia, kiwa kiwak mały, ale wczoraj siedziała z piec minut sama i to tak kilka razy , Była tak skupiona na afrykańskiej gruchawce która uwielbia i dopóki nie zaczęła nią energicznie gruchać, trzepocząc rękoma siedziała sztywno.Zdążyłam nawet podładować baterie w aparacie hehe

Właśnie czy wsze brzdące trzepoczą rękoma tak jakby chciały polecieć, moja nimi macha ze jak by się tak koło niej napatoczył dostał by i to porządnie hehe, z zabawkami też tak wali aż cud ze sama się nimi nie tłucze po głowie i czy rzucają już zabawki na podłogę i obserwują jak leci , moja tak robi ale tylko te co jej się nie podobają, albo już znudzą, wtedy już nawet juz z taki nerwem idzie zauważyć

Wczoraj mąż był w elektrycznym ,kupił 8 żarówek 1, 5, 8 watowych,150 euro ponad, ciekawe czy się za rok zwrócą ,

a LIla ma trochę kataru, i bawimy się w odciąganie. Załapała pewnie po ostatniej wizycie u lekarza, bo przyszło chore dziecko a ja zostawiłam w poczekalni fotelik, wychodzę z gabinetu a mały na nim głowę trzyma ,a matka nic na to , z pewnością pozwoliła by mu jeszcze posiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam z ran


darka9118 no to super 🙂Oskar jest o cały miesiąc starszy od Natalii mam nadzieje że ona tez szybko nauczy się gryz tymi swoimi 2 ząbkami hihhi bo chce jej dać np ugotowanego klopsika z ziemniaczkami i pognieść to widelcem no ale muszę jeszcze troszkę poczekać 😉


gosiaczek a pytaj po to tu jesteśmy 😉 tak mam manna z nestle glutenowa kosztuje coś 9,99 w rosmanie taka w kartoniku i jest z glutenem z bobowity widziałam tez ale od 6 miesiąca a ta moja jest od 4 tylko tą od 6 tez można podawać bo mi pisała monia66.... że jej lekarz pozwolił gdy wiktoria miała 5 mies . dziś spróbuje dać jej na śniadanie na gęsto tak jak anja 😉


anja Natalia tez WALI rękoma 🤪 az do niej mówię czy jej to nie boli 😉


McDa ślicznie Paulinka wygląda w kolczykach dzielna dziewczynka.Powiedz mi kochana czy Paulinka łapie się za uszka , bo moja Natalia jak jest śpiąca i zła to drapie się po głowie i miętoli uszy i tak sie zastanawiam czy w takim przypadku mogę przekłuć jej uszy czy poczekać 🤨


natalia druga noc a raczej wieczór przespała w miarę ładnie do 24 się kręciła musiałam jak nigdy dać jej mleko wypiła i spała o 4 znów mleko i do 7,30 spała 😉 co do siadania to zauważyłam jak się skupi to z 40 sekund posiedzi a tak to podpiera się raczkami 😉 Pierwsza drzemka minęła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry po pieknej nocce 🙂 Dalam wczoraj kaszke smaczna kolacyjka pierwszy raz i spala od21 do 6.30 i teraz sie budzi dopiero!!! wlasnie mnie wola i kopie w szczebelki 🙂
Rose ja wiem,ze roznie zalecaja ale chce juz wprowadzac z tego tytulu,ze nawet mnie mama karmila juz od 5-6go miesiaca manna i zyje,jestem zdrowa od xxxx czasu mam dobre wyniki itd. Chce sprawdzic ,rozumiesz, jesli cos zauwaze to oczywiscie zwolnie tempo. 🙂 wszystko z glowa nie hop siup .
AnjaP wlasnie tak Lila wyglada na bardzo grzeczniutka!!!!
ADMIN uwielbiam te opisy 🙂 tylko smutam sie ,ze Zuza nie roluje sie wcale. Ona ma gdzies przewracanie sie na brzuszek woli z boku na bok i siadac ,mimo to i takja brzuszek klade. To jest tak ona umie sie przekrecac ale tego nie robi....nie wiem czemu 😮 moze nie lubi 🙂 nic na sile moze jeszcze bedzie .. 🙂
Anja Zuza tez macha tak rekoma i nogami pedaluje hehehe i jeszcze to o czym pisalam dupka do gory i sie przesuwa na opak jak WAZ hehehe czasem glowa sie na scianie zatrzyma!!!!! tak wedruje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh to gratuluje przespanej nocki 🙂 🙂 Napisz proszę dokładna nazwę tej kaszki 😉


