Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
emilia a może kaszka nie smakowała 🤢 mojej zrobiłam 180ml i zjadła wszystko, choć dzisiaj pierwszy raz troszkę popłakiwała przy zasypianiu i zauważyłam że jak przekręca główkę (podczas snu) na drugi bok to potrafi tak popłakiwać ale zaraz zasypia no i zastanawia mnie to czemu tak się dzieję czy za ciężko jej na brzuszku czy może się coś przyśniło a może za dużo wrażeń miała w ciągu dnia 😮

Mam pytanko kaszkę dajecie raz dziennie???

No nic widzę że nikogo nie ma to i ja zmykam. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Gosiaczek ja czasem daje dwa razy dziennie, staram sie podawac rozne smaki np jak mam bananowa zwykla to daje jej rano a np jablkowogruszkowa wieczorem przed snem. Zawsze robie taka niezbyt gesta zeby smialo mogla wypic. Dzis Zuza wypila tylko 60 ml i slodko zasnela...
Gosiaczek to Lenka na brzuszku spi??? Powiem Wam,ze Zuza NIGDY nie zasnela na brzuszku, ja jej nie kladlam jak byla malenka bo sie balam wiec wolalam dla pewnosci na plecki i tak zostalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej


Boże co ja wczoraj miałam po tej kaszce 😲 wypiła 60 ml ze 150 rzucała się w łóżeczku dałam jej resztę kaszki to krzyk 😲 zrobiłam 90 ml mleka wypiła 🙂 chwila spokoju i sie obudziła darła sie jak na rękach to ok a do spania darcie 🤢 mąż twierdzi że tak jest za każdym razem jak dam kaszkę 🥴 juz sama nie wiem czy to kaszka jednak dla niej za ciężka czy po prostu tak sie wybije ze snu i cyrki urządza jeszcze o 23 dałam jej 90 ml mleka o dopiero zasnęła o 23,30 🙃 o 4 sie przebudziła ale smoczek wystarczył i dopiero o 7 wypiła 120 mleka i teraz ma drzemkę. No nic muszę dziś na wieczór dać jej jeszcze raz ta kaszkę żeby mieć pewność czy nie toleruje jej czy po prostu ma takie humorki 🤨 jak będzie znów wyła mąż mnie zabije 😁 😁 😁


gosiaczek jak lenka lubi kaszkę to spokojnie możesz jej 2 razy dziennie dać 😉


maja Natalia na brzuszku to może z 2 razy spała ale tylko w dzień w nocy nigdy tez sie bałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,
mała własnie ma pierwszą drzemkę więc wpadłam na chwilę, bo zaraz się zabieram za naukę 😞 w piatek kolejny egzamin 😞

Emilia może faktycznie dla Natalki ta kaszka jest za ciężka na noc?? musisz to sprawdzić, bo być może to to, a może humorek 🙂

moją zaczynają dziąsełka drażnić na całego, bo ciągle popłakuje, denerwuje się, posmaruję dziąsełka i cisza, uspokaja się na chwilę i potem znów;( ale nic nie widać, nawet czerwone nie są 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie płatne mam na jutro a ze skierowaniem na lipca. Węc jade jutro..z kontrastem badanie..nie moge karmić przez dobę ...juz to widze co mnie czeka!! strasznie sie boje..moja teściowa to juz jest przekoana ze to mam bo tak sie zachowuje i wypowiada czasem..nawet syna jak trzyma na rekach to daje komuś innemu nie mnie. Strasznie mnie zdołowała...myślałam ze bardziej sie nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan tesciowe zawsze sa nadgorliwe.....dobrze,ze masz tak szybko badanie,bedziesz miala spokojna glowe i wyniki od raz?
Emilia moze to za wczesnie dla malej z ta kaszka na noc zobacz Zuza jest kilka tyg starsza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj idę z Pyrką znowu do lekarza. Bo nie widzę poprawy. Ma zapchany nos i cały czas kaszel.

Gosiaczek Moja od kilku dni budzi się między 6-7 i jest wyspana. Na szczęście jak włączę jej bajki to mogę spać dalej

Darka 9,5 kg To nieźle go karmisz że tak rośnie 😉Mój Filip jak miał rok to ważył 9,1 kg 😉 Trzymam kciuki żeby mały był zdrowy
Pyrka też siedzi w wózku w marketach. A jaka jest ważna. Normalnie jak to się mówi „ziemi nie tyka” 😉

Kupiłam danonki jabłkowe ale małej trochę nie podchodzą 😉 Zjada pół i się otrząsa jakbym ją truła 😉

Anja Malutka pięknie siedzi, śliczna dziewczynka
Pyrka wymachuje łapkami jak coś chce złapać albo jak się cieszy. Zazwyczaj jak tata wraca z pracy to fyra tak jakby chciała odfrunąć 😉

Emilianem Widzę, że jesteś bardzo skuteczna. Może zreklamujesz mój laktator 😉

McDa Pięknie mała królewna wygląda z kolczykami 😉
Miałaś nam pokazać zdjęcia domu… A może coś przegapiłam?