Dałam Natalii kaszkę manną na gęsto 120 wody i chyba 9 łyżeczek mannej i starłam troszkę jabłka na początku nie smakowało otrząsała się , wypluwała ale sie nie poddałam i zjadła prawie wszystko troszkę zostało w miseczce i troszkę na śliniaku. Jak tak jej dawałam to ta kaszka rzadsza sie w trakcie robiła 🤔 i bardziej smakowało , dziwne bo jak robiłam kaszkę ryżowa to ta coraz gęściejsza się robiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ale się nie wyspałam 😞

MajaCh o to ładnie Ci pospała, ja dałam małej kaszkę mannę na wieczór o 19.30 potem nakarmiłam ją przez sen mlekiem o 23.30 bo myślałam że prześpi całą noc ale ona obudziła sie na mleczko o 3.30 a potem o 5. 30 coś płakała ale dałam jej trochę wody przytuliłam i zasnęła za to wstała o 8.00 😉

emilia no ja tez na początku miałam ta kaszkę z nestle a teraz z bobovity no ale mała i tak mi nie przesypia nocy 🤢

anjaP
moja też tak wymachuje rączkami a zwłaszcza jedną tak na zmianę już nie raz dostałam od niej w twarz 😁

A tu moja niunia bardzo niezadowolona że kazałam jej mówić mama 😜
http://www.youtube.com/watch?v=a-elqjk5xbc&feature=youtu.be

Miłej soboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek!!!!!! naucz i moja core hehehe Emilus Zuza tez wola eeeejjjjj albo wogole takie twarde EEEEEEE heheh tak jak pisalam jak glodna to mama bubu, moze ona mysli,ze butla to mama hehehehehhehe
Kaszka jest z bobovity po 4tym miesiaca niebieska paczka z misiem w pidzamce na opakowaniu. smaczna kolacja kaszka mleczna ryzowo-kukurydziana z bananami. Niby nowosc dodaje sie tylko ja do wody. Zuzek wogole gustuje w bananowych produktach ...
Emilia i zebiska to teraz juz wszystkie poleca z gorki heheh kurde ale Wam zazdroszcze, jedna mowi mama, druga ma zebole, jeszcze inna pelza............ 🤨 wiemwiem........ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
mała spała do 3, zjadla, potem o 6 znów i do 8.30 🙂 kurcze gdzie te noce co spała do 6,7 w jednym kawałku, też się zastanawiam żeby dawać jej na noc coś bardziej sytego niż cyc... próbowała któraś z hippa przysmak na dobranoc??

Emilia Paulinka w ogóle nie łapie się za uszka, jak jest śpiąca to wszystko drapie, a najwięcej swoje oczy 🙂 chce je wtedy wydłubać 🙂 za uszka na szczęście nie ciągnie....
zebole cudne! zazdroszczę 🙂

a Gosiaczkowi zazdroszczę "mamy" ja nie mogę się doczekać 🙂 ale cierpliwie czekam, na wszystko przyjdzie czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Wczoraj posprzątałam, i jakoś nie miałam ochoty włączać kompa. Szybko padłam. Lenka spała do 7:30, dałam jej smoka tylko w nocy.

Dałam jej wczoraj biszkopty w mleku troche podziubała a kaszek nie chce jeść 😞
Dziś jej ugotowałam pomidorową.

Gosiaczek Lenka jest cudowna! Pięknie mówi mama 🙂

emilia ząbki są i to jakie ładne! My nadal czekamy.

Co macie dla babci i dziadka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny bylam u neurologa...stwierdzila ze mam stwardnienie rozsiane ale musi potwierdzic tomografią...zadzwoniłam do doktora nauk medycznych i byl wściekły na nią...że nie da sie ptawic diagnozy bez tomografi wiec dlaczgo mnie skazala!!!!!!!! powiedzial ze to moze byc pelno powodów ale nie zaszkodzi zrobić i mam sie zglosić do niego...to jest znajomy..ciągle płacze..zycie mi sie zawaliło boje sie ze to mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia szkoda ze głośniki mam odłączone , muszę je już teraz koniecznie zainstalować 🙂
Lila nie chce mi mamać, czasem podobno powie i to zawsze jak mnie niema , tylko wtedy gdy tata lub ciotka z nią siedzi. 😠 Raz mnie ten zaszczyt tylko spotkał, no nic poczekam może na te bardziej świadome mama . A na razie są krzyki i piski , bubu buuu,aaaaaaaa aaaajjjjjjjj ejjjjj i niee powtarzane, i jeszcze mruczenia, i tak zabawnie yyyyyy robi jakby powietrze zasysała do brzucha, to niby jej śmiech ma oznaczać,bo jeszcze normalnie gdakanie jej nie wychodzi.
,MajaCh Lilka tez się nie obraca, umie bo swego czasu się kręciła teraz tez czasem ale to czasem się jej zachce. Teraz albo leży plackiem na plecach i nagami dupla podnosi i przesuwa, tak sobie wykombinowała ze jak już umie chwytać to wystarczy ze ręce wyciągnie dupkę podniesie, głowę wygnie i ma, i żadne obroty jej nie potrzebne, ZA to jak leży n brzuszku, to ręce i nogi w powietrzu i łódką na brzuszku , albo dupka w gore , głowa na podłodze i pełzać próbuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny i tak lepiej mówi baba niż mama ale ja nieugięta jak nauczyłam ją te dwa słowa to zostaje jeszcze tata 😜

McDa ja mojej dałam kaszkę mannę na noc i nic nie dało i tak sie obudziła 😞

tedit dla babci i dziadka mamy życzenia a za rok będzie jakiś prezent to Lenka sama już go wręczy 😉

megan co to za lekarz że wydaję taką diagnozę najpierw powinna być tomografia, wiec nie martw sie bo pewnie wszystko jest dobrze a lekarz na mącił ci tylko w głowie, wiem ze łatwo mi tak mówić ale trzymaj sie i nie daj sie zwariować 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan kochanie przestan !!!!!! Napewno to nie to stwardnienie rozsiane ma rozne typy.A nawet jesli da sie z tym zyc !!! poczytaj sobie fora np to: http://www.ldn.org.pl/fusion_forum/viewthread.php?forum_id=9&thread_id=408
i nie becz !!! Jestes silna i masz dla kogo zyc z calych sil!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan85 NIE MARTW SIE NA ZAPAS, jak sam lekarz ci powiedział może być dużo powodów, a po ciąży mogą być jakieś komplikacje, ucisk na nerwy, w końcu biodra się rozeszły teraz schodzą.Mi tez kiedyś lekarka oznajmiła bez żadnych badan ze mam raka szyjki , poszłam do drugiego a ten mi mówi ze nadżerka potrzeba koniecznie wypalanka, ja 21lat -wypalanka w tym wieku przecież jest zabroniona .Od razu poszłam prywatnie, a on na to ze jest jakiś lek tylko drogi i nie ma powodów do paniki, bo da się to skutecznie wyleczyć.Zresztą ta sama pani doktor bo poszłam wtedy z torbielem do niej przekuwała mi go igło, co jak stwierdzi lekarz prywatny jest bardzo według niego nie kompetentne, bo narosła większa
głowa do góry, poczekaj na badanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...