Wercia Mojej małej podaję tą samą kaszkę chociaż nie ma jeszcze 6 m-cy ale na razie jest wszystko ok. A dostaje już jakiś miesiąc.

Gosiaczek Pyrkę ważyłam w domu i waży 7 kg więc jest jeszcze mniejsza od lenki, ale też trochę młodsza więc można powiedzieć ze idą łeb w łeb z wagą 😉
Filmik super, ale jaka urażona że musi mówić 😉 hehe
Ja mam czasem wrazenie że mała im więcej wypije tym częściej się budzi. Na początku robiłam jej gęstą kaszkę na noc i budziła się już o 23… 😮 A teraz daję tylko 2-3 łyżeczki i śpi do 2 a potem do rana.

Rose Pewnie masz trochę racji, ale ja już powoli chcę małą zacząć karmić normalnie. Niekoniecznie wg schematu żywienia. Więc gluten dostanie znacznie wcześniej niż w 9 m-cu. Ale oczywiście każda mama zna swoje dziecko najlepiej i powinna robić to co uważa za słuszne.

Emilia Piękne tik-taki 😉

McDa Ja dałam małej raz ten przysmak na dobranoc, nie pamiętam co to było ale za dużo nie zjadła i obudziła się wcześnie. U nas lepiej sprawdza się mleczko.

Maja Pyrka tez się nie przekręca, czasem na bok… 🤢jedyna umiejętność którą opanowała to siedzenie i chyba doszła do wniosku że już wystarczy, nic innego ją nie interesuje 😉 ważne że siedzi.

Megan Nie przejmuj się . mojej sąsiadce zdiagnozowali stwardnienie jak była w ciąży. A po porodzie jak znowu zrobili badania to stwierdzili że chyba się pomylili bo nic nie ma. A już miała być umierająca, dziecko miała usunąć i poddać się leczeniu… 😮Każdy może się pomylić.
Gratuluję pierwszego ząbka!

Łoo widzę że niezła dyskusja mnie ominęła. Kilka dni mnie nie było a tu się tyle dzieje 😉
A te filmiki to mnie nie przekonują. Bo to wiadomo ile te dzieci tak naprawdę mają m-cy?

Darka Nie przejmuj się . Filip jak miał 7 m-cy to wcinał parówki ale takie domowe. Jak małemu nic nie będzie to przecież może jeść.

Kiniek Biedny Maksio. Takie maleństwo a już po przejściach. Trzymam za niego kciuki.

MajaCh Moja od urodzenia śpi na brzuchu. Od 3 m-ca nawet w nocy! Teraz jak zaśnie na pleckach to tylko jak jest baaaardzo zmęczona. Nie chciałam żeby spała na brzuchu, ale inaczej się nie dalo więc w końcu się poddałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki,

przede wszystkim buziaki dla Maksia z okazji 7 miesięcy 🙂 Zdrówka Aniołku!

Z resztą dla wszystkich Maluszków zdrówka!
Ostatnio nie miałam weny pisać i zaglądać do Was..

Dziś mieliśmy straszną "przygodę" - LENKA SPADŁA Z ŁÓŻKA! BOZE! MYŚLAŁAM, ŻE MI SERCE PĘKNIE.
Tak biedna płakała, byliśmy w szpitalu, ale powiedzieli, że jest ok. Mam obserwować.
Zostawiliśmy ją na chwilę na łóżku w sypialni, bawiła się a tu łuuupppp!
Pilnujcie Wasze szkraby, chwila nieuwagi...

Tilii12345 zdrówka dla Niuni!

megan Kochana, trzymam kciuki za Ciebie, będzie dobrze. Inf. nas o wyikach badań. Jesteśmy z Tobą!
Gratulacje dla Marcela za ząbka.

gosiaczek ja też dostaje szału jak widzę ciuszki 🙂 A Lenka super mówi mama, szok. Ja tez próbuje moją nauczyć hehe.

wercia ja musiałam zmiksować słoiczek z Bobovita bo nie chciała zjeść.


anjaP Lila jest przepiękna! Kochany szkrab!

darka Oskarek wymiata 🙂 a waga i sta się zestopuje, teraz będzie rósł w góre i zanim przekroczy 10-11 kg minie 🙂

a to moja Niunia Kochana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki!

Jakoś miałam leniwy weekend i odsypiałam ile się dało... 🥴 Jakaś deprecha mnie dopada czy co??? 😮

Edytko
to się strachu najedliście... 😲 Ale grunt,że wszystko dobrze 🙂 Mój Olek też skręcony,więc tylko wyglądam kiedy glebę zaliczy 😉 Zresztą mój Mały to wogóle delikatny, głośniej krzyknąć nie można przy Nim 😁

Megan ot tak podejrzenie stwardnienia??? Według mnie lekarza troszkę poniosło. A najbardziej chore tyle czasu czekać na refundowane badania, a płatne strasznie drogie. Gdyby diagnoza okazała się okropną pomyłką chyba bym udusiła tą lekarz własnymi rękoma! 😮 Nie bublaj na zaś, bo szkoda Twoich nerwów!

Później zaglądnę,bo Olcio beksoli... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit Lenka śliczna i już sama siedzi 🤪 no i oczywiście zdrówka dla twojego skarba a co do upadku to napewno wszytko będzie dobrze i mogę sobie tylko wyobrazić co przeżyliście ja osobiście na tym punkcie jestem przeczulona bo mojej koleżance niunia tez spadła z łózka ale tez skończyło się na strachu, wiec ja mojej nawet na łóżku w sypialni nie zostawiam samej 😉 o widzę ze Lenka ma buciki Pumy duży plus bo jeśli chodzi o rzeczy sportowe to właśnie znaczek Pumy najbardziej mi się podoba 🙃

Tilii dużo zdrówka dla małej i daj znać co lekarz powiedział 😉

megan głowa do góry i daj znać jak już będziesz miała wyniki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

emilia ja dzisiaj pierwszy raz dałam małej kaszkę, ale od razu mannę truskawkową...zobaczymy zrobiłam jej na próbę z jednej łyżki stołowej + 30 ml wody, a potem dostała 90 ml a zjadła 60 ml mleka...na efekty muszę poczekać ale smakowała 🙂 Jedyną zmianę, którą zauważyłam to to, że śpi...a o 11:00 jadła a to nowość, bo nigdy o tej porze nie zasnęła...ale może to po prostu przypadek, albo okaże się, że głodzę dziecko i dlatego mi w dzień nie sypia? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was

Tedi26 ale sie najadles strachu nie zazdroszcze to ja sie chyba ciesze ze moj sie nie przekreca choc go samego na lozku nie zostawiam

Mam do was dwa pytanka
1. czy wy tez dostaliscie podwojna paczke z bobovity?
2. do tych ktore uzywaja pampersow orginalnych i czy wy po nocy tez wasze dzieciacki maja mokre pupki? ja to zauwazylam od 2 dni ma mokra pupke choc pampers nie jest az tak bardzo zmoczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas weekend masakra...znowu jestem umęczona a na dodatek mój teść, który jest super facet mnie wkurzyła bo na kolację podałam penne z łososiem i zaczął marudzić, że takiego czegoś on nie jada, że niby rolada śląska powinna być i się wqurwiłam na maxa i z fochem wyszłam na papierosa ! Niby mąż go opierniczył, że jak nie chciał jeść to mógł nie jeść a nie robić aferę, zwłaszcza, że mi samej z małą ciężko w ogóle było cokolwiek ugotować, bo stałam cały dzień w kuchni na przemian z karmieniem, kupą, płaczem Małej itp.
Jak wróciłam to skomentowałam " co maju to daju " a następnym razem impreza w knajpie a nie w domu...

Megan teściową się nie przejmuj ,jeśli robiła to celowo to tylko świadczy o jej braku zrozumienia i braku wyczucia...olej to !!!

tedit Lenka super...właśnie oglądałam ją jak się urodziła i różnica jest oszałamiająca...tak dziewczyna wyrosła 🙂

Tilii zdrówka dla małej, daj znać jak wrócisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka nigdy nie zauważyłam mokrej pupci...ale ostatnio zakupiłam Pampers sleep & play i nie jestem zadowolona...mają nie elastyczne zapięcia i Michasię mimo dobrego przedziału wagowego trudno zapiąć w ogóle...a i wkład chłonny też mają znacznie mniejszy... Z tych oryginalnych jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i zapomniałam Wam napisać w sobotę wychodziłam do kosmetyczki a mąż miał małej dać zupkę pierwszy raz to robił więc mu mówię co i jak i że może wkładać raczki do buzi no i co tak było wiec mąż włożył jej raczki w rajstopki ale sie uśmiałam 🤪 jak widać faceci dają radę 😜

darka ja nic z bobovity nie dostałam 🤢

majaaa śliczny awatrek a jaką fajną czapeczkę ma Michalinka 🙂 mam nadzieję że Ci będzie tak długo spała na moją nic nie działa dzisiaj była już 20 min drzemka 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ja tez nie dostałam dodatkowej paczki
A jesli o pampersy chodzi to dupki mokrej nigdy nie zauważyłam, czasem zdarzy jej się "przesiusiać".
Majaa zgadzam sie co to tych pampersów sleep & play tez nie byłam zadowolona, o wiele lepsze sa te tradycyjne.
Gosiaczek sadze, ze nie chociaz ja nidgy nie gotowałam 5 min nawet kranówki 🙂0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...